Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Snake »

Nebud labut, dojdi :D





.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5573
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Odar »

Uz pijem pivo :laugh:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Snake »

Kks, vás niekam vyhnať :), aspoň že miso dosiel :)





.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa landrower »

tak , ja mam takmer vzdy cez vikend cas ;) ale nabuduce by sa vas mohlo zopar ukazat :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Papek »

Akože ste silno OT, ale kľudne si môžeme porovnať penisy a autá. Len mne a to hodí viac cez týždeň. Zhodou okolností má tento víkend narodky kamoš aj kamoška, takže chcem-nechcem musím chľastať.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa shiro »

undertaker007 napísal:Počúvaj, shiro, ty si hovädo, ty patríš do rúk odborníkom...
Mám v práci jedného kolegu, ktorý mi svojimi názormi a postojmi k práci neskutočne dráždi nervovú sústavu.
Ale ty... ...ty si ho prekonal a to ťa dokonca nepoznám...


Počúvaj, ty hovädo. Nepoznáš ma a dovolíš si napísať, že "Dalsi s typickym arogantnym pristupom"? ČO SI TO DOVOĽUJEŠ?!! Áno, zrejme každý by o sebe vedel napísať len neskutočne veľa dobrých vecí a na tie zlé nejak pozabudne. Ale napísať o mne, že som arogantný, to je trocha moc. Je ale naozaj skvelé, že to napíšeš len na základe toho, že som si dovolil kúpiť si 5m dlhé auto.
Ďaľšia vec - je to 5m dlhé auto, ale nie je to SUV. Je to obyčajný Opel Omega Caravan 2.5TD (áno, motor X25TD od BMW). Mám 190cm, 77kg, žiadne steroidy, ale áno - priznávam - auto si zamykám. Neparkujem cez 3 miesta. Naopak - vždy parkujem rovnomerne medzi čiarami - VŽDY. Aj keď niekto ako ty s maličkým autičkom zaparkuje takmer cez dve miesta. Ja sa naňho nalepím tak, aby som ja parkoval pekne medzi čiarami. Aby som potom ja vyzeral ako ch*j, keď on odíde?
Trčanie? No áno - bohužiaľ trčím. Ale takých ako ty by som zatváral do blázinca a doživotne im zobral vodičák. To čo je za dríst, že by si mi najradšej trčiacu časť auta vzal radlicou?
Spomenul som dakde tvoje meno? Preco sa chovas ako 15r fracek z ulice, ktory si silou mocou chce udret a vymysla si provokacie tam, kde niesu? Skludni sa. A este mi hovor ze pristup typu "robim si co chcem, serem na nasledky a vsetci ostatni mi mozu lizat rit" nieje cista arogancia? Dobre si pobavil. Neberies ohlad na nikoho, lebo ty mas velke auto a mozes si robit co chces. Napriklad trcis meter z parkovacieho miesta a to ti vobec nevadi, ze ta musia obchadzat, lebo im ukazes prostrednik. Arogancia ako vysita. Tvoja vychova bola riadne zanedbana. Mas mysliet predovsetkym na to, aby si nic zle nerobil druhym. Radlicou by som im trciace zadky bral preto, co maju za auta, vzhladom na to, o com tu cely cas pisem. A nepoucia sa, pripadne parkuju ako prasata. Horsie je, ze sa mnozia, aspon za poslednych niekolko rokov badam dost narast.
undertaker007 napísal:Prečítal si si a pochopil si tú časť, ktorú si si dovolil odcitovať? V rámci prvého čítania tejto témy od začiatku po zhruba 4. stranu, pričom príspevky od teba u mňa spôsobovali neskutočné záchvaty hnevu, som sa viackrát dočítal, že ak mám mať hovädo auto - oukej, ale do mesta si mám kúpiť druhé, ktoré bude podľa tvojich predstáv - malé...
Takže - podľa tejto teórie je zrazu v poriadku, že zaberiem omnoho viac miesta, pretože to druhé veľké auto, s ktorým práve teda nebudem v meste musí tiež predsa niekde parkovať. Nemyslíš si, že je lepšie jedno veľké, ako jedno veľké + jedno malé?
A ženu nemám, nezabudni za obuť ešte aj do toho...
Sak druhe auto nechas doma, nebudes ho tahat do mesta...rozmyslaj logicky. Taketo obete by si nemusel vobec prinasat keby si mal auto mensich rozmerov.
undertaker007 napísal:
Ako som písal vyššie - blázinec + doživotná strata vodičáku za takéto zmýšľanie. Ale hlavné je, že TY si MŇA oznažil za AROGANTNÉHO. Z tejto tvojej vety totiž ide tvojej tolerancie neúrekom...[/quote]
Ked vodic velkeho auta neparkuje jak prasa,nieje namysleny a nejde z velkym autom tam, kde je malo miesta (typicky obch. centra, sak poznas) tak s nikym nemam problem. Ohladne arogantnosti som ti pisal vyssie.
undertaker007 napísal:Takže teraz ideš riešiť dokonca aj to, ako v aute sedím, koľko mám pred kolenami, čo v aute robím a pod.? :hmmm: Ako som písal, mám 190cm, ale dosť krátky trup, tričká mám len L-ká, sem tam M-ko. Takže, keďže asi seba poznám viac, ako ma poznáš ty, tak viem, že mám fakt dlhé nohy. Napriek tomu, že mám 5 metrov dlhé auto s celkom použiteľným miestom aj vpredu aj vzadu, stále to vzadu nie je ono a stále musím na šoférove miesto nastupovať najskôr pravou nohou, ktorú popod volant dám rovno k radiacej páke a potom v podstate do auta skočím. Keď by som nastúpil, tak, ako to robí väčšina ľudí, na ktorých som si to všímal, tak keď už v aute budem sedieť, tak si pravú nohu popod volant doprava proste nedám...
Nastupujem uplne rovnako, sak si popisal uplne normalnu metodu nastupovania ktoru pouziva takmer kazdy :-)

undertaker007 napísal:Inak v aute nerobím nič špeciálne, len sedím a veziem sa tak, kam som sa odviesť chcel. Sedím myslím si normálne. A koľko cm pred kolenami? Myslíš na zadných sedačkách? No, moc nie, asi tak 1cm. Vpredu? Neviem, že vzhľadom načo ti to mám zmeriať... ...A TAKTIEŽ ŤA TO NEMUSÍ ZAUJÍMAŤ! Keď by som si kupoval auto len preto, aby som mal od kolena neviem kde voľných 38cm, tak si také kúpim a ty s tým nemáš nič...
Zaujima ma to predovsetkym kvoli diskusii, ktora sa tu vedie, neviem co ine si myslis, to da rozum.
Vyzera to, ze tu musim uznat, ze si fakt dlhy clovek a mozes mat v mensom aute problem s nohami.
undertaker007 napísal:Myslím si, že áno - naozaj je efektívnosť celkom dobrá. Moje 5m dlhé a 1750kg vážiace 14-ročné auto s (pre teba a pár exotov tu na fóre) neskutočne neuveriteľne obrovským zbytočným 2.5 litrovým Turbo Dieslovým šesťvalcom žerie menej, ako ocov Fiat Idea 1.3MultiJet. Rozmery a váhu ocovho auta nepoznám - ak chceš, vygoogli si, mňa to nzaujma, to auto je des. Krpaté, lenivé, nepoužiteľné.
Nepouzitelne? lol, co sa neodvezies? Lenive? Naco potrebujes v meste pretekat? Rad ohrozujes seba aj inych?
Krpate?, tak jasne, je mensie ako to, co mas, ale ked odhliadneme od tvojej vysky, tak auto do mesta ma byt male.
undertaker007 napísal:A k tej efektivite. Ak za 1 rok potrebujem 5 krát odviesť dlhý predmet, tak si pri ďaľšej kúpe auta premyslím kúpu dlhého auta. Vieš prečo som si kúpil také hovädo? Napríklad kvôli môjmu koníčku. Do tohoto môjho hoväda totiž vopchám bicykel úplne bez zásahu - žiadna demontáž kolesa/sedla/... A ešte mi v kufri zostane miesta na obrovský batoh a ešte predsa sa vedľa toho všetkého vyspím. Nebude to ako na bežnej posteli, ale v prípade núdze kľudne.
5x rocne sa mi nezda nejak tragicky vela. Neviem ako bicyklujes, no da sa to pohodlne prevazat aj vlakom, nemusis nikde ist autom. A domov si dopedalujes a vylet mas zaruceny. Vlakom s bicyklom tam, na bicykli nazad. Ked si naplanujes dobru trasu, stoji to za to.
undertaker007 napísal:Končím. Možno sa ešte k nejakej absurdite v budúcne vyjadrím, ale na tvoje príspevky už reagovať nebudem. Nemá to cenu. Si úplne mimo. Tvoje zmýšľanie je choré. Tvoje názory sú choré. Brať niekomu radlicou časť auta - to by podľa mal byť dôvod na začatie liečby.
Chcel by som ťa spoznať... ...ako atrakciu...
a tiez aj
Odar napísal:
Wizik napísal:Kamarat, ty si daj daco predpisat, lebo ty si teda riadne zakomplexovany. :facepalm:
Presne toto ma napadlo, ale uz som to nechcel rozmazavat :wallbash:
Typicke kecy cloveka ktoremu dosli rozumne argumenty - uchyli sa bud k nadavaniu, osocovaniu, alebo podobnym prehlaseniam o nenormalnosti :-) Takychto exotin som uz videl milion.
landrower napísal:veru teda :D
ja sice tvrdim ze imho je do mesta lepsie male auto, ale netvrdim ze ten kto si to nemysli (ci uz z dovodov ze chodi po miestach kde zaparkuje s cimkovlek, alebo v spravnych casoch.., alebo cokolvek ine) je intergalakticky falus. tak ty si radsej uzijes dovolenku, ja si radsej uzijem auto. simple as fuck. ked je auto moje hobby, preco by som donho nemal sypat prachy? a cas? to je cisto moja vec hadam... uz sa tu prestan zhadzovat a chod sa uvedomit :)
Problem je, ze s tym svojim velkym autom jeho vodic obmedzuje inych a to ja proste nechapem. Niekolko krat som popisal priklady obmedzovania. Ako to moze takto ten clovek robit? Aky ma dovod? Len preto ze on chce? Riadne prizemne.

Neviem co je na tomto komu podivne, sak je to uplne normalne. Podla takehoto systemu (obrazne povedane) si kupim tatru 815 a budem s nou chodit do prace, nakupy, na parkovisku sposobovat same problemy ostatnym (velkost, zabrate miesto) a este sa mam tvarit, ze mi vsetci mozu velke prd a povazovat to za normalne? Pretoze takto mi existencia vodicov s velkymi autami pripada a to bol aj podnet na zalozenie tohoto topiku. Chcel som poznat ich nazory a mozno im navrhnut ine moznosti, ako mozu existovat aj s mensim autom.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Wizik »

To ze si zakomplexovany nie je nadavanie ani osocovanie, to je fakt.
Kazdou svojou vetou dokazujes, ze si zakomplexovany clovek voci ludom s velkymi autami.
Teba je hovno do toho, kto si ake auto kupi. Ked niekto zarobi x tisic mesacne a byva v meste, preco by si nemohol kupit auto ake chce ? Aha, uz viem! Lebo tebe sa to nepaci, keby bolo to auto vacsie,tak uz je ten majitel pre teba kok.t.

A este, predstav si pripad, niekoho aj to auto zivi. Ma S classu long, A8, whatever ... a prevaza ludi, castokrat do nakupnych centier a tam ich cakat. Takze tento clovek je kok.t, lebo ma velke auto pre svoju pracu a tych ludi mohol kludne vozit aj v novej fabii za 8990 dokonca aj s klimatizaciou a vsetci by boli spokojni, ze (ale hlavne ty)?
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa shiro »

Wizik napísal:To ze si zakomplexovany nie je nadavanie ani osocovanie, to je fakt.
Kazdou svojou vetou dokazujes, ze si zakomplexovany clovek voci ludom s velkymi autami.
Si doktor cvokar, ze to tvrdis? Napisal som uz X krat co mi na ludoch s velkymi autami vadi a nemozem za to, ze mi nik moje nazory nevie vyvratit niecim, cim by ma "zabil do zeme" a nemal by som uz dalej cim argumentovat. Cele je to o cloveku samotnom - treba len chciet a vsetko sa da.Vy si neviete predstavit zivot s malym autom - a ja nevidim ziadny poriadny dovod preco by to aj vo vasom pripade neslo. V mojej 307micke som odviezol dva rosty na postel, mali na dlzku 200cm a akurat mi tam vliezli :-)

Chapem veci typu splneny sen, komfort a ine, no kolko ludi, tolko nazorov. Mam ine priority ako vy, ak by som mal velkym autom robit veci, ktore som popisal vyssie a obmedzoval by som neja moje okolie, nekupil by som si ho. Nikomu z vas toto nevadi a s tym nic neurobim. Mate proste svoje priority.
Wizik napísal:Teba je hovno do toho, kto si ake auto kupi. Ked niekto zarobi x tisic mesacne a byva v meste, preco by si nemohol kupit auto ake chce ? Aha, uz viem! Lebo tebe sa to nepaci, keby bolo to auto vacsie,tak uz je ten majitel pre teba teba kok.t.
Nikomu som do kktov nenadaval. A preco sa mi to nepaci som uz napisal.
Wizik napísal:A este, predstav si pripad, niekoho aj to auto zivi. Ma S classu long, A8, whatever ... a prevaza ludi, castokrat do nakupnych centier a tam ich cakat. Takze tento clovek je kok.t, lebo ma velke auto pre svoju pracu a tych ludi mohol kludne vozit aj v novej fabii za 8990 dokonca aj s klimatizaciou a vsetci by boli spokojny, ze (ale hlavne ty)?
Takuto pracu chapem a nemam proti nej nic. Sofer to nerobi z vlastnej vole. Ale chod sa pozriet dakam do auparku, alebo inde kde su male parkoviska a uvidis, ze tam ziadny takyto sofer bud nieje, alebo mozno 1-2ja. A zvysnych XY velkych aut je co?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Wizik »

Aha, takze ked je to jeho praca s jeho vlastnym autom je to okej, ale inak je to velmi zle a nefer voci okoliu.

A co je zle na tom, ze niekto si proste chce uzit komfort, ak na to ma? Ukaz mi jedno male auto, ktore ta odvezie tak uzasne, ako mercedes E, S, pripadne Audi A8, Lexus LS a podobne. Kazdi tu mame svoj nazor a s tym tvojim nic neurobime, asi bude lepsie, ked sa tato tema lockne, lebo nema ziaden zmysel.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Počuj, shiro, v predošlom poste som napísal, že na tvoje príspevky už nebudem reagovať.
Dodržím to, napriek tomu, že si ma tvojou reakciou opäť len pobúril.

Ale predsa si jednu poznámku neodpustím: kde je chyba, ak ja nemám problém obísť trčiace auto v podzemnej garáži a nikdy mi ani len nenapadlo sa nad takým niečím pozastaviť, alebo dokonca nadávať?
Tvoja reakcia bude určite niečo v zmysle, že veď sám trčím, tak nebudem na iných nadávať, však?
Tak potom mám druhú poznámku: ako to, že mi to nevadí ani keď tých trčiacich obchádzam ocovým autom? Alebo keď som mal dva roky pred terajším autom krpáňa - Daewoo Lanos? Ani vtedy som s takým niečim nemal problém..
Ale ja som arogantný...
Ja som 15 fracek z ulice...
A ja si dokonca hľadám dôvody na bitku... ...BTW - v živote som sa nikdy s nikým nepobil. Ani opitý.
Neberiem na nikoho ohľad...
Seriem na následky...
A hej - toto si zabil - že ukážem prostredník... ...metóda podľa seba súdim teba, čo? Inak mi to nevychádza...
A to si ma v živote nevidel, nepoznáš ma, nevieš ako fungujem, žijem, nevieš nič...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa LordKJ »

vo finale:
kazdy si kupi to na co ma, ked ma na velke auto a chce ho tak si ho kupi, nikto stym nic nezrobi, parkovat ako chobot moze aj na fabii aj na a8cke.

a suhlasim stym, ze pre niekoho je auto dopravny prostriedok, pre niekoho konicek a pre niekoho imidzovy doplnok.

btw vela ludi vybera auto aj podla vyzoru, napr. ten grand voyager sa mi absolutne nepaci, preto aj ked to moze byt uzasne auto tak by som si ho nikdy nekupil.

aaa, mam 190cm, 100+kg, a necitim sa nekomfortne (resp, inak poviem, nic ma netlaci ani mi nic nie je male) ani v VW Pole, co je v podstate fabia, ale v takej astre z 98meho sa mi blbo sedi.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa shiro »

Wizik napísal:Aha, takze ked je to jeho praca s jeho vlastnym autom je to okej, ale inak je to velmi zle a nefer voci okoliu.
A co je zle na tom, ze niekto si proste chce uzit komfort, ak na to ma? Ukaz mi jedno male auto, ktore ta odvezie tak uzasne, ako mercedes E, S, pripadne Audi A8, Lexus LS a podobne. Kazdi tu mame svoj nazor a s tym tvojim nic neurobime, asi bude lepsie, ked sa tato tema lockne, lebo nema ziaden zmysel.
Je fuk ci je to auto zamestnavatela, alebo jeho vlastne...napad ist s nim na parkovisko kde je malo miesta nebol z jeho hlavy. Ale jeho zamestnavatela. VOdic samotny by mal mozno viac rozumu a automaticky by nesiel na take miesto.
Suhlasim, uzi si komfort, ale chod s autom na take miesta a parkuj tak, aby si neprekazal. A nemaj dojem, ze ked mas velke a drahe auto, ze si daco viac.
undertaker007 napísal: Ale predsa si jednu poznámku neodpustím: kde je chyba, ak ja nemám problém obísť trčiace auto v podzemnej garáži a nikdy mi ani len nenapadlo sa nad takým niečím pozastaviť, alebo dokonca nadávať?.
Ked ti to nevadi, je to tvoja volba. Jasne ze nie kazdemu vadi nieco, co inemu hej.
undertaker007 napísal:Tvoja reakcia bude určite niečo v zmysle, že veď sám trčím, tak nebudem na iných nadávať, však?.
Je to jedna z moznosti. No nic ti nebrani, aj ked mas velke auto, povedat ze ten druhy je pako, ked napr. tak zle parkuje.
undertaker007 napísal:Tak potom mám druhú poznámku: ako to, že mi to nevadí ani keď tých trčiacich obchádzam ocovým autom? Alebo keď som mal dva roky pred terajším autom krpáňa - Daewoo Lanos? Ani vtedy som s takým niečim nemal problém...
Je jedno cim ich obchadzas, o tom tu nikdy nebola rec. ide o to, ze oni parkuju zle, pripadne trcia do cesty. To by sa nestalo keby nemali obrovske auto s ktorym ide tam, kde nema. Lebo je tam malo miesta.
undertaker007 napísal:Ale ja som arogantný...
Ja som 15 fracek z ulice...
A ja si dokonca hľadám dôvody na bitku... ...BTW - v živote som sa nikdy s nikým nepobil. Ani opitý..
Comu sa cudujes? Napisal som ti presne preco.
undertaker007 napísal:Neberiem na nikoho ohľad...
Seriem na následky....
Napisal som ti presne preco.
undertaker007 napísal:A hej - toto si zabil - že ukážem prostredník... ...metóda podľa seba súdim teba, čo? Inak mi to nevychádza...
A to si ma v živote nevidel, nepoznáš ma, nevieš ako fungujem, žijem, nevieš nič...
Napisal som ti presne preco. Neviem preco sa tomu cudujes. Ako zijes je vedlajsie, aj keby si bol bezdomovec alebo milionar nic ti nedava pravo parkovat ako prasa a obmedzovat inych. Pripadne robit ine problemy len preto, ze si sa rozhodol ist s obrovskym autom tam, kde nemas. Mas mat tolko sebakazne, aby si o tom vopred porozmyslal a dobre sa rozhodol.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Wizik »

Ist s autom tam kde nemas ? Videl si uz niekde u nas v nakupnych centrach tabulu zakaz vstupu s autom s dlzkou nad 5m ?
Nie ? Videl si uz tabulu, ze nase parkovacie boxy maju dlzku 5m, odporucame vodicom s vacsimi autami parkovat inde? Nie?

Locknite to tu uz niekto prosim.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa landrower »

a shiro, co takto ist na to z opacnej strany, ze chyba nieje v ludoch s velkymi ale v uzasnych ludoch co tieto park. miesta tak navrhuju aby sa zmestilo co najviac aut, a v stavebnych normach z roku pana '68 ci kolko co im to umoznuju?
a preco podla tvojej logiky by som mal vidiet ako vsetci na "velkych autach" stoja jak pohlavne udy zaparkovani, a pritom jak najvacsie udy parkuju machri s rozheganymi fobiami, alebo najlepsie s karami ako aygo, C1, P 107, a pod?
taktiez si treba uvedomit ffakt, ze niekedy tak musi clovek zaparkovat aj kvoli tomu ze niekto vedla neho stoji tak ako by nemal...

a ked vidis problem pri parkovani vedla seba (pozdlne to je?), ze auto trci, tak to uz je fakt take falicke, asi nemas co na praci...

odstahuj sa do japonska, idealne tokya, tam si uzijes aut tych tvojich oblubenych rozmerov ;) (aj ked, yakuza stale fici na medvedoch, takisto ako vecsina vysokopostavenych alebo nadstandardne zarabajucich ludi...)

je ine riesit praktickost malych aut do mesta, a ine sa tu osocovat na ludi co si kupia nieco vacsie ako tvoja magicka hranica....
(a ja som clovek ktori si uzije aj fasa hatchback, no nema problem ani s SUV, MPV, ci "limuzinou", kazde auto ma pre mna svoje pre a proti, a to tu rovno mozem zacat tvrdit ze kazdy co si kupi francuzke auto je ud, lebo toto a toto a milion dovodov preco ja tie auta nemam rad...)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Gudas »

Jedna zásadná otázka - kam smeruje táto debata?
Ja vidím že názory sa povedali, ľudia sa vyjadrili.
Vidím tiež že začínate byť menej slušní ako sa mne osobne pozdáva.

Ak nemienite povedať k veci niečo nové a zásadne obohacujúce, zamkneme...
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"