bazeny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

bazeny

Príspevok od používateľa lezgy »

chlapi zdar
uz minulu sezomnu som planoval kupit bazen, nafukovaci v priemeroch tych 3m +- kruhova
zaujimalo by ma ak ma niekto skusenosti hoc nie priame,
vydrzia tie materialy?
hlavne tie steny tych bazenov....niesu moc tenke alebo nestabilne?
oplati sa vyhodit tych 30 40e za 3metrovy oval?
dik
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: bazeny

Príspevok od používateľa mp3turbo »

za tu srandu to podla mna stoji. Samozrejme ze 20 rokov zivotnost ratat nemozes, ale ked uvidis decka jak sa v tom člupocú a vrestia od radosti tak na tie peniaze sfleku zabudnes a nebudu ta trapit. Bezne sme dosahovali styri az sest rokov realnej zivotnosti pokial to niekto prepichol alebo praskol a podobne.

Nestabilne tie steny su, o to ked sa "opries" tak letis von. Na kamennom podlozi to nie je dobry napad, na trave je to sucast bazenovej srandy pre detvaky.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5393
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: bazeny

Príspevok od používateľa kllr007 »

My máme uz asi 8 rokov. Kruhový, nodry, priemer 3metre. Stal vtedy tuším 2500 SK, a stále drzi... Samozrejme je to aj o spravani sa k veci .
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: bazeny

Príspevok od používateľa Papek »

Nam sa na chate osvedcil prave takyto bazen. Este do minuleho leta sme mali 3m priemer a vysku 75 cm. Hlbsi by som nechcel, lebo v taktomto sa da prave posadit a opriet si hlavu o makky okraj. Pivko do ruky, pohodicka. Takze ten bazen je skor pre nas ako pre decka, ale ked pride mala sesternica, tak je ju odtial pocut cely den. Treba pod to pevnu rovnu plochu, inak sa bude bazen vyduvat do niektorej strany, inak je to bezproblemove a vydrzi to roky. Samozrejme zavisi od udrzby a fyzickeho poskodenia, ale inak to je odolna vec. Skakali sme do toho salta aj bomby a prezilo to 8 dospelych na...banych ludi naraz.
Tento rok ideme davat o kusok vacsi - 3,66m priemer, ale rovnaku vysku + pod bazenom bude vybetonovany kruh. Doteraz sme to mali vysypane pieskom a zarovnane, ale krtkovia su u nas mimoriadne aktivni a podkopavali nam to.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: bazeny

Príspevok od používateľa lezgy »

jo, dik za postrehy, dost podnetne pre laika....

a este jednu vec by som....
zena ma vyhliadnuty jeden typ ale pre detsky rozmer ...brat toho budeme viac
vsade ale stoji ten bazen cez 70e
jeden chlapik ho ale ponuka za 30
cena vstupu materialu a extruderov a pod mi je celkom znama ...

1, jak je mozny tak obrovsky rozdiel ked este aj hypernovy teska a pod ho maju vo vypredajoch za 50+
kdesi som tuna zachytil "fintu" ako funguju rychlokvasene eshopy s DPH biznisom.....
je vobec spolah na taketo sopy aj ked sa jedna o bazen?? spadaju aj tieto bazenove ceny do tych "overenych" eshopov?

resp poradit nejaky overeny shop kde sa to da kupit lacnejsie? kedze sa jedna o viac kusov, vedel by niekto?
hoc zo zahranicia?
dik
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: bazeny

Príspevok od používateľa lezgy »

edit
takze co som kus preveroval tak to bdue asi typicky zovnsotnik, adresa na bytovke spolu s dalsimi 2 3 eshopmi
oblast posobenia od mikrobiologie po kozmicky vyskum

takze asi odtial to bude...
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s

Návrat na "Debata o všetkom"