Auto do 17 000€

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa QuaDko »

Lenže golf vo výbave akú požaduje už je poriadne mimo cenovky. Aj toho sme dnes pozerali ale v takej výbave už stál niečo cez 20 000. Sama povedala že keby môže investovať ešte viac tak berie golfa ale teraz hľdá niečo do tých 17 000. Normálne som ak pozabudol že ceedka je už vlastne nová generácia, každý deň okolo jednem chodím - susedia majú tú staršiu a aj dnes som naňu pozerá a povedá som si že to nie. Ale keď som teraz otvoril kia stránku tak tam na mňa vybehla nová kia. Bol som prekvapený :D niečo som si pozrel ale čo tie motory v kii ? Má na výber len z 2 a z toho 1.4 má ešte vyšiu spotrebu ako 135 koňová 1.6tka. Kedže preňu je už aj 120 koní dosť. Východisko by som videl v 1.4 ale tam zase tá spotreba. Je celkom škoda že šikmooký si držia svoje atmosféry a nemajú nič také malé svižné čo aj málo žerie.
Working on
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa Gudas »

Nedaj sa oklamať - ak má motor nejaký výkon, potrebuje aj niečo spáliť. Zas až taký rozdiel v spotrebe nebude, v reálnom živote, nie na papieri. Rozdiel bude hlavne v tom, že malý turbomotor bude mať väčšie odchýlky spotreby ak pritlačíš, atmosféra zas menšie. A inde položený max. krútiaci moment.

1.4 na auto typu i30/Ceed asi nie, tam už tá 1,6 (88kw alebo 99kw s priamym vstrekom)

Ak chceš spotrebu reálne jazdiacich áut, pozeraj a hľadaj tu:
http://www.spritmonitor.de/en/search.html
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2773
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa lepermessiah »

len taky detail, ze ak ma 1.6 velku spotrebu, nech si to rozrata na servisne naklady na novodoby priamovstrekovy pretlakovany dizlak, dpf filter a zisti ze stale je ta 1.6 dobra volba a nie tak draha (ale ja sa priklanam k Ibize, pripadne Rapid Spaceback)
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa QuaDko »

To mi je jasné že spotreba v reálnom živote bude úplne iná ako na papieri. Ešte teda uvediem že do práce to má asi 2 kilometre tam + 2 z práce, občas chodí sem k nám z trnavy do trstína čo je nejakých 25km. 1.6 sa mi zdá naňu už priveľa a kedže hovoríš že do auta ako kia/i30 už radšej tá 1.6 tak zase pre 1.2 TSI (nová generácia) dávam plusový bod kedže do toho pola to je motor ako vyšitý. Tam sa dá potom ešte rozmýšlať aj o silnejšej 110 koňovej verzii ale počkáme si na tú testovaciu jazdu ako tk dopadne a vlastne aký názor nakoniec padne na to polo.

Chcel by som sa ale vrátiť ešte k tej 2008 kedže je to jej srdcovka, musím uznať že 2008 francúzom vyšla, exterierovo je to pekné auto a ani interier neni až tak zlý, ako som spomenul škoda tých motorov a kupovať si diesel pri jej ročnom nábehu menej ako 10 000 km je podľa mňe veľmi veľká blbosť. Ponúkajú potom tú 1.2 a 1.6 ale neviem jej sa tá 1.6 zdá silná s veľkou spotrebou a 1.2 slabá (čo aj je). Je to aj ťažšie auto ako polo. Čiže polo má ďalšie plus. Samozrejme ten vzhľad robí u nej aj 1000 plusov. Som veľmi zvedavý na reakcie po odjazdení si pár km na pole

Diesel som už dávno vylúčil. Teraz hlavne hľadáem niečo čo by sa jej páčilo a má to slušný benzínový motor + automat je výhoda.
Working on
Používateľov profilový obrázok
RaKo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 323
Dátum registrácie: St 20. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra(Malé Zálužie)

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa RaKo »

co tak nova mazda 2 alebo mazda 3 ??? podla mojho nazoru su tam trosku lepsie veci ..napr atmosfericky motor (neviem preco ale turbo mi nesedi v tych pidi obsahoch) a kedze zakladna verzia stoji 10t myslim ze do 17tisic si tam naskladas co len chces
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3348
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Mazda 3 do 17k aj s výbavou, ktorú požaduje nie je šanca.Možno tak Mazda 2 a aj to pochybujem.

Skôr to vidím na tú Fiestu, príp. Opel Corsa, i20, Kia Rio alebo niečo veľkostne podobné.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 10,2 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa QuaDko »

Diablo1st napísal:Mazda 3 do 17k aj s výbavou, ktorú požaduje nie je šanca.Možno tak Mazda 2 a aj to pochybujem.

Skôr to vidím na tú Fiestu, príp. Opel Corsa, i20, Kia Rio alebo niečo veľkostne podobné.
Presne tak ako hovoríš mazda 3 s tou výbavou už stála o dosť viac, mazda 2 neviem to som nepozeral. Fiesta je celkom horúci kandidát.
Working on
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7861
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa LordKJ »

kia rio/i20?
to by mohli byt aj cenovo zaujimave, velkostne ako polo/fiesta
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa QuaDko »

Kia rio cenovo vychádza celkom veľmi dobre ale nieje tam všetko čo ona potrebuje vo výbave, nenašiel som tam multimediálne rádio+ navigácia a nejaký ten winter packet. Dokonca majú iba 4 stupňový automat aj to iba pri 1.4 motore sa dá zvoliť. Rio teda vylučujem. i20 pôjdem ešte omrknúť ale tiež tipujem že tam nebude všetko
Working on
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa overlordslovak »

i20 family alebo comfort je parada,, akurat neviem ak to tam je s multimedialnym system a navigaciou...10-11K€ by si sa mal zmestit urcite...aj s financovanim bez navysenia...max. poplatok spracovatelsky 300-400€
i7
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zaznelo tu kopec zaujimavych veci co ma doslova pribili o zem, napriklad to ze mazda2/3 a taketo prditka sa NEZMESTIA cenovo do 17.000 ked tam clovek nechce mat okna na manual a podobne... to je des, velebnosti.


>> Kedže preňu je už aj 120 koní dosť.

a co ? Ved ten pedal nikdy nebude mat pritlaceny o podlahu a nikdy v zivote na tom aute 5900rpm neuvidi = NIKDY neuvidi 120 koni. Takze sa ich nemusi bat. Či ? Furt jazdi s pedalom na podlahe v cervenom poli a 108 koni este zvlada ale 120 koni uz nie ?


Na 55.000km za osem rokov [!] by som sialene citlivo preratal nielen technicky aspekt diesla od ktoreho ju EXTREMNE SPRAVNE odhovaras vzhladom na 2km jazdy kde zima = katastrofa pre dpf/fap lebo motor je FURT studeny, od oktobra do aprila. Za takychto okolnosti v pohode odrovna filter aj pred 15.000km a to myslim uplne vazne, mam reporty kamaratov co kupili Renauolty a Citroeny a jazdia v Londyne v zapchach... keby mali trojlitrove benziny tak jazdia lacnejsie a hlavne maju kurenie v zime !!

Ohladom diesla by som jej skusil spravit aj ekonomicky prepocet : benzinove auto vo vybave stoji X, dieslove stoji X+1200. Rozdiel v spotrebe benzin/diesel, nehovoriac o servisnych nakladoch ktore je tazko odhadnut dopredu, sa akontuje za YY tisic prejazdenych kilometrov cize vo vasom pripade, draha teticka, je to slabych 7 rokov jazdenia a az potom LEN DOBEHNES rozdiel v cenovke diesloveho auta, samozrejme ze znasas PREDRAZENE POVINNE servisne prehliadky ktore proste pri diesli su drahsie. Takze namiesto 7 rokov mame navratnost 9 rokov... mam pokracovat, teta ?

Ale myslim ze toto ti je jasne.
Nutnost mat cuvacie senzory v aute "velkosti" polo vobec neriesim, to je jasne s tetickou. Aj tie ostatne parametre ju klasifikuju (1.6 je prilis divoka atd) ale to je v pohode, aj taki ludia su medzi nami, len prepana nech nieco zbytocne nevyvedie.

Rozdiel pri TSI starom a novom vobec neries, tentokrat dokurwwwwwwili nieco ine, neboj nic. To sa vyraba na cenu, nie na kvalitu a rozhodne nie na technologicko/designovy vykvet. Nikoho pred 1.2tsi by nenapadlo ze retaz moze preskakovat, lebo sa to proste nikdy predtym nestalo. Jedine... jedine ze by si dal retiazku tensiu ako mam na hajzli na splachovaci a odsral pardon usetril na napinakoch tej retaze. Gratulujeme, usetril si dvadsat centov na napinakoch na jednom aute a posral si si meno, folgsgangen. Vynikajuci napad. X ludi ktori zaparkovali dole brehom a rano tresk pri startovani si uz tvoje chrapy nekupi. Len tak dalej. Brilliant idea setrit ad absurdum.

Pocuvaj, len tak mimochodom za poslednych desat rokov ziadna automobilka nemala take priesery s motormi ako zrovna VW. Skor naopak, rozmyslam ze ktory motor od VW nebol vyslovene prieserovy. 1.6tdi lebo su uplne mlade. Co este ? Fakt skus pozerat inu stajnu... toto je nestastie jedno za druhym a zvlast tie sibnute trojvalce a 7kvaltove DSGcka kde sa setrilo ako sa len dalo, kde sa zmensovalo ako sa len dalo - cize tepelny management v hajzli. Kukni si ze 7kvalt DSG je stavany na daleko mensi tocivy moment ako 6kvalt a to som este len zacal. Teticke to bude jedno pretoze 50k km za osem rokov ma v pazi a mozno tolko ten automat prezije kedze mu nebude stupat na krk, ale ajtak...

Hondu rovno zabudni, civicy zacinaju tesne pod 17000 takze s vybavou 25 kvadrov len tak zahuci.

jedna vec mi maximalne nesedi : strasne ma prekvapilo ze za 17.000 co je KOPEC PENAZI sa neda vybrat jedno PORIADNE posrate male auto s nejakou vybavou. To mi pride totalne zvratene. Ze sa polo takmer nezmesti do ceny ? Sranda velika.

17 litrov za POSRATE polo so zlavickami cez znamych ?? To sa uz svet uplne zjasil ??? za 17 litrov kupil kolega kiu sportage a to je teda trosicku ine auto po kazdej stranke ako polo, nie je to poondene polo nahodou trosicku predrazene ? Mazda3 uplne mimo ceny 17 litrov ??? Prosim ??? Ja viem ze za kvalitu sa plati (teraz nerozpravam o pole) ale... čo je moč to je moč ne ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2773
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa lepermessiah »

a tak napriklad 1.8T / 1.8TFSI niesu pruserove, len bezne problemy, tiez 4.2TDI su v pohode :D ale jasne, vsetko pod 2 litre je na pikacu (kedze 1.9TDI asi nebudeme ratat)
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasne ze 1.8tsfsti nie su prieserove, teraz stoja len dve na dvore lebo su dovolenky : jedna s rozmrdanymi rozvodmi a v dosledku toho samozrejme stratenym motorom - 138.000km ; druha s padnutymi vstrekovacmi po 88.000km zarucenych, jediny majitel od novoty. Dva z nich su v riti. Obidva kramy po zaruke kvoli "veku" a vlastne aj kilometre su tam tusim obmedzene na 60000 alebo 80000 alebo take nejake smiesne cislo.

Absolutne krasny motor. Lepsieho na svete niet.


aby si si nemyslel ze som jediny na svete:

http://forum.autobazar.eu/skoda-1-8-tsi ... 5%A5%20tsi
a pozri sherdogove dalsie prispevky a pokracovanie tejto kvalitnej ságy : z tych 10tich aut sa 12x [!!!] doyebal motor. 1.8tsi.

Ako vravim, lepsieho motoru na svete este nebolo. Vobec nie je prieserovy, ani trochu.


Ci pre folcgagenovych fanusikov a zaslepenych privrzencov nie je problem znicit motor, daktore s prehladom dvakrat pocas zarucnej doby, nechat sa odtahovat do servisu (aspon spoznas novych ludi, dlho som nekecal so soferom odtahovky) a v servise kavickovat a nervovat sa ? To su prijemne stranky vlastnictva WV auta ?


edit : vedla tychto 1.8fsti stoji 1.4ka, padnute turbo po 46.000km. Na zaruku samozrejme neuznane inak by bola v autorizaku.

Aby som neznel len negativne, som zvedavy aky tragač budem vyberat pre seba koncom tohoto roku alebo v priebehu buduceho. Takmer nabeton budem menit dve moje auta a radovo tri dalsie v najblizsej rodine. Prisamvacku nemam ponatie co by som si sam pre seba kupil, ked neratam 10rocne masiny, poctive zelezo... bez ohladu na objem. Kludne si kupim trojliter benzin a ani nemrknem okom. Akurat chcem velke auto cim sa vyber znacne zuzuje. Moja oblubena znacka nema dostatocny vyber kusov (ojazdene) a cenovky za prislusne rocniky su trochu uletene. Tazko sa budem snazit hladky benzin ergo bez turba (lebo to pridava komplikovanost motoru cim sa spolahlivost rozhodne nezvysuje), objem nad dva litre, bez nejakych dalsich kotrmelcov cize rozhodne bez priamovstreku (TSI) atd.

Z tychto malych krtincov co si teta vybera absolutne nemam prehlad, ako vidis, avsak dostavnik typu fabia respektive este mensi mi rozhodne nepride hodny 17 litrov. Viem ze Hjundaj a Kije maju extremne dobru konstrukciu, teda v ramci dnesnej doby... fakt vydrzia sialene vela, su proste technologicky dobre spravene. Vyhybaj sa priamovstreku ked mozes lebo ten proste nie je dlhodobo preskusany. Mali s nim problem Macubuši 2.4gdi na prielome tisicrocia [!!] a to bola uplne ina doba ako je dnes, mal s nim problem takmer kazdy jeden vyrobca co ma napadne od tej doby.

Okrem Tojoty a Hondy.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Pi 02. Máj, 2014, 10:54, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7861
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa LordKJ »

zas sa tu na to pozerate ocami kto najazdi za rok tolko co teta za 5...

polo je fajn auto, sportage tiez ale na to ake je velke tak kufor nic moc...


mame doma 1.2 polo '06 s 39k km a golf 1.9tdi '03 s 90k km... teda s malym najazdom mam skusenosti..
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Auto do 17 000€

Príspevok od používateľa Gudas »

Ja len preventívne - skúsme sa nevzďaľovať od pôvodnej témy - máme navrhovať autá do 4m dĺžky a 17k €...
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"