Zamietnutie pristupu do adresara

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
chiwo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 01. Jún, 2005, 20:00

Zamietnutie pristupu do adresara

Príspevok od používateľa chiwo »

Pouzivam XP a mal som na nom 2 ucty jeden bol na heslo a zlozky boli oznacene ako sukromne a padol mi system. Nesiel ani opravit a tak som naistaloval druhe XP na druhy harddisk a potom som si chcel tie moje zlozky presunut na druhy disk ale napisalo mi cestu k adresaru a pristup odmitnut. Neviete niekto poradit jak sa k tymto suborom dostanem???? PS: cez live CD linuxu sa tam dostanem len nic nemozem kopirovat ani presuvat
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

jednoducho ... uz som to viackrat opakoval ... restartni system, chod do nudzoveho rezimu ... prihlas sa pod hlavneho administratora a tym zaheslovanym zlozkam zrus heslo ... resp. preber vsetky prava zloziek na hlavneho admina a potom to zrus ... malo by to fungovat ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
chiwo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 01. Jún, 2005, 20:00

adresar

Príspevok od používateľa chiwo »

Chapem co myslis skusal som to ak myslis dostat sa do administratorskeho uctu co tam davas aj heslo pri instalacii XP ale ak som to spravil spravne tak sa tam nedostanem

1.Naistalujem na pc XP pouzivam ho mam 2 ucty jeden na heslo a subory v nom oznacene za sukromne
2.padne mi XP
3.nejde opravit z instalacneho cd pre XP
4.naistalujem XP na novo ale nesformatujem disk
5.chcem sa dostat do svojej sukromnej zlozky z predchadzajuceho systemu a napise ze pristup bol zamitnuty

pls poradte nieco ucinne
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

niekde v spravcovi zariadeni si otvor administraciu uctov, a tam je moznost vybrat disk a zrusit secky administratorske obmedzenia na ten disk ale neporadim ti uz kde presne robil som to dost davno
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
kremso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Št 22. Júl, 2004, 14:00
Bydlisko: Trnava (19)

Príspevok od používateľa kremso »

Prihlas sa ako Administrator.

1. Musis vypnut Simple Sharing -> v exploreri (nie interner, ale tom file manageri) daj Tools -> View -> a uplne na konci odskrtni Simple File Sharing.

2. Klikni pravym na tvoj zaheslovany adresar a daj vlastnosti, bude tam zalozka Security.

3. Tu klikni dolu na tlacitko Advanced a Vyber zalozku Owner.

4. Pridaj seba ako vlastnika a zaskrtni Replace owner on subcontainers and objects

5. A teraz si chod zapalit a ked sa vratis tak zlozka je tvoja.

//Keby to nahodou nefungovalo, tak sa pohraj s tou zalozkou security..
Leopold Kronecker: Boh vytvoril cele cisla, vsetko ostatne je vytvorom cloveka

Návrat na "Operačné Systémy"