MS v hokeji 2014

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8308
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: MS v hokeji 2014

Príspevok od používateľa ericc64 »

Ty rozhodzovia piskaju ako ko*oti :wallbash: a to nie len v tomto zapase... Tolko vyluceni ako na tychto MS som hadam este nevidel ...
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12474
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MS v hokeji 2014

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak vyluceni je naozaj vela. Asi sa trocha zabuda ze je to hokej,
Ohladne tymu. Konecne sa prestriedal stary kader. Nespochybnujemkvality hracov z NHL ale ked vidim ako na MS krasokorculuju a potom si zapnem zapas NHL a vidim s akym nasadenim hraju tam, tak mi je zle. Vacsina uz nema motovaciu hrat za repre.
Od tejto omladiny sa neda ocakavat vela, potrbuju par rokov na ziskanie skusenosti a zohratie.
Ohladne napriklad francuzov. Uz to nie je ousider, ako aj par dalsich timov, ktore v minulych rokov za outsiderov. Hraju slusny hokej aj TOP timami. Ja im drzim palce a dufam, ze sa chytia a budu dosahovat za par rokov slusne vysledky :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: MS v hokeji 2014

Príspevok od používateľa felipe25 »

Len aby.... podla mna aj mladsi hraci by mali mat kvalitu, bez toho aby ju ziskavali rokmi na MS...
Ak ju nemaju, tazko ju dosiahnu.. Mozno sa zlepsia, ale uroven ala Satan, Bondra, Pallfy, atd to nebude.

Dnes napr sa presne ukazalo co hovorim, Svedi v druhej tretine sice nam nedali gol, ale nas hodne dlhu chvilu tocili tak, akokeby nasi hrali 3ja a Svedi 5ti, pritom stav bol 5-5. Nasi hraci proste nemali ziadnu sancu na nich, ked nas tocili. DOstupit ich nesli, lebo akokeby citili, ze sa im nepodari zobrat im puk. My sme sice mali taku chvilu pocas presilovky na konci 2tretiny, ale hrali sme 5-4...

Proste, tito hraci, az na Nagya, Satana, maju kvality ovela menej, a tak ako som dakde nedavno cital, ze zatial co od MS2002 ine outsider timy stupaju, pristup k mladezi je tam uplne iny - zlepsuju sa tie timy /ved francuzsko ligalo s kanadou 12-1 a teraz vyhrali 2-1 a je jedno akym betonarskym sposobom/ - my klesame, upadame. Nezlepsuje sa absolutne nic, investicie do sportu upadaju. Ved, samozrejme, ked investicia do nadejneho mladika nieje to, nacom sa daju uliat love... asi tak sa rozmysla tam hore.
Im je 850 ci mame zlato, oni na to seru, a ked nejaki hraci co maju peniaze idu stavat stadion ZA VLASTNE, este im stat robi prekazky.
By im mali dat vynimku, a neviem co, ale ved, ked nepride sa s obalockou, tak nic nebude.. :facepalm:

Nasi hraci co sledujem, napr 2tretinu mali paradnu, az na tu chvilu kedy nas Svedi tocili, a nasi sa ani nedotkli puku.. ale, mam pocit, akokeby fyzicky nezvladali odohrat 60minut. Dokazu drzat krok tak 30-40minut, a niekedy akokeby nemali silu...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
mohamed
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3365
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA/PE

Re: MS v hokeji 2014

Príspevok od používateľa mohamed »

felipe teba treba nominovat na post trenera
Spoiler: ukázať

GIGABYTE B660 AORUS MASTER DDR4 | i5 13500 + Noctua NH-D14 w/2xNoctua NF-A12x25 pwm | 32GB DDR4 Kingston Renegade @4000 CL18 | ASUS ROG STRIX RTX 3080 10GB | Samsung 970 EVO 500GB | Samsung 980 PRO 1TB | Samsung 980 1TB | COUGAR GX600 | Fractal Design Define C TG

GEAR Dark Project KD87A TKL - Gateron Teal Switches, Glorious Model O Pro Wireless - Blue Lynx, xtrfy XGP1-L4, MSI Optix G273QPF, DELL S2422HG, Razer Barracuda X 2022, DXRACER OH/FD01/NR

nb: thinkpad e440 - i3 4000m, 2x4gb ddr3 1600, ssd crucial mx500 250gb
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2343
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: MS v hokeji 2014

Príspevok od používateľa Xeigen »

Kto pozeral USA: KAZ ?? Ja som pozeral a nechápal.... Moja otázka je, kedy sa naučili hrať hokej chlapci z Kazachstanu ? :cool:
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7980
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: MS v hokeji 2014

Príspevok od používateľa CageJ »

oni vedeli vzdy, ale maju vykyvy vykonu
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1585
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: MS v hokeji 2014

Príspevok od používateľa dargy »

Felipe25: Musím s tebou len súhlasiť, a zdieľam rovnaký názor na hokej. repre. Odkedy je GM p.Široký ide to dole z kopca. Stačí si pozrieť o koľko mladých hráčov majú záujem v zámori. Niekedy boli TN, KE, BA liahňa mladých talentov ale bohužial, tento bazmekistan kde žijeme to posral aj v športe. Stačilo mi napr. keď sme boli na ms vo futbale a ako tie peňiažky z uefa rýchlo našlo účty. Hanba. Dnes si mladí platia komplet výstroj, výjazdy, autobus, skoro všetko. Tak keď nejaký papaláško zasponzoruje team, tak jeho synáčik predsa bude v mužstve presadzovaný aj keď je ľavý. Jednoducho už tréner nepovie že nie. A výsledok sa dostaví, a aký? To už vidíme na ľade teraz a ešte len budeme vidieť, ale o 5r. v B skupine. Stačí sa pozrieť na zápasy extraligy. Kedysi som aj prenamentky kupoval, ale za krasokorčolovanie a dementnych rozhodcov platiť nebudem. Úprimne, treba hľadať paralelu s celou Slovenskou situáciou v krajine ako takej.. Nie nadarmo sa hovorí že ryba smrdí od hlavy. Ťažko sa to priznáva, ale takí sme my Slováci, buď ujdeme za hranice, alebo si tu necháme kydať na seba. Aj napriek tomu by som bol rád keby sme prekvapili a postúpili do bojov. ;)
ZDROJ: Seasonic G Series 550W GOLD MB: ASUS TUF Gaming B550-PLUS WI-FI II CPU: Ryzen 5 5600@4,6 GHz cooled by NOCTUA NH-U12F RAM: 2x8 GB Crucial Ballistix Black 3600MHz cl16 VGA: Sapphire Pulse RX 5700 8 GB + 2x Noctua NF-A12x15 Chromax PWM HDD: Samsung SSD 860 EVO 500GB + Kingstone SSD Now 64GB + 1TB WD Caviar Blue WD10EALS SOUND: Asus Xonar DX MONITOR: 34" LG 34UM68 DRIVING WHEEL: Logitech G25 RECEIVER: KINO: Yamaha RX-V557 + CANTON set 5.0 GLE series + subwoofer VELODYNE VX-10 STEREO: ONKYO A-5VL + Tannoy M1 HEADPHONES: Superlux HD330, Focal Sphear, Soundmagic e50 + LG V30 TV: Plazma P50X60 R.I.P. now TX-P50UT50
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: MS v hokeji 2014

Príspevok od používateľa felipe25 »

No nasa liga nemoze byt liahne talentov, lebo v nasej lige vacsina z nich zahynie skor ako ma sancu prerazit. Su vynimky, ale tie sa naozaj musia ukazat, a ich vela nieje.. Mozno 3-4 za 3-4roky..
To nieje tak, ako ked Chara, Hossa, Handzus, Satan a pod. najprv hrali ligu, a potom sli do NHL. Dnes bud talent ide do roka dvoch do NHL - alebo nepojde tam nikdy. Ale samozrejme, ten dolezity talent je nutne trenovat od 10rokov, a na to mnohi rodicia talentov peniaze nemaju, a ich trening skonci skor, ako maju sancu sa zlepsit, alebo skoncia celkovo s hokejom. Samozrejme, nehovorim ze taky Tatar prerazil vdaka peniazom, ale urcite nieje z rodiny, ktora "nema". Keby bol, ani o nom nevieme. A kto za to moze? Samozrejme ze SZLH, lebo im je 850 ako dopadne nas hokej. Sak oni svoje love maju... P. Stastny ma casto pravdu v tom co hovori, samozrejme ked si nemiesa politicku polievocku, ale v podstate v tom co hovori ma len a len pravdu. A to je hrac, ktory nieco dokazal..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3735
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MS v hokeji 2014

Príspevok od používateľa fobos »

nasi vedu zasluzene. Taliani hraju ako hotentoti. Nepresne nahravky, lahko sa nechaju obrat o puk, toto by bola hanba keby sme to nevyhrali :peace:
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: MS v hokeji 2014

Príspevok od používateľa zachary »

"povinná" výhra je tam, no v poslednej tretine to zas nevyzeralo až tak jednoznačne, zbytočné fauly..
Tatarove nájazdy, ťažko to komentovať, takéto šance sme v minulosti v "zlatej ére" premieňali..
s felipem jednoznačne súhlasím, v súčasnej dobe sú pre náš tím aj Taliani nebezpeční, hoci hrali chaoticky
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: MS v hokeji 2014

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ja som napr na Talianoch videl taky amaterizmus, ako mali outsideri par rokov dozadu. V rohoch nasi prisli, a vzali im puky, takisto, taliani mali puk, prisiel nas hrac, a dokazal mu ho vypichnut.. proste ho obrat...
Ked nasi hrali zo Svedmi, napr v druhej tretine bola taka faza, kedy nas 5minut tocili, tak ta situacia so Svedmi sa dnes opakovala, ale dnes sme boli Svedi my, a Taliani boli Slovaci ale cely zapas :D
Povedal by som, ze skupina A je totalne vyrovnana, mozno az na Svedov, ale Taliani tam jednoducho nepatria. Samoizrejme, kazdy zapas je iny, viem si predstavit, ako by to vyzeralo, keby nasi dostali od Talianov nahodny gol z prvej druhej strely na zaciatku, zapas by mozno vyzeral inac /nasich inkasovany gol dost polozi, ale aj ked gol dame - dnes proti ITA po prvom gole pokym sme ich tocili my, tak po prvom gole sa zacalo hrat v nasom pasme - to som nechapal, nasi akokeby si splnili ciel OU dALI SME GOL, mame pauzu../

Taliansko ma bohuzial pravom len 3body a vypadne, pretoze ich uroven daleko nieje taka, ako inych timov, ktore na MS A hraju uz par dlhych rokov.

Dnesny vysledok Dansko Cesko 3-2 alebo 4-3? len dokazuje, ze Dansko, Norsko, Francuzsko, neuveritelne postupili. Napr, po minule roky sme sa hrozbu brali Svajciarov, alebo skor Nemcov. Ti akokeby upadli. Rakusania detto, hraju B kategoriu. Pritom to boli timy, ktore mali najvacsiu sancu sa dostat na nasu uroven. Alebo to bude stylom hokeja? Nemci, Svajciari boli znamy tym, ze betonovali, ale ten hokej nebol atraktivny. Zda sa mi, ze tieto krajiny od toho opustili /alebo trener?/, a sice hraju atraktivnejsi hokej, bez betonovania ale France, a pod. tie slabsie krajiny nedokazu uhrat lepsie vysledky.

Zoberme si vsetky zapasy zatial:
skup. A 15:45 Minsk FRA FRA - CAN CAN 3:2 sn
skup. B 15:45 Minsk FIN FIN - LAT LAT 2:3
skup. A 15:45 Minsk SVK SVK - FRA FRA 3:5
skup. B 15:45 Minsk USA USA - LAT LAT 5:6
skup. A 19:45 Minsk SWE SWE - FRA FRA 2:1 - sice vysledok ok, ale svedi len 2:1 ??
skup. A 15:45 Minsk DEN DEN - CZE CZE 4:3 sn

Vypisal som vsetky velke prekvapenia...

Pamatam si, ked sme raz hrali a myslim ze z Danskom sme prehrali 0:6. Neboo to tak davno - 2010. Kazdy sa smial. V tom roku ale vela takych prekvapivych vysledkov nebolo. A ked aj, pocas celeho MS vacsinou boli mozno 2-3 prekvapive vysledky, kedy outsider zdolal top tim.

A tento rok? Canadu porazia francuzi, porazia aj nas, Amerika prehra s Lotysskom, Finsko prehra s Lotysskom - zatial co Kazachstan s ruskym stylom hokeja prehral asi co sa dalo, Lotysi s podobnym stylom hokeja naopak /pridu mi ako Slovensko v casoch uspechu zatial/. Cesko prehra s Danskom,, Svedi vyhraju len 2-1 nad FRA.

Cize, na zaklade toho mozme dedukovat, ze Slovensko na tom nieje az tak zle - ved sme prehrali len s FRA, s Kanadou aj Ceskom sme hrali vyrovnanu partiu. Tie timy mimo TOP8 sa zlepsuju, nebodaj su mozno lepsi niekedy, ako TOP timy, co cakal len malokto.
Samozrejme ale chybaju nam klucovi hraci typu Satan, Nagy. Nagy uz davno nehviezdi - alebo sa o nom nevie, a pozrime sa, co dokaze.
My ani nepotrebujeme 4patky z NHL (naj uspechy sme dosiahli ked sme mali myslim tak do 8 hracov z NHL, ze sa da povedat ze hviezdy..), nabite utoky, ale aspon 5-6 klucovych hracov, vodcov timu a lidrov. V nasom time je par hracov z extraligy, alebo inych sutazi mimo KHL a NHL /mame my vobec v tomto time jedineho aktivne hrajuceho hraca v NHL - sa mi zda ze ani nie/.. a ti dokazu zahrat to co treba, ale prave oni robia najviac chyb. A to nieje mladym vekom, to je proste tym, ze lepsie to uz velmi nebude. Si neviem predstavit, ake vysledky by sme dali, keby tam nebol ani taky Satan, ani Nagy.. Ja viem ze oni su len dvaja, a hracov na lade 20, ale mam pocit, ze ich pritomnost ma velku zasluhu na tom, ze zatial to na hanbu nevyzera...
A to bude podla mna problem dalsie roky, ze ti hraci ala Satan, Nagy budu chybat. Satan uz dlho hrat nebude, a u mladsich hracov z NHL vidim skor neochotu ist do repre - sak naco, riskovat zranenia a pod. Hlavne ked ich fanusikovia podrbu po nete kade tade, a ta generacia nieje z tych, co si to neprecita, tak kaslu na to.


A na MS v hokeji ako sledujem sa uz vobec neda podavat, a napr na Kanadu proti FRA bol kurz 1,01...

V B skupine kde mali byt top 4 timy Finsko, USA, Svajciari a mozno Nemci to vyzera uplne inac...

1. Rusko Rusko 5 5 0 0 0 26 : 6 15
2. Bielorusko Bielorusko 5 3 0 0 2 14 : 14 9
3. Lotyšsko Lotyšsko 5 3 0 0 2 17 : 18 9
4. Fínsko Fínsko 5 2 1 0 2 13 : 9 8
5. USA USA 5 2 1 0 2 19 : 18 8
6. Švajčiarsko Švajčiarsko 6 2 0 1 3 16 : 19 7
7. Nemecko Nemecko 5 1 1 0 3 9 : 15 5
8. Kazachstan Kazachstan 6 0 0 2 4 13 : 28 2

Mam taky pocit, ze MS v hokeji uz vobec niesu to co byvali :)) Sice som fakt napisal, ze nasi hraci nemaju kvalitu voci takym Svedom/nechat sa tocit 5minut 5-5 bez snahy vypichnut alebo vziat im puk, odstavit ich od puku/, ani zvysne top timy to nemaju take lahke.

Sanca ist dalej do 1/4 finale stale je, len sa bojim Ruska :D Ti idu ako stroj.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12474
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MS v hokeji 2014

Príspevok od používateľa HellAngel »

zas to nie je take cierne, coje fakt,ze presadenie noveho talentu bez penazi je velmi tazke. Takisto dnes rodicia radsej daju dieta studovat ako hrat hokej. O stave nasej extraligy netreba ani moc diskutovat, pracka penazi bohatych bez akejkolvek kvality. Rozvoj talentu v nasej lige nehrozi.
Na druhej stane sa treba pozriet aj na nas pocet obyvatelov. Sme jedna z najmensich krajin v pocte obyvatelov co hra, nas tym by sa mal skladat mozno z 1-2 talentov, ostatok z priemernych hracov. Ale nie je to tak a to mna osobne tesi. Chyba bola aj to, ze omladenie nasho timu prislo uz na hranici. Keby potiahli mladi hraci viacej rokov este aj s Hosom, Charom a pod, tak podla mna by ta hra dnes bola zas o niecom inom.
Felipe nemyslim ze to pojde s nami len dole vodou. Chut hrat tam je a tie chyby chyby co robia, to je len o neskusenosti, pretoze ich nemaju kde nabrat. Z nasej extraligi si donesu akurat tak ho.no, zle navyky. Ak dostanu vacsi priestor a moznost hrat na vacsich turnajoch, tak je tu sanca na uspech

Spominate tu zlatu eru, ale zlato sa nam podarilo ziskat len raz a 2 x striebro za 14 rokov. Vzdy sme mali velke vykyvy vo vykone a obcas sa nam zadarilo.

MS 2000 - striebro
MS 2001 - štvrťfinále
ZOH 2002 - posledný v skupine
MS 2002 - zlato
MS 2003 - bronz
MS 2004 - 4 miesto
MS 2012 - striebro
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: MS v hokeji 2014

Príspevok od používateľa filuS »

Suhlasim s HellAngel-om, ze to nie je zas take cierne. Ano, ak chlapec nema bohatych rodicov (alebo nejakeho mecenasa v rodine), tak je len velmi mala pravdepodobnost, ze u nas prerazi, nech uz je jeho talent akykolvek. Vzdelanie je v ociach rodicov ovela lacnejsie a trvacnejsie, nehovoriac o tom, ze staci malickost, a kariera skonci, zatial co vzdelanie ostane aj keby som nemal nohy. To poznam z osobnej skusenosti - ako maly chlapec som hraval, nejaky talent tam bol (bol som skor technickejsi/rychlostny hrac, nez silovy, som dost malej postavy, aj ked nie zas tak nizky ako taky Reway napr.). Vo stvrtom rocniku trener mojim rodicom povedal, ze musim prestupit na inu skolu, inac nebudem moct hravat. Ti mu na to povedali, ze chcu mat zo mne relativne vzdelaneho cloveka a ze vymena skoly sa urcite konat nebude. Moja mama sa dodnes smeje na tom, ako reagoval trener: "A co z neho chcete mat? Inziniera?". Pravdou je, ze dnes som inzinier a necele tri roky po tom rozhovore, v siedmom rocniku, mi nasli vrodenu chybu srdca, kvoli ktorej by som aj tak uz nemohol dalej pokracovat. Cize v konecnom dosledku moji rodicia urobili spravne rozhodnutie. A verim tomu, ze mnoho inych rodicov pri takejto volbe urobi to iste, hlavne v dnesnej dobe, kedy ta financna pomoc pri sportoch je naozaj uboha.

Co sa tyka Slovenskeho timu na tomto sampionate - chlapci robia hlupe chyby, nechavaju sa zbytocne vylucovat, nie su schopni sa koncentrovat plnych 60 minut, chyba im priamociarost. Ale nie je to az take katastrofalne - na ten hokej sa zvacsa da pozerat, a toto muzstvo sa nestavalo na uspech v tomto sampionate, ale pre buducnost. Je tu prilis vela novych a neskusenych hracov na to, aby sa podavali stabilne a kvalitne vysledky. No velmi sa mi paci hra nasich mladych talentov - Reway je velmi kreativny hrac, Tatar je pokracovatelom slovenskej tradicnej rychlostnej hry (ako byval Peto Bondra, alebo su Hossa alebo Gaborik), Panik ma takisto podla mna svetlu buducnost. A podla mna by sme este nemali zabudnut na jeden aspekt - brankarov. Pamatam, ze pred tymi 12-timi rokmi sme mali prinajlepsom priemernych brankarov. V Petrohrade sa objavil Janko Lasak, ktory potom o dva roky zahviezdil vo Svedsku. Takisto v tom case prisiel myslim aj Rasto Stana. A dnes mame styroch elitnych brankarov - Halak, Budaj, Laco a Janus. Sice sa Jaro Halak na olympiade velmi nechytil, no za to mozme skor vdacit nasej vlastnej hre, nez priamo jemu. V tomto ohlade sme ale v poslednej dekade isli hore. Halak je skor hviezda v NHL ako v repre, nieco asi ako Chara - je zvyknuty na inu hru, na ine obrany pred sebou. A na tomto sampionate je podla mna Jano Laco uplne bozi, co som mal moznost vidiet jednotlive zapasy, tak do top10 najkrajsich zakrokov sampionatu sa daju zaradit minimalne 2-3 Janove. Plus jeho "booty-check" z olympiady je uz legendarny :)

Z celeho sampionatu ma zarmutil len jeden zapas - s francuzmi. Tam sa to pos*alo. S Cechmi sa tiez mohlo vyhrat, ale myslim, ze pred zapasom by kazdy bral aj ten jeden bod, co sme nakoniec ziskali (a ktory nam aj teraz stale nechava teoreticku sancu na postup). Vsetko ostatne bolo fajn, snad nikto necakal, ze s Kanadou alebo Svedmi vyhrame.
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12474
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MS v hokeji 2014

Príspevok od používateľa HellAngel »

Tak Laco je na tychto MS samostantna kapitola. Vcera nechapal ani americky trener talianov, len krutil hlavou. Jansu ale tiez predviedol pekne zakroky.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: MS v hokeji 2014

Príspevok od používateľa felipe25 »

Po nasom zlate sme kazdy rok pred MS cakali, co povie Handzus, Satan, Chara, Hossa, Visnovsky, Stumpel, Zednik, Pallfy, Bartecko, Gaborik, Nagy... ci pridu.. Prakticky, co meno, to hviezda, talenta a kvalita v jednom. Ano, stalo sa, ze sme mali dream team, a zapasy nam nevysli, ale to sa stane aj Kanade... Kazdopadne, sme mali moznost mat na MS hracov talenty, co meno to talent.

Ano, ked sa hralo doma, a prisli nas repezentovat asi vsetci, tak to nevyslo. Ale nebolo to tak vzdy, ale zasa vzdy ked sme mali uspech, sme tam mali aspon 5-6kvalitnych hracov z NHL.

Pytam sa, ked prestane hrat Satan, ktory ako jediny ma repre niekde v srdci, ze neodmietne /to ze ho nevzali na ZOH nechapem a nikdy chapat nebudem.../, a nejaki dalsi dvaja hraci ktori pridu na MS aj ked nikto iny prist nechce, kto bude tahunom muzstva? A len jeden kvalitny hrac nestaci. Aj u nas je urcite taktika robena tak, ze tretia a stvrta patka ma hlavne branit, a branit aby nam nedali gol. Goly ma davat prva a druha patka. Co bude, ked nebude ani jedina kvalitna patka? To budeme hrat na remizu, ze vsetkym povedia, ze oou, ta cakajte az si daju gol sami.
Nam ta kvalita chyba. Ked sme hrali napr v 2002 so Svedmi, to bola vyrovnana partia, ale to co som videl napr teraz v druhej tretine proti Svedom, ako nas 5minut tocili, a nasi im ani neskusili vziat puk hovori jasne...


https://www.youtube.com/watch?v=ON3A9BWWB34

...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Debata o všetkom"