Ako som nakupoval PC u IBM/Lenovo

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Ako som nakupoval PC u IBM/Lenovo

Príspevok od používateľa Toman »

Tak uz som to nemohol vydrzat, musim to niekomu vyrospravat.

- Pre jedneho dolezitehoho zakaznika sme potrebovali znackove PC, rozmislal som nad HP/Compaq alebo IBM.
- Nakoniec sme sa rozhodli pre IBM lebo kupit HP by si vyzadovalo liecbu na psichiatrii (HP mi nechceli predat ani ich dilery, racej nech si kupim IBM/Lenovo)
- Tak som zacal hladat na internete, a stranky ibm.sk su ZUFALE!!!!
- minimum informacii
- nefunkcne linky
- stare data
- vsetko len nie to co clovek naozaj potrebuje
- tak som siel na anglicke stranky a tam som vsetko jednoducho
nasiel a presne som vedel co chcem.
- Zoznam distributorou je dokonca tajny. Nakoniec sa mi podarilo zistit 4 distributorou v BA, (vsetko velke zname mena)
- mal som rozpocet 90 000Sk bez dane
- tak som sa ich vybral navstivit
- jedneho som vobec nenasiel
- u dalsich 2 som sa dostal len na recepciu, tam mi povedali ze predajca nema cas ale aspon mi jedneho dali k telefonu, a z recepcie som mu povedal co chcem a ze on mi posle email (prisiel po tyzdny a ponukal mi nieco uplne ine), na druhej recepcii ma poslali domou ze sa mam stavit zajtra. Som to mal nasledujuci den po ceste a povedal som si ze skusim stastie znova a tak som zase prisiel na recepciu a ze chcem hovorit s niekym kompetentnim, recepcna zdvihla telefon a oznamila mi ze ziadni obchodnik nema cas, to som sa nasral!!!! som jej povedal nieco skarede a znovu zavolala a vybavila mi obchodnika. S nim som sa bavil a zistil som ze mi mozu dodat as 2 konriguracie, dodacia doba (1 tyzden) ze ten pocitac co chcem ja by trval minimalne 4 tyzdne prinajlepsom.
Skratka mi chceli predat len take modeli co mali momentalne na sklade, nieco objednat z Cini im bolo vela!!!!! (pritom som chcel standardny model z ponuky: P630, 160disk, napalovacka a XP Pro)
Riesili sme to potom este emailovo (strasne dlho odpisovali), no skratka sme sa nedohodli.

- Som zistil ze velke spolocnosti s malimi klijentami osobne NEKOMUNIKUJU, tak do poslednej spolocnosti som pisal len majl nasiel konecne cloveka co aktivne komunikuje a bol som s toho velmi rad, ties mi vysvetlil ze ten "moj" standardny PC by mi vedel zohnat ale muselo by sa cakat velmi vela. Tak sme nasli kompromis (aby som nemusel dlho cakat) a pc som objedna. Teras po tretom tyzdni (bolo mi povedane ze cca4 dni) mi volali ze pc dorazili ze mi posielaju fakturu nech ju zaplatim, faktura mi prisla na mejl (den malal opozdenie) ked som ju pozeral tak som zistil ze miesto 160Gb su v pocitaci len 80Gb disky tak dam volam, predajca sa cuduje, ide do skladu a hovory ze naozaj su tam 80tky disky, som mu povedal ze nech to zariadi..... za hodinu mi volal ze posiela novu fakturu s opravenuo velkostou disku a ze v pondel16tky disky a preinstaluju to....)

Tak tak som nakupoval u IBM/Lennovo

T.
:wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa Hrochy »

:roll: sa dalo cakat.
Poznam take: kto nezoberie plny kamion, nie je pre nas odberatel :wink: => a v tvojom pripade to je to iste. Male zabky nikoho nezaujimaju :(
Spoiler: ukázať
Dominik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 387
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Dominik »

No... ja ani nie som prekvapeny. "Na Slovensku je to tak". Stretavam sa presne s takymi problemami uplne vsade, nejde len o pocitace.

Na druhej strane zas nerozumiem, naco si potom siel do toho IBM. Ked sa s tym superznacovkym strojom nieco stane, co budes robit? Budes to mat na starost dat doporiadku. A zas budes zhanat jedneho cloveka 4 tyzdne.

To sa radsej oplati kupit hocijaky bezny book/PC z prveho shopu za rohom, a vies, ze tam budu o rok, aj o 5 rokov, zoberu to, vyreklamuju, opravia...
Naposledy upravil/-a Dominik v Pi 21. Júl, 2006, 14:45, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
djkakadu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 920
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Humenné (23)

Príspevok od používateľa djkakadu »

No nechcel bi som. AKo vydim oni nemaju vobec ziadny respekt ku kupujucemu. Uz asi neplati "nas zakaznik nas pan".
djk@k@du ! oNLy All
gebo
Ban
Ban
Príspevky: 266
Dátum registrácie: St 28. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Petrzalka

Príspevok od používateľa gebo »

ktory model si to zobral ?

Model LENOVO 3000 J100, machine type 8254-21G,

alebo

LENOVO ThinkCentre A51, machine type 8137-7HG ???

EDIT: a u ktoreho distributora si pochodil? a ktoreho si nenasiel?
PC: E8200@4GHz,P5K Premium,2GB 1066 Aeneon cl5,9800GTX,22" Samsung 225BW Repro, 2xSamsung 750GB F1, Pioneer DVR-212,Fortron Epsilon 700W,Avance C001, 2xUV Lampa, UB kable
NB1: ASUS Z71Vp+
NB2: ASUS M68Ne
HTPC: miniPC aOpen (PM735,512MB,HDD 60GB), 32" Hyundai Q321
konzola: XBOX360 Premium

Používateľov profilový obrázok
subz3ro
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa subz3ro »

AjsTi napísal:Male OT , chcem sa Ta spytat , tie (i) & (y) davas naschval zle , alebo ako ? Neuveritelne to taha oci : :wink:
Uvidime co povie Toman, ale z toho co ma v podpise to asi bude nejaky druh recesie.
:)
There are 10 types of people in the world. Those who know binary and those who don't.
Dominik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 387
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Dominik »

Nech brouka zit

:D
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

inac neviem co vy tu vytahujete booky ked clovek tu hovory o kompe, neviem kde by do booku nabrali 160gb disk ak nie v alienware v raide :-D
ps. niekto nepise diakritiku iny nepise Y tak co uz :-P
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
gebo
Ban
Ban
Príspevky: 266
Dátum registrácie: St 28. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Petrzalka

Príspevok od používateľa gebo »

jararak napísal:inac neviem co vy tu vytahujete booky ked clovek tu hovory o kompe, neviem kde by do booku nabrali 160gb disk ak nie v alienware v raide :-D
ps. niekto nepise diakritiku iny nepise Y tak co uz :-P
som slepy, ale ja nevidim zeby niekdo okrem teba nejaky notebook len spomenul
PC: E8200@4GHz,P5K Premium,2GB 1066 Aeneon cl5,9800GTX,22" Samsung 225BW Repro, 2xSamsung 750GB F1, Pioneer DVR-212,Fortron Epsilon 700W,Avance C001, 2xUV Lampa, UB kable
NB1: ASUS Z71Vp+
NB2: ASUS M68Ne
HTPC: miniPC aOpen (PM735,512MB,HDD 60GB), 32" Hyundai Q321
konzola: XBOX360 Premium

diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

no hej takito predajcovia nie su pre male firmy. naopak som videl ze ked sa kupovali PC &notebooky pre velku nadnarodnu firmu (pobocka v ke) tak stacilo povedat meno tej firmy a predajca sa isiel potrhat. inak preco si neskusil k+k ti su v pohode pre firmy... :?:
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

gebo napísal:som slepy, ale ja nevidim zeby niekdo okrem teba nejaky notebook len spomenul
hmm museli to medzicasom poupravovat lebo aspon dvaja tam mali nieco o booku zapotene. alebo zeby predsa ja som ufa videl :o
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

Návrat na "Debata o všetkom"