Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6919
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

a to preco? lebo ty si to nepamatat ze by boli?
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7865
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

18 az tak nie, ale 38 uz nou urcite boli
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Podľa toho akou... Ekonomickou áno, ale boli až 17. v armádnom rebríčku v roku 38 a až po Pearl Harbore sa zdvihla vlna zbrojenia a do konca vojny sa vyšvihli na prvú priečku. Vedeckou tiež nie, pretože všetky technológie, ktoré rozhodly druhú svetovú doputovali do Ameriky z Anglicka ako obchod - my vám dáme plány, vy nám to vyrobíte, prípadne poprchali ľudia z Nemecka, Rakúska a Talianska pred vojnou - najslávnejší prípad bol Einstein, ale tak isto aj Enrico Fermi, kt. dostal v r. 1938 nobelovu cenu v Štokholme a už sa z neho domov nevrátil.
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa AmOK »

Chlapci, poniektori tu mate evidentne medzery v historii ktore prezentujete ako fakty.. Al-Kajdu zalozila CIA v spolupracii s Pakistanskou tajnou sluzbou este pred invaziou ZSSR do Afganistanu. Vygooglite si rozhovor Zbigniewa Brzezinskeho pre Le Nouvel Obervateur, kde priznava, ze USA dufali, ze to bude "sovietsky vietnam". Pripadne:
Bin Laden was, though, a product of a monumental miscalculation by western security agencies. Throughout the 80s he was armed by the CIA and funded by the Saudis to wage jihad against the Russian occupation of Afghanistan. Al-Qaida, literally "the database", was originally the computer file of the thousands of mujahideen who were recruited and trained with help from the CIA to defeat the Russians. Inexplicably, and with disastrous consequences, it never appears to have occurred to Washington that once Russia was out of the way, Bin Laden's organisation would turn its attention to the west.
Robin Cook
Al-Kajda je len medialne meno pre tych, ktori prestali posluchat a bojovat za zaujmy sponzora. Najvacsim sponzorom mudzahedinov je Saudska Arabia, USA, Pakistan.
IS (ISIL) napochodovala do Iraku zo Syrie.. Ti vycviceni ludia a zbrane nespadli z neba. Je to ta slavna Syrska opozicia, dotovana opat USA, Saudami, Katarom, Tureckom.. O rastucej zivotnej urovni afgancov nemam pochyb, minimalne Karzai a spol. si to skutocne uzivaju. Davnejsie som videl dokument, myslim, ze taliansky o vilach v Kabule, ktore sa stavaju za peniaze darovane na obnovu afganistanu. Pochybujem, ze sa za 3 roky nieco zmenilo. http://www.dw.de/kabul-hospital-hell-re ... a-16123776
Problemom v Afganistane a Iraku nie su teroristi, ale okupacne vojska a babkova vlada! Tym bludom o demokracii a ludskych pravach moze verit len ovca, co nevidi sariu a diktaturu Saudov, ktora USA nevadi. Genocida palestincov detto a vedel by som dat este X prikladov.
materik napísal:A ci sa ti to paci alebo nie, tak je dobre ak ma svet nejakeho policajta. A momentalne je lepsie ze to je USA (aj ked uz menej ako onehdy) ako keby to malo byt Rusko.
Svetovym policajtom malo byt OSN, ale tato, momentalne bezzuba organizacia vznikla evidnetne z inych dovodov..
Policajt, AKYKOLVEK nesmie mat imunitu, to je len detail k sankciam, ktore neboli nikdy zavedene voci USA a ze za tie roky bolo dovodov viac nez dost je nespochybnitelne.

@gnu: UČK, NATO a Thaci neporusili uzemnu integritu Srbska? Bol som v tom case akurat v Svajciarsku a ked som pocul miestnych albancov, ako sa chodia "zabavat" do Kosova, tak sa mi chcelo grcat! Muslimsky hnoj podporovany demokratickym zapadom!

Libya nemohla dosiahnut uroven Norska koli sankciam. Napriek tomu to bola krajina, kde bolo radost zit! To, co z nej spravil zapad je svinstvo. Hlavne, ze tam uz banky poziciavaju na urok... Libya ohrozovala africke zaujmy USA a dolar, len preto musel Kaddafi padnut, nie koli tomu, ze bol diktator. Libyjci boli lenive prasata, nikto tam okrem cudzincov nerobil.
Venezuela bola skoro cele 20-te storocie vyciciavana americkymi korporaciami a zbytok rozkradli babkove vlady. K tomu, aby si nejaku krajinu vytiahol zo sraciek ti dobry umysel a podpora obyvatelstva nestaci, ked nemas technologie a kapital..
Tym netvrdim, ze Kaddafi, alebo Hugo nekradli. Kradnu vsetci a je jedno, ci na zapade, alebo vychode. Podstatne je, ci sa zivotna uroven obyvatelstva zvysovala, alebo nie.

K Rusku a Ukrajine sa mozno dostanem nabuduce, politicke debaty ma vobec nebavia, ale ked tu citam niektore uvahy, tak mam pocit, ze som si otvoril 30 rokov staru Nedelnu Pravdu, len v modrom vydani.. :facepalm:

molnart, co veta to perla. :OO=
pokial ma pamat neklame s vypukom udalosti v lybii us nemalo nic spolocne
udalosti ktore sa posledne roky udiali su priamymi nasledkami najslabsej americkej zahranicnej politiky od konca druhej svetovej vojny
to ze sa amerika vysrala na blizky vychod priamo sposobilo zvraty v egypte, syrii, a lybii
lud sa zacal obracat proti vladcom
US akoze zasiahli na "dobrej strane", lebo v boji s regularnou armadou vzdy ten obcan je dobry, aj ked je clenom ktovie akeho hnutia
amici sa nechapavo pozeraju co sa deje
ale to uz bola nevola ludu voci nemu taka velka ze doslo k udalostiam v roku 2002
janukovyc, ktoremu sa kadeco prepieklo (vratane uvaznenie tymosenkovej)
spravil osudnu chybu, v ludoch vzbudil nadej a v klucovej chvili sa posral a vyvolal obrovsky (a uplne logicky a pochopitelny) hnev
ja v tom ziadnu provokaciu ani aganzovanie americanov nevidim
praveze americanom (a aj vsetkym nam) putin v rusku velmi vyhovuje, lebo napriek vsetkym opodstatnenym vyhradam voci nemu dokaze obrovku krajinu drzat pod kontrolou
tzv separatisit nejsu vychodoukrajinsky rusi, ale rusky trestanci, narkomani, kozaci ktori nebojuju za obcanov ale za seba
pre nich je ukrajinia zlo kde ukrizovavaju trojrocne deti
putin si dovolil to co si dovolil lebo mal pocit ze nanho nikto nema
putin stratil sebareflexiu
a tam kde sme teraz sme sa ocitli prave preto lebo US sa na nas vysralo
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4590
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

Shatterhand napísal:Príčinou problému bol puč, ktorý zrovna rusi nezorganizovali. Takže toľko asi. Ostatné sú už len dôsledky.
Týmto by som si až taký istý nebol. Kto najviac na puči získal? Skús sa retrospektívne pozrieť na všetky udalosti. Každá jedna akoby presne nahrávala rusákom na obsadenie krymu :) nebudem konšpirovať, neviem ako to bolo. Kto a prečo puč organizoval ale rozhodne nie je také jednoznačné.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6919
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

rusi by krym neobsadzovali keby mali istotu ze krajina bude nadalej fungovat podla ich predstav. ked ale bolo evidentne ze ukrajina by radsej smerovala na zapad a potencialne by vstupila aj do NATO, tak to rusov vazne ohrozilo, kedze na kryme maju najvacsiu zakladnu ich namornictva, teda logicky to museli obsadit. uprimne obsadenie krymu rusom velmi nezazlievam, v konecnom dosledku to bolo region s dost silnymi vazbami na rusko. necudo ze ukrajinci sa az tak ani nebranili. vychodna ukrajina a systematicke destabilizovanie jednej z najvacsich europskych krajin je ale uz podla mna dost vyrazne ine kafe za hranicou mojej tolerancie...
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5785
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

molnart o akom obsadeni hovoris?

Referendum, ludia su rusi, chcu byt rusi, stali sa rusmi. prosimta.

Take iste referendum prebehlo na vychode ukrajiny, bolo dobre akurat na to aby americania dostali zoznam neprisposobivych obcanov ktorich strielaju vlastne jednotky.

Ale to u nas v telke neuvidis.
gnu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 149
Dátum registrácie: Št 29. Júl, 2010, 23:33
Bydlisko: Ružomberok

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa gnu »

AmOK napísal:it never appears to have occurred to Washington that once Russia was out of the way, Bin Laden's organisation would turn its attention to the west.

"once Russia was out of the way" US neocakavali, ze Sovieti sa stiahnu z celeho Afganistanu bez akehokolvek uspechu. Vojensky a politicky to bolo s Vietnamom porovnatelne, US vsak vojna vo Vietname ekonomicky nepolozila.
AmOK napísal: USA... al-kaida"
Daj mi link ze US od 2000 podporuje priamo Al-Kaidu. To, ze sa spravaju ako slon v porcelane vsak nepopieramhttp://sullydish.files.wordpress.com/20 ... aph-12.jpg Staci pouzit Hanlonovu britvu.
AmOK napísal:ISIS... Ti vycviceni ludia a zbrane nespadli z neba.
Keby si videl niektore ich operiacie, nikdy by si nenapisal "vycviceni" :laugh:
AmOK napísal:Problemom v Afganistane a Iraku nie su teroristi, ale okupacne vojska a babkova vlada
Problemom Afganistanu je obcianska vojna, ktora zacala komunistickym coup d'etat a nasledna obcianska vojna, ktora opat zacala bez US. Ti sa finance zapojili az po prvotnych neuspechoch komunistickych jednotiek http://en.wikipedia.org/wiki/Saur_Revolution
V Iraku je to hlavne konflikt Siitov a Sunnitov. Ale splynovanie Kurdov by tiez bolo jednym z rieseni http://en.wikipedia.org/wiki/Halabja_chemical_attack.
AmOK napísal:@gnu: UČK, NATO a Thaci neporusili uzemnu integritu Srbska? Bol som v tom case akurat v Svajciarsku a ked som pocul miestnych albancov, ako sa chodia "zabavat" do Kosova, tak sa mi chcelo grcat! Muslimsky hnoj podporovany demokratickym zapadom!
US alebo NATO sa nikde nezaviazali dodrziavat uzemnu celistvost Srbska v ziadnej zmluve - Srbsko este ani neexistovalo. Narozdiel od Ruska a Budepestianskeho memoranda. Toto si velmi vhodne vynechal :-) . Juhoslavia!= Srbsko. Juhoslavia, ktora sa rozpadala. Najskor sa vzburili Slovinci - bez US/NATO podpory. Taktiez zabudas na Ruskych "dobrovolnikov", ktory sa tiez zapojili do Kosovskej vojny.

AmOK napísal:Libya nemohla dosiahnut uroven Norska koli sankciam. Napriek tomu to bola krajina, kde bolo radost zit!
HDI Libye v 2010 bolo 0.799. Dnes je 0.784 . To nie je velky rozdiel. O nieco lepsie ako Tunisko - ktore ma ovela menej ropy.
AmOK napísal:Podstatne je, ci sa zivotna uroven obyvatelstva zvysovala, alebo nie."
Teraz si porovnaj zivotnu uroven: "zapadne" krajiny(/resp. tie co spolupracuju/obchoduju so zapadom( cize vratane Koreje, Jpn, Singapuru, HK, vdaka Kissingerovi aj Cina... ) vs "tie co bojuju proti imperializmu, zidobolsevikom a reptilianom"
Nestacilo ti, ze ZSSR 40 rokov vyciciavala CSR, DDR, Polsko etc? Keby tu komunisti nespravili prevrat, zivotna uroven CSR by bola na urovni Rakuska alebo Svajciarska - krajiny - na ktore nie su uvalene ziadne sankcie, a to aj napriek tomu, ze su neutralne. Dokonca sa zapojili do "vrazdenia srbskeho ludu" navyvanym KFOR. Alebo ze by to bola mierova operacia?
AmOK napísal:K Rusku a Ukrajine sa mozno dostanem nabuduce, politicke debaty ma vobec nebavia, ale ked tu citam niektore uvahy, tak mam pocit, ze som si otvoril 30 rokov staru Nedelnu Pravdu, len v modrom vydani.. :facepalm:
Zvedavec.org, slobodny vysielac alebo RT.com je lepsie? :cool: Koba Dzugasvili by na takych pouzil velmi pekne slovne spojenie- "Полезный идиот"
Opat precenujes US. Ovela viac to vyzera na to, ze sami nevedia aky maju bordel a co robit - a to je dosledok ich zahranicnej "nepolitiky"
Jednoduska napísal:Referendum, ludia su rusi, chcu byt rusi, stali sa rusmi. prosimta.
Jednoduska napísal: Staci ukazat nesfalsovane referendum. Najlepsie take, kde sucet hlasov nebude 114%.
http://i.imgur.com/t93FORo.png
Sam Koba predsa povedal "Неважно, как проголосовали, — важно, как подсчитали." ;)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7980
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa CageJ »

Mne sa nepaci len jedna vec.. dvojite meradlo..

USA moze, Rusko nie..
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ondro1 »

AmOK: molnart, co veta to perla. :OO=
pokial ma pamat neklame s vypukom udalosti v lybii us nemalo nic spolocne

Prepáč, ale: Ty si ako slepý a hluchý, AmOK? Severná afrika bola odjakživa Francúzska, Líbyu akurát kedysi darovali Taliansku, ale to je jedno, pretože Líbya intervenovala Čad, ktorý bol odjakživa Francúzsky a Francúzi odpovedali Francúzskou iniciatívou voči Líbyi. Od prvého okamihu to bola Francúzska iniciatíva, pretože severná afrika kvôli svojemu dlhoročnému napojeniu na Francúzsko dodáva Francúzsku ropu a nie USA. USA nemá nič spoločné s Francúzskymi kolóniami a Francúzskou ropou. O intervencii OSN rozhodla bezpečnostná rada zasadajúca vo Francúzsky hovoriacej časti Švajčiarska - Ženeve. Ak som to nepovedal dosť jasne FRANCÚZSKO má na svedomí Líbyu. Francúzsko je krajina na západe Európy, je v EU a susedí s Andorrou, Belgickom, Luxemburskom, Nemeckom, Španielskom, Švajčiarskom a Talianskom, USA je krajina na Americkom kontinente susediaca s Mexikom a Kanadou! Za to, že USA má najväčšiu armádu na svete neznamená, že každý zásah OSN a NATO je Americká záležitosť! Si niekedy zapni telku! :rolleyes:
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2343
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Xeigen »

Jednoduska napísal:Referendum, ludia su rusi, chcu byt rusi, stali sa rusmi. prosimta.
Jednoduska napísal: Staci ukazat nesfalsovane referendum. Najlepsie take, kde sucet hlasov nebude 114%.
http://i.imgur.com/t93FORo.png
Sam Koba predsa povedal "Неважно, как проголосовали, — важно, как подсчитали." ;)
No to ma zaujalo, kde tam vidíš tých 114%
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Inak k referendám a dovjitému metru - a čo takto referendum v 1992 v Tatarstáne, ktoré Rusi úspešne odignorovali? Každý si uznáva to, čo sa mu hodí za vhodné. Alebo protireferendum v teroristami neokupovaných dedinách v okolí Donecka a Luhanska, kde sa 60% vyjadrilo za zachovanie Ukrajiny, okolo 20% za federalizáciu a 10% za úplnú separáciu?
Prípadne čo takto separatistické Čečenské vojny? Putin si na nich spravil kariéru, vyhlasoval, že separatisti sú teroristi a tým, že "teroristov treba udrieť v ich domoch" ospravedlňoval strieľanie po civilných sídliskách(mimochodom - to je vojnový zločin) a masaker civilného obyvateľstva?
Ja si myslím, že USA aj Rusko by malo držať huby a nechať ich, nech si to vybavia medzi sebou. A nie, žiadne križovanie ani sekanie končatín vo vymyslených dedinkách sa na Ukrajine nepotvrdilo. Mohlo sa stať - tak v minulom storočí na Kryme, kedy bol ešte súčasťou ZSSR, ktorá voči menšinám jakživ viedla priam likvidačnú politiku a otvorene podporovala(a podporuje ako Rusko) fašistické skupiny. :rolleyes: :wallbash:

A nie, Rusko ani USA podľa mňa nemôže. Ale radšej idiotov z USA, ako psychopatov z Ruska(narážam na psychopatickú taktiku vo všetkých vojnách, kde bolo rusko napadnuté, kedy neváhali posielať na smrť milióny vojakov aj civilov).
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3769
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa lezgy »

celkom by ma zaujimalo co si o tomto myslia zivnostnici
kedze na diskusaich sa povecsine len nadava, hovno sa tam uz clovek dozvie co to je spoplatnene
http://ekonomika.sme.sk/c/7328385/plati ... yzdna.html
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4590
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

Veľmi zaujímavý dokument o aktuálnom zle č.1 vo svete http://youtu.be/AUjHb4C7b94
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ze Rusi neobsadili Krym, ale ze prebehlo referendum? :D :rolleyes: :facepalm:

asi tolko...

referendum prebehlo PRED obsadenim???
Lebo pokial viem, tak najprv obsadili cely krym neoznacene jednotky s vojakmi, pozuby ozbrojenymi, vpadli do krajiny, ktora bola totalne destabilizovana, nemala ziadnu sancu sa branit. neboli tam ziadny vojaci, a nikto nemoze s istototu tvrdit, ze 51% obyvatelov krymi chceli byt rusmi. to je asi take referendum ze cely ostrov maju pod palcom ozdrojenci NEOZNACENY, a povedia: chodte povedat ci chcete byt UA, alebo RUSKO. Vysledok referenda bol znamy davno pred, pretoze keby sa toto stalo na Slovensku /nebola by armada, nemal by nad kto chranit/ kludne by sme odhlasovali cokolvek/.
O akom referende a slobodnej volbe sa tu hovori?

Ludia, zijete na SR, mate tu obcianstvo, sme spojencami NATO, a ste nepriatel rusov tympadom bezohladu na Vas nazor. A nechapem, ako moze niekto obhajovat Rusov. Ti ludia na Majdane, nehovorte mi ze niekto zaplatil 20 tisic ludom aby tam postavali polroka v zime, v chlade, a varili si polievku na ohni. Keby to niekto platil, ako vela privrzencov Rusov hovori, asi by to vyzeralo inac /dovoz jedla a pod./. Vsetko su to len dristy, ze to bolo zaplatene, sprisahanie a pod. Nechapem, ako niekto z Vas moze sudit ludi na UA.

Nezijete tam, nemate sajnu, aka je tam situacia, v akej biede tam ludia ziju, ked VIP profesie zarabaju 300eur... Oni tam v dedinach nieze nemaju internet, ale ani kanalizaciu, a pod. Keby tym ludom bolo dobre, asi by nebojovali za zmenu, nemyslite?
UA chcela ist do UA, ludia chceli zmenu, ale Rusko nedovoli /tu sa pytam, ako mozte obhajovat stat, ktory si robi co chce/, aby UA stratili, tak zasiahli. Najprv rozvratom na Kryme /prakticky situacia na Kryme sa velmi nelisi od obsadenia vychodu casti UA/ - tieto aj tamte jednotky su PODPOROVANE a PLATENE RUSMI.... Nech mi nikto nehovori, ze separatisti si z vlastnych uctov vyberaju peniaze, a za to jedia, prip. platia ucty kedze neverim, ze nikto z nich nema rodiny. Zbrane pouzivaju, minicia sa mina, isto ju neplatia za svoje. Vsetko maju z Ruska, ktore ich dotuje. Jedine rozdiel je ten, ze kym Krym obsadili bez strelby viacmenej - nemal tam kto strielat, kedze armada sa sustredila na Kyjev, na vychode UA to uz neslo, tak to rusi urobili formou separatistov. Necudoval by som sa, keby tam bojovali ti, co boli obsadit Krym...
Takisto, ako niekto napise teoriu ze prevrat na Majdane - ze ludia tam boli plateny, takisto ja napisem, ze separatisti by bez podpory Ruska lahli popolom uz davno, pretoize by nemali co zrat, a municia by sa rychlo minula, a snad nikto nepojde bojovat za svoju krajinu tak ze minie celozivotne zasoby.

Ja nehovorim ze to co sa deje na UA, aky postoj ma USA a pod. je skvely, ale mam verit Rusku, ktore si len tak posle neoznacene jednotky, aby nebolo mozne zautocit na ne kedze sa k nim hodnu chvili nepriznali, a az po vsetkom vytasili Ruske vlajocky?? Cize Putinova strategia ked pojde na nejake staty a nechce byt vinnikom posle tam jednotky bez oznacena, prip. povie ze su to dezerteri? To Vam pride ako "rozumne" riesenie pre svet? Urobil to tam, kde to este urobi? To Vam vobec nevadi? Ked tu niekto ide pisat, ze Krym si odhlasoval rozdelenie hahaha...
Ked bol cely ostrov na kazdom kroku ovladany ozbrojenymi ludmi, odhlasovali by si ludia aj odlet na MARS..

A ked mi niekto chce tvrdit, ze sa ludia tam maju lepsie, tak HA HA HA. Podiel turistov im klesol o 50%, a to je len zaciatok. Rusi si Krym vzali pre seba, pre svoje "dovolenky" ale tych majetnych. Ludia tam coskoro pochopia, ze si schvalili pomalu smrt. Rusi seru na ludi na Kryme. Neverim, ze tolko % ako povedali v referende uprimne hlasovalo tak ako chcelo. Boli donuteni, pretoze ak by si schvalili opak, uz vidim tie jednotky ako by sa stiahli, a odisli prec /ale ruske referendum nemoze byt spravodlive, ked je ostrov pod kontrolou, to je snad kazdemu uplne jasne../
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Debata o všetkom"