NTB do školy

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
RadeonMan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 63
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2012, 10:40

NTB do školy

Príspevok od používateľa RadeonMan »

Nazdar,

pôjdem na VŠ kde sa to už bez NTB moc nezaobíde preto Vás chcem požiadať o radu. Chel by som NTB do 300€ taky base, ktorý by šielm budem ho využívať čisto len na kancelárske potreby, textové editory, prehliadanie internetu nič náročné. Našiel som tieto dva ale neviem ako sú na tom, preto sa pýtam či by ste mi nevedeli poradiť lepšie pri výbere.

1.) http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-b590-d462357.htm

2.) http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-g50-3 ... 939947.htm

Hlavne mi ide o výdrž baterky a odozvu. Nemám problém si OS nainštalovať. Ak máte nejaký iný overený NTB a odporučili by sste mi ho do môjho cenoveho limitu tak budem rád.

ďakujem
MB:Gigabite 970A UD3 CPU: AMD Phenom II x4 965 BE RAM:Corsair Vengeance 1600MHz 2x4GB GPU:MSI N660 Twin Frozr III PSU: Silencer MK III 500W HDD: WD Caviar Blue 750GB CASE: Enermax Ostrog
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: NTB do školy

Príspevok od používateľa lacika »

pokial by si siel na nejaku technicku skolu, napr. tuke, tak cez MSDN mas narok na OS zdarma.
a to by som siel skor do http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-b590-d426943.htm

N2830 moze lakat TDPckom 7.5W ale tie ******* zmensili bateriu zo 6 na 4 clanky, cize dlhsej vydrze sa nedockame.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: NTB do školy

Príspevok od používateľa mp3turbo »

TDP ani zdaleka nie je celkova spotreba notebooku, cize tento udaj je velmi nepodstatny. Navyse... nejako sa mi tym 7.5W nechce verit ale to je moj osobny problem :)

chcem ta upozornit : na LESKLOM displeji, ktory jeden z tvojich dvoch kandidatov ma, neuvidis absolutne nic. Je obrovsky problem a stelesnene nestastie s niecim takymto pracovat respektive SA SNAZIT pracovat v beznom dennom svetle v nezatemnenej miestnosti. Akykolvek zdroj svetla, KAZDE OKNO, ziarovku atd, vidis viac ako obraz co ti notebook zobrazuje. Vyskusaj si, ja som si uz vyskusal a uz nikdy v zivote CineBright CineCrystal a podobne srandovne marketingove oznacenia ku mne do baraku NESMU.

Bateria a vydrz : rataj ze to bude obrovska tragedia, prave toto je jeden z generalnych problemov lacnych notebookov. Nech kupis cokolvek, rozhodne never styrom hodinam. Doporucenie : prikupit dalsiu bateriu napriklad na ebayi, pripadne nejaku univerzalnu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: NTB do školy

Príspevok od používateľa lacika »

mp3turbo napísal:chcem ta upozornit : na LESKLOM displeji, ktory jeden z tvojich dvoch kandidatov ma, neuvidis absolutne nic. Je obrovsky problem a stelesnene nestastie s niecim takymto pracovat respektive SA SNAZIT pracovat v beznom dennom svetle v nezatemnenej miestnosti. Akykolvek zdroj svetla, KAZDE OKNO, ziarovku atd, vidis viac ako obraz co ti notebook zobrazuje. Vyskusaj si, ja som si uz vyskusal a uz nikdy v zivote CineBright CineCrystal a podobne srandovne marketingove oznacenia ku mne do baraku NESMU.
ano, aj na tento parameter som pozeral, ja som mal leskly a absolutne sa s tym neda fungovat.
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: NTB do školy

Príspevok od používateľa Kknightley »

Až na tú lesklosť displeja je na bežnú prácu dobrým a pomerne pekným kandidátom aj http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-g50-7 ... 488921.htm
RadeonMan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 63
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2012, 10:40

Re: NTB do školy

Príspevok od používateľa RadeonMan »

ďakujem za rady páni, notebook chcem preto s nižším rozpočtom, pretože doma mám herný PC a aj tak teraz platím "štart" veci na VŠ tak to uteká rýchlo. Preto je môj strop 300€, neočakávam zato nejaké delo, ale len nejaký NTB na zakladnu pracu kde si budem môcť písať veci z prednášiek, cvičení a podobne. Na tie notebooky s lesklým displejom si dám pozor potom. Ten IdeaPad B590 sa mi páči, má celkom fajn recenzie aj na heureke a ta vydrž udávaná 6h je lepšia ako 4h pri druhých. Preto som chcel vaše vyjadrenie aby som si vybral správne pretože nieje nič horšie ako tam trpieť na intraku s nejakým NTB s ktorým sa nedá vydržať. Tak ak tak by som ešte uvítal vaše vyjadrenia k tomu B590 alebo nejaké overené typy. Viem že tých NTB za 300€ nebude veľa.
MB:Gigabite 970A UD3 CPU: AMD Phenom II x4 965 BE RAM:Corsair Vengeance 1600MHz 2x4GB GPU:MSI N660 Twin Frozr III PSU: Silencer MK III 500W HDD: WD Caviar Blue 750GB CASE: Enermax Ostrog
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: NTB do školy

Príspevok od používateľa Kknightley »

B590 mám aktuálne doma, výdrž na batériu nad moje očakávania. Tak isto s tým robím v Photoshope a Illustratori a uplne v pohodičke :) samozrejme dokúpiť k tomu SSD a je to solídny noťasék :) nie je rýchly, kvoli disku, ani na hranie to nie je žiadna extra trieda, ale čo by človek za tie peniaze čakal.

Návrat na "Nákupná poradňa"