ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

u mna zacina byt pravidlom asi :D
mmichalll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št 30. Nov, 2006, 02:00

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa mmichalll »

Ak máš pravidelné výpadky zavolaj na T-com alebo pomaranč zákaznícku linku a reklamuj to !!!
V SR a hlavne u Telecom je nepísané pravidlo že ti pusti a LEN 60% tvojej zaplatenej rýchlosti !!! To myslím vážne.
Kedže to 98% zákazníkov nikdy nereklamuje tak to tak nechajú...
Ja mám pomaranč a stále vypadával net, skákala rýchlosť (platím za 10Mbit a mal som max 6,2 -6,8 Mbit dlhodobo)..., tak som zavolal na orange 905 a doslova ich zdrbal pod čiernu zem.
Do hodiny !, nerobím si srandu, mi volal servisák z telecomu (majú nastarosti linku) či môže prísť zmerať linku a zistil že mne z ústredne púšťajú LEN 7,2 Mbit zvyšok straty na linke.. (prvé 3 mesiace všetko OK rýchlosť 9,5Mbit priemerne...)
Tak to navýšili na 11,2Mbit a teraz mám tak 9,6 - 10,2Mbit dlhodobo :cool:
Deus Velox Nex
Som čoraz múdrejší alebo ľudia hlúpejší?
*Asus Gryphone Z87 * Core i5 4670K * Geforce GTX 770OC 4GB * 32GB DDR3 * Samsung SSD 840 Pro 256GB * Seagate 7200.12 3TB * WD Red 3TB * DVD-RW SH-224DB * Enermax Revolution87+ ERV550AWT-G * Win 8.1 64bit*Monitor Dell UltraSharp U2412M*
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

pozor ja mam tiez 11Mbps+
u mna s rychlostami nie je problem, len co boli tie dazde pisalo, ze chybne prihlasenie :) a router bol pripojenych cez 18000+/1150..
Koro

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Koro »

mmichalll napísal: V SR a hlavne u Telecom je nepísané pravidlo že ti pusti a LEN 60% tvojej zaplatenej rýchlosti !!! To myslím vážne.
To je samozrejme hlúposť a v skutočnosti je to naopak. V reálnom dosahovaní papierovej rýchlosti na DSL má SLovensko najlepšie výsledky v EU:

Obrázok

Problém je, že tie dobré výsledky dosahujeme vďaka tomu, že nám tú rýchlosť výrazne škrtia. Teda miesto toho, aby Telekom predával 10 mbps DSL, ktoré v špičke chodí napr. len 5 mpbs, predávajú radšej 5 mbps linku, ktorá chodí väčšine ľudí skoro stále naplno.
http://www.dsl.sk/article.php?article=14306

Tá hranica 60% je o povinnosti prijať reklamáciu na nedostatočnú rýchlosť pripojenia. Za tých pár eur si nekupuješ garantovanú linku a operátor nie je povinný riešiť každú sťažnosť, na to, že internet ide trochu pomalšie. Pri DSL bývajú väčšinou problémy v zníženej rýchlosti profilu, ččo sa dá vyriešiť na počkanie a treba sa len ozvať.
mmichalll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št 30. Nov, 2006, 02:00

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa mmichalll »

Koro napísal:Za tých pár eur si nekupuješ garantovanú linku a operátor nie je povinný riešiť každú sťažnosť, na to, že internet ide trochu pomalšie. Pri DSL bývajú väčšinou problémy v zníženej rýchlosti profilu, ččo sa dá vyriešiť na počkanie a treba sa len ozvať.
To je možné.
Lenže:
Linky sa predávajú s určitou Agregáciou 1 ku xy, nie zo zníženou rýchlosťou profilu.....
tých 60% mám potvrdené od známeho servisáka v telecome že to bežne pustia do linky a povedal že len mizivé % ludí to reklamuje. Vtedy sa telecom ospravedlní tým že mal menšie poruchy na linke...
Ja som si to nevymyslel je to aj moja reálna skúsenosť s tými 60% (a potvrdil to aj pomaranč že to tak telecom velmi často robí)
Deus Velox Nex
Som čoraz múdrejší alebo ľudia hlúpejší?
*Asus Gryphone Z87 * Core i5 4670K * Geforce GTX 770OC 4GB * 32GB DDR3 * Samsung SSD 840 Pro 256GB * Seagate 7200.12 3TB * WD Red 3TB * DVD-RW SH-224DB * Enermax Revolution87+ ERV550AWT-G * Win 8.1 64bit*Monitor Dell UltraSharp U2412M*
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Koro napísal:
mmichalll napísal: V SR a hlavne u Telecom je nepísané pravidlo že ti pusti a LEN 60% tvojej zaplatenej rýchlosti !!! To myslím vážne.
To je samozrejme hlúposť a v skutočnosti je to naopak. V reálnom dosahovaní papierovej rýchlosti na DSL má SLovensko najlepšie výsledky v EU:

Obrázok

Problém je, že tie dobré výsledky dosahujeme vďaka tomu, že nám tú rýchlosť výrazne škrtia. Teda miesto toho, aby Telekom predával 10 mbps DSL, ktoré v špičke chodí napr. len 5 mpbs, predávajú radšej 5 mbps linku, ktorá chodí väčšine ľudí skoro stále naplno.
http://www.dsl.sk/article.php?article=14306

Tá hranica 60% je o povinnosti prijať reklamáciu na nedostatočnú rýchlosť pripojenia. Za tých pár eur si nekupuješ garantovanú linku a operátor nie je povinný riešiť každú sťažnosť, na to, že internet ide trochu pomalšie. Pri DSL bývajú väčšinou problémy v zníženej rýchlosti profilu, ččo sa dá vyriešiť na počkanie a treba sa len ozvať.
ano, lenze z tych krajin mame ako si sam napisal najpomalsie pripojenie, nehovoriac o tom, ze VDSL ma napr. v UK skoro kazdy v dome.. takze penetracia je o 10 urovni vyssie.. Takze sice v UK predaju 40mbps VDSL, ale staci to slape ovela rychlejsie nez u nas.. Pozri sa na Nemecko, tam Telekom ponuka ako zakladnu a jedinu rychlost 16mbps/1 ! VDSL ma 40 ci 50Mbps a potom je tam optika..

Ja mam velmi dobru linku, a nie som sam, tak preco nam nepusti Telekom aDSL Max? Ked viem, ze som platil 15Mbps a ono to slapalo 16-17Mbps s prehladom.. Takze ano Telekom, kto ma linku, tomu pusti viac... Aj ked je mozne, ze som v nejakom testovacom okruhu, kde testuje stabilitu profilu. Netusim.

Inac ako tu bolo pisane vyssie, ked zvysovali rychlosti z 2 na 5 resp. 6 na 10, objednal som si 10mbps. Najprv parada slapalo, tak som siel na mesiac prec, tak reku nebudem platit 5€ viac.. Znizil a opat po navrate zvysil. A ZRAZU mi dalo len 8640kbps profil a rychlost 7,5Mbps.. LEBO SA VIAC NEDA, kedze som tam volal.... Viete ako nato ? :D Stacilo zvysit na 15mbps, pockat 2-3 mesiace a znizit na 10mbps a hla, ono to ide aj lepsie :).
mmichalll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št 30. Nov, 2006, 02:00

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa mmichalll »

Stačí zavolať že si nespokojný a zvýšia ti to na tvoju rýchlosť čo si si zaplatil, a nemusíš nič navyšovať a potom znižovať... Stačí si otvoriť hubu ako sa povie...
Deus Velox Nex
Som čoraz múdrejší alebo ľudia hlúpejší?
*Asus Gryphone Z87 * Core i5 4670K * Geforce GTX 770OC 4GB * 32GB DDR3 * Samsung SSD 840 Pro 256GB * Seagate 7200.12 3TB * WD Red 3TB * DVD-RW SH-224DB * Enermax Revolution87+ ERV550AWT-G * Win 8.1 64bit*Monitor Dell UltraSharp U2412M*
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Bolo to pred 2 rokmi a Telekom sa vyhovaral.
Mish0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2012, 23:55

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Mish0 »

Neviem ako vy, ale mne v poslednych dnoch zacalo pridelovat cudne IP adresy - ked chcem na ne urobit traceroute, tak na jednej stranke ukazuje ze "pochadzaju" zo Slovenska, na dalsej ze su z Francuzska :D

trochu blbe nie?
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 3600
COOLER: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
RAM: CORSAIR VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
GPU: Sapphire PULSE Radeon RX 5700
SSD1: ADATA XPG SX8200 Pro 512GB
SSD2: Crucial MX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda 2TB
CASE: SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W
OS: Windows 10 Pro
MONITOR: AOC 24G2U/BK
mmichalll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št 30. Nov, 2006, 02:00

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa mmichalll »

Už som to písal tu -> posledný EDIT
http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 1#p1167055
Deus Velox Nex
Som čoraz múdrejší alebo ľudia hlúpejší?
*Asus Gryphone Z87 * Core i5 4670K * Geforce GTX 770OC 4GB * 32GB DDR3 * Samsung SSD 840 Pro 256GB * Seagate 7200.12 3TB * WD Red 3TB * DVD-RW SH-224DB * Enermax Revolution87+ ERV550AWT-G * Win 8.1 64bit*Monitor Dell UltraSharp U2412M*
Používateľov profilový obrázok
slaviq
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 291
Dátum registrácie: Ne 17. Apr, 2011, 00:11
Bydlisko: Bytča

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa slaviq »

Ahojte, platím za 10mbit a chcem sa spýtať, ak by som kúpil lepší modem/router posunul by som sa k tej rýchlosti bližšie? Teraz som v telekome ale akonáhle skončí zmluva idem do orange

Rýchlosť : https://www.dropbox.com/s/azril5cjj3apd ... 1%2009.png
Linka : https://www.dropbox.com/s/nqbxsdutgq4j0 ... 7%2012.png
Macbook Pro 13" late 2013
iPhone 5S
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

o par 100kbps mozno.. 500-600kbps... mozno to mas spustene v kombinacii 8768Kbps ci ako to pustali..
musis mat dobru linku, ty ju mas mozno dobru ale dlhe vedenie...
mmichalll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št 30. Nov, 2006, 02:00

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa mmichalll »

Zavolaj na Telecom ze si nespokojny
Povedz im ze chces aby ti preverili linku ze mas zaplatenych 10Mbit a ide ti to len 8 max.
A pri tom sa ich opytaj ci je tvoja linka pripravena na VDSL... telecom rozširuje pokrytie
A pomaranč ma sakra dobru cenu na 20/2Mbit VDSL....
Deus Velox Nex
Som čoraz múdrejší alebo ľudia hlúpejší?
*Asus Gryphone Z87 * Core i5 4670K * Geforce GTX 770OC 4GB * 32GB DDR3 * Samsung SSD 840 Pro 256GB * Seagate 7200.12 3TB * WD Red 3TB * DVD-RW SH-224DB * Enermax Revolution87+ ERV550AWT-G * Win 8.1 64bit*Monitor Dell UltraSharp U2412M*
Mish0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2012, 23:55

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Mish0 »

mmichalll napísal:Už som to písal tu -> posledný EDIT
http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 1#p1167055
aha, tak sorry, uz to tu nesledujem tak casto :)
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 3600
COOLER: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
RAM: CORSAIR VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
GPU: Sapphire PULSE Radeon RX 5700
SSD1: ADATA XPG SX8200 Pro 512GB
SSD2: Crucial MX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda 2TB
CASE: SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W
OS: Windows 10 Pro
MONITOR: AOC 24G2U/BK
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa MaxMan »

Dnes volali z retenčného - dali zľavu 10% z DSL internetu na celú dobu viazanosti (24 mesiacov). Finálna cena teba 10,79€. U Orange mám len DSL a Vianočný paušál, čiže zo mňa veľa nevyryžukú.
Len ma mrzí, že si musí človek buchnúť po stole, aby dostal lepšiu cenu, keď už je u nich viac rokov....
Ani srnky netušia čo som mal/mám...

Návrat na "Siete"