herný notebook do cca 700€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
cabaneblazni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Po 12. Aug, 2013, 15:16

herný notebook do cca 700€

Príspevok od používateľa cabaneblazni »

Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: herný notebook do cca 700€

Príspevok od používateľa Asnod »

Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: herný notebook do cca 700€

Príspevok od používateľa spencer »

Pri tejto cene ani neuvazuj nad lesklym displayom
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: herný notebook do cca 700€

Príspevok od používateľa Asnod »

Myyslim ze ak to chce na hry tak moc na vyber toho nema, nie to este rozmyslat pri gaming ntb kde sa pozera na vykon a kazde fps ci ma leskly alebo matny display. :)
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
Dr.Stevko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Št 29. Aug, 2013, 08:56
Bydlisko: Nitra

Re: herný notebook do cca 700€

Príspevok od používateľa Dr.Stevko »

v prvom rade nám prezraď aké hry sa na tom chceš hrať keď si napísal, že do 700€
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: herný notebook do cca 700€

Príspevok od používateľa spencer »

mám skúsenosť s lesklym displayom , no katastrofa, aj málo osvietená miestnosť je problémom . na hranie by som na to nemal nervy možno len večer po tme , ale podanie čiernej farby je vtedy tiež slabé . jasné že je z čoho vybrať dá sa minimálne poradiť NTB s matnym displayom a čo najvyšším výkonom v cenovej kategorii napr. :

http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-flex- ... .htm#popis

Osobne by som vyberal neleskly display , aspoň 15.6" vo fullHD . Intel procesor v kombinácií s Nvidia grafikou (840M je približne o 20% vykonnejšia ako 740M ) aspoň 8GB RAM , nehľadal by som nič od značky ASUS alebo ACER .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Dr.Stevko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Št 29. Aug, 2013, 08:56
Bydlisko: Nitra

Re: herný notebook do cca 700€

Príspevok od používateľa Dr.Stevko »

840m grafika neviem či sa dá nazvať na hranie, viem som náročný ale tá grafika dá iba stredne náročné hry v pohode aj to len na HD rozlíšení, a keď chce niekto bežať na FULLHD tak tá grafika je nepoužiteľná...
cabaneblazni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Po 12. Aug, 2013, 15:16

Re: herný notebook do cca 700€

Príspevok od používateľa cabaneblazni »

asi tak ako napísal Spencer ... a hry napr. Fifa 13/14,WoT,Metin2,NHL13/14 alebo aj NFS nejakú .
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: herný notebook do cca 700€

Príspevok od používateľa Asnod »

Aha. Preto mu doporucis na gaming 14" FHD ntb s dotykovym displayom? Este k tomu skvely ideapad :D nic lepsie na gaming ako G asus nepozhana :)
Obrázok

Povedz mi kto dokaze nieco hrat je jedno na akom NB ak mu don prazi slnko. Tam ti nepomoze ani svatena voda.

Malo osvetlena miestnost problemom? :D To som este nepocul. Ak mas funkcne podsvietenie tak ti malo osvetlena miestnost vadit na nicom nebude :D mozno na neosvetlenej klavesnici
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
Dr.Stevko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Št 29. Aug, 2013, 08:56
Bydlisko: Nitra

Re: herný notebook do cca 700€

Príspevok od používateľa Dr.Stevko »

keď má niečo Alza v sekcii herné neznamená, že to aj herné je :facepalm:

pri tých hrách ktoré sa chceš hrať povedzme nie sú až tak náročné na grafiku ako C3,Metro atď tak by ti teoreticky 840M stačila...

máš dve možnosti

1; kúpiš nový s 840M napr. http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-y510p ... 489106.htm OS si zožeň

2; kúpiš jazdený z bazáru so zárukou tam získaš viac výkonu aj chladenie nejaké ASUS Gčko
cabaneblazni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Po 12. Aug, 2013, 15:16

Re: herný notebook do cca 700€

Príspevok od používateľa cabaneblazni »

dobre ďakujem za ten link . Ešte by som chcel poradte čo najvýkonejší ntb v tejto cennovej kategórii a nezáleží na displeji teraz
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: herný notebook do cca 700€

Príspevok od používateľa spencer »

Stevko poslal link čo som chcel poslať ja :D pravdaže by som neodporúčil multydotyk nikomu na hranie :D ,

Asnod : ano málo osvetlená miestnosť je tiež občas problémom , ako píšem mal som lesklú 17"-tku a liezlo mi to na nervy pochopiteľne ak mu ide o hruby výkon NTB , tak tam nech pozerá ASUS ACER a iné šunty . Ja osobne by som sa nebal ísť do AMD ale nikomu inému to odporučať určite nebudem . FULLHD je len výhoda, prečo by bral menšie rozlišenie keĎ za tu cenu s podobnými parametrami môže ma ť FULLHD ? ty by si si kúpil prenič za nič menšie rozlišenie ? nemusí ho využiť len v hrách . neviem prečo furt hájiš leské displaye ale uvedom si že prenič za nič lasné nie sú , a každý kto planuje robiť s ntb často a mať ho nadlhšie si 2-krát rozmysli či si kúpi niečo s rozlišením 1366x768 a lesklý . Pokiaľ to nevadi tebe tak pohoda, ale neodporúčaj to iným . v tejto veci tých pár €zohráva dôležitú úlohu . :furious2:
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Dr.Stevko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Št 29. Aug, 2013, 08:56
Bydlisko: Nitra

Re: herný notebook do cca 700€

Príspevok od používateľa Dr.Stevko »

prepáč spencer za ten link... :)
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: herný notebook do cca 700€

Príspevok od používateľa Asnod »

Este raz ti napisem, nikomu ich odporucat nebudem ale pri laptopoch na hry to mas 4 a pozera sa na kazde FPS. Ty by si sa do AMD ist nebal pri hernych NB? Preco myslis ze ani 1 herna seria NB neni na AMD platforme? Ano, kupil by som si radsej NB s nizsim rozlisenim, lebo logicky pri nizsom rozliseni su daleko nizsie naroky na graficku kartu, dosiahne tam ovela vyssiu plynulost obrazu pri hrani na tychto slabsich gpu a dokaze si nastavit aj ovela vyssie detaily a co sa tyka Asusu, nic lepsie na gaming nekupis ako Gcko. Tolko k tvojim skvelym radam, nehovoriac o tom ze ta karta bude mat problem rozbehat narocnejsie hry vo fhd na minime.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
diemkej
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2089
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 14:25
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: herný notebook do cca 700€

Príspevok od používateľa diemkej »

Nedávno som kúpil tento: http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-y50-7 ... 145863.htm . Za tú cenu som max. spokojný, dobrá mašina :-).
DESKTOP
Spoiler: ukázať
MB Asus Rog Strix B450-E Gaming | CPU AMD Ryzen 5 3600 + be quiet! Dark Rock Pro 4 | RAM Corsair Vengeance White LED 16GB KIT DDR4 3000MHz CL15 | VGA Palit GeForce GTX 1080 Ti JetStream 11GB DDR5X | STORAGE Patrion Viper VPN100 1TB NVMe M.2. + Crucial MX500 1TB SATA M.2. | CASE Lian Li O11 Dynamic Mini + 3x be quiet! Silent Wings 3 140mm PWM & 3x be quiet! Silent Wings 3 120mm PWM | PSU Corsair SF750 | LCD AOC Q3279VWF 32" MVA + Samsung SyncMaster BX2331 23" LED | Mouse Logitech G703 Lightspeed | Mousepad Asus Rog Sheath | Keyboard Logitech G513 Carbon Linear | Soundcard Creative Sound Blaster X-Fi HD | Headset Kingston HyperX Cloud Core + Brainwavz Memory Foam Oval Earpads | Speakers Logitech Z623
HTPC
Spoiler: ukázať
MB MSI Z270-A Pro | CPU Intel Celeron G3930 + be quiet! Shadow Rock LP | RAM Crucial Ballistix Sport 4GB DDR4 2400MHz CL16 + Kingston HyperX 4GB DDR4 2666 MHz CL16 FURY series | VGA EVGA GeForce GT 1030 SC 2GB GDDR5 | STORAGE Samsung 850 EVO 256GB M.2. + Western Digital Blue 3TB 3,5" | CASE SilverStone GD09B Grandia | PSU Seasonic S12II-330 Bronze | Soundcard Creative Sound Blaster Z | Speakers Genius SW-HF 5.1 6000

Návrat na "Nákupná poradňa"