chyba ram?

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
pistinqo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: St 06. Máj, 2009, 19:16
Bydlisko: Nitra

chyba ram?

Príspevok od používateľa pistinqo »

Zdravim.
Potreboval by som poradit.
Pocitac sa mi zacal z nicoho nic vypinant. Zamrzol a hned vyplo obraz...myslel som ze prestali byt kompatibilne ramky tak som dal jednu von, vsetko bolo asi mesiac dobre potom mi to zacali robit aj samostatne. Nemohol som uz pc ani spustit nezapinalo obraz a ked mi aj nabehol po cca 5min sa zas vypol. Poradili mi ze to moze byt doska lenze ta mi dnes prisla z reklamacie a je v poriadku. Tak teraz neviem ci mam dat tie ram na reklamacku alebo chyba moze byt aj inde. Za kazdu radu budem vdacny.
Ram mam - ZEPPELIN 2x 4GB DDR3 1600MHz CL11 gold
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1542
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: chyba ram?

Príspevok od používateľa zedolsi »

otestovať RAMky si skúsil?
NTB ASUS Vivobook M3504YA AMD Ryzen 7 7730U, RAM 16GB, 1TB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
pistinqo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: St 06. Máj, 2009, 19:16
Bydlisko: Nitra

Re: chyba ram?

Príspevok od používateľa pistinqo »

Nie to som neskusal..mozes mi poradit ako sa to da?
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1542
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: chyba ram?

Príspevok od používateľa zedolsi »

stiahni si memtest a skús to cez to ;) (ale ja som amatér poznám len tento SW na to možno ti niekto poradí ešte iné)
NTB ASUS Vivobook M3504YA AMD Ryzen 7 7730U, RAM 16GB, 1TB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
pistinqo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: St 06. Máj, 2009, 19:16
Bydlisko: Nitra

Re: chyba ram?

Príspevok od používateľa pistinqo »

len horsie bude ked nespustim PC ^ ^ zajtra si pojdem pre tu dosku a uvidim skusim ci ho zapnem a ked hej ci vobec ten test stihnem spravit skor ako sa vypne :D
Používateľov profilový obrázok
mosqa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Št 09. Dec, 2010, 11:30
Bydlisko: Sliac

Re: chyba ram?

Príspevok od používateľa mosqa »

memtest nespustas z windowsu, ale budes si musiet pripravit bootovacie usb/cd. memtest stiahni tu: http://www.memtest.org/#downiso a je tam aj pripravena instalacka na usb> "Download - Auto-installer for USB Key (Win 9x/2k/xp/7) *NEW!*"

potom nabootuj z pripraveneho usb a nechaj bezat aspon dake dve hodinky [cim dlhsie tym hlbkovejsie testy robi, ale daky koniec to nema, myslim ze to moze ist aj donekonecna, na zakladny test staci par hodin chodu bez chyb]
pistinqo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: St 06. Máj, 2009, 19:16
Bydlisko: Nitra

Re: chyba ram?

Príspevok od používateľa pistinqo »

no nic vobec mi to nejde spustit ludia...pustim PC pipne mi tam par krat nieco a koniec pc ako keby sa zapina ale obraz nenabieha...neviete kde moze byt ta chyba?
Používateľov profilový obrázok
roman_tt
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 351
Dátum registrácie: Št 10. Feb, 2011, 20:33
Bydlisko: Trnava

Re: chyba ram?

Príspevok od používateľa roman_tt »

Odsleduj kolkokrát ti to "pipne". Nasledne si stiahni manual k zakl. doske a pozri, co znamenaju tie pipania - nieco ako error list podla počtu pipnuti.
pistinqo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: St 06. Máj, 2009, 19:16
Bydlisko: Nitra

Re: chyba ram?

Príspevok od používateľa pistinqo »

piplo to 3x dnes jak som bol zaniest tie ram mi tiez technik vravel ze si mam pozret manual ze podla toho budem vediet co to je...ale nwm kde ho najdem a uz vobec nie slovensky
pistinqo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: St 06. Máj, 2009, 19:16
Bydlisko: Nitra

Re: chyba ram?

Príspevok od používateľa pistinqo »

piplo to 3x dnes jak som bol zaniest tie ram mi tiez technik vravel ze si mam pozret manual ze podla toho budem vediet co to je...ale nwm kde ho najdem a uz vobec nie slovensky
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: chyba ram?

Príspevok od používateľa zachary »

na stránke výrobcu dosky..alebo google

slovensky? :facepalm:
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG

Návrat na "Pamäte RAM"