Kamery do auta + videa z SK ciest

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2720
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa lepermessiah »

shajek ..220koni v 2 tonach bude vzdy nuda :) je uplne jedno aka znacka, aky model

napr. ja by som tuto kameru vyuzil na situacie co sa mi stali, za posledny tyzden napriklad:
1. debil zasranko na BMWcku mi vletel z vedlajsej cesty a kedze siel "trosku" rychlejsie, musel som uhnut do vedlajsieho pruhu, lebo ho tak vynieslo.. (nie je to tym, ze ja som Audinak, ale proste zasran co nechape dosledky svojej nezodpovenej jazdy si ine pomenovanie nezasluzi)
2. dvaja idioti na felicia + clio sa ohadzovali plastovymi flasami a rozkami, kym cakali na zelenu v odbocovacom pruhu
3. nejaka krava (opat Clio) si povedala, ze odpadkov je v BA dost, tak jeden obal od vreckoviek plny bordelu sa v tom strati ..

je mi jasne, ze pri buracke mi je to na 2 veci v nasej super krajine, ale aspon pre dobry pocit a na taketo k*rvy :furious:
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa shajek »

ved ja viem, vravel som len skusenost. Preto sa pytam na fakt a je to taky odrazovy bod.
k jednotke :D Podla mna 50% percent z tvojich dojmov dorobilo to ze to bolo BMW ...
a k tomu bordelu ... no to mi je teda rozum... obhadzovat sa ..

a Papek :D zjavne nebolo citit tu ironiu z prispevku :D

ja naposledy som mal taku skusenost ak niekto pozna banicky kopec (medzi HA a PD) tak je dvojprudovka hore. Isiel som z HA do PD a nejaky zasran (neni podstatne ze cierna audi) behal po strede. Ked uz bol viac na pravej strane ze bol volny lavy pruh tak som ho isiel rychlo obehnut idem idem .. a zacne sa znova radit do mna tak som bol v protismere cez dvojitu ciaru zaradil sa prednim .. a potom isiel subeznu jazdu ... tak som mu isiel aj ja subeznu jazdu az kym nenasiel pred sebou Liazku co ide 30 :D
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Snake »

shajek napísal: Snake-ho az tak lakal protismer ? :D ide aspon ten motor ? isiel som len 3.0TDI v Q7, nuda to bola
Ja som to nebol, ale viem kto :D.

3.0 TDI do trojtonového auta nepatrí, v A6/A8 ide dobre :). 4.2ka je klasika, ide dobre, a BMWckarov nauci :)





.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Toman »

Dnesni brzdici na D1 co sli 100km/h v strednom pruhu:



a



T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa MaxMan »

Otkázka k téme:

Má niekto skúsenosti s kamerkami v spätnom zrkadle? Niečo ako: http://www.geekbuying.com/item/6000B-An ... 28118.html

Pokukujem po niečom takom. Požiadavky:
- predná kamera v späťáku s aspoň priemernou kvalitou záznamu, nech sa na tom dá aj niečo vidieť
- vstup pre zadnú kameru (ideálne AV-IN), keďže už mám cúvaciu kameru namontovanú

Väčšinou som našiel sady už s cúvacou kamerou, ale nikde nepísali, či je napevno, alebo má AV-IN či iný konektor. GPS v zrkadle nepotrebujem, ale nebránim sa tomu, pokiaľ to nezvýši nejak brutálne cenu.

Má niekto podobnú "srandu" v aute, prípadne vie poradiť pri výbere?
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Rastislaus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 15. Dec, 2013, 16:35
Bydlisko: BA/Očkov

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Rastislaus »

Je to dobrá vec a podľa môjho názoru vhodnejšia ako kamery, ktoré sa upínajú prísavkou na sklo. Konkrétne mám http://www.goodluckbuy.com/2-7-tft-hd-r ... r-dvr.html
čiže neznačková čínska sranda, napriek tomu som spokojný - mám to nastavené na nahrávanie v 10min slučkách pri 1280x720, pričom na 16GB microSD sa zmestí zhruba 2h záznamu. Nevýhody sú veľkosť (môže ti to kolidovať so slnečnou clonou) a má to slabú integrovanú batériu (drahšie modely sú na tom možno lepšie?), takže je to potrebné mať stále na napájaní.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa MaxMan »

Tá Tvoja nemá vstup na externú kameru. Našiel som ale podobnú so vstupom. Batéria je vo všetkých modeloch slabá, takže nonstop na napájaní je nutnosť.

Aká je u Teba kvalita záznamu cez deň/noc? Dajú sa prečítať značky

Celkom sa mi pozdávajú modely 6000A/6000B
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Rastislaus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 15. Dec, 2013, 16:35
Bydlisko: BA/Očkov

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Rastislaus »

Kvalita záznamu je priemerná, ako dôkazový materiál pri cestných incidentoch to plne postačuje, ak si ale potrpíš na vysokú kvalitu a chceš mať značky čitateľné na veľkú vzdialenosť, tak to si radšej priplať za niečo iné.
Pozri si aj toto video - http://www.youtube.com/watch?v=f2YFGowq4II - je to v podstate to isté, čo mám ja, akurát v inej krabici a s možnosťou vyššieho rozlíšenia (ktoré je tam úplne zbytočne - kvôli nízkym fps).
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa MaxMan »

Kvalita nie je síce TOP, ale je to postačujúce. Zase platiť 200€ za top kvalitu sa mi nechce....
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2720
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa lepermessiah »

zas za 200e uz mozes mat 7" obrazovku integrovanu do slnecnej clony a 4 kamery okolo auta :D

btw, vsetky tie krabicky pouzivaju AV-IN ak su dualne, uz jedine moze byt rozdiel v konektore, ale casto sa daju k tomu kupit redukcie z klasickeho CINCH na Jack a podobne
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa MaxMan »

No práve tie duálne šo som pozeral sú väčšinou už s druhou kamerou v balení, čo je pre mňa zbytočné, keďže už ju mám. Ale asi vyberem niečo také a kamera zostane v rezerve pre strýčka príhodu...
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa lezgy »

Toman napísal:Dnesni brzdici na D1 co sli 100km/h v strednom pruhu:



a



T. :-)

mystery drivers :D
vikendovi spajzari? :D
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa newmi »

som mal lucky day a prezil som par idiotov :rolleyes:
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Cyanide_Power
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Po 14. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Cyanide_Power »

Tak sa pridávam už aj ja :)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa newmi »

ten oranzovy nakladiak asi moc na vyber nemal ale zbytok, teda parada, experti ale ti chodci na konci, to bol, ze zlaty klinec! :OO=
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"