Nova MB a sekanie videii

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
_elone_
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: So 26. Dec, 2009, 16:03

Nova MB a sekanie videii

Príspevok od používateľa _elone_ »

Ahojte, :bye:

Kupil som si novú dosku Asrock 980DE3/U3S3, samozrejme som preinštaloval celý OS, a po znovu poskladaní PC som zistil že mi sekajú už načítané videá na youtube (chrome aj firefox) a tak isto aj v prehravači Windows media player obraz aj zvuk, ale napríklad vo VLC už nie, všetky drivre mám aktuálne, tak isto mám aktuálne všetky runtime (Flash,Shockwave,C++,DX11...) aj systemové, všetko ostatné funguje super, tak isto aj hry. Mal som ešte podozrenie na neaktuálny driver na chipset, ale nikde som žiadny iný nenašiel, netuším v čom može byt problém, vie mi niekto poradit? :-(

Dakujem.

Win 7 Ulti 64bit
AMD 6100 sixcore 3,3Mhz
GPU Nvidia GTX560 TI 1GB DDR5
RAM 8gb DDR3 1333
Chipset AMD 760G
HDD 1TB 7500ot. SATA3
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Nova MB a sekanie videii

Príspevok od používateľa dexterav »

vo VLC treba zapnúť akceleráciu cez HW
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
_elone_
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: So 26. Dec, 2009, 16:03

Re: Nova MB a sekanie videii

Príspevok od používateľa _elone_ »

Vo VLC problem nemam, prave naopak.. :D
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Nova MB a sekanie videii

Príspevok od používateľa dexterav »

mno videá na youtyblbe sekajú často na hocičom, hocikedy, podľa nálady :?
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Nova MB a sekanie videii

Príspevok od používateľa felipe25 »

problem sekania videi z youtube nieje u teba, ale je ten, ze youtube k tebe tie videa pusta pomaly. ber tak, ze je to streamovanie, ked pozeras video, pri case mas posuvnik a tam vidno, ako stiha nacitavat dalsie sekundy, ked sa to zasekne, tak ti video sekne, a je to dokaz, ze to nieje chyba PC, ale proste stream sa zastavil. ked si tie videa stiahnes do PC pojdu no problem aj v 1080p ale v streame nieje nikdy 100% spolahlivost. mozes mat aj intel i7 32gb ram a neviem co a nepomoze to. aj rychly net, pretoze youtube spomali prietok dat od seba a nepomoze ani to.
zato hovorim x ludom co sa chvalia ze maju 1Gbit od operatora linku ze aj keby ju realne mali celu /co nemaju, maju ju zdielanu 1:55, 1:30/, nikdy im druha strana nepusti full speed, a nikdy nevyuziju plne pasmo, je to proste len na papieri, nerealne../.

Ine bolo, ked mali ludia DSL a 2Mbps,to je pomale, a vacsina druhych stran nema problem pustit aj 10-20-30Mbps. Ale ani premiove sluzby ked si clovek zaplati a taha nepustia nikomu cez den viac ako 1-2MB/s k uzivatelovi, aj ked ten ma 5x rychlejsi net. Zda sa mi ze max. v noci som tahal niekedy okolo 7MB/s..

To iste youtube, ich pozeraju miliony ludi online, cize traffic obrovsky, ak spomalia speed od seba k uzivatelom, vsetkym to zacne sekat.. bohuzial.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
_elone_
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: So 26. Dec, 2009, 16:03

Re: Nova MB a sekanie videii

Príspevok od používateľa _elone_ »

Ale to nevysvetluje prečo sa to deje aj na iných stránkach a dokonca aj pri videách v pc, a tuším že YT si video stiahne niekam do cache a potom ho prehráva, ciže aj keby som mal PC úplne bez netu, tak by malo stále hrat, a doteraz som takéto problémy nikdy nemal, stretol som sa už s čímkolvek, ale tomuto stále neviem príst na vysvetlenie :?
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Nova MB a sekanie videii

Príspevok od používateľa felipe25 »

a tuším že YT si video stiahne niekam do cache a potom ho prehráva, ciže aj keby som mal PC úplne bez netu, tak by malo stále hrat

:hysterical: :hysterical:

ano, tvoj pc si stiahne celu databazu z YT, a potom Ti ju bez pripojenia na net prehrava, srandujes, vsak? :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Nova MB a sekanie videii

Príspevok od používateľa shiro »

_elone_ napísal:samozrejme som preinštaloval celý OS,
s formatom disku ci bez? ak si neformatoval, tak uz vies preco ti to blbne
_elone_ napísal:a po znovu poskladaní PC
znovuposkladani? to si reinstaloval windows pred vymenou dosky ci co?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
_elone_
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: So 26. Dec, 2009, 16:03

Re: Nova MB a sekanie videii

Príspevok od používateľa _elone_ »

felipe25 napísal:a tuším že YT si video stiahne niekam do cache a potom ho prehráva, ciže aj keby som mal PC úplne bez netu, tak by malo stále hrat

:hysterical: :hysterical:

ano, tvoj pc si stiahne celu databazu z YT, a potom Ti ju bez pripojenia na net prehrava, srandujes, vsak? :)

Nikto tu nehovorí o celej databáze YT pisal som o jednom videu.. :facepalm: nechaj si načítat video potom si odpoj ethernet a prehraj si ho znovu, uvidíš že pojde.. :rolleyes:
shiro napísal:
_elone_ napísal:samozrejme som preinštaloval celý OS,
s formatom disku ci bez? ak si neformatoval, tak uz vies preco ti to blbne
_elone_ napísal:a po znovu poskladaní PC
znovuposkladani? to si reinstaloval windows pred vymenou dosky ci co?
Zle som to sformuloval, logicky až po výmene MB musíš preinštalovat windows, pretože všetky aktuálne drivre ti nesedia a hlavne ten na chipset, disk som samozrejme sformátoval :rolleyes:
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Nova MB a sekanie videii

Príspevok od používateľa LordKJ »

Nikto tu nehovorí o celej databáze YT pisal som o jednom videu.. :facepalm: nechaj si načítat video potom si odpoj ethernet a prehraj si ho znovu, uvidíš že pojde.. :rolleyes:
nie vzdy a nie cele

Návrat na "Hardware všeobecne"