nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Asnod »

Vyreklamujes to v 30 dnovej lehote, nesplna parametre pod ktorymi si ju kupoval, pri vyuzivani poslednych 512mb vram framedropy a stutter a mozu ti ju bud opravit co je mission impossible alebo ti vratit prachy.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa SpQx »

molnart napísal:mate niekto skusenosti s vratenim karty do alzy z dovodu tychto prevalenych informacii?

uprimne tie veci ma velmi netrapia, len som zistil ze tu kartu som kupil vlastne uplne zbytocne za 330 eur, lebo uz takmer nehram (len namotal som sa chvilkovo na Unity a FC4), takze ak by bol nejaky priestor ho vratit za dnesnych podmienok tak by som to rad vyuzil a kupil nieco radovo slabsie, kedze na predaji cez bazar by som dost stratil
podľa mňa s tým normálne choď do obchodu, vysvetli reklamačnému technikovi problematiku, jednoducho ti predali zlý tovar v zmluve máš 4GB ram, ty si dostal 3.5. Prachy by ti vrátiť mali. Mne vrátili napr. Čo sa týka týchto vecí tak s alzou mám jedine dobré skúsenosti.
dancenatic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Po 12. Mar, 2012, 20:58

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa dancenatic »

Ako dlho si mal kartu, uz bola po 14 dnoch bez udania dovodu ? Vratily plnu sumu ?
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3931
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Memnon »

Neviem ci s tym pochodi, on dostal predsa 3.5+0.5 aj zbernica bude sediet a l2 a rop uvadzane nie su, ale skusit moze
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
escaton
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Po 29. Jan, 2007, 08:00

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa escaton »

e: :) pozrite si videjko :
https://www.youtube.com/watch?v=spZJrsssPA0
Ja len neviem, či sa smiať či plakať, lebo keď sa nad tým zamyslím, tak mi to príde úplne reálne.

Odporúčam si tiež vygoogliť "truth about gsync." Nejakému nadšencovi sa podarilo rozbehať gsync na hernom notebooku s mobilnou nvidiou (samozrejme bez gsync modulu) tým, že urobil jednoduchú modifikáciu driveru, samozrejme sa do neho hneď všetci pustili, urážky, výsmech, amd fanboy etc., lenže čoraz viac userov s notebookmi to skúsilo a nakoniec sa ukázalo, že to naozaj funguje.

Hádam, že maník prekazil nvidii plány predávať gsync notebooky o 300€ drahšie ako normálne. :) Ktovie koľko marketingových nedorozumení sa ešte dozvieme...
Používateľov profilový obrázok
Vlko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2290
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 12:51
Bydlisko: Bratislava

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Vlko »

Btw...980m vraj tiež trpí "shajze" pametou :laugh:
And to finish this year’s broken hard work, the GTX 970 is not the only one who had the allocation memory problem, you can also find it on GTX 980M and other nvidia GPUs

GTX980M 4GB
http://gamenab.net/2015/01/28/informati ... fications/
Obrázok
AMD Ryzen R9 7950X3D PBO2, Noctua NH-D15S [NA-HC4] chromax.black&.white, GIGABYTE B650E AORUS ELITE X AX ICE, Patriot Viper Elite 5 64 GB KIT DDR5 @6200MHz CL30 White RGB, ASUS TUF RTX 4070 Ti 12GB GDDR6X OC 3/23,5Ghz, NVMe SSD Samsung 990 PRO 1TB + Kingston A2000 1TB, SATA SSD Samsung 860 EVO 250GB + Team Group CX2 1TB, A4tech Bloody V7M HoleLess, Seasonic Focus Plus SSR-750FX Gold, Lian Li Lancool 215 White, 32" Samsung LE32B551 RED, Nintendo Switch V2 HWFLY Modchip OC CPU: 1020@1785Mhz, GPU: 768@921Mhz, RAM:@1600MHz
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Asnod »

It is meant to be played, under 3.5gb.
Karta je již odeslána MSI a při zaplnění VRAM problémy má. Propady u WD nebo INQ jsou skutečně za hranicí 4-6 procent. Co jsem ale nikdy nepochopil, bylo škubání v některých situacích i u DIII, které si vezme cca 1 GB VRAM. Kartu jsem kupoval s tím, že bude lépe zvládat nové tituly (oproti GTX770). Nejprve jsem zakoupil dvě vadné GTX980, pak tři GTX970. Až čtvrtá 970 nepískala/nezrčela při zátěži na celý pokoj.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13005
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

SpQx napísal:
molnart napísal:mate niekto skusenosti s vratenim karty do alzy z dovodu tychto prevalenych informacii?

uprimne tie veci ma velmi netrapia, len som zistil ze tu kartu som kupil vlastne uplne zbytocne za 330 eur, lebo uz takmer nehram (len namotal som sa chvilkovo na Unity a FC4), takze ak by bol nejaky priestor ho vratit za dnesnych podmienok tak by som to rad vyuzil a kupil nieco radovo slabsie, kedze na predaji cez bazar by som dost stratil
podľa mňa s tým normálne choď do obchodu, vysvetli reklamačnému technikovi problematiku, jednoducho ti predali zlý tovar v zmluve máš 4GB ram, ty si dostal 3.5. Prachy by ti vrátiť mali. Mne vrátili napr. Čo sa týka týchto vecí tak s alzou mám jedine dobré skúsenosti.
to podľa mňa nevyjde, povedia, že rozumejú, no nemajú oficiálne stanovisko a nemôžu to len tak zobrať
dokonca ani keby sa to dalo reklamovať ako to popísal Asnod, tak by to zamietli s tým, že to nie je vada ale FEATURE :laugh: ...teraz vážne, povedali by, že to nie je vada, tak funguje karta

takže kým to nebude naozaj oficiálne, tak nepochodí s tým nikto
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Asnod »

Nic zamietnut nemozu, ak ano tak to staci posunut na obchodnu inspekciu, jednoducho si v prave. Sama Nvidia to priznala ze specifikacie boli chybne, ak to prizna vyrobca tak je to uplne jedno co ti povie predajca a je toho plny internet. Aj keby sa vyjadrili ze to bola "feature", nikde to prezentovane nebolo, takze je to skryta vada, to nikde v specifikaciach nemas, takze samozrejme mozes znovu ziadat o opravu, ktora neexistuje
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13005
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

rozmýšľam, či napíšem do alzy cez email, že ako by sa to riešilo, teda, či by to šlo na 30 dní preč alebo sa to rieši priamo
celkom ma to zaujíma
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Keď ti odpíšu napíš report čo ako pokiaľ sa k tomu vyjadria.
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1044
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa stevo891 »

Do alzy je podla mna pisat zbytocne. Bud o tom nic nebudu vediet a ak aj ano napisu ti len to, ze oni s tym nic nemaju a posielaju to dodavatelovi, len tak ti peniaze na ruku nedaju . Cize ano budes cakat mesiac a ked dovtedy nvdia neda vyhlasenie tak ti vyrobca posle s5 ze je vsetko ok.

Samozrejme to skusit mozes, ale podla mna aspon zatial nepochodis.

Ja by som to zatial moc nehrotil pokial nevyda nvdia oficialne vyhlasenie, co podla mna moze kludne trvat aj mesiac, kedze sa tam jedna o miliony ak nie o miliardy.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13005
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

tiež pravda, mne to samému nesúri akože vôbec, pochybujem, že by som svoju vrátil ale zaujímalo ma to :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
escaton
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Po 29. Jan, 2007, 08:00

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa escaton »

Imho to, že ľuďom sa nebude chcieť kartu vracať bol jeden z marketingových kalkulov, s ktorým 100% počítali (a nech si hovorí kto chce, čo chce, ale výmena karty je skrátka robota naviac a málokto má doma náhradnú kartu).

Ale čo sa alzy týka, tak by som to skúsil, ešte nikdy som s nimi nemal problémy, čo sa reklamácie týka. Skrátka by som vytlačil ofic. vyjadrenie nvidie, pôvodný spec sheet a žiadal vrátenie peňazí. V právnom štáte by to fungovalo, ako je to u nás, netuším. :rofl:

Inak stevo891, neviem o čom hovoríš, veď nvidia už vydala oficiálne stanovisko a to je, že došlo k nedorozumeniu medzi dizajnérmi karty a marketingom ( :laugh: ), nejde o žiadnu sw chybu, ktorá sa dá opraviť, ale karta bola navrhnutá tak ako je.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Asnod »

Nvidia nikdy oficialne vyjadrenie do shopov a vyrobcom kariet co sa tyka vracania kariet neposle, jednoducho by si sami s prepacenim srali do nohavic a dobrovolne prichadzali o prachy.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.

Návrat na "Grafické karty"