nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

alza má aj reklamačné ? lebo u nás v ke je to len pobočka, takže tam sa to dáva, kde sa aj vyberajú objednávky

verím, že by tá informácia zaujímala asi nás všetkých, takže pokiaľ máš chuť, tak verím, že všetci budeme netrpezlivo očakávať, čo povie slečna z reklamačného

mimochodom osobne budem sledovať aj tento thread, celkom ma to zaujíma
https://forums.geforce.com/default/topi ... r-980s-/1/
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa stevo891 »

Ja som tiez cital ze vo svedsku zopar ludi kontaktovalo asus a dostali s5 peniaze, msi tak isto. Vo finsku a dansku za doplatok cca 60Eur na gtx 980. Zaujimave.

Uz aj ja by som bol zvedavy co by povedali na reklamacnom v alze. Ak mate moznost priamo v ba sa osobne porozpravat tak to je asi najlepsie. Tam cloveka nemozu tak lahko odbit ako cez mail. Hlavne sa treba dobre pripravit a poukazat na vsetky fakty.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
Používateľov profilový obrázok
OneCosmic
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 784
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2012, 20:49
Bydlisko: Praha

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa OneCosmic »

Ja nejak necitim potrebu upgrade-ovat na GTX980, lebo vpodstate vsetky hry, ktore maju spotrebu VRAM okolo 3,5GB su vsetko konzolove sh*ty alebo nejake vydrbane RPG.
Spoiler: ukázať
mb: ASUS Crosshair VIII Hero Wi-Fi cpu: Ryzen 9 3950X ram: 2x16GB G.Skill Trident Z Neo 3600MHz CL16@3733MHz 1.35V
gpu: Sapphire RX5700 XT+EK-Vector RGB Nickel+Plexi+reference backplate psu:Seasonic Prime Titanium Ultra 850W case:Lian Li PC-O11D White
storage: 1x Samsung 960 EVO 250GB, 1x Toshiba 512GB NVMe cooling: Corsair XR5 360+3x NF-A12x25 PWM, XSPC Photon D5 PWM, EK-Tube ZMT 16/11
lcd:Samsung C27HG70 audio:Denon DRA-800H Black + Monitor Audio Silver 100, keyboard: Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile mouse: Logitech G PRO Wireless
NAS: ASUS WS X570-ACE, Ryzen 5 3600, Sapphire RX550, Corsair 220T White, 2x2TB Intel 660p NVMe, 3x2TB Seagate 2.5" HDD, 2x256GB NVMe for OS and cache
retro HW: ASUS P5K3 Deluxe/WiFi-AP, ASUS P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n, RAMPAGE II EXTREME, 2x Q9550, Q6600, X5470, X5690
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa stevo891 »

Ten nazor mam aj ja ale 60E do gtx980 by som doplatil :D Ked ma uz tak velmi oklamali :red:
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
escaton
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Po 29. Jan, 2007, 08:00

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa escaton »

Tak na computerbase fóre majú o vrátení karty jeden celý thread a na počudovanie viac ako polovica obchodov buď súhlasila s vrátením alebo s kompenzáciou 50-60€. Druhá polovica hraje mŕtveho chrobáka a "čaká na vyjadrenie nvidie." V podstate ide o to, ako sa konkrétny obchod stavia ku zákazníkom, niektoré shopy (a niektorí výrobcovia - evga) v tom vidia aj možnosť posilniť si reputáciu. Ale napr. v Česku sa czc vydal cestou veselého klamania zákazníkov, oni skrátka vyhlásili, že o 3,5gb pamäti informovali od začiatku. :rofl:

Inak najlepšie je si pekne skopírovať zo zákona o ochrane spotrebiteľa, o reklame, o nekalých obchodných praktikách apod. a pridať aj to vyjadrenie nvidie o "nedorozumení."

napr. :
„klamlivou reklamou rozumie akákoľvek reklama, ktorá akýmkoľvek spôsobom, vrátane predvedenia, zavádza alebo pravdepodobne môže zavádzať osoby"
"obchodná praktika sa považuje za klamlivú, ak zapríčiňuje alebo môže zapríčiniť, že spotrebiteľ urobí rozhodnutie o obchodnej transakcii, ktoré by inak neurobil, pretože obsahuje nesprávne informácie a je preto nepravdivá, alebo akýmkoľvek spôsobom uvádza do omylu alebo môže uviesť do omylu priemerného spotrebiteľa"
"predávať výrobky a poskytovať služby v bežnej kvalite; ak kvalita nie je predpísaná, môže predávajúci predávať výrobky v nižšej ako bežnej kvalite, len ak spotrebiteľa upozorní na všetky rozdiely"

Z pohľadu nášho práva, je to ukážkový prípad klamlivej reklamy - obchod predáva kartu s 4gb pamäťou, ktorá v v skutočnosti 4gb pamäťou nie je a 256 bitovou zbernicou, ktorá 256 bitovou nie je - a tak nekoná v súlade so zákonom o ochrane spotrebiteľa, ktorý mu nariaďuje upozorniť na to spotrebiteľa. Tým, že ho na tieto fakty neupozorňuje, podáva nepravdivé informácie o produkte a zákazníka tak uvádza do omylu a ovplyvňuje jeho hospodárske správanie.

Trošku pogoogliť, pridať k tomu paragrafy, odseky, direktívy eu parlamentu a právnický žargón apod. Nebolo by odveci sa obrátiť aj na soiku, poprípade na nejaké médiá.
OneCosmic napísal:Ja nejak necitim potrebu upgrade-ovat na GTX980, lebo vpodstate vsetky hry, ktore maju spotrebu VRAM okolo 3,5GB su vsetko konzolove sh*ty alebo nejake vydrbane RPG.

:hysterical:
Jj, všetky hry, ktoré využívajú 3,5gb a viac vram, sú boli a budú konzolové shity a skutočný pcmasterrace by sa nikdy neznížil k tomu, aby ich hral. :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa dexterav »

ak ovládače stláčajú využite vram na 3,5 robia to aj pri 4GB kartách
ako náhle ti prebehne využitie vram cez jej použiteľnú veľkosť výkon bude v prdeli tak či onak aj pri nv aj pri amd
a ak mám nejaká hra spotrebu vram 4050MB je takmer isté že ju tam držia ovládače a pri 6/8GB karte by to veselo prebehlo cez 4GB
takisto ak hra reálne použije 5GB môžeš si aj zo 4GB vieš čo resp budeľ mať 10fps :D
už som to tu pár krát spomímal pri prechode na 3GB verziu 580 si crysis2 vzal cez 2GB vram ale pritom na 480 1,5GB fungoval tiež úplne normálne :)
pri 970 určite neni problém veľkosť vram 3,5GB ale ami viacmenej ani nič iné iba to zavádzanie resp klamstvo o tech parametroch čo je ale asi o dosť horšie
aj 3,5GB/224b by si ľudia kupovali vzhľadom na jej výkon ako taký

dobrý príklad je aj 88GTS512 vs 88GTS640 v oblivione z hd modmi :)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
dancenatic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Po 12. Mar, 2012, 20:58

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa dancenatic »

S tou ramkou mas pravdu Dexter, ale ak by tato afera a hlavne vyjadrenie od nvidie vyslo skor najavo tak asi by som osobne tu kartu ja asi nekupil. Ta karta je dost nevyvazena a trpi lagmi a stutteringom v narocnych scenach z AA alebo aj z TRAA a hlavne v rychlych scenach. Posledne ovladace zhorsily kvalitu textur vo FC4, predosle zase sposobovaly nahodne padnutie hry a niekedy aj praskanie v repro a to pri lagnuti a vtedy bola vram okolo 3.2 GB. Pri 16 AF + vysoka kvalita dochadzalo k mensim prepadom vykonu a vyuzitie vram okolo 3 GB a to by som cakal skor naopak. Mozno este nieco vyladia ovladace ale aj ked tak co, zhorsia este viac kvalitu alebo sa budu spoliehat na to ze niekto bude mat 3000Mhz ram ? Ta karta sa tvari ze ma dostatok vykonu ale je v skutocnosti hrozne brzdena zbernicou.
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa UnreAll »

Andrew007 napísal:loleqboleq - pokiaľ potrebuješ pokusného králika rád skočím v BA do alzy osobne a pokecam so slečnou na reklamačnom .
:-D Neviem ci si tu slecnu na reklamaciach v centrale v BA videl, ale ak tam robi stale ta ista a nestriedaju sa, tak to je vazne strasne podarena zenska :good:
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa UnreAll »

Mimochodom, som na rovnakej lodi s uzivatelmi 970ky, kedze mi v alze vyreklamovali GTX 780 Lightning za GTX 970 nejaku Armor 2x ediciu s modrymi farbami, co som sa tak nejak docital, ze sa jedna a skoro tu najnizsiu radu, co MSI ponuka (este pod gaming radou).
To ma samozrejme trochu sklamalo, ked si clovek kupi ich najvyssiu radu Lightning a oni mu poslu o par tried nizsiu radu a este k tomu aj nizsiu radu v zmysle 780 vs. 970 i ked su vykonovo takmer rovnake, respektive 970 ma o trosicku viac vykonu, ale aj tak mi to nepride z ich strany ako adekvatne riesenie reklamacie, predsa som si pred rokom zaplatil 520 eur za top produkt od MSI a po roku mi zostal uplne radovy produkt za 350 eur...takze si myslim, ze som skor touto reklamackou stratil i ked mam par snimkov v hrach navyse.
Kazdopadne to zo strany MSI urcite nepovazujem za rozumne riesenie, pretoze tymto prestupujem pri najblizsej kupe grafiky k inemu vyrobcovi.
Este sa uvidi co s touto, ak to pojde vratit, tak beriem 980 Asus.
Inak chalan na pobocke v NR ma pobavil... ze to mate lepsie, ako 780, ved ma 4 GB ...asi fora necita :facepalm: :D
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Asnod »

Si tu kartu nemal zobrat ak ti davali novu kartu nie?
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

escaton napísal:napr. :
„klamlivou reklamou rozumie akákoľvek reklama, ktorá akýmkoľvek spôsobom, vrátane predvedenia, zavádza alebo pravdepodobne môže zavádzať osoby"
"obchodná praktika sa považuje za klamlivú, ak zapríčiňuje alebo môže zapríčiniť, že spotrebiteľ urobí rozhodnutie o obchodnej transakcii, ktoré by inak neurobil, pretože obsahuje nesprávne informácie a je preto nepravdivá, alebo akýmkoľvek spôsobom uvádza do omylu alebo môže uviesť do omylu priemerného spotrebiteľa"
"predávať výrobky a poskytovať služby v bežnej kvalite; ak kvalita nie je predpísaná, môže predávajúci predávať výrobky v nižšej ako bežnej kvalite, len ak spotrebiteľa upozorní na všetky rozdiely"

Z pohľadu nášho práva, je to ukážkový prípad klamlivej reklamy - obchod predáva kartu s 4gb pamäťou, ktorá v v skutočnosti 4gb pamäťou nie je a 256 bitovou zbernicou, ktorá 256 bitovou nie je - a tak nekoná v súlade so zákonom o ochrane spotrebiteľa, ktorý mu nariaďuje upozorniť na to spotrebiteľa. Tým, že ho na tieto fakty neupozorňuje, podáva nepravdivé informácie o produkte a zákazníka tak uvádza do omylu a ovplyvňuje jeho hospodárske správanie.

Trošku pogoogliť, pridať k tomu paragrafy, odseky, direktívy eu parlamentu a právnický žargón apod. Nebolo by odveci sa obrátiť aj na soiku, poprípade na nejaké médiá.
pekne si to napísal a súhlasím, proti tomu sa brániť nemôžu, ak to sú zákony, pretože oni ešte stále udávajú 4GB VRAM a 256bitovú zbernicu
premýšľam, či by pri odmietnutí nebolo zaujímavé dať rovno podnet na ŠOI
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Asnod »

Nemaju preco to odmietnut, pretoze posledne 2 pamatove bloky su napojene na 1 memory controller. Takze naraz sa da pouzivat iba 1 z nich. Takze to spravili tak ze karta je fyzicky 4gb osadenymi a 256bit zbernicu ma, ale v skutocnosti sa vyuziva 3.5gb a 224bit a viac si alokuje cez ovladac iba prostrednictvom RAM, kedze sa k obom poslednym blokom neda sucastne pristupovat.

Takze klamliva reklama to je a so soi by pochodil kazdy :D to im staci oznamit a myslim ze si 3 krat premyslia co urobia a dokonca si aj zistia, co vo veci je.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa pipo137 »

UnreAll: no, tak to si spravil podľa mňa dosť chybu, že si tú kartu prebral, i keď je o ten chlp výkonnejšia ;)
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa UnreAll »

pipo137 napísal:UnreAll: no, tak to si spravil podľa mňa dosť chybu, že si tú kartu prebral, i keď je o ten chlp výkonnejšia ;)
A co by som dokazal tym,ze by som ju neprebral? zase tahacky na mesiace a nakoniec by povedlai,ze adekvatna nahrada mi bola ponuknuta.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: nVidia GeForce GTX 970 (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa faugusztin »

V pripade vymeny tovaru mas moznost volby medzi dobropisom a nahradnym tovarom, aspon co ja viem.

Návrat na "Grafické karty"