Dual bios na GK

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa error7 »

Radsej tam daj Arctic MX-2 pripadne MX-4.

VRAM a napajaca kaskada je chladena tym extra kovovym platkom, teplo prechadza cez teplovodivu podlozku a nie teplovodivou pastou. Tie teplovodive podlozky menit nemusis, hlavne prepastuj jadro ...
babrak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ut 16. Dec, 2014, 21:48

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa babrak »

Vyzerala ta pasta co tam bola ako ta ktoru som dal na cpu co som mal ku gelidu, taka siva plastelina :D ja som dal svoju tu CM HTK a teploty sli pri hrani dole do 70 stupnov akurat som sa trapil s tym blikanim obrazu . Dal som tam 10 biosov vyskusal asi 5 ovladacov a potom som sa niekde docital ze niekomu to robila zasuvka napajania. TAk som natiahol predlzovacku cez pol obyvacky a blikanie je prec... :D To som necakal :D :D

edit:
Tak neporiesil som to :D ked som tam mal ten bios ktory neskace pri to m podtaktovanom jadre v 2D tak mi v hre robilo artefakty tak som to dal na iny nech radsej obcas poskoci obraz v prehliadaci ked pozeram web ako artefakty v hre
babrak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ut 16. Dec, 2014, 21:48

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa babrak »

Hosi neviete mi niekto povedat aky je stock bioa v tych msi r9 280x ? :-D
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa error7 »

Stock bios si si mal ulozit predtym ako si flashol iny :facepalm: , a mimochodom pokial si nepreflashoval obe biosy(co neviem ci je mozne, malo by ist flashnut len 1 bios :? ) tak by som ho hladal v tej druhej pozicii...
babrak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ut 16. Dec, 2014, 21:48

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa babrak »

Spoiler: ukázať
Na druhej pozicii mam ten stock len neviem ako ho natiahnem na flashko. Alebo skusim este poexperimentovat ale ten bios co som tam naflashoval posledny mi robil artefakty niekedy. Teda no robil hluposti v AC unity napr ked zapadalo slnko tak nto blikalo svetlo-tien medzi sebou tam kde presvita slnko pomedzi budovy a pri versailles myslim mi to rozbijalo obraz artefaktmi. Tak som to prepol na druhu polohu a ten stock je asi lepsi lebo to zatial nerobi.

edit1
Pozrel som sin tvoj prispevok ze ako ulozit ten bios. Mnen tenn GPUz nenasiel ten povodny bios co tam bol a az po flashnuti mi ho zobrazilo.ja som to robil tak ze som si vytvoril bootovaciu flashku tam dal atiflash a bios inak ten isty postup.

edit2
Este taka otazka kazda karta ma senzor teploty VRM ? moj GPUz mi to neukazuje a kusok ma to serie ze vlastne neviem na akej teplote to bezi :(
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3008
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa yesper »

Doubleposting je zakazany, nauc sa editovat prispevky..
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa Kknightley »

Nemá každá karta VRM senzory. Ani moja GTX780Ti to nemonitoruje. Na škodu veru, ako píšeš.
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa error7 »

Tak teda to aky bios si tam mal by si mal najlepsie vediet ty sam...

Teplotu VRM meraj prstom :D

artefakty v hrach moze sposobit nizke napatie jadra/pamati, nemusi byt na vine samotny bios, resp. je na vine to ako je nastaveny - co si mozes sam upravit vo vBIOS editore

btw ake mas napatie a frekvenciu GPU ?
babrak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ut 16. Dec, 2014, 21:48

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa babrak »

Som to teraz zrobil podla jedneho navodu dal som stock bios nahral som si ho do toho programu na upravu biosu a stiahol som volty na 1,194 a takty su stock 1020 / 1500 ale tak teraz to ide fajn tak uz to asi kaslem akurat neviem tie VRM ze kolko maju stupnov. Vraj ten stock bios nie je dobry lebo ma vysoke napatie a VRM sa hreju tak som to stiahol podla neho on tam mal popisane tie teploty na VRM uz boli vpohode .
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa error7 »

Napatie by si mohol nastavit nizsie, na mojej HD7950 mam momentalne v biose nastavene 1GHz/1.081V a je tam este par MHz rezerva... ale zavisi od konkretneho kusu jadra, vyskusaj OC, pokial na tom nastaveni das 1.1GHz+ tak mozes smelo znizovat napatie, pripadne si to nechat tak pretaktovane. Hlavne zisti ako su na tom VRM - normalne priloz prst na zadnu stranu karty v oblasti kde sa nachadza VRM a skus ho tam drzat par sekund :D
babrak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ut 16. Dec, 2014, 21:48

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa babrak »

Hmm tak pri tych 280x asi musi ist viac. Lebo pri 1.94 co pisal na tom fore guru3d.com tak tam uz musel ist s voltmi na 1,2 pri 1095 a 1700 pamate. Ja pri 1.2 som potiahol 1150 tak mam to asi kus lepsie a s tymi vrm si robis prdel? :-D ved tam ked dam prst za chodu pc tak tam snad nejaky ovod vyskratujem na plosaku :-D
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa spencer »

preboha len nie rukami do toho :D
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa Kknightley »

Jop, radšej nohami :D
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa error7 »

Ved normalne, nerobim si prdel :D Nic nevyskratujes, len si predtym neumyvaj ruky vodou :rofl: Ja som pri poslednych kartach nemal VRM senzor a takto to "meram" uz dost dlho ... :cool:
babrak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ut 16. Dec, 2014, 21:48

Re: Dual bios na GK

Príspevok od používateľa babrak »

Tak to je dost naprd moje ruky budu asi moc nepresny teplomer :D :D asi kaslem na to ved hadam sa to neupece :( len nechapem preco tam nedali tie senzory to uz tolko treba setrit MSI firme ? :D

Návrat na "Grafické karty"