Obchvat Bratislavy D4+R7

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4590
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa killswitch »

http://www.obchvatbratislavy.sk/sk/uvod/

celkom ma zaujima nazor ludi ohladom tohto diela. o prestrelenosti ceny, myslim, nemusime diskutovat. skor ma zaujima vas nazor ohladom opodstatnenosti. myslite, ze tato stavba pomoze dnesnej dialnici v meste+pristavny most? naozaj tade chodi tolko tranzitnej dopravy?

aky je vas nazor na R7? ako tak pozeram na trasovanie, tak prve dediny za Bratislavou aj tak budu asi nadalej chodit po Svornosti pokial teda nepracuju niekde v Petrzalke, Karlovke, Dubravke atd. R7 ma byt okrem D4 napojena aj poza Slovnaft na Bajkalsku. nezhorsi to este situaciu?

Obrázok

podrobna mapa v pdf TU
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7264
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Uz to malo byt davno hotove :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa scarinko »

no pre mna by bolo zaujimave hlavne ako z Patronky do Race a pripadne naspat tak aby som nemusel cez mesto
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

Kyselinka pre par jedincov lepsi prejazd bratislavou :hysterical:
Hlavny problem to aj tak neriesi, treba dat MHD za bagatel alebo zadara, posilnit spoje, zachytne strazene parkoviska na okraji BA.
A hlavne, kto nema trvaly pobyt v BA alebo nema svoje parkovacie miesto nech si parkuje v sirsej okrajovej zone a nech do centra s autom neleze, vsetky parkovacie miesta pre rezidentov, nie iba 70 percent !!! alebo nech si zaplatia platene.

Krasny priklad z lokality kde byvam, 2 osoby byvaju v prenajme, on chodi do BA autom, ona tiez, byvaju v jednom zapadakove /rovnake znacky zo sedlakova/, odparkuju v nedelu vecer obe auta po hodinovom kruzeni na ulici. V pondelok idu do prace mhd a vecer sa vracia mladik so sluzobnou oktavkou, ich sukromne auta cely tyzden bez pohnutia blokuju 2 parkovacie miesta... A to este mali pripomienky ked mesto osadilo rezidentske tabule kde budu oni parkovat... no v p... jezibabinej. Treba zmenit myslenie ludi...
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 756
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa HaDeS »

Ja by som velmi uvital tunel pod Karpaty aby sa tranzit do CR z D1-R1 nemusel mliet cez dva mosty ale svihol to poza Marianku na D2

Musim ale povedat ze je to dost subjektivne, nepoznam na vlastnej kozi situaciu z Rovinky a okolia (chodim z opacnej strany - Zahorska Bystrica)
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

Hades, smer z malaciek je totalne v pohode pokial sa nestane buracka, ale smer luzna to stoji od 6 rana do 9, jedna dlha kolona za dunajsku luznu. Poobede sa to otoci ale stale je to masaker :facepalm:

Smer zo senca je nieco medzi, tam sa to filtruje v ivanke pri dunaji, ktora to zdrziava. casovo ked je to super za 45 minut si pri hlavnej stanici z ivanky pri dunaji, ked je to o *ovne ides aj hodinu 30 :facepalm:
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa Snake »

Ja si ani neviem predstavit kade to pojde :) asi som idiot :), ranne zapchy neabsolvujem, stravim tam max 10 minut (pracujem v Mlynskej Doline). Ked som ale chodil do dubravky do skoly, tak som vzdy krutil hlavou kolko idiotov na slovensku mame, BA je lievik, a lievikom bude, toto tomu podla mna nepomoze nijak.





.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6909
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa molnart »

toto je iba snaha o tunelovanie statu, trosku robim s vecami ktore sa tykaju dopravy, a mozem povedat ze na slovensku nieco ako tranzit v podstate neexistuje, a aj to malo co hej tak ide po D2 z madarskych hranic do ceskych. takze D4 v podstate riesi neexistujuci problem lebo bratislava je pretazena ludmi ktori premavaju z jedneho konca mesta na druhe. riesenim podla mna by bolo nasledovne:
1) uplny zakaz vjazdu autami do centra mesta (nieco ako trojuholnik medzi safkom, novym mostom a hlavnou stanicou, vratane hradu a okolia)
2) vyrazne obmedzenie vjazdu do sirsieho centra ako stare mesto a ruzinov, napr. na nejake nalepky celkom drahe
3) vybudovanie cestnej infrastruktury ktora by zabezpecila dopravnu dostupnost klucovych zariadeni (napr. nemocnice) aj ked sa nachadzaju v obmedzenych zonach
4) vybudovanie zachytnych parkovisk na vstupoch do mesta
5) kvalitna mestska doprava bez meskani (vyhradene pruhy), v spicke max 5 minutove intervaly medzi spojmi, bez bezdomovcov v autobusoch kde pri nastupe clovek nemusi mat starosti ci mu este plati tetanovka
6) zlepsenie primestskej dopravy, predlzenie mestskych spojov do satelitnych dedin ako Rovinka, Luzna apod.

obce na vychod od bratislavy posledne roky zacali celkom seriozne sa stavat k vystavbe a nove projekty nepovoluju prave z dovodu dopravnych obmedzeni. po vybudovani R7 vsak toto spadne, od bratislavy az po bac vyrastie novy mega chorvatsky grob bez obcianskej vybavenosti a za par rokov na tom budeme este horsie ako dnes.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
ANONYM_a7

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Mas recht - ako auto este nemam ale ked sa na to pozeram :facepalm: :facepalm: som fakt rád že ho nemám - škoda že aj ta MHD je dosť naprd v špičke prakticky totálne (nezabudnuteľný 30min prejazd asi pol kilometra po karadičke to bolo jednoducho niečo neuveriteľne keď som to zažil ).. holt štát je jeden veľký tunel a teda robí sa síce na oko veľa no pre efekt sa nerobí ani prd :rolleyes:

Apropo tamto ak pomôže tak zožerem kefu :D
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa scarinko »

Molnart to je teda pekna blbost. To ako by som mal podla teba mal chodit do prace?
Idem z petrzalky na patronku tam vylozim polovicku a idem do race cez mesto. Podla teba by som sa mal trepat naspat do petrzalky cez obchvat na zlate a tadial? To ako vazne? Alebo ked idem priamo do race tak to mam cca 14km cez mesto ale nie ja pojdem obchvatom 22km ze? Taketo bludy moze napisat len niekto kto nechodi po BA alebo ma firemne auto do ktoreho netankuje za vlastne.

Co sa tyka MHD tak nou nebudem chodit ani ked bude cista a bude chodit nacas v 5 minutovych intervaloch lebo proste nie. Mam auto aby som sa odviezol kedy chcem ja, kam chcem ja a s vecami ktore chcem ja. Nie som obmedzeny tym co si mozem zobrat so sebou anitym kde vsade su zastavky a nebodaj ci tam vlastne nieco ide.

Netreba robit ziadne obchvaty, staci len poslat polovicu slovenska do prdele z Ba s ich autami a hned bude na ceste pohoda a nebudu zapchy.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Takze Scarinko ty sa v BA mozes vyvazat ale polka aut nie? :cool:

Zasluzil si si to niecim specialnym ci len tym ze mas BA-BL SPZ?

Molnart to pekne vystihol :)
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa scarinko »

Ja som len nacrtol riesenie ale nemyslel som to tak ze by ostatni nemohli chodit autami ale tak ze by tu vobec neboli tym padom tu nebudu ani jazdit no nie :-D

Ja s nim nesuhlasim, dovody som pisal. Keby tu bolo metro bolo by to lepsie ale v tomto bangladeshi to nevidim realne.
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

scarinko napísal:Netreba robit ziadne obchvaty, staci len poslat polovicu slovenska do prdele z Ba s ich autami a hned bude na ceste pohoda a nebudu zapchy.
plne suhlasim :-) pojdem im aj zamavat pri odchode :cool:
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa Snake »

A teraz sa na to pozri z druhej strany, preco niekto zo ZA/SC ci inych miest by mal prist o vysadu chodit autom, a panko z petrzky by ju mal mat?





.
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

nikto mu v tom nebrani, ale ked dorazi do BA nech ma svoje parkovacie miesto alebo nech to da na platene. Nic zlozite :)
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"