Ste veriaci?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
topinka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa topinka »

som, ale v rozumnej miere :)
Používateľov profilový obrázok
port77
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1118
Dátum registrácie: Pi 28. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina or Dolný Kubín

Príspevok od používateľa port77 »

evanjelik :!:
ASUS P5Q Deluxe//Core2Quad Q9550@TR Ultra 120eXtreme+NoctuaP12//MSI 280GTX Super OC:700/1400/2300//8GB Patriot ViperSeries 1066Cl5//Asus Xonar DX@Creative 6700@Sony DHC-MDX10//WD VelociRaptor 150HLFS+2xSamsung F1 1TB+WD CaviarBlack 2TB//Sony Optiarc AD-7201S LS//TT ARMOR Silver FullTower+2xMagma+2xNoctua+KazeServer//ENERMAX MOD82+ 625W//26"LG W2600H 1920*1200//MS Explorer Mouse, Natural MS laser 6000, MS Sidewinder X8//MS Sidewinder X6//Logitech Cordless Rumblepad 2//BT2.1//Belkin N router/PinnacleTVtuner@Motorola VIP1910-9DB@Sony BRAVIA KDL-40X4500.
HP Photosmart e-Premium
Acer TimeLIne X 14" ATi HD5650-1GB,i5 460M/4GB-DDR3/640GB hdd/WD 2.5" 750GB USB3.0
HTC HD2 WM 6.5 16GB
Samsung Omnia 2 WM 6.5 8GB :)
Používateľov profilový obrázok
marekm
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 597
Dátum registrácie: So 12. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa marekm »

verim sebe, aj ked malo :cry:
ani ma nepokrstili, tak sa do kostola tlacit nebudem :P
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

V katolickeho alebo ineho Boha neverim, uverim az keD uvidim.
<noflame> Myslim si ze cirkev je blbost </noflame>.

Ale pokrsteny som bol a aj na prijimani som bol (ale odvtedy som tu (v nasom "meste") v kostole nebol)...
Používateľov profilový obrázok
motoracer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 29. Jún, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa motoracer »

Som veriaci....
Používateľov profilový obrázok
matej21
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: Št 09. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Stropkov (kraj PO) - 18

Príspevok od používateľa matej21 »

neveriaci , aj ked som bol k viere vychovavany,tak neverim,je fakt ze ze tie obrazy , co boli v telke,co Boh na obrazoch krvacal z oci,a ani vedci si to nevedeli vysvetlit ma skoro presvedcili k viere,ale aj tak som ubohy bezboznik
Používateľov profilový obrázok
Misso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: So 28. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Gelnica

Príspevok od používateľa Misso »

Kto chce nech veri, ale ja nie, aj ked ma k tomu mama nutila od mala :cry: Len tak mimochodom mam krst, 1.svate primanie a aj birmovku.
Používateľov profilový obrázok
_Bergo_
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Ne 11. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa _Bergo_ »

aNO ,som veriaci,aj naDalej budem O:)
MY PC - AMD Opteron 144 1800@2468 Mhz, DFI LanParty UT NF4-Ultra, Western Digital 160Gb 8MB cache, Kingston 2 X 512Mb DUAL DDR CL 2.5, 400W zdroj, LG GSA-4167B, Sapphire ATI X800GTO,AC Silencer 64 Ultra TC L
Používateľov profilový obrázok
HULIAK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 313
Dátum registrácie: Po 31. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Šahy (21)

Príspevok od používateľa HULIAK »

Bikermotyl napísal:Neveriaci ! ...a radsej ani nechcite vediet, co si myslim o viere a vsetko s nou spojene.
Mozno by ani nebol dovod zamyslat sa nad podobnymi temami, keby boli "poslovia viery" plateny vylucne z peniazkov veriacich. Darmoz...i by vyhynuli. Aspon teda u nas urcite.
Nehovoriac o tom, ze drtiva vacsina vojen ma nabozenske pozadie.
Tak toto je presne moj nazor! :o uplne s tebou suhlasim vo vsetkych bodoch...vela krat som skusal aspon chvylu pocuvat Lumen,ale nikdy som nevydrzal viac ako 5-10minut.proste katastrofa :E
°C2Q Q9400,4x2GB 667 DDR2,Radeon 6850 1GB DDR5,300+150GB HDD+40GB SSD,Enermax PRO82+ 625W
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

verim v to ze je/existuje nejaka vyssia bytost ktora ma kluce od miesacky a machruje s nasim stastym a nahodou. som riadne pokrsteny rimokatolik, bol som na 1sv. prijmani dokonca som sa chystal na birmovku a zvecsa som naplnal aj sviatosti ale potom som sa ujednal v tom ze ci je to to prave. kde ludia chodia poklebetit a ohovarat dalsich a oni si dovoluju davat na seba nalepku ze chodia do kostola ta sa teraz seci po$erme. chodim do baru, tiez poklebetim a nikomu sa s tym nechvalim.
co sa tyka cirvy ako samotnych su to statom dotovany lupici a tak to je ostatne 2tisicrocia a asi sa to len tazko zmeni.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
BaM
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 591
Dátum registrácie: Po 05. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Praha (34)

Príspevok od používateľa BaM »

Ja som veriaci, a kazdy pozna Bohusovu citaciu z filmu K....H...G....T.. o existencii Vsemohuceho O:)
ASUS - Jamo - Panasonic - Technics - LG
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

mne tam chyba odpoved: neviem.

z viacerych stran som obklopeny ludmi, ktory su veriaci ale tiez s ateistami. pocul som (a som bol vychovany podla tych) argumentov veriacich. uz na zakladnej som polozil fararovi par otazok, na ktore som odpovede doteraz nedostal... odvtedy cirkev, ako institut neuznam. je to proste o peniazoch. tiez obraz boha, ktory zije vo vacsine ludi (dedo, bradaty, fuzaty, dobry (niekedy), milostny........) vytvoril cirkev a snazil sa to modifikovat tak, aby im to co najviac vyhovovalo. podla mna asi tymto je sposobene pomerne velky pocet ateistov medzi "krestanmi" (napr. tu na fore. kolky z vas pise, ze je pokrsteny, ale neveriaci...).

ale...

ked nepozerame na veci z tohto (populistickeho) pohladu, ale napr. z pohladu manicheizmu... tam nehovorili o tom, ze boh je niekto, ale o tom ze, boh je vsade a vo vsetkom. proste boh nie ako clovek, ale boh, ako existencia veci, rastlin, zvierat, proste vsetkeho. nevedeli vysvetlit javy, tak to vysvetlili takymto sposobom. a ked si nad tym trosku rozmyslate (a na obraz boha katolickeho pohladu uplne zabudnete), je to celkom zaujimave.

tiez veci ako napr. reinkarnacia, alebo nadludske javy su bezne uznane (aj ateistami), no racionalnym sposobom vysvetlene nie su.

ale pravdou je, ze ked len zobereme evoluciu, clovek od politeizmu sa postupne dostal k monoteizmu, z coho (cisto teoreticky) vypliva, ze casom by sme sa mali dostat az k ateizmu. ale kto vie.

a to som este ani nespominal dost vela veci, co su pro a kontra (len neake veci, ktore mi rychlo napadli). fakt neviem, co na tuto otazku odpovedat. a podla mna nie som jediny, ktory to nevie...
Používateľov profilový obrázok
misog
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 249
Dátum registrácie: Po 20. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Fi¾akovo, Kosice

Príspevok od používateľa misog »

ANO:

viem kolkym ludim pomohla viera a zivot nemoze len tak koncit.

a neverim v katolicku cirkev prevracaju si bibliu ako oni xu

viera je v pohode ale poznam tetku ktora ked sa modli sa rozplace to je oddanost jak svina ale to je uz moc
DELL LATITUDE E6400
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa siki »

misog napísal:viera je v pohode ale poznam tetku ktora ked sa modli sa rozplace to je oddanost jak svina ale to je uz moc
To je na liecebny ustav :wink:
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

N I E

som pokrsteny,ale za to ja nemozem :D mam aj 1. sv. primanie,ale to bude tym ze cela moja rodina su katolici... :roll: ... ja NEMaM doterz jediny dokaz verit v boha alebo v cirkev...vsetko je podla mna nahoda a nie zariadene neakou bytostou...ale zaujimalo by ma co sa stane keD budem kaput,staci keD mi potom do horbu daju moju prvu 486-ku a budem spokojny :D

Návrat na "Debata o všetkom"