Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1184
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

shajek napísal:[urlhttp://auto.bazos.sk/inzerat/49380725/volkswagen-passat-18-20v-turbo.php]galantsky sperk[/url]
Daj si tam znamienko rovná sa...
[url=http://auto.bazos.sk/inzerat/49380725/v ... -turbo.php]galantsky sperk[/url]
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirko285 »

dosť gadžovina :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

po takom autepresne tuzim :laugh:

papek: tak tak, fiat montuje 1.6 do jeepov. proste EU downsizing. ale v tej CRV je to skoda, ved 2.2 je vyborny motor kto by chcel diesel. 1.6 mali nehat pre civic a nizsie
NB: Asus ROG Strix G16
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

to 2.2 je ten co znie jak elektromotor pri rozbehu? :D
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

Hellangel, v pricnipe mi 3 hrnce nejako nevadia. Moze to mat zmysel v mestkskych presuvadlach. Celkom ma ale serie, ze na ten 3 valec supnu turbo vo velkosti poldecaka s stvrt milionom RPM, vyhonia z toho pomaly 150 koni a prezentuje sa to ako vseliek na vsetky bolacky motorizmu. Nizka spotreba (LOL), Lacna udrzba (LOL LOL) a vlastne cele nizke TCO (LOL LOL LOL). Nasledne sa to primontuje do 2 tonoveho auta s automatom a vsetci su vyrehotani.
Sak nech to drbu do malych mestskych krabiciek - tam aj atmosfera postaci a netreba 22 turb a 11 kompresorov.

na margo uber prassata, sak to ma angels ajz + blow off ventil to je alfa a omega, musis mat. zas z druhej strany ak by si nechel angels eyes mame pre teba Devil eyes
Ak by tvoje srdce ale tuzilo po Smolkovej hmatnej Pan ti aj secko ukaze !
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

na mestne presuvadla a mvacsie nakupne kosiky to beriem. Tie auta maju 600kg aj so soferom. Preco nie, ale montovat tie motory do aut strednej vyzsiej triedy (mondeo mapr) mi pride chore. Ale aj toto je cesta ako z auta spravit totalny konzumny tovar. Tie auta po 4 rokoch prevadzky pojdu rovno do srotu (poniektore aj skor), bo oprava vyjde pekne draho. Takze radsej pojdem kupit dalsie hovno na 4 roky.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

malo byt edit ale nejako som si quotol vlastny post :D

edit: akurat ma serie potom este dialnicna mentalita 3 hrncakov, ktori sa zalepia za kamion / autobus, zrazu sa vo vedlajsom pruhu spravi 20 metrove okno tak sup sup rychlo obiehat. Idealne zacnu manever zarovno s vyhodenim smerovky, pripadne smerovka sa da v polovici predbiehania. sak debil dobrzdi, nie ?
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

LordKJ napísal:to 2.2 je ten co znie jak elektromotor pri rozbehu? :D
ak ma niekto rozsypanu volnobezku na alternatore, tak sa necuduj preco to ma taky zvuk :-)


Hellangel: bude tam 1.6 biturbo s krutakom rovnakym ako 2.2 , hlavne na co som zvedavy tu novu 9stup. auto prevodovku. :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ak ma niekto rozsypanu volnobezku na alternatore, tak sa necuduj preco to ma taky zvuk :-)
Fungel nova CRV co nema ani mesiac?, nesranduj a nie je jedina co tak znie
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

2.0 TDI znie potom ako ? Ako ked kombajnom ides na rolu ?


Ale musim uznat ze zvuk novych 3.0 TDI u audi a bmw je fakt super, skoro ako benzin :good: ;)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

2.0 TDI znie potom ako ? Ako ked kombajnom ides na rolu ?
Ako elektromotor teda urcite nie, normalne jak auto

Ale hovorim o rozbehu
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> 110r je tiez nadhera. Bral by som aj 1000mb. Toto si ale splnim az ked budem velky

nesplnis - vtedy uz nebudu. Bodaj to stislo, my sme mali MBXku, jednu z tych tisic co sa vyrobili, ak sa nemylim momentalne ich existuje SEDEM na celom svete. Rozpadla sa nam od hrdze.





>> Hellangel, v pricnipe mi 3 hrnce nejako nevadia.

mne osobne napriklad vadia, vid dole moju psychotronicku poruchu. Hlavne ked ide 1.2http okolo, tak ma ide uplne roztrhnut ako to ti ludia mozu vydrzat, uplne najlepsie 14km/h na tretom prevode.

Take technicke antitalenty... vsetko vnutri drnci, nevadi. Vsetko sa rozsypa, nevadi.





>> Moze to mat zmysel v mestkskych presuvadlach. na mestne presuvadla a mvacsie nakupne kosiky to beriem. Tie auta maju 600kg aj so soferom.

a vies ze aj tam je to hovno ? http://www.imageshost.eu/images/2015/05/16/DSC_0183.jpg
casopis Auto7, 1/2015, strana 38 : akoze sorry ale sprosta Korza na dialnici 6.7l/100km ked ja s mojim 2x tazsim a hlavne 6x vnutri vacsim sedemmiestnym vehyklom 15 rokov starym od vymyslu s motorom 2.5d cize skoro dvojnasobnym robim 5.5 litra pri piatich ludoch a batozine na tyzden a dvoch serveroch co samy vazia skoro 100 kilo ? Ja viem ze mam diesel a korzicka bola benzin, ale ved to je hanba !! Keby do tej Korzicky vliezlo to co ja veziem tak by mala spotrebu zrejme aj DESAT.

Pred 10 rokmi som jazdil za sedem litrov na Ocktavii 1.6i 55kW. Mozno to nebolo pri 130km/h, ale skor tak 115 az 120km/h, ale preboha nebudeme hadam porovnavat Okctaviu a Korzu ?!

Mestska prevadzka na Korzicke ze SEDEM litrov ?! Ten isty redaktor, Michal Borsky, ma o stranu dalej clanok o Fokuse 1.5ekobúúst, ktoremu pise "pri minimalni snaze jsme jezdili za 6.5 litru", zrejme mimo mesto co koresponduje s inym testom co som videl (a okomentoval ze ked zoberem 25rocne BMW535i a prerobim na plyn, ze budem jazdit rovnako draho). Fokusiku vyrobca pise 7,1l spotrebu pre mesto, takze realita osem. Ach jo.


Neda mi nespomenut z fotografie poslednu vetu "Mensi litr [V KORZE !!!!!] vsak umi byt pri neuvazenem zachazeni citelne zravejsi". PROSIM ????? Akoze jednocelanula liter Korza sa dostava na prevadzkovu uroven bmw 530i pri slabsich jazdnych vlastnostiach ?


Vies co, aj ked ma Schifferka pride vyfajat kazdy pondelok a piatok, oserte si vsetky tieto trojhrnce. Dalsi voz kupujem GrandVojajážera 3.6i, sestvalec, automat (len ten zdvihne spotrebu o dva litre len tak zahuci pri tomto objeme, zrejme dva a pol), prerobim to na LPG a budem po tej nasej zasratej dzedzine jazdit za strnast alebo zrejme aj kusok pod, co je prepocet SEDEM litrov benzinu. Vsetky hentie oprdene jejda pardon oturbene bzukatka hrkatka ma nechavaju chladnym. A mam "docela spadeno" na Chevy Express van, sestajdrobne liter.


Moj vedecky zaver : nie, este som nedosiel na jedinu vyhodu trojvalcov, ani z hladiska spotreby respektive prevadzkovych nakladov. A uz vobec nie v dlhodobom horizonte (nie 25.000km/tri roky) ked sa to zacne rozpadat na atomy lebo je to lacne, lacne, lacne, oyebane vsade kde sa da, vsade kde sa da, vsade kde sa da. A ked si namiesto normalneho vehykla mam kupit dve nove ubersracky kde budem zakazdym znasat najvacsi pokles hodnoty, tak dakujem vobec ale vobec vobec vobec nemam zaujem.

Aby sme sa rozumeli, cena testovanej Korzicky bola 442.400Kc Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

beries to zo zleho uhla pohladu. su to ich peniaze, nech im to drnci, hrci, zerie kolko chce. Pokial mi to nebude nikto nutit ako modlu, prosim nech sa lubi, mozu si downsizisti mat aj 125ccm dvojhrnce
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

btw. boli ste sa niekto vozit na tesle ? Co prezentuju tie jazdy po 35e ci tak nejako.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> beries to zo zleho uhla pohladu. su to ich peniaze, nech im to drnci, hrci, zerie kolko chce.
>> Pokial mi to nebude nikto nutit ako modlu, prosim nech sa lubi, mozu si downsizisti mat aj 125ccm dvojhrnce



v istom duchu ti to uz davno nutia : noze mi povedz aky je NAJVACSI mozny motor vo fabii ? 1.4d
v okctavii ? jedna osmicka s turbom ? dobre, ftip.
v mondeou ? nedajboze dvojliter ?
bmw zacalo montovat trojhrncek

zober si prihlasovacie poplatky. Akoze ti nikto nic nenuti ? Ja si chcem doniest XYZ velahrncek, ale oni ma donutia zaplatit 3500eur za to aby som mal posrane znacky a mohol na tom jazdit. Takze ma sice nikto nenuti, ale namiesto 4000eurovej E39 a dovozu a prerabky na cistejsi plyn (LPG porazi diesel v kazdom ohlade, nie?) uhrnom za 6500eur mame zrazu skoro desattisic len tak zahuci. Cize nepriamo...


dalsi problem : zachvilu ajtak nebudes mat co kupit. Stvorhrnec bude uzasny premiovy segment, tesim sa. Su to modly, dnes uz NAROD TUZI po trojhrncoch napriek velmi velmi diskutabilnemu "prinosu" v mnohych rovinach (v technickej rozhodne nie, tam je to trojvalcovy debakel bez debaty).

A donekonecna na E39 535i 1998 asi jazdit nebudeme moct :(
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"