Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

ale no, hyundai je zla znacka, skoda je zla znacka, seat je zla znacka, vw je zla znacka?

a co si potom ma kupit slovak ked ma cash 10 000 alebo vie dat dokopy 15 000 za 3roky a chce nove auto na tretinky?

ved nie kazdy ma na BMW, medak, porsche a pod...


Pokial viem, ak je auto v zaruke a riesi sa zarucny servis, zakaznik ma automaticky narok na bezplatne nahradne vozidlo. Ak riesi poistnu udalost, ma narok na nahradne auto podla poistky /napr ja mozem mat nahradne auto max 5dni/1rok do 50€/. Ale servisy radi zvyknut pytat love ak je clovek neznaly a nevie svoje "prava". Ja som sa uz poucil, reklamacie iba pisomne, s tym ze po reklamacii mi presne povedia, co sa robilo. Btw, ak viem spravne ake postupy su pri hrdzaveni a pod. a plati to pre vsetky znacky, auto sa najprv foti, posiela vyrobcovi a az po odsuhlaseni sa strieka dany diel.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Filipe Filipe, tak dobre si sa dneskaj rozbehol ale tak rychlo zhasol... pri vymenovani najpremiovejsich znaciek na svete si vynechal styri nuly, zname to Ojdi.

Chiba, chlape, chiba :) si v Hadovej nemilosti.

Konstruktivne : nemam dojem ze by si automaticky mal narok na nahradne vozidlo zadarmo ked davas svoj autak do servisu. Pri havarke nieco taketo funguje, ale je to takisto platena sluzba ktora sa nejako zaondieva do celkovej ceny a do tych talafatiek co maju poistovne medzi sebou (vinnik - poskodeny). Neviem presne ako to funguje, hovorim v autoterorizakoch sa nepohybujem a dokonca ani moc neburam - naposledy v 1994, to bol krasny rok. Zrovna 17.11. uplne presne 5 rokov po revolucii, ked este ti mladsi z vas vedia co to bolo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> a co si potom ma kupit slovak ked ma cash 10 000 alebo vie dat dokopy 15 000 za 3roky a chce nove auto na tretinky?

ake krasne velke vybavene prestizne NOVE auto chces za 10k ? Co mas na vyber ? Len z tych najlacnejsich najchudobnejsie vybavenych.

Ved asi tristo stran dozadu som linkoval artikel na spotrebu Sopel Korza, ktory v testovanej verzii stal cez 420.000 ceskych eurodukatov !! Takmer pol miliona korun, doriti. Korza. Asi bola od Meciara posvatena antigravitacnymi slzami a premlcanymi fakturami.


Ked vyberas za 15k, ja osobne by som nevyberal NOVE v nabuchanej vybave teda neonanoval by som nad naraznikmi lakovanymi vo farbe a tempomatom za doplatok, ale by som zobral parrocne ojazdene o dve az tri triedy vyssie. Iste, je to sposobene tym ze si tragac viem trosku opravit, ze sa mam na koho obratit, ze ze ze... chapem. Viem a v plnej miere akceptujem.

Ked chces nieco za 15k NOVE NOVE, tak to tiez proste nebude nejaka top trieda. To vsetci vieme. S tym sa treba zmierit. V tej cenovke sotva vyhmatas Okktaviu. Ze vo vybave ? Aaaaaaale kdeze. Ocktavia vo vybave je tridsat litrov. Fabia jednastyri dé f kombíku na hlínách tu bola nakonfigurovana cez 21 litrov.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1184
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Ozaj, teraz mi napadlo...
Dnes som bol prezúvať na letné a všimol som si, že by asi bolo vhodné vymeniť manžety na poloosiach skôr ako sa rozpadnú (akože vyzerajú tak že od toho nemajú ďaleko).
Pravdupovediac - také niečo som nikdy nerobil a to čo viem o autách mi hovorí, že je to dosť moc roboty. Mýlim sa?
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5203
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fullesh »

Mna na novych pneu se*ie ze do tych hlbokych dezenov sa mi zaseknu furt kamienku a potom to cvachta na cele okolie, proste idem ulicou v meste a z auta len tc.tc,tc,tc,tc,tc,tc,tc :D Doma vzdy vyberem tak 3-4 sutre kazdy den.

co sa vymeni manziet tyka, tak zalezi od auta. Menil som ich na dvoch (vnutorne aj vonkajsie), u oboch rovnaka metoda, ak mas naradie tak nieje problem, hlavne klieste na tie zamky (miesto toho pouzivam sk pasky :D ) Inak je to hracka a zvladne to clovek aj sam.

Inak chcem sa mudrych hlav spitat - mam problem s auto mze do jednej strany vytocim volant 1,5x a do druhej 1,75x, vysledkom je, ze sa mi furt nicia manzety na jednej strane, musim si davat pozor pri plnom vytacani aby som dodrzal 1,5 otocky volantu. Bol som u dvoch mechanikov ani jeden nevedel preco, geometria nepomohla, tycky riadenia vymenene.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

asymetricky velke poloosi = jedna vacsia ako druha ? Tympadom asymetricky velke manzety a nepouzivanie dlhej tam kde by mala byt pouzivana ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

a co maju doriti poloosy s domcekom riadenia? neviem o tom ze by bol volant uchyteny o poloosy.





.
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5203
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fullesh »

Preco mam do jednej strany mensi polomer otacania, ked to nema robit ? Viem ze to nerobilo, ani neviem kedy to zacalo robit, zistil som to, ked som hladal pricinu preco mi na jednej strane po 10k km odchadzaju manzety. :facepalm:
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

treba skontrolovat riadenie.





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jaaaaaaj moc plynulo neuvazujem v tejto alkoholistickej hodine. A este plynulejsie necitam.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2241
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Papek napísal:co tak rovno posadit Jezisa do HEMI? :)
Kua, ten Jezis je ale dobry tuzer. Co to porobil s tym chudakom Jeepom? Nejaka upravena maska, naraznik, hmlovky a podivne kruhove otvory, dobre 20" disky... samotny Astar sa na to nemoze pozerat. Taketo upravy patria do Skody.

Predvcerom som isiel peso v podzemnej garazi a naraz strasny dunivy randal. Ale akoze hlava mi rezonovala a nevedel som odkial to pochadza. Asi o 30 sekund presiel okolo mna tuzer vo Felicii. Zhrozenym pohladom som sa nanho pozrel, on na mna a plynulo pokracoval prec z garaze. Len co vysiel za rampu, bolo pocut ako na to strasne dupol, tj. randal sa zvacsil, ale auto sa nehybalo rychlejsie.

Dnes idem domov po ceste, ktoru doverne poznam a zrazu pocujem divne zvuky na aute. 2x som pribrzdil do zakruty a 2x sa ozval divny zvuk, akoby sa jemne suchali brzdy po kotucoch alebo co. Potom som pribrzdil tretikrat a nic. Potom som siel na volnobeh rovno a zase ten zvuk. Rozmyslal som, co to robi. Nasledne sa z mojho mrtveho uhla vynorila strieborna Ochcavka TDI ftuzingu (SPZ KA-xxxxx, polepene cele zadne sklo nejakym CARATPARTY, kvoli ohromnemu vyfuku musel vypilit vacsie okienko do naraznika). Zrazu tie divne zvuky zacali korespondovat s jeho pridavanim ci uberanim plynu. Problem solved.

Moje heslo bolo vzdy: kto nema pod kapotou, ma vo vyfuku.

Ale pripomenul mi ten obrazok so zvieratkami pred Jeepom stare dobre Canyonero: video, "HQ" audio, tekst
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

Veru, také carostroje aj ja mám velice rád. Pár dní dozadu som stretol v petržalke niečo typu stará ibiza s podobným vyfukom... Zvuku kopec, ale že by sa to pohlo.... :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja som mal tiez taku ked som mal 20, 105tka, rura jak hovadu, zvuk jak hovado, rachot na cele mesto :laugh:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Fullesh napísal:Preco mam do jednej strany mensi polomer otacania, ked to nema robit ? Viem ze to nerobilo, ani neviem kedy to zacalo robit, zistil som to, ked som hladal pricinu preco mi na jednej strane po 10k km odchadzaju manzety. :facepalm:
Viem si predstavit nieco take, ze pri vymene sa zhodili naraz tycky riadenia a bol vytoceny volant. Ked nahodili nove, tak to samozrejme vycentrovali - tj. jedna je zakrutena viac, druha menej. Aby bolo dielo dokonane, tak po vymene zistili, ze je krivo volant a ten nasledne nasadili "spravne" na ten tisichran tak, aby korespondoval s vyrovnanymi kolesami ... trochu divoke, ale nie nemozne :bye:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

do 15tis, sa da krasne mazda 3 kupit a to uz je myslim si pohode auto i ked tak o 3tis predrazene zeby importer a vyrobca mali z coho zit.
samozrejme lancerika netreba zabudat. ale fakt kupovat nove som nechcel ani ja no hold, dakto musi aby dakto mal co jazdene kupit. :hysterical: tak som zacal chain len asi aj u mna skonci :hysterical:
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"