Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

Do 15k sa dá pár obstojnych áut vybrať, ale tak bude tam vždy nejaký kompromis, či už výbava alebo motor...
Záleží ako vždy čo človek od toho auta chce...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Tak som dnes volal do servisu, zase. Spýtal som sa na stav auta, či mi vedia dať dnes hotové - nie. ( nečakane).
Tak že chcem, aby mi ho dali do pôvodného stavu a chcem vrátiť peniaze za súčiastku. Ešte som sa opýtal na jednu vec. Keď som s nimi volal, tak mi bolo povedané, že sa musí vymeniť riadiaca jednotka motora. Pre istotu som im zavolal ešte raz a overil to. V papieroch je RJ čerpadla. Chcel som, aby mi to vysvetlil. Reakcia: no áno, menili sme nakoniec RJ čerpadla, lebo mi zle povedali. Na to som mu odpovedal, že to som ale nechcel a ani nedovolil, pretože za úplne inú sumu si viem tú jednotku zohnať.

No nič, poobede mi majú volať, som zvedavý. ( to už je smiech cez slzy )
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

No ja by som sa takto so servisom nenatahoval, bud auto opravte alebo ho vratte tak ako ste ho prevzali..

turbo: ak mas zaruku na auto, a nieco reklamujes, mas automaticky narok na nahradne vozidlo. pri prvom aute som to mal asi 5x, vzdy bez slov. sice raz staru vylagrovanu fabiu, raz octaviu, ale ist to islo.

fabku za 21tisic eur? ha... no ja dokazem vyskladat hocijake lacne auto konkurencie aj za 25tisic

lebo ked kuknem cennik, 110k fabka combi vo vybave style plus ma asi vsetko co dnes moze clovek chciet..
http://www.skoda-auto.sk/SiteCollection ... cennik.pdf

a jej cena je 13290+199 za style plus.. z toho predajca zhodi dole 1500eur a mame tu 12 000e.

btw, mazda3? emotion 14 590€.. nema: tempomat, nema HMLOVKY!, nema automaticku klimu, nema kozeny volant, nema hlinikove disky! nema bluetooth telefonovanie..
no ja neviem, ale skoda rapid extra tu mazdu 3 schova do vrecka. ved tomu autu chybaju zakladne veci, odmyslim si automaticku klimu, ale kto chce dnes mazdu 3 a ocelove disky? hmlovky? dnes zaklad pre bezpecnost?
minule sa tu dristalo ako ma skody zaklady v cennikoch, ja neviem, kuknem hocijaku konkurenciu a maju tam to iste.

chcem toto vsetko? uz ta mazda stoji 16 590€ a to je rozdiel.. rapid v cene 15 000€ ma vsetko, lepsi motor a este viac vybavy, ktoru mazda mat v tej cene nebude.

opat kandidat, ktory prehra porovnanie so skodou. teda vyhra, ak dam 2-3000eur navyse...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

Keby som nebol na telefóne, tak sem dám obrázok pata a mata, lebo to sú tam asi hlavní servisaci...

Inak, ešte raz tomu dávam šancu, potom začnem inak zháňať: pozná tu niekto niekoho okolo BA kto by mi vedel spraviť vybrus hlavy?
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

felipe este si zabudol dodat, ze ti da skoda automaticky zlavu 30% z cennika, co ti nikto iny neda :good:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

serte na tie auta sa hadam s felipe, zase 4-5 stran onicom. Pre niekoho je skoda super pre ineho nie. Radsej za tie peniaze pojdem kupit 3 rocne auto, normalnej znacky. TO spravi vacsina, zbytok nech si kupuje aj trabanty pre mna zamna.
ak by som chcel mazdu tak idem do DE, napriklad aj po tuto:
http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C ... 99982.html

15 000 aj s prepisom(ostane aj na pivo), za tie prachy bomba. najist nieco podobne na svk nemozne.
NB: Asus ROG Strix G16
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak ta mi teda nepride na ziadny extra deal
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

a v com je zla, 2 rocne auto, KM v zabehu, vybava plne postacujuca. Daju sa najist aj lacnejsie kusky, ale takto proste vyzera dobre.
na svk:
http://www.autobazar.sk/8214974/mazda-3 ... challenge/
tato by este relativne sla, ale radsej mam auta po facelifte ako nove modely. Po FL su castokrat vyladene veci, ktore dany model mal na zaciatku

alebo takehoto civica:
http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C ... 92364.html
Naposledy upravil/-a HellAngel v St 20. Máj, 2015, 14:46, upravené celkom 1 krát.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

tak vcera si plachtim po Rajchu k Wien po dedinach a pri ceste odstavena za za travou Citron C3 a dvaja pimprlici sa tam kolikovali a stali do vetra. Vravim si 100% to budu dakiii slovaci. Pozrem do spataku na znacku a PD. :hysterical:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

jeeezis uz serte na tie nove skodovky a ine auta lebo zas to tu bude cisty flame
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no ale ked su najlepsie tak sa na ne neda vysrat. A este ked dostanes od predajcu zlavu 1500 co nikde inde nedostanes.



>> turbo: ak mas zaruku na auto, a nieco reklamujes, mas automaticky narok na nahradne vozidlo.

ale prd, toto ziadny zakon alebo predpis nehovori. Ze to predajca/znacka spravi, to je jeho dobra sluzba zakaznikovi, nic ine. Okrem ineho Impa Bratislava Petrzalka, 2014, zakaznik Roman Lihocky, Fabia s rozstrelenym motorom (ach jaj uz je to tu zase), bola tam tri tyzdne, nedostal ani holy c0c0t zadarmo prave naopak, velmi vyhodne mu prenajali dalsiu fabiu na ktorej brkal.

Takze asi tak ze mas automaticky narok na nahradne vozidlo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

V škode máš mať nárok na náhradné auto pokiaľ viem, ale už to je dávno čo som to zachytil... Hádam 4 roky aj...
Ale pochopiteľne, žiadny zákon to nepeikazuje. Maximálne to riešia interné predpisy výrobcu....
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

felipe25 napísal:...
ty si chory chlapce, original.





.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

aj tam, kde je nahradne vozidlo zdarma, je casto nejaky smiesny limit na km (napr. KIA pri operatívnom leasingu 150km/den)... treba si overit u konkretnaj znacky a zaroven aj u dealera a pozriet hlavne podmienky, tie malymi písmenkami, co nie su na webe :D
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Snake napísal:
felipe25 napísal:...
ty si chory chlapce, original.
Tiez to uz nemozem citat a to nie len tu ale po celom fore take rozumy že koniec :facepalm: Ziadna osobna prakticka skusenost len pocul som cital som kamarat videl povedal napisal :D

Kazdopadne - mechanik BA co by sa vedel pozret na fiat panda 2005 1,1 AC ? stale som nevyriesil problem s tym ze mi smrdi motorovy priestor vo vnutri auta ked mam vypnuty vnutorny obeh a uz si fakt neviem rady. :OO= diki za radu

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"