Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

scarinko napísal:co ti ja viem, ja som asi divny ale ja ked idem sluzobnym tak si davam 2x taky pozor na to auto lebo nie je moje a bol by to vacsi pruser a asi aj hanba keby sa mu nieco stalo, ale tak to som ja
S cudzím/pozicanym/ zverenym opatrne, ale firemné je firemné :D
Jak sa hovorí, najlepšie terénne auto je firemné :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

firemne je firemne ? To akoze ked sadnes do firemnej fabie tak mozes ist 162 pretoze pneumatika ti nemoze prasknut, pretoze do stromu sa nemozes vyyebat, pretoze tatrovka oproti tebe nepojde a pretoze sadnutim do AKEHOKOLVEK firemneho sa stavas nesmrtelny automaticky a instantne ?

Co ste sa vsetci zjasili ?! Ked sa zarves do nadjazdu tak prosim, vsetci taki mozete ist, idealne sa stretnite na jednom mieste naraz.
Ale ked zarves nevinne obete, 12rocne dieta alebo ine, tak to mas hodne velky pruser. Pozri poviem ti jednoducho, mne ked niekto vezme zenu a deti, tak uz tu nemam co robit na tomto skuwwenom svete.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Po 01. Jún, 2015, 13:32, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ja som si na firemnom vždy dával riadne bacha, dôvody boli tie, že firemné som nikdy nezažil v dobrom stave, či už sa jednalo o Seat Inca alebo Chevrolet Spark. Ten Spark mal gumy ako z formule...
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

Papek napísal:pouzivany, avsak funkcny katalyzator na 96tku civic nechces?
to som niekde na bazosi nasiel, takze ja nic nechcem :D
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

mp3turbo napísal:firemne je firemne ? To akoze ked sadnes do firemnej fabie tak mozes ist 162 pretoze pneumatika ti nemoze prasknut, pretoze do stromu sa nemozes vyyebat, pretoze tatrovka oproti tebe nepojde a pretoze sadnutim do AKEHOKOLVEK firemneho sa stavas nesmrtelny automaticky a instantne ?

Co ste sa vsetci zjasili ?! Ked sa zarves do nadjazdu tak prosim, vsetci taki mozete ist, idealne sa stretnite na jednom mieste naraz.
Ale ked zarves nevinne obete, 12rocne dieta alebo ine, tak to mas hodne velky pruser. Pozri poviem ti jednoducho, mne ked niekto vezme zenu a deti, tak uz tu nemam co robit na tomto skuwwenom svete.
Asi sme sa nepochopili, dávať pozor na auto nieje to isté ako dávať pozor na okolie - inak povedané, s firemnym neriešime veci ako "tadiaľ nepôjdem lebo je tam totálne rozbitá cesta a nechcem zase meniť tlmiče"
Inak povedané, tak ako som napísal, najlepšie terénne auto je firemné.
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

na firemnom aute mne nejde o to ze jazdim ako prasa, ale ze k autu sa ludia chovaju ako prasce. Na druhu stranu sa cudujem, ze firmy toleruju podobne spravanie k ich autam. Vacsina z nas co maju moznost vyuzivat firemne auta, tak asi vedia o com hovorim.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

pri pool car je to problem... ak vsak mas priradene len pre seba a aj na sukr. ucely a pripadne aj predkupne pravo za dobru cenu, tak to vacsinou funguje celkom dobre
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Taketo spravanie nijako nevies postihnut pokial to auto ma 10 uzivatelov. Pretoze jeden s nim vbehne na obrubnik, dalsi jazdi cez retardery 50, dalsi si ho pozica na vikend a nalozi ho az po strop obkladackami. Dalsi sere na spotrebu a jazdi brzda plyn ... Auto dostava na <> a postupne sa nici a nemas ako ustrazit, kto ho nici a kto nie.
Peknym prikadom su kamery a vybavenie v televizii a v nejakej mensej produkcii. Napriklad markize odpadlo pocas nakrucania jedneho rozhovoru kompendium z kamery ... proste total hanba a vyzerali ako nejaki zebraci, ktorym sa rozpadavaju kamery. Lebo samozrejme sa tie kamery prideluju tak, ze bere tu ktora je volna. Nechce sa mu brat ruksak, tak s nou sem-tam drbne o dvere. Stativ detto. Chyti, jebne do kufra. ... ludia si to absolutne nevazia.
Kamos ma firemne a ma ho ako svoje cca. rok, potom sa preda, alebo sa posunie niekomu inemu. Tam si vedia porovnat stav auta pred a po. A sprava sa ku nemu ako ku vlastnemu, kedze ho denne vyuziva a ma ho aj na sukromne ucely.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Ahojte damy a pani.

Mensie heads up pre ludi s Mazda SkyActive motormi. Kontrolujte si stav oleja a skratit interval vymeny na 6 max 10k! Nove oleje ktore maju riesit existujuci problem su vo finalnej faze vyvoja. V priebehu tyzdna dostanem komplet podkladovy material k teme ;) Postnem ho do tohto vlakna

pikoska... EURO6 a 7 motory budu papat 0W16 (Jap/US) resp 0W20(EU). Kompletne nove specifikacie...

Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tesim sa na dobu kedy do 1.0httttttp (turbo turbo turbo turbo turbo turbo) budes musiet naliat olej 1,4W-17,8 inak sa za dve motohodiny rozpadne plastovy srobik ktory na dvoch zavitoch drzi silikonove rozvody - aby boli tichsie - synchronizujuce dva hrnceky (treti pracuje na principe nahodnych vybuchov).

Avsak ked tento olej nalejes do motoru 0.76i htttttp (turbo turbo turbo turbo turbo, vsimneme si dramaticky rozdiel v kvantite oproti uvodnemu megaobjemaku pre najbohatsiu vrstvu), pride k samovolnemu spečeniu vsetkych dvoch plastovo-gumickovych ventilov ku vsetkym jednemu piestu z premioveho tvrdeneho kartonu, nasledkom coho v 52,6723295% pripadov nastane nadmerna vibracia agregatu ktory oplieska posadku medzi sedackou a stropom tak, ze im vypadaju plomby.

A to cele samozrejme plati len v teplotnom rozsahu 8,6 az 19,4 stupna. Ak teplota prekroci tieto hodnoty, budu nutne oleje neodkladne vymenit - auto na odtahovku a do autorizovaneho servisu lebo na olejovej vani v ramci setrenia nakladov nie je pritomny vypustaci srob, cize sa musi odvarit, olej utriet sopelnikom z gati, nasypat novy olej a navarit naspat.

Samozrejme nevymenou oleja pada superpredlzena premiova zaruka na 4 tyzdne pripadne 000973km, cokolvek nastane skor. Za nizsich teplot sa pouziju sibirskoviskozitne oleje -4,2W-11,4, v pripade vyssich horkokrvne sportove 4,6W-19,2. Tie su nezastavitelne.

Buducnost je nadherna.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Ja by som to nevidel takto cierne, ale there you go ;)
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1184
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Vynikajúco som sa pobavil...
Zdravím páni, dnes som bol v Pneuboxe na dezinfekciu klímy na Škoda Fábia combi I ozónom. Prebiehalo to formou že strčili hadičku cez pootvorené dvere, zavesili na vnútorné spätné zrkadlo a púšťali tam ozón. nedali to do vetrania a ani do výparníka, chcel by som vedieť či sa to takto robí, nemám s podobným úkonom žiadne skúsenosti. Motor bol vypnutý.
Ďakujem za odpovede.
ODKAZ na tému vo fóre autobazar.eu
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ľudia, chcel by som radu, jedná sa o diesel ( 1.7 Isuzu Oplácky). Mám cca štvrť nádrže ( keď som dával auto do servisu, bola cca polovica, ale pes to sral). Ide mi o to, že cca 4 mesiace to auto nejazdilo, môže sa stať niečo s naftou? Natankovať radšej do plna niečo prémiové? ( tankujem výhradne Shell, OMV, Slovnaft, Benzina). Pridať aj nejaké aditívum? Ak áno, aké? Ako sa to dávkuje? nemám totiž absolútne v tomto skúsenosti, preto by som si rád nechal poradiť.

ďakujem
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

dotankovat do plna. to co tam davas normalne a "premiesat" ;)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"