Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6676
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Student vobec nemusi pocat VS pracovat. Je to dost scestne. Pri niektorych oboroch sa to ani moc dobre neda. Nieco ako vykladanie tovaru v tescu, to nema zmysel riesit. Pracu v obore pocas studia si najde asi tak len informatik. Iny student bud nie je dostatocne kvalifikovany alebo v jeho obore praca nie je.

Chcel by som vidiet kazdeho, kto sa tu vystatuje, ako by pracoval napriklad pocas studia mediciny mimo prazdnin. Alebo taka MFF UK alebo CVUT v Prahe a viac nez 10 hodin tyzdenne (zozaciatku viac nez NULA hodin tyzdenne)...

K tym mladym ludom, ktori odidu...oni odidu hned na vysoku skolu do zahranicia, cize ten stat ich az tak velmi nedotuje. Minule uz aj v televizore nad tym plakali, ze mozgy odchadzaju...sak jasne, ze odchadzaju, ked tu nemaju poriadne kde studovat a rozvijat sa a ked tu ani nemaju co robit.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Razer Huntsman V2 (red linear), Razer Basilisk V3 Pro + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

michal: ja som chodil na vysku do ba na chemicku, nedostudoval som, nechcelo sa mi poviem uprimne a skola ma prestala bavit. chodil som domov raz za mesiac, cez tyzden normalne skola, po vikendoch sme si vsetci zhanali co sa dalo, od pomocnych prac na stavbach, cez nosenie materialu, rozvazanie robosov, vecernych krcmarov, barmanov, kto mal stastie robil v noci v hoteloch recepcnych, sem tam sa suchli nejake bonus prilezitosti, kto nemal stastie a robil pomocne prace po stavbach zarobil 10-12 tisic, kto bol z dediny a vedel sa na stavbe obracat nemal problem zarobit 20 tisic, a boli aj taki co sa extra obracali, robili si kontakty, tu kupili tam predali a nemali problem zarobit 40 tisic mesacne. a to bolo 10 rokov dozadu. lenze na intrakoch sme mali stare sunky pocitace, notbuk to bolo nieco extra, ak si niekto kupil najnovsi mobil, tak to bol brutal boss. a ako tu spominas ze vykladanie tovaru v tesku nema vyznam, tak potom nechapem preco to robili normalne moje spoluzaicky. cize je to len o pristupe, o pohodlnosti a lenivosti a o tom co kto chce. a ver mi ze kazdy kto chcel, tak dostudoval!
mam pocit ze dnes je to o inom, vsetci chcu vsetko a doslova za nic. potom to v nasom state vyzera tak ako vyzera.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

dokladanie tovaru v obchode / roznasanie letakov ma zmysel jedine z financneho hladiska (aj malo je lepsie ako nic) a mozno ze nesedis cely den za kompom

ziaden iny zmysel to nema
ten cas traveny danymi aktivitami je mozno lepsie stravit osobnym rozvojom v odbore
...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

osobne tak isto nevidím zmysel robiť dokladača tovaru, pokladníka a pod., jedine z finančného. Sú odbory, pri ktorých sa nedá ani v lete veľmi brigádovať, max na jeden mesiac. Napr. priateĺka mala povinnú prax, ťahala normálne 12ky v nemocnici, nočné, denné.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

M1ch4l napísal:Pracu v obore pocas studia si najde asi tak len informatik. Iny student bud nie je dostatocne kvalifikovany alebo v jeho obore praca nie je.
dobre vidim v bydlisku Praha? v tom pripade pises blbosti, sorry, inak to zhrnut neviem
podobne to plati aj v inych vacsich mestach
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Blackhawk napísal:
jergus napísal:...pokial sa niekto zacne vyhovarat ze chodit na denne a popri tom sa aj zivit sa neda, tak je lenivy zasivak co sa mu nechce ani robit, ani ucit....
len jeden smajlik: :facepalm:
Sorry ale Jerguš má pravdu - čo si sakra myslíte že ak keď je to na oko zadarmo že je to zadarmo a šeci maju prachatého tatka? Tiež som si sám popri dennom vydrel prachy a doštudoval som. Nie nebolo to ideálne ani pohodlné a dosť zdravia to stálo ale mladý človek toto proste musí vydržať... jo a prednášky jasné treba chodiť ale ruku na srdce - na všetky? To už je na tebe že si musíš zvážiť čo môžeš a čo nemôžes vypustiť veď preboha ani IRL nemôžeš byť vždy všade - proste už od VS si musíš vedieť menežovať svoj čas, je to skvelá praktická príprava na život.

@M1ch4l a kto mi dá prachy na život? kto mi zaplatí ubytko žranicu a dačo na odreagovanie? :rolleyes: Co mi to má padnúť z neba? Ja som robil aj dokladaca tovaru, aj pizzu som rozvazal, jasne ze to bolo na ukor studia, ale proste mam dvoch bratov a proste matka sa musi starat o nich - matka mi jasne povedala ze do konca SS ma podpori potom je to uz na mne, jasne dostaval som dake to €ro kazdy mesiac netvrdim ze nie, ale od 19tky samostatne fungovat to bola fuska. A sakra neserte ma teraz sa daju take prachy zarobit cez internet ak sa vies obracat a poznas trh že ani tu zasratú riť nemusíš z bytu vytiahnuť....

Jo a som za plné spoplatnenie školstva - ale jedine ak sa navýši jeho kvalita a to dosť podstatne. Barz aj by som sa zadĺžil na 10 rokov keby dostanem tip top vzdelanie, ktoré som vlastne nakoniec aj dostal "zadarmo" (vážne kto tvrdí že škola je zdarma je mimo - skús dostať po prváku intrák bez známosti alebo perfektného prospechu - áno mohol som sa učiť na Ačka ale ja som sa nikdy neučil a ani sa nikdy nebudem učiť na Ačka som Cčkový študent orientovaný na prax - žiaľ tak to vychádza v našom systéme - pokiaľ nie si bifla Ačka nebudú, avšak, ak si bifla a vieš hovno o tom čo sa učíš Ačka budú všakže, a potom doštuduješ a môžeš ísť na úrad práce s Ačkami a diplomom :) )

Som vďačný za to že som mal školu "zadarmo" avšak keby ju nemám zadarmo a mal by som zabezpečené ubytko počas celej školy na normálne úrovni nie tie hovná a sračky v mlynskej doline (bez urážky ale to je kompletne jak u cigáňov - teda už sa s tým dačo robí ale to mi môže byť už tak jedno - ide hlavne o to že polovica sa tam len ožiera a robia bordel čo by mi bolo jedno keby ma tým neobťažovali) pokojne berem pôžičku na školu.

BTW predlžoval som 2 roky - no a čo? Ubudlo zo mňa? Veľa mi to dalo a nakoniec som vlastne rád že som predlžoval pretože som mal zopár veľmi zaujímavých zamestnaní a získal som tonu kontaktov. Keby len sedím na knihách a fotrovci mi plnia účet nič z toho by som nemal a vôbec by som nemal odkiaľ vedieť čo je to zodpovednosť, pracovný návyk, atď
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6676
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa M1ch4l »

beardie: Nehovoril som o Prahe, hovoril som vseobecne.

ako sa tu uz pisalo, nakladac tovaru alebo podobne veci maju iba financny zmysel. Iba ak je clovek vo financnej nudzi. Radsej budem pocas studia sediet na riti alebo si o niecom citat a vzdelavat sa ako robit za menej nez 100 KC na hodinu. Musel by som byt v uplne neskutocne zlej situacii, aby som siel pracovat za take drobne pocas studia. Ked este zaratam, ze by to bola praca mimo obor, tak to je uplne odveci. Asi som narocny.

ja som informatik, teraz 1. rocnik Mgr. studia. Predlzoval som Bc. studium o 1 rok. Trosku som to v uplne prvom rocniku posral a ledva som preliezol. V Prahe nastastie s internatmi nie su moc problemy. Uz ten Bc. diplom a schopnosti mi zabezpecuju...rozumne zamestnanie.
pracu mam, ale nemam prilis vela casu tam chodit. Dalo by sa viac, ale rad sa venujem aj inym veciam ako skole a praci. Som za taku pracu velmi vdacny kvoli vysokej flexibilite (mozem chodit ako chcem) a placa je tiez velmi slusna (na studenta).
Naposledy upravil/-a M1ch4l v Po 01. Jún, 2015, 23:55, upravené celkom 1 krát.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Razer Huntsman V2 (red linear), Razer Basilisk V3 Pro + Razer Destructor 2, Blue Snowball
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

Neviem, pride mi to tak, ze splietate viacero faktorov do jedneho.

Ako sorry, ale ak ma vedia rodicia zabezpecit tak aby som nemusel chodit soboty vykladat do tesca (lebo to je fakt manualna praca, len koli prachom) a viem, ze sa budem v tom case radsej ucit, pripadne. pracovat na nejakom projekte (proste samostudium mam na mysli) tak nevidim naozaj dovod ist do toho tesca. Ano beriem su rodiny, ktore si to dovolit nemozu, ale nemozete teraz hadzat kazdeho do jedneho vreca z toho dovodu, ze nejde vykladat rohliky v tescu lebo proste nemusi a radsej sa bude ucit (ideme o optimalnom priklade, nie o niekom kto sa pojde tu sobotu radsej niekde rozbit ,to sa hadam chapeme, ze?).

K tomu spoplatneniu studia, ved v kolkych statoch to tak je? Top studenti dostanu stipendia, priemerni studenti si zoberu pozicky a "spodina" sa tam ani nedostane.

Dnes som cital pekny clanok:
http://www.etrend.sk/ekonomika/ostrovsk ... skola.html
Konkretne ma zaujala tato pasaz:
Potrebujeme intelektuálny potenciál skoncentrovať len na pár inštitúcií. Keď som pred pár rokmi bol v USA, uvedomil som si, že situácia od nás nie je až taká odlišná. Je tam viac ako tritisíc vysokých škôl, ale doktorandské štúdium poskytuje len 300 z nich a len 30 z nich sú výskumné univerzity. Ide o absolútnu koncentráciu intelektu a preto aj prostriedky sú prerozdelené podľa tohto modelu. U nás si však chceme byť všetci rovní. Štatisticky nie je možné, aby ste z 36 vysokých škôl urobili špičku. Ak chcete mať špičkovú univerzitu, tak potrebujete výskum a peniaze.
Dalej tam pribudol komentar, ktory je tiez vcelku zaujimavy a ponuka pekny pohlad na to, ze ako su nase VS debilne nastavene.

ad. beardie
Tak co ja viem, ak studujes napr. hygienu potravin, tak kde by si chcel pracovat v odbore, po 1/2. roku bc studia?
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Neviem je to asi aj o nature mne bolo aj blbe brat od matky prachy na MOJe studium stale u nas plati ze VS je nadstandard aspon mimo "krajskych miest"

Vies co neviem ale nikdY som nerobil za male prachy akosi som si vzdy vedel dohodnut fajn plat aj ked som dokladal v kaufe ale to bolo popri ss este..

Suhlasim ze nema zmysel robit za almuznu ale ako som napisal cez net sa daju zarobit krute prachy uz teraz cize nevidim problem. A daco ako mimo oboru imo neexistuje, ako mozes vediet kde skoncis?;)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

nase vysoke skoly su nastavene tak, ze EU potrebuje retardovanych otrokov na nekvalifikovanu pracu. razi sa multikulturalizmus, potlacaju sa narodne zvyky a tradicie, v skolach sa uci historia globalizmu, historicke osobnosti a udalosti ktore nas narod posuvali dopredu su umelo potlacane a zatracovane, umelo sa potlacaju vzthay rodic dieta, potlacaju sa mimoskolske kruzky (ktore rozvijali priatelstvo), presadzuje sa elektronicka komunikacia atd atd atd...VYSLEDKOM JE MLADY CLOVEK, KTORY VIE KOMUNIKOVAT V CUDZOM JAZYKU, NEMA DOSTATOCNU KVALIFIKACIU A HLAVNE NEMA ZABRANY OPUSTIT SLOVENSKO
a presne takych potrebuju v anglicku, nemecku, rakusku, irsku, taliansku, francuzsku na utieranie zadkov dochodcom, na umyvanie riadu, cistenie okien a pod...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

v prvom rade treba narobit v skolstve poriadok, pocet VS raditkalne okresat. Vsetek ten grc co sa vuycuje po sobotach a vypluva socialnych pracovnikov a podobne treba zrusit. Dnes Slovensky VS titul nema cenu (mimo par vinimiek). Ak sa zmensi kvantita a zvysi kvalita, tak sa zysi aj dopyt po VS ludoch. V tom pripade by som nemal problem si zobrat VS pozicku a radsej sa starat vyslovene o studium, ako chodit po sobotach vykladat tovar. Pretoze viem,ze ekd to dostudujem, fleka mam isteho a aj dobre zaplateneho. Dnes tutil neznamena nic
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Broslowski napísal:
Blackhawk napísal:
jergus napísal:...pokial sa niekto zacne vyhovarat ze chodit na denne a popri tom sa aj zivit sa neda, tak je lenivy zasivak co sa mu nechce ani robit, ani ucit....
len jeden smajlik: :facepalm:
Sorry ale Jerguš má pravdu - čo si sakra myslíte že ak keď je to na oko zadarmo že je to zadarmo a šeci maju prachatého tatka? Tiež som si sám popri dennom vydrel prachy a doštudoval som. Nie nebolo to ideálne ani pohodlné a dosť zdravia to stálo ale mladý človek toto proste musí vydržať... jo a prednášky jasné treba chodiť ale ruku na srdce - na všetky? To už je na tebe že si musíš zvážiť čo môžeš a čo nemôžes vypustiť veď preboha ani IRL nemôžeš byť vždy všade - proste už od VS si musíš vedieť menežovať svoj čas, je to skvelá praktická príprava na život.
...
Vyfuc a precitaj si skor ako zacnes kypiet vsetky prispevky. Ak narazka na prachateho tatka mala byt na mna, tak prachateho tatka som teda nemal a peniaze som si zarabal sportom (aspon ako take vreckove), Jergus ale pisal o chodeni na denne a sucasne "ziveni sa". Vreckove nie je zivenie. Ja mam pocit akoby ste tu zavideli tym co nemusia pocas studia robit, zeby klasicka slovenska natura?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

Vies co neviem ale nikdY som nerobil za male prachy akosi som si vzdy vedel dohodnut fajn plat aj ked som dokladal v kaufe ale to bolo popri ss este..
kauf ti teraz da, 2.2/hod kym nedojdes do 155 a potom cau dalsi mesiac, odvody :-) ... to len tak nech sme v obraze [tak to je v KK, mozno niekde inde daju trosku viac ale nad 155 urcite nepojdu]
A daco ako mimo oboru imo neexistuje, ako mozes vediet kde skoncis?;)
tak ked studujem napr. tu bezpecnost potravin tak nechcem skoncit, co ja viem, ako sekretarka, ci? To myslim ako pracu 'mimo odboru'. Nieco co o tvoje studium ani nezakopne. [dufam, ze teraz niekoho napadne kontrolovanie bezpecnosti kavy sekretarkou :-D ]
BTW predlžoval som 2 roky - no a čo? Ubudlo zo mňa?
neviem, ja dufam, ze nebudem musiet predlzovat lebo mi to narazi na plany so zakladanim rodiny :D
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

Lord: teraz otazka, kde koncia taki ako socialna praca, reklamny manazment, masmedialna komunikacia a podobne zbytocne sracky?

all: tu nejde o to komu studium financuju rodiacia a kto si ju plati sam, tak si prestante merat kto ma viac ovisnute vajcia. tu ide o to, ze kto chce, tak dokaze vystudovat za akychkolvek podmienok a kto tvrdi opak, je lenivec a lenivec ostane aj neskor v zamestnani.
takze jednoznacne skolstvo musi prejst do kvality a porusit bezvyznamne skoly, ale nakolko su tam zamestnani politici, ich deticky, surodenci, kamarati a podobna zlodejska banda, nie je to mozne, a teda slovensky narod je odsudeny na retaz, maly dvor a velky bic.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

ved nikto sa tu nehada, ze tie odbory tvoria nieco okrem papierov a pismenok do obcianskeho

Návrat na "Debata o všetkom"