Oplati sa Fiio E10K?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
stanley159
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ut 09. Jún, 2015, 13:44

Oplati sa Fiio E10K?

Príspevok od používateľa stanley159 »

Caute,
Mam audio: repro Microlab B77, sluchadla Akg K514, RR One Moon
chcel by som sa poradit ci sa oplati investicia do Fiio E10K... (73eur)
Bezim odjakziva na integrovanej zvukovke a chcem nejaku externu, budem pocut nejaku zmenu?
Este som rozmyslal nad xonarmi U3/5/7 ale do u3 nedam naraz repro + sluchadla, xonar u7 je momentalne draha, a u5? nvm

Verim ze mi co najlepsie poradite :-)
Audio: Fiio E10K/ HiFiman HE 400 SE/ Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Oplati sa Fiio E10K?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

takže chceš vedieť úprimne pohľad človeka, ktorý tiež bol odchovaný na interných zvukovkách (aktuálne na realtek alc1150 s sound blaster nadstavbou na msi z97 gaming 5) ?
Mám dvojo slúchadiel
https://www.alza.sk/hyperx-cloud-gaming ... 469962.htm a http://www.yourbrainwavz.com/hm5.html

chcel som ich počut "na holo" (myslím realtek a e10k), takže som hodil wasapi plugin do foobaru, teda bez akýchkoľvek prifarbovačiek, len straight signál - rovnako vypnutý bass boost na fiiu

obe boli ťažko znesiteľné a nepríjemné a okrem toho ? po pár hodinách som našiel jediný rozdiel (okrem faktu, že repro nemajú v e10k žiadne interferencie/šum - teda ten šum, keď nič nehraje a len dáš hlasitosť naplno) a to, že realtek má o kúštik teplejší prejav..nerobím si srandu

no pozrieš internet a každý jeden (našiel som aj takých ako ja) povie, že je tam jasný rozdiel - no ja som nebol schopný ho nájsť a to som tam zahral veci všetkých žánroch, aby som našiel niečo, no márne

ja hovorím - treba skúsiť - jednoznačne (sám predávam svoje e10k práve teraz v bazári), buď budeš cítiť rozdiel alebo nie...

mimochorom mám tiež microlab b77 a neskúšal som repro, no viem, že tam by som počul rozdiel v kvalite zvuku - počul som to aj keď som pred rokom, či koľko kúpil audiotrak prodigy cube

mňa mrzí hlavne fakt, že pri internej zvukovke máš väčšinou ovládač, kde si vieš spraviť EQ, ktorý sa aplikuje na všetko (a nielen lokálny v prehrávači), no neľutujem - bola to skúsenosť - osobne nekončím, plánujem HE-400 (Hifiman) a Fiio E17K + E09K - prečo ? vyzerá to akoby som šiel šľapnúť len do drahšej prdel...vlastne mláky, no e17k (rovnako ako e07k) majú poriadny bass boost (nastaviteľný)

čo by som dal za to, keby spravilo fiio nejaký dac-only s pcm5102 prevodníkom a dobrou implementáciou a hlavne možnosťou poriadneho bass boostu :/ no ja som zase minimálne polovičný basshead (bez hĺbky pri klavírnej skladbe a punchu pri klopáku na biciach si nedokážem tak užiť hudbu), takže tak...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Oplati sa Fiio E10K?

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Na tie zvukovky pozri nejaký bazoš, pekne ušetríš.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
stanley159
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ut 09. Jún, 2015, 13:44

Re: Oplati sa Fiio E10K?

Príspevok od používateľa stanley159 »

tak ja mam integrovanu na doske soc775 z roku 2008, da sa to porovnavat so sucasnymi alebo tymi boost realtekmi zo sucasnosti? teda rozdiel medzi mojim realtekom a Fiio e10 by bol vacsi? :)
Audio: Fiio E10K/ HiFiman HE 400 SE/ Microlab B77
stanley159
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ut 09. Jún, 2015, 13:44

Re: Oplati sa Fiio E10K?

Príspevok od používateľa stanley159 »

Ohladom toho ekvalizera by mi to nevadilo, kedze ho nepouzivam (pocuvam hudbu tak ako ju namiesali v studiu, bez zvyraznenych bassov...)
Pozeral som aj bazos ale takmer nic nikdy nie je z toho co ma zaujima Fiio pripadne xonar u7, a keby to malo zmysel(ze repro/akg k514 naberu druhy dych :D ) nerobi mi problem dat tu plnu sumu za Fiio e10k, ked mi to vydrzi roky.
Audio: Fiio E10K/ HiFiman HE 400 SE/ Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Oplati sa Fiio E10K?

Príspevok od používateľa kovinator »

Ja som v podstate spokojny s SMSL M2. Z ebayu yo zozenies aj lacnejsie nez to fiio. Akurat sa mi ho nepodarilo rozbehat na mojom telefone :(
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Oplati sa Fiio E10K?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

stanley159 napísal:Ohladom toho ekvalizera by mi to nevadilo, kedze ho nepouzivam (pocuvam hudbu tak ako ju namiesali v studiu, bez zvyraznenych bassov...)
Pozeral som aj bazos ale takmer nic nikdy nie je z toho co ma zaujima Fiio pripadne xonar u7, a keby to malo zmysel(ze repro/akg k514 naberu druhy dych :D ) nerobi mi problem dat tu plnu sumu za Fiio e10k, ked mi to vydrzi roky.
potom do fiia určite choď...teoreticky - pokiaľ chceš, tak sa môžeme dohodnúť na mojom, má len týždeň (akurát pár hodín otestovaný), 60€ + pošta (ak nie si z košíc), takže pokiaľ by si mi poslal peniaze na účet napríklad, že by sme to neriešili cez dobierku, tak by to mohlo byť 1,80€ poštovné doporučene 1. triedou, takže na druhý deň :-)

keďže nemáš prístup do bazáru, tak tu je prepis
Ahojte,

mám na predaj jedno (pár hodín) testované e10k kúpené zo sluchatka.net minulý týždeň. Plná záruka.

Cena: 60€ (+ pošta)
Lokalita: Košice
Spôsob odberu: osobne alebo pošta

pokiaľ máš obavy o dôveru, tak okrem toho, že som tu už riadne dlho, tak mám nejeden nákup/predaj za mnou (hlavne platby na účet, či ja vopred (ak kupujem) alebo naopak), keby niečo, tak napíš SS
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"