Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

jeden komentar pod videom nema chybu: "co mate proti cernochom? ja samopal" :hysterical:

popri tychto videach som nasiel aj kopu dalsich, su z europy a v kazdom pocut alah akbar. to hovori za vsetko.

https://www.youtube.com/watch?v=q-yJp4EcZJA

http://www.mojevideo.sk/video/24074/uta ... opy_b.html


EDIT: 20.6 ma byt v BA pochod proti islamizacii a proti utecencom, normalne by som nevahal ist, ale kedze organizatori su postavy na slovensku dobre zname, a svojou ucastou sa nechcem pridat na stranu ich "ostatnych" aktivit, skor nepojdem ako ano...zaujimaju ma postrehy inych, kto si o tom co mysli. dik
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4592
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

mna by zaujimalo ako sa to utajene video dostalo na server mojevideo.sk a ze ci bol za to niekto potrestany :furious:
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

jergus napísal:EDIT: 20.6 ma byt v BA pochod proti islamizacii a proti utecencom, normalne by som nevahal ist, ale kedze organizatori su postavy na slovensku dobre zname, a svojou ucastou sa nechcem pridat na stranu ich "ostatnych" aktivit, skor nepojdem ako ano...zaujimaju ma postrehy inych, kto si o tom co mysli. dik

urcite nie pretoze tu ide o zotrenie rozdielov prisposobivi vs neprisposobivi, ked pridu iba neprisposobivi tak je na ulohe statu s nimi nalozit tak ako s neprisposobivymi slovakmi, ak sa toto nedeje je na vine stat, nie emigranti
ja ked odtialto odidem niekam prec, pretoze je tu chudoba/vojna/skaredi ludia/nechcem zarabat 500e (rovnake dovody ako oni) tak sa prisposobim alebo odidem.
toto proti comu bojuju vsetci su ludia ktori normalne patria za mreze a patria tam ci su slovaci/madari/rumuni/eskimaci, co je tazke na tomto pochopit? vyselektuj z nich zlych a ostatnych nechaj zit, tak ako sa to robi inde. ale to by sme nesmeli byt v konzervativnej europe, odkial utekali v 16. st ludia do ameriky, lebo ich vlastna krajina a cirkev chceli zabit, vsak
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

na slovenske pochody
Spoiler: ukázať
chyba smajlik hovna :-D
, vzdy za nimi stoji politicka strana a je to len propaganda. TU treba aby vacsina slovenska zdvihla zadok a dohodol sa strajk. Je to to iste ako vo firme, ak sa zodvihne par zamestnancov za daco bojovat, su na smiech. Ked sa tak rozhodne vacsina, uz je problem.


http://www.topky.sk/cl/11/1480463/Ameri ... gn=jun2015

tak som zvedavy ako bude reagovat Rusko, toto je uz cista provokacia. chybaju len bombardery, ale ratam co chvila ich tu mame.
NB: Asus ROG Strix G16
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja som vravel, ze pobaltie nebude na 1 den :D

v kazdom pripade to plne podporujem, nech tam drbnu aj 20k vojakov, a mohli by aj ku nam vobec by mi to nevadilo
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

jergus napísal:treba sa zamysliet nad jednou vecou. asi 99% sa zhodne v nazore, ze akokolvek vojna ak bude, bude NATO+USA vs RUSKO. toto budu hlavni agresori. ukrajinu a pobaltske staty obsadi rusko za prvy den vojny, cize slovensko bude naraznik. ci budu tlacit rusi smerom do europy, alebo nato smerom do ruska, vzdy to pojde cez nase uzemie, takze slovensko po kazdej stranke bude zdevastovane. civilne obyvatelstvo si to odsere na maximum, v podstate kazda strana si z nas urobi strelnicu.
padla tu emigracia...ok, beriem...kam? vsetky staty kolaboruju s nato, cize v celej europe budeme stihani ako dezerteri, usa asi nie je moc dobry napad, do australie sa asi nedostaneme, takze kam? pre mna asi juhoafricka republika, dajte navrh

celkom zaujimavo napisane. toto by trebalo tym hore povedat (myslim nasej vlade), sice ta to davno vie. miesto toho, aby davala peniaze do armady, ale kontrolovane, nieze sa najprv predaje ND na zbrane a potom sa kupuju 10x drahsie, kupia pneu ktore nepasuju a pod. (vsetko urcite s cielom, aby janko, kamarat generala ivana zarobil a POD.), tak ich tam bud nedava, alebo mavne rukou, ze aj tak nemame sancu. ok, ja nehovorim, ze mame nejaku velku sancu urobit naraznik voci rusom, ale sustredme sa na jednu oblast - nepustime ich dnu, minove pole, ostate droty, mur na hranici alebo neviem co. najlepsie na tom, ze x ludi bude trepat, ako nam netreba NATO a pod.. By ma zaujimalo, co by sme robili bez NATO - dopadli ako ukrajina? Nato nas silne potebuje, pretoze bez naseho uzemia ak by nas obsadili taki Rusi, urobili by si krasny vstup do Madarska, Rakuska, Ceska a aj Polska. Preto osobne verim, ze az tak strasne sa na nas NATO nevykasle, lebo ked sa pozries to mapy, a uvidis tam U obratene dolava v mape, kde by boli rusi, NATO a krajiny na zapad by mali vazne problemy. Oni vsak nebudu chranit slovakov, ale skor nase uzemie, aby nas Rusi neobsadili. OStava mi len verit, ze k takemu niecomu nikdy nedojde. Uz po vpade rusov na UA mohli USA zautocit, alebo aspon obsadit uzemie aby tam nikto nesiel - a neurobili to. Nechceli provokovat zbytocne, takze USA si az velmi dobre uvedomuje, coho je Rusko schopne.
Tu rovno napisem, ze ak je niekto proti NATO a ma nazor ze podme s Rusmi, tak nech si uvedomi, co urobia Rusi s tym, kto sa co i len bude snazit od nich odtrhnut. Krajiny, kde sa len vyslovi iny nazor - co s nimi rusi urobili? Rusko je stat, kde demokracia, prava obcanov su uplne na konci rebricka. Im nejde k krajiny ktore s nim suhlasia, su hlasia s nim. Maju ich na salame, ide im len o seba.

Nehovorim ze NATO je v tomto ine, ale, malo take rusko zaujem chranit ine krajiny rozmiestnenim protiraketovych striel na ich uzemi??
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

HellAngel napísal:http://www.topky.sk/cl/11/1480463/Ameri ... gn=jun2015

tak som zvedavy ako bude reagovat Rusko, toto je uz cista provokacia. chybaju len bombardery, ale ratam co chvila ich tu mame.
Americania rozmiestnuju jednotky na uzemie cudzich statov v NATO po dohode. Rusi rozmiestnuju svoje jednotky na uzemi cudzich statov same od seba, ziadne povolenie od Ukrajiny neziadali :D.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6930
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

jergus napísal:jeden komentar pod videom nema chybu: "co mate proti cernochom? ja samopal" :hysterical:

popri tychto videach som nasiel aj kopu dalsich, su z europy a v kazdom pocut alah akbar. to hovori za vsetko.

https://www.youtube.com/watch?v=q-yJp4EcZJA

http://www.mojevideo.sk/video/24074/uta ... opy_b.html
nehovori to za nic. vytiahnut archivne videa ktovie odkial a z akeho datumu akurat ked sa to hodi a podpori to nejaky argument je strasne jednoduche. aby to hovorilo za "nieco" malo by tam byt napisane kde to je, kedy to bolo a o co ide. inac je to iba video vystrihnute z kontextu pre manipulaciu davov, ktori su principialne nasrati na estabilisment a na vsetkych ktori by im mohli nieco zobrat.

pri tom druhom videu som mal na zaciatku dojem ze ide o futbalovych vytrznikov (vykrik allahu akbar nemusi nic znamenat, aj muslmovia pozeraju futbal), alebo mozno ide o toto https://en.wikipedia.org/wiki/2005_French_riots ale to sa iba dohadujem, kazdopadne jedine co je z tych videii jasne ze su to zabery stare niekolko rokov, takze urcite nejde o dnesnych utecencov.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

felipe: moj nazor je, ze vojensky nie som ani s nato ani s rusmi ani s americanmi. ako som uz napisal, akakolvek vojna v europskom rozsahu urobi zo slovenska strelnicu a je jedno ku komu sa pridame, kolko vojakov u nas bude a od koho ti vojaci budu.

ekonomicky amerika vyuziva europu, takze si myslim, ze europske krajiny by sa mali orientovat na seba a obchod robit prioritne medzi sebou. staci si pozriet kurzy a je jasne vidiet, ze ako zacal vojnovy konflikt na ukrajine, rusky rubel padal zavratnou rychlostou {to mozme mat u prdele} no co je pre nas horsie euro zacalo tiez dobre klesat. americania stale tlacia na europu koli sankciam voci rusku, ktore nicia vnutroeuropsky obchod. bolo to dobre vidiet na jesen kolko roznych ministrov sa chcelo stretnut s putinom ohladom obchodov.takze vlastne usa tlaci na eu, brusel dava sankcie voci rusku, clenske krajiny robia vsetko preto aby zachranili obchod s ruskom. celkovy vysledok, upadok rubla a eura. zas z toho tazi len usa.

a k vojenskemu konfliktu na ukrajine je zbytocne sa komukolvek vyjadrovat, neda sa urcit co je realita a co je propaganda...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Az na to, ze na pokles € nemal rubel ani sakcnie ziadny vplyv. Za pokles € je primarne zodpovedne Grecko. V aktualnom kurze je totiz uz zaratany buduci krach Grecka. To, skombinovane s az velmi dobrymi vysledkami americkej ekonomiky a vseobecnemu posilnovaniu USD voci kazdej mene ma za vysledok prepad EUR voci USD. RUB ale s tym nema absolutne nic.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6930
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

jergus napísal:len vojna v afganistane stala ameriku za 10 rokov skoro 560 miliard dolarov, a ak tu napises ze ani koli tomu sa neoplati viest amerike vojnu, tak si asi mentalne zaostaly
http://prospect.org/sites/default/files ... nistan.jpg
tak zasa afganistan urcite nebol zly business pre zbrojarsky priemysel to nepopieram, ale zasah v afganistane s obrovskou pritomnostou pozemnych vojsk sa neda porovnat s nejakymi vzdusnymi naletmi na libiu a syriu. a bola tam aj jasna motivacia preco zasiahnut, ktora v mojich ociach v pripade libie a syrie jednoznacne chyba.
a malo sa zasiahnut ovela, ovela skor, pre mna bolo nepredstavitelne ako moze svet necinne prizerat ako nejaki miestni primitivy protileteckymi strelami nicia jedny z najstarsich pamiatok na svete, mali ich rozbombardovat uz vtedy a mozno cele 9/11 by sa nestal. alebo stal by sa v este horsom meradle ako odveta, zial v politike (a ani v businesse) neexistuje jednoznacne dobre rozhodnutia, ale to chape len ten kto uz niekedy v zivote musel spravit tazke rozhodnutie a zit s jeho nasledkami.

este jedna vec: ak USA ide iba o chaos, preco nezasiahne proti turecku? Erdogan uz tam 15 rokov v tichosti buduje islamsky stat, skomplikuje situaciu v syrii, bratrickuje sa s rusmi, cinanmi, dokonca od nich nakupuje zbrane, a to ide o clensku krajinu nato! a je to krajina s mozno najdolezitejsou strategickou polohou na celom svete, ak zablokuje bospor (ktory este nidky v historii vojensky nedobili) ochromi prinajmensom polku svetovej ekonomiky. stacila by tam mala rozbuska a zbrojarsky priemysel ma vojnu ze o lepsej ani snivat nemozu.
jergus napísal:"preco sa podla teba nevedu biologicke vojny? preco sa nepouzivaju vakcinacie pre tych ktorych chces a na zvysok sa nepustia biologicke zbrane? lebo by si nepotreboval armadu, nepotreboval by si zbrane, lietadla, tanky, rakety, nic by sa neznicilo
business vojny uz davno nie je v cene municii, alebo vo vyvoji a vyskume kde sa utopia desiatky miliard. vakcinacie by boli trosku logisticky tazko vykonavatelne, ibaze nechces zaockovat iba vlastnu armadu a zabit vsetkych ostatnych. biologicka zbran je ale potom z hladiska efektu na ludi rovnake ako zhodit Tsar bombu na niekolkomilionove velkomesto. zabijes zeny, deti, starcov, kazdeho. sice zahovas infartukuru ale vykonal si uplnu genocidu, pod to sa nikto nechce podpisat. preto sa bojuje konvecnymi zbranami, ktore aspon ako tak vies zamierit spravnym smerom (co vsak zial daleko neznamena ze vojny su bez civilnych obeti)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

no ved pockaj ISIS prejde cez hranice a mame NATO v pohotovosti :-)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

tu je jeden prevzaty clanok z nyt, je tam podiel od koho pochadza municia v rukach islamskeho statu. kazdy obchoduje s kazdym len aby zivili vojnove konflikty cim dlhsie: http://www.aktuality.sk/clanok/262998/v ... -a-v-cine/

pokial by som ja mal tovaren na vyrobu zbrani a municie, tak mam na haku vsetkych doradu, predavam aj isisu, aj americanom, aj nato, a myslim ze v sucasnosti to tak aj je

molnart: dufam ze si nemyslis ze 9/11 spravili nejaki teroristi, od padu dvojiciek narastli vydavky mo na dvojnasobok, no nebral by si taky biznis?
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

hadam si nemyslite ze zbrojarsky priemysel ma nejake moralne zabrany a predava zbrane len uslachtilej americkej armade. kazdy predava kazdemu, je jedno ci je to demokratickym USA marine alebo detom do afriky.
Tak ako farmacia potrebuje produkovat choroby, aby mala komu predavat lieciva, tak zbrojarsky priemysel potrebuje vojnu, aby bolo komu dodavat.
9/11 len tolko, staci si precitat/pozriet par odbornych analyz a kazdemu musi byt jasne, ze nieco nie je v poriadku. aky podiel na tom mala USA alebo teroristi, to je uz konspirovanie, ale to co hlasa USA je blud
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

vcera vecer som nahodou narazil na jeden starsi film, Lord of war, je to americky film, ale niektore hlasky su na zamyslenie, urobte si kazdy svoj nazor...

"I was an equal opportunity merchant of death. I supplied everyone but the Salvation Army. I sold Israeli-model Uzis to Muslims. I sold Communist-made bullets to Fascists... I even shipped cargo to Afghanistan when they were fighting my fellow Soviets. I never sold to Osama bin Laden. Not on any moral grounds: back then, he was always bouncing checks."

"Bullets change governments far surer than votes. "

"While private gunrunners continue to thrive, the World’s biggest arms suppliers are the US, UK, Russia, France and China. They are also the five permanent members of the UN Security Council"
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil

Návrat na "Debata o všetkom"