Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

felipe25 napísal:S Rusmi pojde malokto. Oni sa dohodli s mnohymi statmi, a potom na nich zautocili. Na SVK prisli robit mier /a co robili? okupovali/.
Ukrajine zabranili vstupit do EU a NATO, vyhrazaju sa, ze ak to urobia, odstavia nas od vsetkeho. Len netreba zabudat, ze svoj plyn Cine sice predaju ale za ZLOMOK ceny za ktoru ho predavaju zapadoeuropskym statom.

Cina skor bude hrat mrtveho chrobaka. Cina si zije vlastny zivot, o inych sa nestara. Tak by to malo byt. A to ze sa USA stara do inych? No bohuzial, ktovie, co je za tymito umyslami, ci ich cielom nieje odzbrojit cely svet a potom ho napadnut. Jasne, ze krajina ako Rusko si nenecha vziat zbrane, ale na štátiky ako Irak, Iran a pod USA stacia 2-3% armady aby ich dali dole.
hrozba nulova.

a tak ako pisete, cina by bez zapadu neprezila. odbyt do krajin EU je obrovsky, a to ziadne ine krajiny nezaplataju. cina to vie velmi dobre, takze pochjybujem, zeby sla do spojenectva s Ruskom. Co by z toho mala? Ved Rusko vzdy vsetkym chcelo len rozkazovat, ako sa maju chovat. Cina by skor cakala na svoj cas, a napadla by zdevastovane a oslabene Rusko. Ale ako pisem, oni u mna skor budia dojem, ze sa staraju o seba a nie o dianie v rusku, UA a pod.
No tak este raz, Cina ma svoje zaujmy a v oblasti kde ich ma stoji v ceste iba USA.
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Cina vs USA, tak cina isto nema zaujem aby sa USA rozsirovala. USA sa tlaci do ciny z juhu cez Juznu koreu, preto si KIM robi co sa mu zachce, lebo cina severnu koreu bude dodovat uz len z dovodu, aby nemali za susedov USA. Prachy nemaju len v USA, ale v celom svete.
Zoberme len teoreticky, o by sa stalo, keby Cina prestala produkovat pre USA. V USA by sa zastavil svet, od jedla, siat, elektroniku, suciastok by zrazu nemali nic. Cina pride o znacny trh, ale USA nie je jediny. Ostava Rusko, Inda , vlastne cela azia, afrika. POsledne spolocne investicie Ruska s Cinou tiez naznacuju za koho by sa postavili. Ale suhlasim ze Cina v pripade vojny neposle hned svojich vojakov na tankoch chranit Rusko. Pre Rusko by bolo dolezitejsie, keby im Cina chranila zadnicu.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2300
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

A? To ma byt dovod? To akoze Cina teraz preto zobe USA z ruky?
a
No tak este raz, Cina ma svoje zaujmy a v oblasti kde ich ma stoji v ceste iba USA.
a
USA by sa zastavil svet, od jedla, siat, elektroniku, suciastok by zrazu nemali nic. Cina pride o znacny trh, ale USA nie je jediny.
Len idiot by obetoval celosvetovy trh kvoli jednej postratej krajine, ktora sice zabera pol sveta ale je to chudobina bozska... Tych par oligarchov ti obraty pre cinu nespravi.
Zober si, ze to nie je pripad toho, ze zapad nema technologie. Zapad len potrebuje lacnu pracovnu silu, ktoru vie Cina poskytnut. Vsetok vyskum sa robi na zapade, montuje sa to v Cine. To je jediny dovod, preco sme na Cine zavisly. Ak by sa Cina voci tomu postavila, tak to bude pre svetovu ekonomiku rana, ale nic to, know-how mame, africanov alebo indov je tiez po kkt, ideme vyrabat tam... Po 5 rokoch je zapad tam kde bol. ;)

@HellAngel :facepalm:
Majdan ako nebol protest? Tam jasne ukazali co chcu. Az tam museli nabehnut ruski zoldnieri a ostrelovat, aby to nahodou nepreskocilo do Ruska. A Donbas je co, skrabanie sa po vajciach? Ak by nedoslo k Donbasu a Krymu, Ukrajina je uz uplne inde. To ale Putin nemoze dovolit, lebo ak by si rusi vsimli, ze Ukrajine sa lepsie dari, ak spolupracuje s EU, tak to by bol Putinov koniec. Preto zacal hrat na vlastenecku kartu a na ohrozenie zo strany NATO... Takto si ludia myslia, ze podstatou ich mizerie je zapadny svet a nie báťuška a jeho banda zlodejov.
PC -> Topping DX7 Pro+ -> Meze 109 PRO / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa mirjak »

HellAngel napísal: ...Zaujmalo by ma, kedby RUsko uzavrelo dohodu s Kanadou a Mexikom, ze na hraniciach s USA si mozu rozlozit svoju armadu, radary, raketove dazniky a ja neviem co
no zhruba takto by to prebiehalo, len výsledok je otazny...
https://commons.wikimedia.org/wiki/Cuban_Missile_Crisis
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

faugusztin napísal:Zas necitaj tolko scifi Bumpy :).
praveze som sa len cudoval, ze to tu nikto nevytiahol, taka krasna kon. teoria a vsetci by tu chceli len vyhladzovat :D
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

materik napísal:Zober si, ze to nie je pripad toho, ze zapad nema technologie. Zapad len potrebuje lacnu pracovnu silu, ktoru vie Cina poskytnut. Vsetok vyskum sa robi na zapade, montuje sa to v Cine. To je jediny dovod, preco sme na Cine zavisly. Ak by sa Cina voci tomu postavila, tak to bude pre svetovu ekonomiku rana, ale nic to, know-how mame, africanov alebo indov je tiez po kkt, ideme vyrabat tam... Po 5 rokoch je zapad tam kde bol. ;)
Vsak uz sa to aj deje. Cina je pre mnohych uz prilis draha, vyroba sa stahuje do Vietnamu. Napriklad MS presunul tovarne na telefony (Nokia) z Ciny do Vietnamu prave preto - pretoze je to lacnejsie. A zavreli samozrejme nie len cinsku, ale aj madarsku tovaren v Komarne. Aj Samsung uz nejake fabriky z Ciny popresuval, hadajte kam - samozrejme do Vietnamu.
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

materik napísal: Len idiot by obetoval celosvetovy trh kvoli jednej postratej krajine, ktora sice zabera pol sveta ale je to chudobina bozska... Tych par oligarchov ti obraty pre cinu nespravi.
Pozri sa aj ja nemam rad kopec ludi ale normalne sa pretvarujem, zdravim im ... ale keby som mohol, tak s nimi zatocim, pretoze tiez idu po mne. A tak nejak to je aj s Cinou. To nie je nejaka uprimna laska, to je geopolitika. To su falosne podania ruk, umele ksichtenie. Cina robi iba to co jej momentalne vyhovuje. Plave tam kde sa to da. Je jasne, ze Cina nebude zamerne nicit svoje postavenie na zapadnom trhu. No vec sa ma tak, z vojenskeho hladiska Cinu ohrozuje iba USA. Ved aj USA culo obchodovali s nacistickym Nemecko az dokial nevstupili do vojny.
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

mna by zaujimalo, kolko z vas diskutujucich na temu ako to vyzera v rusku a ukrajine ste tam realne boli, ci uz teraz, ci pred vojnou. lebo 99% informacii na nete a v tv su vysledkom bud usa/nato alebo ruskej propagandy.
mam znameh vojaka, bol aj v usa, aj v nemecku, aj v rusku, a tym ze mal dost vysoku hodnost, mal moznost vidiet ako armadnu techniku, tak vycviky. rovno povedal standardna americka armada je len banda retardovanych tupcov s vybornou technikou, tam aj obyc vojak ma pristup k takym srandam ako hybrid termo a noktovizie v binokularnom prevedeni piatej generacie co radovo stoji desiatky tisic eur. ale tiez povedal ze specialne jednotky su uz riadna kava.
europske vojska do techniki az tak netlacia peniaze, ale vojsko je na omnoho vyssej urovni vsetranneho vycviku ako usa.
a o rusoch povedal, ze o experimentalnych veciach co maju, zapad len sniva, armada je banda ozranov s priemernou technikou, ale vycvik dost divocina. plus netreba zabudat, ze rusi maju povinnu dvojrocku, takze kazdy chlap vie zachadzat so zbranou, kdezto zapad je opak.
mne je viac menej jedno kto co ma, co sa hovori a co je pravda. akukolvek vojnu vychod vs zapad si slovensko krasne odserie na plnej ciare!
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

jergus napísal: mne je viac menej jedno kto co ma, co sa hovori a co je pravda. akukolvek vojnu vychod vs zapad si slovensko krasne odserie na plnej ciare!
Ved o tom to cele je, Civilna ochrana je u nas v ruinach. Nemame plan B. Teraz sa mnohi smeju, tvaria sa dokonca, ze by v takom pripade bolo aj lepsie umriet. No chcel by som vas vidiet v reale. Cela tato tema to nie je len o krytoch ale aj o vzdelavani ludi, co a ako robit ako funguje take a take ohrozenie a ako sa mu postavit tak aby skody boli co najmensie. Dnes moze hukat syrena vystrazny ton jadroveho utoku a nik to ani nerozozna.
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

PETERPANs napísal:
jergus napísal: mne je viac menej jedno kto co ma, co sa hovori a co je pravda. akukolvek vojnu vychod vs zapad si slovensko krasne odserie na plnej ciare!
Ved o tom to cele je, Civilna ochrana je u nas v ruinach. Nemame plan B. Teraz sa mnohi smeju, tvaria sa dokonca, ze by v takom pripade bolo aj lepsie umriet. No chcel by som vas vidiet v reale. Cela tato tema to nie je len o krytoch ale aj o vzdelavani ludi, co a ako robit ako funguje take a take ohrozenie a ako sa mu postavit tak aby skody boli co najmensie. Dnes moze hukat syrena vystrazny ton jadroveho utoku a nik to ani nerozozna.
v petrzlake staci vypnut vodu plyn a elektriku v zime, a mame na slovensku par stoviek tisic mrtvol. nepotrebujeme ani vojnu. a to neplati len pre petrzalku, ale aj pre ine velke kralikarne
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

staci odpojit elektriku, a ocitneme sa v dobe kamenej, kompletne lahne infrastruktura, panika
NB: Asus ROG Strix G16
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

jergus napísal:v petrzlake staci vypnut vodu plyn a elektriku v zime, a mame na slovensku par stoviek tisic mrtvol. nepotrebujeme ani vojnu. a to neplati len pre petrzalku, ale aj pre ine velke kralikarne
Ale no tak, spravis to v Petrzalke a 2/3 obyvatelov odidu domov :laugh:.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

jergus napísal:mna by zaujimalo, kolko z vas diskutujucich na temu ako to vyzera v rusku a ukrajine ste tam realne boli, ci uz teraz, ci pred vojnou. lebo 99% informacii na nete a v tv su vysledkom bud usa/nato alebo ruskej propagandy.
...
Paci sa mi ako tu jemne naznacujes, ze nikto nema informacie priamo z miesta a sam mas informacie len z druhej ruky od jedineho cloveka a povazujes ich za pravdu pravdivu. ;)
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

Blackhawk napísal:
jergus napísal:mna by zaujimalo, kolko z vas diskutujucich na temu ako to vyzera v rusku a ukrajine ste tam realne boli, ci uz teraz, ci pred vojnou. lebo 99% informacii na nete a v tv su vysledkom bud usa/nato alebo ruskej propagandy.
...
Paci sa mi ako tu jemne naznacujes, ze nikto nema informacie priamo z miesta a sam mas informacie len z druhej ruky od jedineho cloveka a povazujes ich za pravdu pravdivu. ;)
pozor nikde som nenapisal ze je to pravda pravdiva! a upozornil som ze su z druhej ruky
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil

Návrat na "Debata o všetkom"