Saphire X1800XT 512MB

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Lukoone
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: (ZA)

Re: Saphire X1800XT 512MB

Príspevok od používateľa Lukoone »

JeepeRs napísal:
Lukoone napísal:Ake mate skusenosti s touto kartou ??? Mam ju a je celkom zaujimava
ako vykonovo je perfektna ale mam problem ze mi robi nejake blbosti a neviem ci to moze byt ? Napr v hre nfs MW mam tien okolo auta kockaty mozem dat aj sreen ...a stale mi padda tato hra nachvilku zamrzne a znovu sa zapne a vo windowse vypisuje nieco s vpu recoover ?!?! podelte sa s nejakymy skusenostiamy
Na 80% to bude tym Pe biosom... Flashni si tam povodny bios a skus otestovat potom. Mne ten bios robil presne to iste... nemam s nim dobre skusenosti radsej si tam nehcaj ten co tam bol a pretoc grafiku cez atitool...
to iste aj pred tym este horsie boly aj vysledky v 3dmarku
JeepeRs
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Ne 25. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: O.k.Namestovo

Re: Saphire X1800XT 512MB

Príspevok od používateľa JeepeRs »

crux2005 napísal:
JeepeRs napísal:Na 80% to bude tym Pe biosom... Flashni si tam povodny bios a skus otestovat potom. Mne ten bios robil presne to iste... nemam s nim dobre skusenosti radsej si tam nehcaj ten co tam bol a pretoc grafiku cez atitool...
preco si to myslis :?
cital si prispevky odmna ? :?
Hmm? ktore prispevky myslis...?

Myslim si to na zaklade vlastnych skusenosti... Ono teoreticky by ten PE bios nemal robit problemy a niekto ho uz pouziva naozaj dlho a ide mu dobre zalezi od potencialu karty... Ja som ho mal na svojej karte flashnuty asi tyzden, 3d marky prebehli v pohode... Len horsie to bolo pri dlhodobom hrani ked sa karta pekne zohriala takych 82 C, nasledovala cierna obrazovka a Vpu recover... myslim si ze tych 700 mhz na jadre bolo pre moju kartu vela... Teraz ju mam pretaktovanu na 655/840 a ide bez najmensich problemov...
Osobne by som ten bios nepouzival s povodnym chladenim...
MB:Dfi LP UT nF4 ultra-D CPU:AMD AthlonX2 4200+@2.75 ghz 1.52v Scythe SCINF-1000 INFINITY VGA:ATI Radeon X1800XT 512MB@670/823RAM:2*1024 Corsair@DDR 460 2.5 3 2 6 HDD:2*120 gb WS120JS Raid0,160 gb Seagate Sata2 PSU:Nexus NX5000
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

mno, myslim prispevky typu - preco vznikaju tie "kockate" tiene
Lukoone napísal:to iste aj pred tym este horsie boly aj vysledky v 3dmarku
LOCK ?
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
Lukoone
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: (ZA)

Príspevok od používateľa Lukoone »

crux2005 napísal:mno, myslim prispevky typu - preco vznikaju tie "kockate" tiene
Lukoone napísal:to iste aj pred tym este horsie boly aj vysledky v 3dmarku
LOCK ?
no ak nikto uz nechce pomoct ohladom tejto karty s nejakymy skusenostiamy tak ok ..inak by ma zaujimalo kolko bodov ste dosiahly v 3d marku a ake su naj ovladace.....
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

Lukoone napísal:no ak nikto uz nechce pomoct ohladom tejto karty s nejakymy skusenostiamy tak ok ..inak by ma zaujimalo kolko bodov ste dosiahly v 3d marku a ake su naj ovladace.....
mno kukni : http://www.pretaktovanie.sk/modules.php ... &start=210

tak povedal by som - preto,ze mas X1800XT 512 - catalysty 6.8 alebo 6.7 a 6.3
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa andynko »

Lukoone napísal:tekze zdroj mam 420W tym to nebude moja zostava je pd 930@3600Mhz a 2048Mb ram .....teplota v klude 54 a v burne mam okolo 72 to je ok ...drivery mam najnovsie 6.8 bedna je vetrana ...mam tam sice new bios ktory oznacuju ako PE ale to mi este znizilo teploty a ide lepsie ....len pri tejto hre mi to robi ...
ObrázokObrázok
ano, to iste robilo aj mne na Ati 1900XT tak som si to uplne vypol tie tiene na aute...

btw... mas to na full detail? sa mi to zda akesi este nedoladene...
Používateľov profilový obrázok
Lukoone
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: (ZA)

Príspevok od používateľa Lukoone »

andynko napísal:
Lukoone napísal:tekze zdroj mam 420W tym to nebude moja zostava je pd 930@3600Mhz a 2048Mb ram .....teplota v klude 54 a v burne mam okolo 72 to je ok ...drivery mam najnovsie 6.8 bedna je vetrana ...mam tam sice new bios ktory oznacuju ako PE ale to mi este znizilo teploty a ide lepsie ....len pri tejto hre mi to robi ...
ObrázokObrázok
ano, to iste robilo aj mne na Ati 1900XT tak som si to uplne vypol tie tiene na aute...

btw... mas to na full detail? sa mi to zda akesi este nedoladene...
je to vsetko na max :( a vypada to otrasne na mojej predoslej grafike 7600 to bolo nadherne
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

takto

1. pouzil by som najnovsie Omega drivers

2. cez ati tray tools by som nastavil adaptive AA, high AF, mip map level na max (vsetko ostatne ako AA a AF by som nechal vypnute - na predvolbu let the aplication decide)

3. vypni si uplne tie tiene...
ANONYM_a1

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

Kockate tiene som mal v tejto hre aj ja, a to bolo na geforcke. A nebol som sam, a nebola to jedina hra kde bol takyto problem.
Používateľov profilový obrázok
Lukoone
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: (ZA)

Príspevok od používateľa Lukoone »

glObalist napísal:Kockate tiene som mal v tejto hre aj ja, a to bolo na geforcke. A nebol som sam, a nebola to jedina hra kde bol takyto problem.
ale na geforce to bolo ok aj tie farby a prostredie bolo krajsie :( ale pri ostatnych hraach je to uplne pekne a aj lepsie ako na geforce :wink:
Používateľov profilový obrázok
eraser007
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po 27. Okt, 2003, 08:00
Bydlisko: Šahy

Príspevok od používateľa eraser007 »

vyzera to na 99percent in-game chybu, odporucam stiahnut najnovvsi patch od EA...mozno to uz fixli, vydavatel ich kalibru si nemoze dovolit taketo chyby na kartach ATI serie X1000... takze checkni stranku EA games a updates
alebo este lepsie, nehraj NFS, ale Live For Speed :)
Používateľov profilový obrázok
Lukoone
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: (ZA)

Príspevok od používateľa Lukoone »

eraser007 napísal:vyzera to na 99percent in-game chybu, odporucam stiahnut najnovvsi patch od EA...mozno to uz fixli, vydavatel ich kalibru si nemoze dovolit taketo chyby na kartach ATI serie X1000... takze checkni stranku EA games a updates
alebo este lepsie, nehraj NFS, ale Live For Speed :)
ok diki idem to pozriet ale mne je to osobne jedno ja to nehram ale priatelka ano :wink:

Návrat na "Grafické karty"