Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bohatstvo toto nas nikoho nenapadlo... odlozit si ten stary a nahodit ho pred dverami autorizaku naspat. Jasnacka, vyriesene !!

Nikdy som take veci nerobil ze vypratie vzduchoveho filtra, odkladanie olejovych a podobne :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

vymenil som olej aj filter (4950km)... typek mi to vymenil bez akejkolvek stopy, takze tam necham asi ten strieborny aj pri vymene.
ak by tam opat dal cierny, myslim ze by to bolo vidiet. kaslat na to, tiez budem verit ze to nebudu riesit.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

nebudu :)





.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ja len taký menší update, lebo sa teším ako malé decko.

Cez víkend si idem po Lantru ! :) Bude to moje prvé vlastné auto! yahooo

Najskôr ju dám ale pravdaže do servisu k ocovi, nech sa na ňu pozrú a porobí sa všetko potrebné.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

mp3turbo napísal:bohatstvo toto nas nikoho nenapadlo... odlozit si ten stary a nahodit ho pred dverami autorizaku naspat. Jasnacka, vyriesene !!

Nikdy som take veci nerobil ze vypratie vzduchoveho filtra, odkladanie olejovych a podobne :)
Ja ho pri vymene vzdy prepichnem srobovakom, aby som mal paku :D uz asi piaty rok si hovorim, ze si kupim stahovak na tie filtre zabudnem na to. Rukou mi to nikdy nejde povolit, a to poctivo namazem zavit aj tesnenie a utahujem iba rukou.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Lantra ? :rolleyes:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

mp3turbo napísal:bohatstvo toto nas nikoho nenapadlo... odlozit si ten stary a nahodit ho pred dverami autorizaku naspat. Jasnacka, vyriesene !!

Nikdy som take veci nerobil ze vypratie vzduchoveho filtra, odkladanie olejovych a podobne :)
sudiac podla stavu v akom bol moj filter, a kolko mikrobordelu mohol obsahovat, poputoval rovno do kosa, a nie to este ho odkladat a vracat do motora. Naco sa hrame na udrzbu ked potom motor mozme zabit nasupu tymto ze...





.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Chris: nechceli sme už ten Opel, pretože tomu autu proste neverím aj keď bolo v servise. Je to ale auto 'svokrovcov'. Chceli sme ho predať, ale oni nie sú veľmi za to, tak sme sa dohodli, že im Opel vrátime a dajú mi Lantru s tým, že už bude moja. Ja som spokojný, pretože nemám nárok si niečo od nich pýtať a to auto už bolo opravované a nikdy ma nikde nenechalo. :)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

no nevim, mne to pride stale z blata do kaluze... :-) ak mas cash kup si svoje, nieco lepsie a mas pokoj so svokrovcami, aj tak ti to budu stale vyhadzovat na oci, ze ti nieco dali :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Nebudú, oni to chcú ako poďakovanie. Žeby mi niečo vykrikovali, to si myslím, že nehrozi. Rozmýšľal som aj nad kúpou iného, avšak teraz na to nemám a kupovať niečo podobné, to mi príde ako blbosť, pretože skoro všetko bude vrak a toto auto už poznám. Nad kúpou iného auta budem uvažovať až vtedy, keď budem pracovať na full time a mať ušetrených aspoň 3k eur.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

mp3turbo napísal:bohatstvo toto nas nikoho nenapadlo... odlozit si ten stary a nahodit ho pred dverami autorizaku naspat. Jasnacka, vyriesene !!

Nikdy som take veci nerobil ze vypratie vzduchoveho filtra, odkladanie olejovych a podobne :)
to ani ja ;)
menim vzdy po roku olej a filter, aj ked to este po roku v poslednej dobe zdaleka anema 10000km,.. lebo za tie prachy mi to fakt nejak extra zily netrha

inak, papku, sak kup srandasak na filter ked budu zase v lidli, tie su celkom fajn na taketo hobby pouzitie :)
ale zas druha vec je ze su auta kde k filtru sa takym stahovakom nedostanes, viem ze na kii ceed sme to tak ci tak museli srobovakom :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ono to nie je az taka zivotne dolezita vec, len ma to nikdy nenapadne behom roka. Dalsia vec, ci sa mi to tam bude zmestit, kedze rukou sa tam dostanem ltt a to si musim davat sakra pozor, lebo z jednej strany ide horuci vyfuk a z druhej je blok motora.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

podobne to ma kamos na mazde, japan engineering proste...





.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2241
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Po par dnoch vybavovaciek som zase tu. Vidim, ze stranky poskocili, uz teraz sa tesim do postele na citanie flamewaru :-).

Chcel som len k tomu Japan engineeringu. Moje oblubene Subaru montuje filter hore, ihned pristupny, akurat je zaskrutkovany dole hlavou (rad nalejem do filtra olej a az potom zaskrutkujem). Jeden comrade to ma na Foresteri a som kukal aj ja, ani som nevedel, ze to tak robia. Vyzera to nejako takto (iny motor, filter je v strede dole v tej miske):

Obrázok

Celkom prima riesenie. Este aby to malo aj vypustaci srob olejovej vane na pristupnom mieste a radost vymienat olej.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Vymena oleja super, ale vymena sviecok a motor von :-D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"