Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

akurat som si chalaniskom zaniesol vydrhnut interier koza atd :D uz sa to nedalo tolerovat :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

mna to caka zajtra :D kozu robim kazdeho stvrtroka a nastastie s tym mam pokoj :)





.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

zlate latkove sedacky, staci obcas povysavat, a tak raz za rok na to dam nejaku tu cistiacu penu a alebo nieco take, a stale vyzeraju rovnako :D
inak, ja osobne nechapem kozenym sedackam v aute - hlavne teda v zime to dlho drzi chlad, a vlete ak su nebodaj cierne tak je to neuveritelne vrele... jedine ked uz ma auto nezavisle kurenie a tie sedacky su klimatizovane, co uz je ale kategoria auta o ktorej momentalne tak akurat snivat mozem :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

skusme inak,vies si predstavit v 100tisicovom MErc Sklase ,ze tam budu latkove sedacky ? :D podla mna nikto z nas :D

ja osobne s kozou nemam problem.ani v zime ani v lete... v podstate v lete je horuca aj latkova sedacka a spotim sa tiez ,cize je mi to jedno :D :P
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2241
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Ludia vacsinou vidia kozene sedacky ako nieco uplne hrozne. Nieco na sposob automatu (drahe, zbytocne, kazive, ja viem lepsie, atd). Doteraz v kazdom mojom aute som mal viac ci menej kvalitnu kozu, tak mam dlhodobe skusenosti. Ano, koza sa na Slnku zahreje viac ako latka. Takisto, sa rozpali cely interier, klucky, operky na dverach, stredova opierka, volant a cely zvysok auta. Vypichnut z toho jednu sedacku je take pochybne. Chvilu po sadnuti citim, ze sedim na teplom. Po par minutach sa efekt vytrati. Potom sa uz medzi jazdami nestihne takto zahriat. Ziadna katastrofa ci davova hysteria sa nekona a to som clovek, co nema rad Slnko a teplo. A nechce sa mi ani len hladat, kolko slnecnych dni ma Slovensko. Tipujem to max na 50% z roka v najteplejsich regionoch a aj to nie su vsetky slnecne dni tie najteplejsie (vacsina obyvatelstva bude mat 20-40%).

Takisto stazovat sa na studene sedadla v zime je v dnesnej dobe neopodstatnene. Teraz som si pozrel cennik Simply never, nech nekecam do vzduchu: Velke male rodinne auto Fobia ma vyhrievanie prednych sedadiel za priplatok 201,-€ a to bez felipeho zlavy u dealera. V najvyssej vybave to ma uz v cene. Pokial si niekto kupi nove auto a za dvesto korun si tam neda sitzheizung, a potom sa stazuje, ze mu mrzne rit, tak co si mam o takom cloveku mysliet? Majitelia Skody sa asi inak obliekaju.

Tiez super vec je vyhrievanie volantu, lebo ten na rozdiel od obleceneho zadku drzim holymi rukami. Mal som to na aute z 90-tych rokov, takze technologia tu uz nejaky ten cas je. Malo by to stat okolo 50,-€ priplatok. No ale Fabia to v ponukanej vybave nema. Asi je to prilis low-end vehikel. Hm, reku ani Rapid a ani Ochcavka to nema. Tak asi je to este prilis pokrokova technologia pre Skodu. Radsej implementuju skrabku na sneh na opacnu stranu auta od vodica. Mozno v piatej iteracii svojich vozidiel sa naucia namontovat jeden blby odporovy drot do volantu.

Rad by som tento rant ukoncil pocudovanim nad jednou vecou. Vsetci vedia, ake su kozene sedadla zle, ale nikto sa uz nejako nepozastavuje nad vyhodami:
• Vona v aute (zavisi na kvalite kozky, ale stale lepsie ako cmuchat aromu vinylu a gumy vo Fabke)
• Podstatne jednoduchsie cistenie (skus si utriet kecup z koze a z latky; nie som taky prasak, ale ludia su rozni a maju smatlave decka)
• Lahsie smykanie sa von pri nastupovani (pri otacani ritou nedrhnem o latku ale ladne sa vysuniem von)
• Nenabijam sa statickou elektrinou a neelektrizujem okolie ako Darth Sidious (pre mna totalne najvacsia vyhoda)

U mna klady zdaleka prevazuju nad jednym zaporom.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

vsetko je to o prioritach, ja odmietam jedenie v aute /okrem firemneho/ cize cistenie ma nezaujima, a skor to ci si popalim rit kked si sadnem. vona koze ma neoslovuje, cize zase nic, smykanie sa - to mi vadilo na pathfinderi, regulerne som vylietaval zo sedacky... to samozrejme suvisi aj s kktnym bocnym vedenim konkretnej sedacky a to uz je pochopitelne ina kategoria...
kazdopadne, nepatrim k ludom ktori odmietaju komfortne vybavy, aj ked su veci za ktore by som nebol ochotny priplatit explicitne,
ale koza mi nepride ako ulahcenie mojho zivota v aute. prave naopak. nehovoriac o tom ze ked clovek chce aby vydrzala, treba sa aj starat.
Zato veci ako automat, kludne hned a zaraz, na kazdodenne jazdenie fasa. ako vikendovku by som skor chcel nieco s manualom, ale to je zase o inom. proste nemyslim si ze kozene sedacky sa daju porovnavat s technickymi vymozenostami.
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ja osobne auto bez koze ani omylom,prost emi to pride ako "Socka" - len dojem samozrejme... raz som videl merc S500 predavat na ab.eu s latkou! skoro som sa povracal... otraaaaaas, otras! moralne som odsudil prveho majitela.

taktiez nemam problemy ci teplo zima...na slovensku nemame zrovna vela 30+stupnov dni kedy by skutocne rozzeravilo interier... a v zime ma uz hadam kazde "rozumne" auto vyhrievanie ritiek
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

ved to je to, tomu nechapem, hovoris ze auto bez koze a hned mas za socku toho co to tak kupil. kludne to mohol vidiet tak ako ja a prislo mu to neprakticke. a nez niekto zacne, jazdil som viacero aut s kozenymi sedackami... aj ako vodic, aj ako pasazier, aj zima aj leto...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

vidim to rovnako ako kolegovci nado mnou, v dalsom aute :
Leather seats- ON
Automatic transmission (napr. ZF) - ON
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ja osm nepovedal,ze clovek co to "kupil/vybral" bol socka, ale latka v hocijakom aute strednej a vyssej triedy mi pride ako socka (tj vybava soc, nie majitel :D )
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

idem dopozerat :red:
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Ked Vam deti (v horsom pripade kamarati) ogrcaju z vnutra auto, tak velmi rychlo pochopite, ake vyhody maju kozene sedacky
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

koza je OK, hlavne ako bolo spomenute vyzsie koli detom. Koza ma svoje + aj - . Nech si kazdy vyberie podla svojich preferencii.
Ale do luxusnejsich auto koza jednoznacne patri. AKo do Skoveho medveda dat latku :rolleyes: no majitel musel mat asi hodne dobry dovod, alebo bol pekne vystredny. Taky kusok sa asi len tak lahko nenajde
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11562
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

si predstav, ze by daky vegan mal v aute kozu..
5600X | Fera 5 | STRIX B550-F | 16GB DDR4 | RTX 4070 SUPER | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

Inac v piatok rano som ml 2000km od kupy auta, nemal by som vymenit olej? Pre istotu nie? Alebo kazdy mesiac by som mohol ci? Vsak to stoji prd ze? Ach jaj. Nevravim ze 30k je ok ale uz to trochu prehanate. Neviem ze by niekto z vas studoval materialove inzinierstvo konkretne motorovych olejov aby mohol povedat po kolko km je treba ho vymenit. Ked riesite vsetko takto predcasne preventivne tak som zvedavy ci to robite uplne so vsetkymi vecami co mate. Kazdy rok by ste mohli menit vsetky fany v pc lebo vsak to tiez stoji par eur, alebo preventivne freon v chladnicke alebo nevim co este preventivne menit vlozku v zamku aby sa nahodou nestalo ze sa zasekne.

Ad koza. Nepaci sa mi to, v lete sa mi na to lepi rit, potim sa na tom proste hnus. Nemam zatial deti ani ich nevozim a vsetci maju zakaz zrat v mojom aute cokolvek.

No nic, som sa potreboval vykecat tak to neberte osobne.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"