Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Mne sa páči ešte ako mestské auto napr. Mokka. Má vyšší podvozok, takže niektoré obrubníky preskočím ak treba.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

scream napísal:male auto je fasa koli vahe a opratnosti pri mestskych 90 stupnovych zatackach. parkovanie je taky bonus, lebo ako bolo povedane na standardne miesto sa vojde vsetko.

Preco alhambra nie je mestske auto? Jazdi s tym dieslakom 2-5km trasy v zime a uvidis. Alebo to jazdi s benzinakom a tiez uvidis.


ehm .... webasto ..... felicia je meste auto ? lebo zataca horsie ako moje druhe nemenovane velke auto :D
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7873
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

a nizsia obstaravacia cena...

a prosim len tu nevytahujte bazar, niekto si stare auto nekupi nech je akokolvek vyhodne
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4592
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

mp3turbo napísal:Ja si lubim svoj system, vy si jazdite na kolobezkach, mne je to v prdeli.
no evidentne ti to v prdeli nie je, kedze tu poucujes uz stovky stran, aki su len ostatni blbci, ze si nekupia auto podla tvojich predstav.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kupil si si ? Nekupil. Tak co vykrikujes. Ani obzory si si nerozsiril. Najvacsi problem dnesnej doby je ze Fabje je vase RODINNE turbo a ze Kija Venga je RODINNE volaco. Kukam ved to nema kufor ani tak velky ako mam ja notebook a sedi sa tam s kolenami za usami - by default. Ale je rodinne !!!




>> Preco alhambra nie je mestske auto? Jazdi s tym dieslakom 2-5km trasy v zime a uvidis.


ak to bolo pre mna, velmi rad vyriesim: jazdim, samozrejme ze jazdim, celie tie roky rokuce co ho mam. 4km do firmy, 4km naspak, 7.7km z Petrzlenky cez most do roboty, 7.7km naspak. Na inych forach som vysvetloval preco som si tento konkretny voz kupil : lebo mal o 100.000 korun mensiu cenu ako bola trhova.


(bufik maju z vyroby zabudovane vsetky sharany/galaxie/alhambry, dialkove za 20eur, dve rele a zopar drotov k tomu) a prerabka na nezavisle kurenie sa postaralo o zimu. Hrubo odporucam nesnazit sa ventilatorom vyhrievat interier, to je cista pitchovina lebo nedosiahnes absolutne nic ani vlazny pocit v aute, radsej vsetko teplo ukladat do motora a potom zacat kurit prakticky od nastartovania.

http://ford-galaxy.cz/viewtopic.php?f=6&t=1235

Moja situacia : vonku -8 grádusov, okno, cvak gombicek, von z pyzamka, sups jogurtik, umyt zubky aby som bol krajsi ako vcera, našuchoriť príčesok, nahodiť tangáče, texasky, notebook, svetrik, papa, 12 minut bufikovania, sadnem do auta, otocim klucik, teplomer privita 60 stupnov, start motora moze nastat. Spotreba bufika : 0.7 litra za hodinu, 5kW vykon. Kedze kurim 1/5 hodiny, zozeriem okolo 0.15 litra nafty na kazdy start, keby som jazdil so studenym motorom tak mam o tolkoto zvysenu spotrebu este predtym ako vyjdem na hlavnu cestu. nehovoriac o fenomenalnom setreni toho vozu - startovat motor teplejsi ako v lete ma svoje obrovske caro. Skoda ze sa olej nevyhrieva vo vani, ale cast z toho tepla sa k nemu dostane ajtak prestupom cez blok.

Ked je -17 vonku, 15 minut bufikovanie, teplomer sa zlahucka odlepi od spodnej 50tky.


Beat that, small town car madafaka.


PS : rocnik 2001, 85kW, 130km/h = 2200rpm na gangu s cislom zechts. Co sa dalo kupit za 5500eur sedem rokov dozadu ?

PS2: neuverite ale aj VSETKY dieslove Vojajagery maju bufiky od vyroby. Viem, viem, nie su to mestske auta. Uz som o tom vela cital od VSETKYCH co take auto nemali.

Jaaaaaaaa na to maaaaaaaaam....
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Pi 07. Aug, 2015, 13:00, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

Papek napísal:150 na felde je na darwinovu cenu :D
172 (podla TP maximalka) na polskej dialnici kedysi s mojou znacne hrdzavou 1.3kou :D zena vedla mna cumela ci mi ne*ebe lebo uz to vselijako hucalo a plavalo a skakalo po ceste :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

land to ti musel asi tachometer ukazovat cosi viac, co bolo bezne, alebo dole kopcom :D.

Ok, mozme zmenit temu:
- ze 1.2 tsi su na <> => sme uz mali
- felipe vs zvysok sveta => sme uz mali
- mp3turbo vs zvysok svete => sme uz mali..


Co DALSIE ? :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

isteze ukazoval viac, pri tychto rychlostiach tusim to bolo o cca 8-10 km/h viac ako realne, ale aj tak, na absolutne zanedbavanu toho casu asi 14-15 rocnu feliciu slusne :D

a ano, pomohol som si k rozbehu trochu kopcom, ale poslednych par km/h pripudlo na rovinke :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4698
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Jop samozrejme, zase zohladnime idealne podmienky ako pri LPG, kde nikto neparkuje v podzemnej garazi, rezervne koleso mu netreba, LPG cerpacku ma kazdych 10km a dalsie veci okolo toho maju pridavne meno "zanedbatelne"...

V diesloch ma zas kazdy nezavisle kurenie, stale ma auto v dosahu dialkoveho a stale ma casu cakat 15 minut, kym sa zohreje...

A na zaver asi tolko, ze obe tieto technologie nie je problem narvat naraz aj do malej tasky s 1.x motorikom. To budeme potom jazdit v prepocte, za 3 litre benzinu po meste... beat that...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

mp3turbo napísal:kupil si si ?
>> Preco alhambra nie je mestske auto? Jazdi s tym dieslakom 2-5km trasy v zime a uvidis.


ak to bolo pre mna, velmi rad vyriesim: jazdim, samozrejme ze jazdim, celie tie roky rokuce co ho mam. 4km do firmy, 4km naspak, 7.7km z Petrzlenky cez most do roboty, 7.7km naspak. Na inych forach som vysvetloval preco som si tento konkretny voz kupil : lebo mal o 100.000 korun mensiu cenu ako bola trhova.
Neda mi nerypnut si. Podla toho co si napisal spravis za den 24,2km spolu so 4-mi startami. Na kazdu start minies 0,15l paliva, to znamena, ze na 100km minies na tvoje bufikovanie skoro 2,5 litra paliva. Cize na to tvoje bufikovanie sa t zvysi spotreba na 100km o 2,5l. To je celkom dobra vyhra. :?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
metamor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 11:26
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa metamor »

Och kupte si skutre na hlavy daku helmu z lidla a hotovo. Jazdite za 2-3l mesto parking no problem
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

mam rad svoj zivot a bezpecnost ... nie
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7873
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

alebo nech zacne fungovat poriadne mhd :hysterical:
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Blackhawk napísal: Neda mi nerypnut si. Podla toho co si napisal spravis za den 24,2km spolu so 4-mi startami. Na kazdu start minies 0,15l paliva, to znamena, ze na 100km minies na tvoje bufikovanie skoro 2,5 litra paliva. Cize na to tvoje bufikovanie sa t zvysi spotreba na 100km o 2,5l. To je celkom dobra vyhra. :?
Podľa mňa to máš to isté ako štartovať studený motor, akurát sa ti netrápi motor. A cez den to 4x použíť nemusíš aj keď je vonku mínus.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

spravne. Okrem toho, do firmy jazdim strasne malo plus do roboty tiez nechodim kazdy den takze hned mozes vymazat polovicu z tych 2.5l co si vyratal.

Vypocet spravny ; stale vsak daleko viac paliva USETRIS ked nejazdis so studenym motorom na takychto kratkych trasach.





Scream : rezervne koleso. 95% novych hypermodernych aut ho nema ajtak, ze ? okrem ineho existuju aj auta, kde nemusis dojst o rezervu ked chces nadrze [!!] pod voz, ano vies zhruba ktory model mozem mat na mysli. Da sa tam namontovat spolu 90 litrov cisto pod voz SO ZACHOVANIM REZERVY plus dalsich 200 litrov donutra do dier pre stredny a zadny rad sedaciek ktory su sklapacie do podlahy (neocakavany fak up ako hovori Snejki).

Vsimni si tie jamy kam sa schovaju sedacky : https://www.youtube.com/watch?v=yavRAkRVZMA

mnohi majitelia tam maju nadrze a otocia Bratislava-Barcelona BEZ TANKOVANIA. Problem s rezervou vyrieseny a pritom vobec neexistoval.

Ano, aj LPG cerpacky mas naozaj skoro kazdych 10km u nas, v Cechach, Polsku, Madarsku, Taliansku, Nemecku, Holandsku, krajiny co ma napadaju kde nemas su Rakusko a Svajciarsko (ale pozor, aj tuto mas LPGcka !! nieze nie, ale mas). Napriklad vo Francuzsku som este nebol a nepoznam, takze ked tam nahodou pojdem a budem musiet prejst 842km na benzin raz za tridsat rokov, normalne sa z toho asi zastrelim. Inak v Talánsku bol minuly tyzden plyn za 0.53e pri dialnici, to len tak akoze pomimo.



Diesel s nezavislym kurenim : mimo dosahu dialkoveho mam voz asi tak dva dni za rok a spolu so mnou 99.9% obyvatelov panelakov v Petrzalke. Ziadnych 15 minut necakas, ved pisem ze najprv cvaknem gombik a az potom vyskakujem z pyzama. Dokial dojdem k autu... Nikto pri aute nestoji 12 az 15 minut ked mu huci bufik, to si este nikdy v zivote nevidel tak netrepme veci ktore naozaj nie su. A uz vobec ti nejdem hovorit ze to dialkove dociahne kludne aj 200 metrov alebo ze existuju GSM ovladacky (ach ano, tie su hrozne drahe, celych 80 eur, tragedia).




Nie je problem to narvat do 1.0i, jasneze. Nejdeme si ale ukazovat kolko NAOZAJ je 1.0i s nezavislym kurenim alebo na LPG, ze nejdeme ? A chcem vidiet ten plyn co narves do 1.0TSI / 1.2TSI a kolko to vydrzi.

Fabii je v inzeratoch na modrom portali 3459 presne, z toho 74 s LPG, Slovensko aj Cechy dohromady. ANI JEDNA JEDINA TSI S LPG. 44kW/51kW HTP uz naozaj kupovat nebudeme, to uz mame za sebou. Jedna vec je ze sa to "da dat" (nie, neda, nie je to spolahlive, zhoria vstrekovace atd), druha vec je ze to fakt asi nikto dlhodobo neprevadzkuje a nema.

Skoro ziadny priamovstrekovy motor, cize 99% motorov za poslednych 6 rokov, NEPREROBIS.

Ked mame za sebou tu hanbu v podobe nuly LPGckovych Fabii TSI, prosim ukaz mi nejake s nezavislym kurenim :) Ano, viem ze je Jaris 1.0i ktory mozno nie je priamovstrekovy a mozno by isiel prerobit na LPG. Tak dobre, inzeraty Yaris na predaj, LPG, vysledok : dve. Z toho jedna rok vyroby 2002.

Cele zle.


Stale nevidim nic zle na porovnavani uzasnej spotreby 5l na benzin v papučovom krtinci a 10l na plyn v uplne inom aute. Ja tym nic nestratim, vy stale mate svoju pravdu. V pohode.

Jo a arogantne prezradim ze som samozrejme parkoval LPGckove auta v podzemkach. Voslo do nej na benzin, vyslo na benzin, keby nahodou bolo vybuchlo v tej garazi tak by to bolo uplne strasne (pretoze aby ti lpg vybuchlo, musi ti horiet cele auto a to hodne dlho). A nechces vediet ako to vyzera v takej garazi kde hori hociake auto.

https://www.youtube.com/watch?v=4M5SDFJercc

Som to ja ale hajzel. A kazdy den porusujem predpisy minimalne ohladom rychlosti, zhruba 50 krat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"