ach ta kuchyna :(

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa quicky »

grc bolo myslene k elektrickej ... proste plynu nemam nic je to klasika (ale naco dnes ked mame indukcne :)

elektrika = zohrievanei 100hodin, regulacia na piiiip, varenie celkovo na tom prevazna vacsina ludi hejtuje :) kdezto indukcia je uplna ina liga :) p.s. sak staci si trosku o tom precitat a je to kazdemu jasne,ze oproti tomu je to proste to co som napisal :D
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5705
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak to je uplne ina, si tam zaradil aj plyn a na to mi prdici nedame dopustit :D

Ako pises, elektrina nema vyznam indukcia je vo vsetkych smeroch lepsia.

Ale! plyn je stale "prvotna surovina", stale to bude lacne a pristupne aj ked padne elektrina. a je to zvyk asi teda u mna.

Len pri indukcneych pozor na kvalitku, mal som raz indukcnu "jednoplatnicku" ktorej regulacia bola silno alebo nic. ale verim ze pri kvalitnych doskach toto neriesis a ide to krasne.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa faugusztin »

Jednoduska napísal:Ale! plyn je stale "prvotna surovina", stale to bude lacne a pristupne aj ked padne elektrina. a je to zvyk asi teda u mna.
Hej, a budes platit 25.32 euro rocne za to, ze mas pripojku na plyn. Bez spotrebovania co i len 1m3 plynu.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale tak casto niekto plynom aj kuri teda pripojku ma tak ci tak

[ale tak zas rodinne domy su nieco ine]
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Papek »

Ja v panelaku (novostavba) nemam plyn, takze som musel ist do elektriky. Sklokeramika je hovadina a isiel by som do nej len keby som uz mal hrnce, ktore by sa nedali pouzit na indukcii. Inak indukciu urcite. Cisti sa to uplne paradne, ziadna pripecena spina. Nabeh je okamzity podobne ako na plyne. Vodu to zohrieva sakra rychlo, takze si netreba zapratavat kuchynu rychlovarnou kanvicou. Jedine co by som na tej doske vymenil je ovladanie klasickym otocnym gombikom a nie tukanim na dotykovu plochu.
Ku zvysku sa prilis vyjadrit neviem, ja mam vacsinu Whirlpool, iba dosku Electrolux.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
lamacik83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 03. Okt, 2010, 11:26
Bydlisko: Košice

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa lamacik83 »

Pri indukcii pozor na dostatocne napajanie
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Papek »

Vela platni funguje aj na jednu fazu, ale lepsie je ist na dve, inak ma obmedzeny vykon
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa quicky »

Elektrikar som neni po ale tejto indukcii uz ziadny plyn ani elektrika nehrozi...doska ma stala myslim nejakych 290e,nejaka talianska znacka 5rokov zaruka:)
Harry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ne 21. Sep, 2008, 14:59
Bydlisko: Bratislava V.

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Harry »

vdaka za rady a presmerovanie vlakna
zatial som spravil nejake zmeny

ale plynova varna doska ostava..plynom budeme aj kurit.. to pohodlnejsie cistenie ma nieco do seba..ale mame nove dobre hrnce no nie na indukciu a plyn nam nevadi
digestor ostava
chlanicka by tiez mohla ostat.. mame obdobny objem momentalne a ako tak nam staci

pracku som nasiel ktora ma invertny motor a 10r zaruku nan http://www.tpd.sk/katalog/velka-biela-t ... tail=30392#

umyvacku mi odporucili http://www.andreashop.sk/bosch-spv-69t50-eu

ostava mi vybrat tu spravnu ruru a popripade digestor
rura bude celkom vysoko..takze deti by tam nemali dociahnut, takze nejake "v norme" prehriate dvierka moc vadit nebudu.. ale tak chcelo by to nieco s rozmrazovanim kedze mikrovlnku nemienim dalej mat a este tie dvierka.. ako moc slabe sa zdaju byt ? nepredpokladam, ze na ne budem nieco pokladat..pokial udrzia svoju vahu a nepotrebujem vela programov nebude ta vybrata dobra ?

este raz vdaka zatial za poznatky
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS Z390 ULTRA CPU: Intel Core i7-9700K @5,1 GHz + Fractal Design Celsius S36 + 3x NOCTUA NF12 RAM: HyperX 32GB KIT 3200MHz DDR4 CL16 Predator GPU: MSI ARMOR 1080 ti HDD: WD Black NVMe SSD 1 TB + WD Black NVMe SSD 500GB + Samsung EVO 860 500GB + Samsung EVO 860 1TB PSU: EVGA 750 G2 CASE: FD Define R5 + 4x FD Venturi HF-14 MONITOR: 34" Dell AW3418DW Alienware
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa LordKJ »

kedze mikrovlnku nemienim dalej mat
preco?
lamacik83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 03. Okt, 2010, 11:26
Bydlisko: Košice

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa lamacik83 »

rura: co sa tyka dvierok, prejdi sa do nejakej kamennej predajne a odskusaj si ich na nejakych "lacnejsich" a aj "drahsich" rurach - rozdiel urcite bude poznat, vytipuj si par modelov a skus pozriet ci ich budu mat v kamennej predajni
s rozmrazovanim napr: http://rury-na-pecenie.heureka.sk/bosch-hba-23b150r/

pracka: mala by to byt dobra volba, v inych e-shopoch ju mas s dopravou zadarmo

digestor: tu sa tazko radi, skus pocitat nejake clanky ako vybrat ten spravny - napr: http://www.setri.sk/digestor-ako-si-vyb ... vhodnejsi/, pripadne ine clanky - nechcelo sa mi hladat, avsak pri maximalnom vykone bude kazdy digestor huciak

umyvacka: tu co si posledne nalinkoval je 45 cm siroka, tu co si linkoval v tvojom prvom poste je siroka 60 cm, musis sa teda najprv rozhodnut aky rozmer, pokial nemas dovod pre 45ku chod urcite do 60ky
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa gammaray »

Vyjadrim sa len k pracke a chladnicke s mraznickou.

Pracku mam AEG s inverter motorom a to je pre mna do buducna jasna volba ak budem kupovat dalsiu. Chod pracky je velmi tichy aj samotne odstredovanie ide relativne ticho. Tak sa poobzeraj po niecom s inverter motorom.

Chladnicka tam som vsadil na znacku Liebherr. Co som sa dozvedel tak je to len preznackovana Miele. Cize kvalitka. Uplne tichy chod.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa shiro »

quicky napísal:grc bolo myslene k elektrickej ... proste plynu nemam nic je to klasika (ale naco dnes ked mame indukcne :)

elektrika = zohrievanei 100hodin, regulacia na piiiip, varenie celkovo na tom prevazna vacsina ludi hejtuje :) kdezto indukcia je uplna ina liga :) p.s. sak staci si trosku o tom precitat a je to kazdemu jasne,ze oproti tomu je to proste to co som napisal :D
Nemam kam davat $$, len do elektroinstalacie pre indukciu, ktora zerie 2kW a potrebuje dve-tri fazy. A potom do zvysenych uctov za prud.

Na plyne za 4e/mes si navarim rovnake mnzostvo rovnako dobre. Nemusim riesit zdvihnutie uctov za elektriku z 22e na 32e...
Naco si komplikovat zivot, riesit prerabku rozvodov a zvysovat ucty?

Nehovoriac o cenach indukcnych dosiek

Zakonom by som zatrhol stavanie domov bez plynu a developerov by som kopal do vajec za taketo napady, nech sa to nemnozi.
Vypnu ti prud a neuvaris ani parky...super.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa LordKJ »

Zakonom by som zatrhol stavanie domov bez plynu a developerov by som kopal do vajec za taketo napady, nech sa to nemnozi.
aha, a ked tu nemam potrubie?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa quicky »

tak neviem zrovna co treba prerabat ani kde zijes... ja mam novostavbu, elektroinstalacia bola normalne prichystana ,pani mi to akurat pozapajali a bolo vybavene,tak isto som mal moznost s plynom ale urcite nie... ucty za elektriku su neni nijako rozdielne oproti tomu kde sme doteraz varili plynom a pod... neviem sice ci vyvaras kazdy den 4 hodiny ako nejaka gazdinka,ale ked nie pochybujem,ze by sa ti naklady mesacne dvihli o 10eur na elektrike :P

Návrat na "Debata o všetkom"