Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

vypinaj motor pri parkovani do brany a usporis zas dalsie litre
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12483
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

jaaaj :laugh: mozno by som ho nemusel vobec startovat, budem jednoducho auto tlacit az do ciela, pripadne vyflexujem dieru pod nohy a budem ako u Flinstovnovcou
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

Broslowski napísal:Tak ale snáď nikde nejdeš len po rovinke - vždy je to zmes hore, dolu, hore dolu :)
Veď práve, a je dôležitý faktor ze koľko a ako :)
Naposledy upravil/-a landrower v Po 24. Aug, 2015, 15:23, upravené celkom 1 krát.
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Jednoducho neverím že mi táto jednadvojkaturbo spraví pri plne naloženom aute tj 4x človek + plný kufor lepšiu priemerku na stovku mixed jazdy ako dáka napríklad mazda skyactiv 2.5l...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12483
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

broslo neda, a poviem ti ze ked nalozis tu mazdu rovnakym zatazenim, tak budes s mazdou mat lepsiu spotrebu ako ta 1.2jka. o komforte 4 ludi hadam netreba ani hovorit co je lepsie.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4699
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

zas na 1.4tsi oktavke kamarat jazdi KE-BA so spotrebou 1.9tdi. +/- 6l ... co je celkom slusne na benzin. Celkovo ale s Atmo benzinom 150PS-200ps v akomkolvek aute nie je problem jazdit dialnicnym tempom 3-4 osoby okolo 8l....spotreba tam ide k dvojcifernym cislam az pri rychlostiach 150km/h +
Naposledy upravil/-a scream v Po 24. Aug, 2015, 17:36, upravené celkom 1 krát.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12483
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

dobre si to napisal, dnesne motory spotrebou nie su ziadna revelucia alebo aspon evolucia. Sme tam, kde jazdili stare 1.9TDi z pred 16 rokov. Akurat je rozdiel v tom, ze ten novy morot ma sa vzivote nedozije tych 16 rokov a pol mega, ako stara 1.9TDi
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

shajek napísal:nie nie nemám veru, nemám čas, na nič ... v skratke 34ka 525TDS, cosmoschwart metalic celolak, polokoža vnutri, mechanické čerpadlo, o chvíľu HE221W, čiastočný repas niva, komplet nové brzdy textar, ate platnicky, nove gumenne hadicky, PU na ulozeniach stabiku predok zadok, teraz objednané PU silenty na zadok na napravnicu a predne ramena, nove ulozenia na nivo tlmice a pruziny, o chvilku nove tlmice predene aj s pruzinami a ulozeniami

TAKTO vyzera, akurat nemam tie americke obrysovky ... planoval som ale zatial mam uplne ine starosti ... a kolesa su 18tky AC schnitzer type 2
Ako si smakuju textar kotuce a ATE dosky ?
HellAngel napísal:scream, isiel som 120, palubak mi ukazoval 6.5l. samozrejme priemerka za celu cestu by bola vyzsia, pretoze bolo treba brzdit, pridavat a tak dookola
hej, lenze palubak keca plus ak to mas LPG, tak je tiez ina.


To mate tak, bud mas starsi konstrukcne robustnejsi motor, ale trocha vyssiu spotrebu, alebo predtechnizovany motor s nizsou spotrebou, ale viacej labilny na drahe opravy....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12483
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

chris: presne o to ide, ze niekto sa tu ohana palubakovou spotrebou, co je hlupost, nema to so skutocnou spotrebou nic spolocne. Potom som pisal ako si ja meriam spotrebu na civicu, beriem to napriklad za urcite obdobie, 3 mesiace, dam dokopy najazdene kilometre + benzin a mam priemerku. Nebudem si honit brko nad tym, ze som po dialnici pri maximalnej snahe a krci v nohe dosiahal spotebu 6l
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

praveze ani nie nizsou spotrebou... akoze sorry ale za 6.6 mesto vedeli jazdit skodovky uz 35 rokov. Este moj foter jazdil pod 7 litrov na Skode 1000MB. Ale ved toto sme uz prebrali sto stran dozadu a skodovkari (ktori nic nevedia) boli uzasne prekvapeni ze sa da na skodovke jazdit za sedem litrov v meste - kde doteraz boli desiatky rokov ? Co skodovky doteraz jazdili za dvanast ?

Pri vypocte spotreby nejdem zabrdat do rozmeru kolies a presnosti tachometroveho merania, mam za sebou realny pripad kedy sme isli dvaja, vynulovali stopovaci tachometer na jednom a tom istom mieste (pardon, 6 metrov za sebou) a potom sme isli Bratislava-Nitra. Jeden tachometer ukazal 109.5km, druhy 114.5km, presne o pat kilometrov viac. Skoro som sa urehotal ako sa da dosiahnut lepsia spotreba - proste prejdes viac centimetrov na uplne rovnakej trase. Dajte si bacha na rozmer pneumatik co nemate zapisany v TP, pripadne aj ked zapisane su viacere alternativy, pretoze oni proste niee su na centimeter rovnake.


Objektivne treba povedat ze Fabia ma v cene veci ktore ine vehykle nemaju a nikdy mat nebudu : aj odpadkovy kos v prednych dverach [asi aby sa tam dali odkladat potrhane rozvody jaaaaaj pardon tento vtip uz bol vraj vyrieseny], aj skrabku na lad vo veku ktore pravidelne primrza v zime, operadla zadnych sedaciek sa daju sklopit aj bez toho aby si musel predne posunut uplne dopredu (podla tohto sa kupuje auto ? v zivote som sklapal operadla zadnych sedadiel presne nula krat) a predajcovia davaju imrvere zlavy 25% !


Navyse, je to "Drak, ktorého ľahko skrotíte", okrem toho "netreba sa báť auto naložiť tak, ako pri atmosférických litrových trojvalcoch" (ja som sa v zivote nic nebal nalozit a to som teda uz nakladal ine gramy ako sa vojdu do fabie combi)... normalne sa citim ako v cirkuse. No co asi take uzasne sa da nalozit do Fabie kkombi ? Dvadsat kilo sunky z velkoobchodu a tri desiatky piva k tomu ? Jedenast tehal ? To do novej fabie nikto nakladat nebude.


Aby bol cirkus kompletnejsi, Fabja vyzera byt nielen lahko skrotna ale aj zivotu nebezpecna "Treba však dávať pozor, pretože ak budete často osobne skúšať, či ozaj dá stovku pod desať a či ozaj vytiahne dvesto, tak na vás vycerí ostré zuby obluda zvaná downsizing a chrstne vám do tváre plamene horiaceho benzínu."

Nemam prilis rad horiaci benzin, plamene a uz vobec nie kombinaciu toho vsetkeho v mojom gezichte.

Ako je to s tym krotenim draka ? Proste co je tam cudne za testovany exemplar cez 17 tisic evra ??
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Chris napísal:
shajek napísal:.... komplet nové brzdy textar, ate platnicky, ......
Ako si smakuju textar kotuce a ATE dosky ?
Najprv som vymyslal vseliake Brembo a Zimmermann ... predtym som tam mal neviem aky kotuc a Ferodo platnicky .. tie platnicky som vyhadzoval v podstate nove ..... Textar kotuc ked prisiel tak oproti tomu co prisiel Zimmermann na kappu bol uz zabehnuty ... fakt krasny povrch. Ako som pisal mal som komplet rozobraty brzdovy system, po zlozeni sa mi to rozbrzdilo do 3km a zhruba po 20 uz vidim pomaly to klasicke zrkadlo ... brzdia fakt neskutocne super oproti tomu co tam bolo (brzdy neboli na vyhodenie, len pre svoj pocit som menil) .... Zimmermman na kappe s zimmermann doskami sa nezabehli ani po 200km .. shit nejaky
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

mp3turbo napísal: Pri vypocte spotreby nejdem zabrdat do rozmeru kolies a presnosti tachometroveho merania, mam za sebou realny pripad kedy sme isli dvaja, vynulovali stopovaci tachometer na jednom a tom istom mieste (pardon, 6 metrov za sebou) a potom sme isli Bratislava-Nitra. Jeden tachometer ukazal 109.5km, druhy 114.5km, presne o pat kilometrov viac.

sry za OT, ale ako mozes ist na tom istom aute 6m za sebou ? To ako vies auta klonovat ci ghost ? :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12483
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

povedal by som ze auta isli 2 :red: s roznymi rozmermi pneumatik :D

shajek, ale kappa ti brzdi celkom slusne :-)
NB: Asus ROG Strix G16
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

jj lebo som deň predtým vyhodil zimmermanny a nahodil povodne brzdy kotuce nwm akej značky a Pagidy dosticky ... tie kotuce su pomaly na odpis a platnicky su ako tak OK ... teraz ideme kupovat Bendix original kotuce tak uvidime ... tie zimmermanny skusime opieskovat a stiahnut ... lebo seriozne keby jazdis osupanym bananom po tom kotuci tak spravis pyre bez vacsej sily ... to sa na textaroch nedalo tam by si si iba behal na mieste a pucil ho silou
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

haluz, ja mam zimmermanny kotuce a ATE dosky a brzdi to dost slusne :) :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"