Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

tak zas 118kW scirocco s 1.4TSI by som uz nejak prekusol :)

Ono tie turbicka maju lepsie vyuzitelnu krivku vykonu a krutaku ako atmo 4valec.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

suhlas, rozdiel medzi 12x kW a 14x kW je natolko maly, ze zalezi od auta, hmotnosti, sprevodovania, vseobecneho "nastavenia" (inak bude setupovane Scirocco a inak bude Jaguar Sovereign) ci si to vobec vsimnes.

Kolkokrat je podstatnejsi prejav v style zvuk, komfort sedenia namiesto pol sekundy zrychlenia v realite... kakam na pol sekundu ked ma autiak spravene pedale tak ze nemozem davat heel-toe medziplyn. V tomto su uplne super napriklad Sharany, to je tak perfektne nastavene akokeby to robil cisty pretekar.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

No ja mam skoro 190cm, dlhe nohy, mne zas vadi, ze ten volant si vo vacsine aut nemozem pritiahnut este aspon 10cm k sebe aby som mohol mat sedadlo uplne vzadu, lebo teraz bud nedociahnem poriadne na volant alebo nevtrepem nohy pod palubovku takym sposobom aby som mohol dat heeltoe.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

A nerozmyslal si nad nejakym MPV alebo SUV ? Pre vyssich jedincov je tento sposob posedu lepsi. Je to samozrejme velmi individualne. Ja si uz sedan nekupim ani keby bol zlaty a mal spotrebu 0 :) Ale je to fakt velmi individualne lebo napriklad svagor tomu sa zase zle sedi v MPV a skor v sedane ale ten tam lezi :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no vidis to, ani som nevedel a ako krasne som ta vyhmatal na prvy pokus :)

co tancujes s nohami pri heel toe ? Akoze verim tomu ked si nacvakany na posledny centimeter ze to musi byt zaujimavejsie, len som zvedavy ze co ta obmedzuje. Vrch noh teda spodok palubnej dosky ? Naboku sa tlacis o stredovy tunel ?

Inak MPV/SUV vobec nemusi mat viac tohoto miesta ako klasicke sedany, a to hovorim tiez tak ze v "beznom osobnom aute" som naposledy soferoval tusim v 2004.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1184
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Snake napísal:korejce japonce, hovno antikorozna ochrana, zinok ani nepoznaju, prahy 3-4 rocnych nemeckych vozidiel su ako nove, korejcom po roku a pol hrdzavie kufor a medzidverny priestor.
2 roky som vlastnil 16 ročného kórejca - Daewoo Lanos.
Pojem hrdza som na tom aute nepoznal.
Raz keď som si dal opraviť výfuk, ktorý som stlačil a natrhol na kanáli pri Auparku tak sa ma mechanik pýtal, že či som s tým autom niekedy niečo robil, pretože ešte asi nevidel 16 ročné akékoľvek auto, ktoré by ani náznak hrdze nemalo ani len zospodu. Keďže nebol ani náznak hrdze zospodu, hádam je jasné, že na karosérii nebola nikde už tým duplom. A ak by mal niekto ešte nejakú poznámku - auto som mal zvnútra skoro celé rozobraté (aby bolo možné vybrať celý koberec natiahnutý cez celú podlahu auta), keď som si opravoval imobilizér, čo bol na tých Lanosoch asi jediný problém (a veľmi častý, vedelo sa o tom, oprava pre trošku zručného človeka v podstate zadarmo a jednoduchá)...
Ani zvnútra žiadna hrdza. Taktiež som mal rozobraté všetky dvere kvôli výmene reprákov - taktiež žiadna hrdza. Jednoducho za 2 roky vlastníctva a všelijakých rozoberačiek som sa na tom aute s hrdzou nestretol absolútne nikde.
Pardon - na jednom mieste áno - už pri kúpe, do 2 mesiacov to bolo vymenené - výfuk. Ten bol hrdzavý skoro celý - už prvá príruba výfukového potrubia, ktorá bola priskrutkovaná k výfukovým zvodom bola skoro totál rozpadnutá, ďaľej rúra po pletenec hrdzavá, pletenec O.K., ďaľšia rúra ku katalyzátoru hrdzavá, katalizátor úplne v poriadku a potom rúra až k tlmiču hrdzavá. Tlmič dobrý. Všetky rúry sa povymieňali. O to viac ma sralo, keď som o rok ten výfuk poškodil na debilnom kanáli... ...ešteže len výfuk...
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5203
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fullesh »

Tiez mam 17 rocne auto na ktorom neni ziadna hrdza hoci 99% takych aut co jazdi na SK su derave jak reseto. Pretoze dovoz... :rolleyes:
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2253
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Pozdravujem "experta" jazdiaceho na ciernom BMW E46 sedan s spz NM21nieco. Tak dymiace auto som snad este nevidel. Po zosliapnuti plynu total cierny dym v takom mnozstve, ze sa auto doslova stracalo z viditelnosti. Nechapem, ako moze byt niekto tak lahostajny. Hlavne, ze na kufri bol znak "M".
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

:D :D Scream, keby si kupil vtedy Acco po FL, teda od 2006 tak hrdzu neriesis :-)

Zase bud oriesis mensiu hrdzu a budes si davat pozor s relativne blbovzdornou technikou, alebo budes mat super koroznu ochranu, ale labilnejsiu techniku .... No vyber si :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tretia moznost : ziadna hrdza, blbuvzdorna technika, spotreba 9 litrov.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

no daj :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shatterhand »

S tými pedálmi na Sharanoch len súhlasím, fakt je to perfektne nastavené, trafí to aj debil a hneď na prvý krát. A hrdzavé auto by som nekupoval, dá sa celkom pekne zistiť ktoré "zvykli" a ktoré nezvykli hrdzavieť.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4592
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

dnes mi v Hlohovci vybehla skolacka spoza auta v protismere na prechode, tak davam silno na brzdu. asi tak 5 metrov za prechodom auto stale nestoji, tak idem do dvojecky a pokracujem dalej :) absko som ale necitil, ze by zasklbalo. kde moze byt chyba? bud som brzdil tak dobre, ze som to neprebrzdil alebo ze by bola chyba platnicky/kvapalina? gumy mam tiez hodne stare... co vy na to?

stastie, ze baba zastala, inak mam problem.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Musim zajtra pozriet co vsetko mi vadi pri heeltoe ale pedale to nie su. Akonahle zdvihnem patu zo zeme dviham tym padom aj vyssie koleno a jemne ho vytocim smerom do stredu k volantu a tam uz nemam miesto. Nie som v tom nejak exra dobry, mozno to este vychytam. Sedadlo viem posunut este dozadu, vety je to v pohode akurat na volant dociahnem iba v nigga style.

Acco po FL ma rovnake issues, videl som michalovu bielu acuru :) Nie je to ale ziadna tragedia, len to nepotesi.

Killswitch: ked das dupot na brzdu musi okamzite zabrat abs alebo ides do smyku ak sa nestalo ani jedno ani druhe moze to byt taka banalita, ze malo brzdis a nestihas obrusovat bordel z kotucov ( povrchova hrdza po dazdi). Prve prudke zabrzdenie je potom trosku vlacnejsie... Odporucam 3x prebrzdit zo 130 na 50, trosku dochladit jazdou a skusit. Pred tym skontroluj brzdovku aby si sa nahodou nezabil :)

Ad Lanos: http://forum.cars.cz/chevrolet/viewtopi ... =9&t=15800 5 rokov stara tema.

Vacsinou su uplne bez hrdze len dovozy IT a podobne. Sam som mal z dovozu celicu 1997, to auto bolo zo spodu ako nove a to nemalo ani pozink
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ZabitVypinac : vyskusaj si to na rovnej PRAZDNEJ ceste, rozbehnes voz 55, zabijes brzdu, musi vrieskat a kopat. Ked nekope, fakt ti nejde ábées. Kolesa sa samozrejme nesmu zablokovat ako sprievodny prejav. Velmi lahke vyskusat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"