Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

no zacina sa nam zvolebnievat a politici sa zacali premiesavat na vsetky strany. zeby potkany opustali potapajuce lode? ci sa nam tu formuju moreplavci podla hesla kam vietor tam otocena plachta? :-)

http://www.aktuality.sk/clanok/303782/l ... o-privela/
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

a co cakaju. opat vyhra smer, a s brutalnym naskokom.
a za to mozu si len tito d3ment1, co klamu, kradnu, a dookola to iste.

videl som bilboard obycajnych ludi sa mi zda? penazi je dost, len politici nesmu kradnut.. pravda, len kto mi zaruci ze obycajni nekradnu?

kazdopadne, opozicia si zabezpeci, ze fico bude mat aj 52%.. svojou blbostou. stare opozerane ksichty, ktore nikto nechce. bohuzial, nikto novy sa neobjavil.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

ja sa asi pocikam.... ak ludia vyhraju zalobu o uzeru /pozemky, tam potom som stratil poslednu nadej na pravny stat a jeho principy...na cele s p. bizonom :D:D:D opadol som prave,to som si nemal ani precitat.

uz som videl kopec totalne nezmyselnych rozsudkov,ale toto bude jeden z top !

len tak na zamyslenie, podla uvedeneho pripadu: ked ja viem o kupcovi ktory ma zaujem o konkretnu nehnutelnost, najdem vlastnika ponuknem mu 50tis ten to podla aktualnej trhovej ceny preda dobrovolne, a obratom ju predam zaujemcovi za 100tis, tak som vlastne spravil uzeru? lebo som "kupil" za nizku cenu? (aj ked tato bola dajme tomu trhova)? cena ornej pody v nitre sa nepohybovala ani v tej cene 40centov, vlastnici uzatvorili kupnu zmluvu dobrovolne, nebyt zameru jag/land nedostanu ani tych 40c... takze aka uzera? je to strasny vysmech,zakladna logika nepusti--samozrejme len moj skromny nazor.

najviac sa mi na tom paci ten advokat co si vymyslel kauzu,opat sa bude tyzden ukazovat v jojke, od kazdeho zo 100vlastnikov zobere 5k eur, a on jediny je vysmiaty a zvysok dovi :)

p.s. pokial viem stale "plati" kazdy moze robit co nie je zakonom zakazane... v skratke bez dalsich suvislosti
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6930
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

@quicky, hovori ti nieco insider trading? tiez je to trestny cin, a toto je dost podobne
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

urcite teda vies ako lahko sa "riesi" v trestnom "insider trading"... tak isto vies co je prezumpcia neviny v obciansko pravnom spore(pokial to chcu hrat na "insider").... takze asi tolko :)

a hlavne pointa toho je ,ze by realne postihnuta podla § 265 TZ moze byt len osoba, ktora taku inf dostala zamestnaní, povolaní, postavení alebo vo svojej funkcii atd atd... cize konecnu firmu to opat raz nezaujima, nakolko spojit ju s takouto osobou je nerealne aspon u nas si to myslim...
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

quicky: predstav si ze mas kamosa s ktorym sa roky stretavas, s ktorym ste chodili na vysoku skolu, ktory ti bol svedkom na svadbe, s ktorym po veceroch chodite na kkainove party, s ktorym spolu chodite za stetkami do grupacov a ktory je cistou nahodou aj minister hospodarstva. a jeden vecer ako ste spolu v svedskej trojke ti medzi inym povie "vies co quicky, dnes som si cital uzemny plan rozvoja na najblizsich 10 rokov a v okoli nitri sme urcili priemyselnu zonu". a nakolko si uspesny "slovensky podnikatel" a mas v supliku par desiatok tisic zbytocnych eur, rozhodnes sa postupne v priebehu 4 rokov vsetky tieto pozemky skupit za 15 centov meter. prejdu 3 roky a tvoj kamos ti na jednej akcii povie "no quicky neuveris ale na slovensko chce prist land rover a ponukli mi za dobre vybavenie miesta novy nadupany land rover aj s plnou nadrzou". vtedy tebe svitne ze mas predsa pozemky v priemyselnej zone a hned na to zareagujes "pocuj, ja mam pozemky pri nitre, ak ich ponuknes land roveru, ja ti kupim za to rovno maserati, co ty nato?" a samozrejme maserati je viac ako land rover, takze tvoj kamos ponukne land roveru na rokovani 4 pozemky, jeden pri trebisove, jeden pri vranove, jeden pri sobranciach a jeden pri nitre. a co si samozrejme land rover demokraticky vyberie a bez ziadneho natlaku? nitru. a smahom carovneho prutika mas ty 10 mega vo vrecku, kamos ma nove maserati, spolu to oslavite v bordeli a vsetko prebehlo podla zakonov, lebo ty si pozemky kupil pred 4 rokmi, lebo land roveru sa ponukli 4 pozemky. a nakolko uz mate prvy kseft za sebou, porozprava ti aj o pripravovanom obchvate bratislavy a tiez o pripravovanej dialnici do kosic...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

suhlas, velmi pekne opisane praktiky, ale mozno ani nemusia byt v bordeli na hasis party, ale kludne jeden telefonat znamemu.
a potom sa cuduju, ze niekto ma love na kajmanoch. ajasne ze ma, len nie na seba. ludi ktori radi vlozia love na svoj ucet je x a radi to urobia aj za minimalnu proviziu. tak jak ma bubaky dzu...., jak mal alebo ma mec...., jak maju prakticky vsetci, tak ich ma aj posledne medialne menovany. to snad vidi kazdy, pri tolkych predrazenych zakazkach ktore tu su. snad si nemyslia ludia, ze to "navysenie" ostane firme co predava :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ked sme uz pri "vychode", tak ma fascinuju tie staznosti z vychodu, ze k nim ziadna fabrika nejde. Funderia Condals chcela novu fabriku (zlievaren) pri Presove. Samozrejme sa objavila peticia a protesty, takze na vychode z toho nic nebolo a nakoniec budu mat fabriku v Sturove. Ale predpokladam, ze to bude znova stara znama retorika "vsetky investicie idu na hnusny zapad". Vychod ma tradiciu v zeleziarstve (VSZ/US Steel), ale asi je jednoduchsie preskolit ludi, co robili cely zivot lepenky nez postavit fabriku na vychode :laugh: .
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

jergus ja som si toho uplne vedomy ako to funguje,je to tak vsade ci sa to tyka VO,alebo takychto "podpultoviek"...ale otazka je ako to dokazes ,ze sa take deje ? je to proste tryhard,co sa nestane.

a este raz ,dnes som sa bavil s par advokatmi, taktiez sa akurat dobre zasmiali nad tou "zalobou za uzeru" :D tesim sa ...ale on bol vzdy nalesteny konik do telky akurat ...tak si pockam :D :D
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

toto kradnutie ala pozemky je podla mna malo vyuzivatelne v praxi. nechodi sem niekto kazdy den, takze ano zarobit sa da, ale nie vzdy.

a kedze ludia sa ozvali, aspon je to medializovane, a co som pocul idu robit kroky, aby sa ta firma dalej nenabalovala. aj tak by som chcel vediet kto to pustil ale to sa nedozvieme.
co ked to vobec nebol politik ale nejaky uradnik/sekretarka co sa dostala k info? :)

naopak, vezmime si nejake vacsie zakazky - napr kupa IT cisto, kedze sme IT stranka :) ako su stavane podmienky - tak, ze prakticky do vyberu sa moze prihlasit jediny dodavatel. staci tam podmienka, ze za posledny rok dodal statnej sprave IT za min. 1 000 000eur. Vitaz .- datalan a to sa ani neprihlasil este. Pretoze taky objem dodavok nema nikto. Na taky HP desktop, co stoji v alze 269eur a office zdarma, oni nahodia cenu 549, dodaju office za 99 cize to mame 648e. Rozdiel pomaly 400eur na jednom kuse. A ked vyhraju a ludia to napadnu, ze sak to je predrazene, tak si to obhaja: ale tu mate 3roky podporu a servis u zakaznika na mieste. Ale to je kvalitny PC od kvalitneho dodavatela, nie takeho co na druhy den nebude fungovat (alza urcite kladne zajtra, pricom konkurencia ma podobny PC aj za 240eur.. :)
Takymto sposobom sa nakupuje IT hlavne pre vzdelavacie insitucie. Tie si same kupit nemozu - nemaju love, tak dostanu. A potom to musia poistit na nakupnu cenu, takze 10HPciek poistuju na sumu 7000eur, nie na realnych 3000eur. (cize stat vlastnych okrada dvakrat, nielen raz...) A tie poistky niesu lacne. Aj ked uprimne, servis na mieste funguje - odskusane niekolkokrat, ale urcite nema cenu 400eur na jednej PC zostave....
a takto sa to robi, a tie zakazky su kazdy den. pozemky tu mame raz za cas.

Dajte si tuto sumu dokopy s predajom 2000PC a vynasobte. Melko eur len tak.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

to je uplne vsetkym jasne,ze to tak chodi... z toho sa 20perc prerozdeli osobam co to dohodili a vsetci spokojni... proste s tym clovek nic nespravi:) ja sa uz nad tym ani nepozastavujem,bohuzial to tak je a viacmenej to nikto z obcanov nezmeni.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

jakze nie? a volby mas naco???? na paradu??? to je skvele, rezignovat, sak kradnite.
mi pride ze takyto pristup moze mat iba clovek co mu daco kvapka...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5603
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Odar »

felipe25 --> Menuj jedinu vladu po 1989, ktora nekradla :facepalm:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

felipe gratulujem ti pokial si fakt taky naivny,ze si myslis,ze hocikto sa do vlady dostane,nebude "kradnut",alebo nebude nechavat zarabat rodinu a kamaratov :)) fakt cg:)

kazdy jeden z nas keby tam bol robi to iste, teda sory 99percent ludi :) kto povie ine je len pokrytec alebo zije vo vlastnej bubline.

ide len o to ci to robia prilis nenazrane ako vsetci smeraci...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6930
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

no, kradnut ako kradnut. sucasny politicky system funguje tak, ze na to aby si bol zvoleny potrebujes kontakty, peniaze, podporu. rovnako aby si nieco mohol presadit co posunie krajinu dopredu, potrebujes k tomu podporu tych ktori ti to pomozu odhlasovat. nasledne tymto ludom potrebujes hodit nejaku kost v podobe nejakeho predrazeneho tendra a pod., co v principe sa kvalifikuje za kradnutie. politika je o robeni kompromisov, preto akakolvek predstava o vlade odbornikov ktori daju krajinu do poriadku je naivna. takze bez "kradnutia" sa politika robit neda, akurat je otazka ci kradnutie je hlavna agenda, alebo nevyhnutne zlo.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Debata o všetkom"