Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa KocuR »

Bluetooth asi velmi nie, ale uz aj svoju Z3C viem jednoducho pripojit na telku ci uz drotovo cez MHL, alebo bezdrotovo cez Miracast. Ja si to viem predstavit uz teraz na take jednoduchsie pouzivanie, teda nejake wordy, excely a popri tom fejsbuk a pocuvanie hudby, ved doma ajtak vacsinu casu nerobim nic ine a niektori nerobia viac ani v praci.

K tomuto podla mna prenosne zariadenia smeruju, urcite to ale nevytlaci desktop.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

To ze ty pripojis na telku svoj droid je sakra rozdiel.

tu je v skratke myslineka..ako aj jadro celeho smerovania MS .Spajanie platforiem..
Samozrejme ze continuum je nie na to,aby nahradilo desktop :)
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa molnart »

podla mna super napad. ja uz napriklad niekolko mesiacov nad tym rozmyslam ze si zadovazim nieco na sposob tych HDMI stickov, lebo v podstate cez tyzden zapinam pc len kvoli tomu aby som si precital spravy na nete. otazka je ako to popasuje s viacerymi oknami, lebo casto mam ze na jednej strane mi bezi video a vedla citam nejaky clanok.

keby som bol scifista tak by som povedal ze si to viem zivo predstavit aj v robote, namiesto tazkeho notebooku by som nosil iba mobil ktory by som v kancli hodil do dockiny a uz by to slo. o vykon sa nebojim, viac ako 3 giga ram nemam ani na notebooku (32 bit os :E ), a v podstate pouzivam len word, excel, powerpoint a outlook, na to by to stacilo, a ked nie tak to by sa riesilo cez RDP. ale kedze robim vo firme ktora si objednala od lenova custom notebooky mimo specifikacie (vadila im citacka otlackov) a nasledne ich nechala dorucit lodou z taiwanu aby usetrila na doprave, ale pre istotu objednala na sklad aby ich mohla vydavat aj o 10 rokov ked tie dnesne sa pokazia, tak to bude realitou u nas niekedy okolo roku 2100
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa KocuR »

Per: asi ti nedoslo ze ja neporovnavam Miracast s Continuum, ale narazam na HellAngelov prispevok o podavani telefonu.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
badyto

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa badyto »

Tak ja som si skusil doma spravit take podomacky vyrobene "open-kind-of-continuum", aby som si odskusal ake by to asi mohlo byt :)
Nahodil som na moj nvidia tablet full desktopovy ubuntu (dualboot s androidom). Pripojil 23" monas via hdmi, klav + mys. Musim skonstatovat ze 80% ludi co vyuziva pocitac iba na internetovanie/officovanie to vykonovo staci... Hej, nie je to ziadny extra zazrak vo vykone, ale ide to uplne fpoho. Jedine co je blbe je fakt ze ten tablet ma ARM procak, takze bol problem doinstalovat flashplayer a zopar dalsich apps, kt. su oficialne dostupne len pre x86. Keby to ma spominany Core M7, tak verim ze by mi to dokazalo nahradit desktop na lajtove pouzivanie...

Kukuc: https://goo.gl/photos/7vMYiddoGPQmezVJ7

Edit: Keby mam este BT klav+mys a nejaky cacany dock, tak by to aj vypadalo velmi pekne na tom stole, teraz je tam kopec kablov :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... a teraz si este poprosim Autocad, Photoshop s Premierou, VMware vCenter (prevazna vacsina svetovych serverov dnes bezi virtualizovanych - okej tuto existuje aj web klient ale je to taka mala tragedia ked clovek nieco seriozne a rychlo potrebuje, to rozhranie je strasne hlavne na vysokom rozliseni co 23" ani nahodou nie je), zopar nejakych CRM/ERP nastrojov, Microsoftacky SQL Server respektive jeho seriozny management a ine BEZNE podnikove veci na tom Ubuntu. A ani trosku sa nechcem bavit o tom akym sposobom mozem cez taketo zariadenie presuvat nejake data. Cojaviem podme to porovnat s gigabitovym pripojenim na LAN a poziadavkou co najrychlejsie (cas su peniaze a produktivita k tomu) natlacit 50GB instalaciek niekam na server[y].

Skus na hentom nieco naprogramovat a vyskusat :)

Ved vravime : pre ludi co browsuju fejsbuuk alebo onanuju s telefonom v trolejbuse cize nic poriadne nerobia to moze byt vydrzatelne. Preto existuju tablety a hodne velkom pocte (pre mna totalne nepouzitelne, ludia to masovo beru a ja sa cudujem co s tym prepana chcu robit). Ked si mam kupit listok napriklad na vlak tak "to" zrejme dokazem pouzit. Inak... u mna bez sance.

Bohuzial. 3kg notebook a 16GB RAM s dvomi SSDckami v nom. A hlavne dvomi externymi monitormi alebo docking station s dvomi monitormi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
badyto

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa badyto »

mp3turbo: Bud ti celkom nerozumiem alebo ty si akosi stale dokola tocis svoje... Pochop prosim ze nehovorim ze ide o nahradu desktopu, ze nejde o masinu na profi vyuzitie, bavime sa o lajtovom vyuziti (internetovanie, ofiicovanie a pod.) predstav si ze kopec ludi takto pocitac vyuziva, ba dokonca si dovolim aj tvrdit ze to je vacsina ludi. Stale dokolecka splietas o tom co robis ty v autocade a vmware a pod... Aaaano, chapem potrebujes tieto nastroje pre pracu, preto pre teba toto riesenie nie je vhodne. OK.
Co sa tyka toho co som ja doma testoval neber ze ti to nutim, nemusis si kupit ani moj malicky nepouzitelny 23" monitor, ani moj stolik, pretoze tam by sa ti tvoje monitory nevmestili. Ubuntu ti taktiez nenutim, ved som len chcel napisat ze podobne zapojenie je mozne a ze ma prekvapilo svojou funkcnostou a tiez pisem o tom co ma tam obmedzovalo. Skus si prosim este raz precitat o com je tento topic, urcite budem rad ked napises nieco k veci.
ANONYM_a7

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

projektu fandim ale cloveku co len konzumuje obsah a surfuje staci napr iPad. Cize taktiež očakávam od toho vyšší výkon aby to malo pre mňa osobne zmysel vôbec používať. A akosi sa mi nechce veriť žeby to zvládlo hard office zaťaženie :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa HellAngel »

Na to aby som pozrej fajsbook a ndt nepotrebujem krabicku za 800e. Za 800 le mas uz celkom silodnypc, co toho zvladne viacej. To , ze sa to da peipojit na monitor a podobne, to sa da aj dnes. Co sa tyka office, tak 365 je velmi slusna vec.
Ja nevravim ze je to hlupy projekt, vizia do buducnosti musi existovat, ale pri dnesnch OS a hw mi to nepride realne a zbytocne.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

aku krabicku ? ved to budu mat vsetky lepsie lumie :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa HellAngel »

ok tak lumia, je to krabicka. sorry za moj neodborny nazov telefonu. Este mam vo vzyku pouzit tehla. :rolleyes:

Napadla ma este jedna vec, ak to bude aj telefon, co sa bude diat, ak tu lumiu zapnem do doku a budem pouzivat ako pc a niekto mi zavola, vytiahnem ho z doku a mam po PC alebo co? Mne to proste nedava vacsi zmysel :rolleyes:
Naposledy upravil/-a HellAngel v Št 24. Sep, 2015, 15:34, upravené celkom 1 krát.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

kukal si tie videa? budes mat "pc" aj telefon NARAZ..tj..continuum bude fungovat,ale aj telefon bude fungovat..dva monitory ;)
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa Blackhawk »

HellAngel napísal:ok tak lumia, je to krabicka. sorry za moj neodborny nazov telefonu. Este mam vo vzyku pouzit tehla. :rolleyes:

Napadla ma este jedna vec, ak to bude aj telefon, co sa bude diat, ak tu lumu zanem do doku a budem pouzivat ako pc a niekto mi zavola, vytiahnem ho z doku a mam po PC alebo co? Mne to proste nedava vacsi zmysel :rolleyes:
To vazne zacnes nieco komentovat a kritizovat bez toho aby sis i o tom nieco precital? :? :facepalm:

Nieco k teme, pred par rokmi tu bol mobil od Motoroly, konkretne Atrix, ktory skusal nieco podobne, aj ked to nebol desktop ale dokina bol vlastne notebook (monitor, klavesnica a aj baterka myslim)



Pre ludi, ktori uz teraz pouzivaju rozne slim ultrabooky je to mozna alternativa. Ci to bude mat uspech sa uvidi.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa HellAngel »

ok, sorry, preskakoval som video a nevsimol som si to zodvihnutie telefonu.

Ja to beriem ako myslienku, viziu, ale proste neviem si to tak uplne predstavit v beznom pracovnom pouzivani. Mozno v nejakom office kde maximalne spravia nejaku tabulku alebo dokument. ale co pripajanie k databazam, co podpora programov. Chcete mi povedat ze tam narvem uctovnictvo pripadne infomacny system, na ktorom pracuje cela firma, photoshop a podobne veci? Co velkost uloziska? Domenove pripojenie? Vela otaznikov, zatial co som videl to mozem tak dat mojej mladej nech si na tom surfuje a pozre net. Ale za 800e jej kupim mobil, tablet a notebook, ktory ma plne mobilny. A este pojdem na pivo s kamosmi.
Ale ale raz napisem, nie som proti tejto myslienke. Je to isto zaujmave
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Desktop je mrtvy, nech zije Continuum

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

neviem odkial mate furt tu cenovku..ani vlajkova lumia nikdy nestala a ani nebude 800..
max 600
continuum budu mat ale aj ine ako vlajkove lode..cize to kupis aj za 300-400

Návrat na "Debata o všetkom"