Hi.
Nakolko mam tento router a je po zaruke, rozmyslam, ze by som tam skusil dat DD-WRT. Postup je pomerne jednoduchy, najhorsie, co sa moze stat, ze sa z neho stane tehla.
http://joeyiodice.com/converting-tp-lin ... to-dd-wrt/
https://www.youtube.com/watch?v=P2E9CMkkU3o
Zaujima ma, co by som tym oproti stock firmware ziskal. Bezpecnost? Ficuriny? Nebodaj vyssi vykon? Nemam sajnu. Da sa niekde najst trebars porovnanie vykonu roterov so stock firmware a DD-WRT? Extra naroky nemam. Potrebujem zasifrovanu wifi a par zariadeniam v DHCP priradit pevnu IPku podla MAC. Ine veci nevyuzivam.
Oplati sa mi s tym babrat (nakolko je nasledne nutna konpletna konfiguracia)?
Dik.
TP-Link WR1043ND v1 stock VS DD-WRT
-
mp3turbo
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 14446
- Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
- Bydlisko: ta Blava, ňe ?
Re: TP-Link WR1043ND v1 stock VS DD-WRT
>> Potrebujem zasifrovanu wifi a par zariadeniam v DHCP priradit pevnu IPku podla MAC. Ine veci nevyuzivam.
tak potom zbytocne nespekuluj.
tak potom zbytocne nespekuluj.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
- Chris
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 5477
- Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
- Bydlisko: Bratislava
Re: TP-Link WR1043ND v1 stock VS DD-WRT
vyssi vykon, stabilitu, vacsie moznosti nastavenia a doinstalovania roznych veci.
Ako fileserver, torrent server, vpn a print server a kopec ineho. Prakticky ako maly linuxovy serverik so spotrebou do 10W
Ako fileserver, torrent server, vpn a print server a kopec ineho. Prakticky ako maly linuxovy serverik so spotrebou do 10W
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
- Pepeb007xx
- Sponzor fóra silver

- Príspevky: 3391
- Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
- Bydlisko: NM
Re: TP-Link WR1043ND v1 stock VS DD-WRT
mal som tento router a mal som v nom wrt a moc featurier som neziskal,neoplati sa ti to imho
PC MB Asus B550-F CPU AMD 5800X3D @4,4GHz CPU AIO FD Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ RX9070XT RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case FD North Chalk Monitor LG C5 42" OS Win 11PRO64SK Audio Edifier S880DBmk2 DAC Topping DX1 II GamePad Xbox wireless Phone iPhone17PM Buds Noble Rex5 Dongle Noble Sceptre #lifetimespotifypremium NAS MB Asrock Z790 CPU Intel 14400 @2.5GHz CPU fan ARCTIC Freezer RAM Crucial 32GB DDR5 SSD cache WD 2x500GB HDD Toshiba 3x22TB PSU Corsair RM750x Case Jonsbo N5 UPS EATON 5E OS UNRAID #homeassistant #plex NETWORK Router Mikrotik hAP ac³ MESH 3×Asus RT-AX55 Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON ECO800 AV TV Philips 65OLED806 NVIDIA Shield PRO Samsung HW-Q950A 11.1.4 TV Philips 77OLED769 Google TV Chromecast Streamer 4K TCL TS8111
- Chris
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 5477
- Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
- Bydlisko: Bratislava
Re: TP-Link WR1043ND v1 stock VS DD-WRT
DD-WRT ? Open-WRT alebo ake WRT ? Ja uz asi neviem potom, ked tam naflashujes firmware na baze debianu, kde existuje miliontristo predkompilovanych balickov, tak ja potom asi uz neviem ?Caprissone napísal:mal som tento router a mal som v nom wrt a moc featurier som neziskal,neoplati sa ti to imho
Tu mas cast zo "zakladnych" navodou, moznosti je este viacej....
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Tutorials
Ja som si to pomylil s kamosovym WRD4300. Ale co uz 5 rokov pouzivam DD-WRT tak stale bol gain vo vykone/wifi ale hlavne featury. DD-wrt je hlavne open projekt, ktory sa zameral na buffalo routre, kde su firmwary platene. Cize musis pozriet review, ktora fw verzia je dobra.Odar napísal:Chris --> K tomu vyssiemu vykonu mame nejaky zdroj? Ja som zial ziadne benchmarky nenasiel.
Ale 1043 je vykonovo nic moc, ale aj na slabsom mi par rokov v poho bezal VPN,File, TRansmission a Print server
Kód: Vybrať všetko
Atheros AR9132@400MHz 32MB 8MBMaster of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
