Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

anonym_a8

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Quicky, a to ma presne strasi na jazdenych autach, ze ked ho chcem kupit, vela aut ma realne cez 350.000km, cize niektore napravove diely boli davno vymenene a ludia si daju za euro do kolena vrtat, hlavne nech to chvilu vydrzi, ved to neskor cele predam. To su potom casto tie cukrikove stavy u nas, vsetko vymenene, casto krat preventivne a zle.
Ano, ked nemam peniaze a nemozem ist autobusom, dam tam nieco lacnejsie, ale potom to nasledne hned riesim... (co sa uz v reali nikomu nechce a stoji to 2x viac nakoniec)
Ale ja som len taky extremista, co do prvovyroby trochu viac vidi.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5213
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Le_Frog napísal: Prepac, ale toto je top vyrok. Rontgenove oci, materialove inzinierstvo podla vone, pribeh vlakien na "omak" (dotyk), ...
Proste tam je skrytych tolko veci a preto niektore capy a diely praskaju a praskaju.

Za kvalitu sa plati. Lacnejsie diely na napravy nepatria. Ono to chvilu vydrzi, ale nikto ti nikdy nezaruci, ze to vydrzi to co original vydrzat ma. Nemyslim len zivotnost, ktora je zrejma, ale aj pevnosti v krizovych situaciach a podobne.
Prepac, ale takych 5-7 rokov dozadu cely bmwklub ospevoval MeyleHD, zrazu poslednych par rokov dosla moda, ze len Lemforder. Mozno to preto, ze v okoli ZA zacali ponukat rozne "polske" verzie meyleHD ? Mozno to slo aj z nejakych inych klubov, ale zachytil som to len na bmwklube.

Menil som vsetky silenty na prednej naprave a rozdiel medzi meyleHD a Lemforder bolo 1-1,5e.
Kamos kupoval meyleHD z nejakeho neznameho shopu v CZ. Dosli mu 2 x meyle HD rovnakeho typu, ale znacky meyleHD, plus guma bola ineho sfarbenia a na pohlad aj zlozenia.

Napisal do DE do meyle priamo, tii to chceli hned na preskusanie a ze na 80% ide o fake, takisto chceli vediet predajcu, distributora a zacali to riesit. Nasledne predajca na svoje naklady poslal druhy silent, tak ako bol ten prvy "origo"....


Zase co je lepsie, kazde 3 roky/100k vymenit silenty na ramenach, premazat skrutky a celkom v pohode povolit ?

Alebo ako OEM vydrzia prakticky 8 rokov/cez 200tis. km, ale mas problem povolit skrutky, lb tam nasla vlhkost a zahrdzaveli tak, ze skor ako ich povolis, tak ich strihnes. Alebo nahrievat autogenom, alebo ak nemas miesto, tak len odpalit a potom kupovat aj skrutky atd ???

To je taka recnicka otazka, ci vobec na SK cestach na nejakych nizkoprofilovych 17-19" vydrzi podvozok viacej ako 100tis..... :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

a samozrejme je to otazka majitela a samotneho auta:)

ked viem,ze si auto necham 1-2 roky,tak kupim rozumnu alternativu co mi s kludom vydrzi tie 2 roky, samozrejme ak je rozdiel ja neviem 30 a viac %... ak je rozdiel radovo par euro,tak to neriesim a dam lepsie..

ale uprimne: ziadny kupujuci neohodnoti cenu investicie do auta byvaleho majitela! kazdy si to uz radsej spravi sam a vie co do auta dal,cize sa necudujem majitelom ktori chcu predat svoje auto,ze da nahradne diely lacne aby t obolo v poriadku (ci vydrzi len 2 roky oproti orig 5)...

sam zoskusenosti poviem,ze ludi jedine co zaujima je cena, ked clovek predava rovnake auta jedno za 10tisic smetak a druhe za 11500 ale vyservisovane a preinvestovane,tak vzdy vzdy ludia "radsej" kupia lacny smetak :) bohuzial je to tak.
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Sak to , nepresvecis, ze sadnu a jazdia nemaju problem a menia tak olej. Oni radsej usetria 1000 ecok, aby preinvestovali nasledne min 2000 ecok postupne pomalicky pocas 1 roka na nahradnych dieloch. Klasika.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5203
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fullesh »

Pretoze jak sa hovori - nikomu never, ja si radsej tych 2000 preinvestujem ako niekomu verit na dobre slovo.

Neviem ako je to uvas vo vasich cenovych koncinach, ze tam je dovera niekde inde.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ved to, darmo mi niekto bude tvrdit, ze su tam komplet nove veci na podvozku a za pol roka sa to rozsype, lebo vsetky capy a silenty su Starline pripadne este vacsi smejd.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

no proste to tak funguje... preto to predajcovia tak robia a necudujem sa ...ja ked nieco kupujem vo vseobecnosti pozrem cenu/ucel/hodnotu pre mna a podla toho vyberam, hlavne v suvislosti s aktualnou situaciou :D

inak keby niekto - mam doma sadu kolies + pneu m+s matador 185/60/R14 ... :D :D
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7861
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

http://www.cas.sk/clanok/334602/k-hroma ... bilku.html
Mám pocit oklamaného zákazníka. Kupoval som si auto VW Touran práve preto, lebo ma zaujal ekologicky v pomere k výkonu.

:hysterical:
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirko285 »

Celkom dosť primitívne reakcie v tej diskusii. Je síce pravda, že Matej urobil zo seba šaška, ale voziť sa pár rokov na aute v podstate zadarmo, nie je podľa mňa zlý nápad...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja by som to tiez spravil keby som mal tu moznost.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Easa »

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2015092001

Toto stojí za to prečítať...Ako utratiť 5+ tisíc ročne na servise E39 keď je človek naivný debil
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Chris napísal:Prepac, ale takych 5-7 rokov dozadu cely bmwklub ospevoval MeyleHD, zrazu poslednych par rokov dosla moda, ze len Lemforder. Mozno to preto, ze v okoli ZA zacali ponukat rozne "polske" verzie meyleHD ? Mozno to slo aj z nejakych inych klubov, ale zachytil som to len na bmwklube.

Menil som vsetky silenty na prednej naprave a rozdiel medzi meyleHD a Lemforder bolo 1-1,5e.
Kamos kupoval meyleHD z nejakeho neznameho shopu v CZ. Dosli mu 2 x meyle HD rovnakeho typu, ale znacky meyleHD, plus guma bola ineho sfarbenia a na pohlad aj zlozenia.

Napisal do DE do meyle priamo, tii to chceli hned na preskusanie a ze na 80% ide o fake, takisto chceli vediet predajcu, distributora a zacali to riesit. Nasledne predajca na svoje naklady poslal druhy silent, tak ako bol ten prvy "origo"....


Zase co je lepsie, kazde 3 roky/100k vymenit silenty na ramenach, premazat skrutky a celkom v pohode povolit ?

Alebo ako OEM vydrzia prakticky 8 rokov/cez 200tis. km, ale mas problem povolit skrutky, lb tam nasla vlhkost a zahrdzaveli tak, ze skor ako ich povolis, tak ich strihnes. Alebo nahrievat autogenom, alebo ak nemas miesto, tak len odpalit a potom kupovat aj skrutky atd ???

To je taka recnicka otazka, ci vobec na SK cestach na nejakych nizkoprofilovych 17-19" vydrzi podvozok viacej ako 100tis..... :-)
Janko, kedykolvek prid a ukazem ti Control Arm z mojej A8, kde origo LMI sli do prdele po 190tkm na 9Jx19" a ukazem ti MeyleHD ktore sli doprdele po 10tkm lebo boli take tuhe, ze vsetko by si to odsrala palubovka, tlmice, a za chvilu by z toho bola hrkalka, to je podobny debilizmus ako polyuretanove silenty ked niekto nechodi na trackday, a potom zistuje, ze preco mu horne ulozenie doslova krici zpod tlmica. Vyrobca tu gumu nastavuje makku nie preto aby sa urvala (nieco vydrzat zas musi), ale aby nebolo pocut kazdu blbost, Meyle vydrzia, o to pokoj, ale su desne tvrde, na cap riadenia by som inu znacku ako OEM/LMI ani nedaval. Mal som Meyle napravu, nie dakujem, je tam spat origo (LMI/TRW), ked to stovku vydrzi, ja budem spokojny.





.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5213
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Easa, fakt super citanie, ktore mi sprijemnilo rannu kavu. Az najdes takeho viacej, tak postni. Bohuzial mam podobne skusenosti ako chalan so servismi....


Alex, ja to chapem co si myslel predtym. U Audi je to asi tak ako pises, pri Honde som si nevsimol nejaku zmenu. Ale prestal som jazdit mesto, tak mozno aj preto a coskoro dufam aj SK cesty :D Plus na zimu prejdem asi z 225/45 R17 na baloniky 205/55 R16 :laugh:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Wizik »

Chlapi, existuje niekde stranka s technickymi parametrami aut, kde sa daju porovnavat a jednym z parametrov je hlbka kufra? Ak o niecom viete, prosim, podelte sa. :)
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5203
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fullesh »

|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"