Podomovy predaj - zmena dodavatela energie - klamstva

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Podomovy predaj - zmena dodavatela energie - klamstva

Príspevok od používateľa felipe25 »

Dnes ma neskutocne nasral jeden typek, ktory sa dostal do brany.
Najprv sa dostal k jednemu z rodicov.

Veta, akou zacal, bola "neskutocna": dobry den, opisujem stav elektromerov pre VSE, a mam na starosti aj znizenie cien pre Vas. Totiz, boli SME ("akoze VSE") informovani, ze Vo vasej oblasti chodia podomovy predajcovia, a nudia ludi zmenit odberatela elektriny. Ma Vam ale ako Vas dodavatel ponukame ak ste nic nezmenili zlavu 5 az 20% na zaklade Vasej spotreby. Mozem vidiet Vase rocne vyutovanie?? Kedze mu bolo povedane, ze nam to potrva, povedal, ze pride o 10minut.

Prisiel o viac nez 3 hodiny, to som vsak uz otvoril ja, plny info zo stranky VSE. Opat na mna pustil tu istu vetu, ja na nho: Vy ste zamestnanec VSE? A on uz sa zakoktal, nieeee. ja som zamestnanec Vychodoslovneskej distribucnej. Ja na nho, a co to ma spolocne s NAMI? On na to doslova arogantne: " vidim, ze Vy sa do toho vobec nerozumiete, my pre Vas robime odpocty, opravy elektromerov, vsetko pre VSE". Touto vetou ma doslova zneistil, lebo uz som si fakt nebol isty, ci nieje z VSE. Nasledne na to mu hovorim: Ved ak ste z Vychodoslovenskej distribucnej, a mate na starosi nas elektromer, NACO VAM MAM UKAZAT VYUCTOVANIE, ked si ho krasne viete najst v systeme pre kazdeho z toho veziaku? On na to uz uplne zneisteny: Ved na to tu mam notebook, a usmev. Klakol si, ze vybera notebook, lenze tu nejak sa jeho "slova" vytratili, postavil sa, a so slovami: my sa vam ozveme pisomne alebo telefonicky ci mate zaujem o tu zlavu 5-20% a ja na to: my ked budeme mat zaujem, osobne prideme na Mlynsku do VSE odisiel nevedno kam. Doslova na nom bolo vidno, ze uz nevie co kecat.
Nasledne som vyguuglil, co je to ta vychodoslovenska distribucna, a mal pravdu, ta firma podla toho co ma na nete fakt robi veci pre VSE. Lenze, on nemal ziadny preukaz VSE ani tej distribucnej, tak som pre istotu zavolal linku VSE, a opisal dany stav. teta na druhej strane ihned: ano, zlava 5-20% vieme o tom, su to predajcovia zo slovak energy. A ked jej hovorim, ze on mi povedal ze nieje z VSE ale Vych. slovenskej distribucnej, mi hovori ze sa len hraju zo slovickami. Nasledne idem na chodbu, s tym, ze vytacam cislo mestskych policajtov, ale uz som ho nepocul. Doslova este raz ten ksicht uvidim, volam policajtov. Nedavno robili nieco take ludia pre O2, ze davali podpisovat pod klamstvami prechod od inych opov, a nahanali ich po ulici policajti /sice neviem co je na tom pravdy, ale po tej udalosti sme boli vyrozumeny, ze ked sa stane nieco podobne, nemame vahat, a na klamlivych predajcov volat policiu/.

Stalo sa daco aj Vam?

Inac, totalne prefikane zaciatky konverzacie, ktore doslova ukazuju na nich ako zlych, a mnohych uistia, ze ten pan co stoji oproti nim je ten dobry. (" Totiz, boli SME ("akoze VSE") informovani, ze Vo vasej oblasti chodia podomovy predajcovia, a nudia ludi zmenit odberatela elektriny. Ma Vam ale ako Vas dodavatel ponukame ak ste nic nezmenili zlavu 5 az 20% na zaklade Vasej spotreby.) No kto z tej vety si bude mysliet, ze on je presne ten nutitel zmeny?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Podomovy predaj - zmena dodavatela energie - klamstva

Príspevok od používateľa Leon »

Dobre to poznáme ... :)

... ja žijem v obci hneď pri Košiciach, a chodia tu po uliciach a klopú zaradom na dvere. Akurát majú tú smolu, že moja mama pracuje vo VSE na pozícií presne pre zákazníkov :D Minule tu zaklopali ale nebol nikto doma a ja som otvoril,... a keď sa predstavil, tak som hneď vedel ktorá bije, lebo už som vyškolený v podstate od mamy :D Tiež chceli vidieť vyučtovanie, tak im hovorím, že moja mama robí vo VSE (teda už RWE), a že ona nám už zľavu vybavila, ale nie tu ich :D a im hovorím, že na celej ulici majú ľudia od mami vybavenú zľavu. Tak sa otočil a išiel. Vlastne dvaja boli. Potom zaklopali na vedľajší dom a o 2 minútu už ani nešli ďalej (ostávalo asi tak 20 domov), ale odišli preč :D

... behali tu asi pred 2 týždňami znova,... lebo bol tu v pondelok ráno sused, že za ním boli akože VSE a dali mu takú a takú zľavu, a keď prišla faktúra, tak pozerá a tam je Slovak Energy. Tak prišiel riešiť za mamou.

... oni vyslovene nemusia byť zlý ani oyebávači, ale vieš, tak RWE má na východe monopol. Tak nejak sa musia presadiť. Len používajú divné praktiky.

... inak aby bolo jasné, ešte k tej Distribučnej a VSE (budem používať RWE). Distribučná aj RWE sú proste jedno a to isté - elektrárne. Len to majú rozdelené na dcérske firmy. Jedna vyrába elektrinu a druhá ju predáva. Majú to tak podelené bohvie prečo. Ale jedná sa o tú istú firmu.
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Podomovy predaj - zmena dodavatela energie - klamstva

Príspevok od používateľa Jednoduska »

door to door robia vacsinou ludia co nevedia najst lepsiu pracu (bez urazky, ved dnes je tazko najst pracu to vieme vsetci) takze od toho sa aj odvijaju ich "soft skills", je to smutne no ci uz elektrika, ci telko, ci ISP v principe nikdy neverte nikomu co vam klope na dvere, ako felipe napisal viete ist na pobocku a spytat sa :)

BTW neverte nikdy srackam ani po telefone, typu "obmedzeny pocet na vasej ulici"a tak no myslim ze to vam tu, inteligentnej mensine, hovorit nemusim :D

Este jedna perlicka, typek z Telekomu klopal na dvere otvorim a jeho super profi pristup predavaca, teda prva veta "Ranko, rodicia nie su doma?"
"Nie, preco?"
"a nebudu doma?"
"Nie preco?"
"Rad by som im ponukol internet bla bla bla, kedy mozem prist?"
"Nikdy, ja som majitel bytu"
"aha"

Tolko ku skillom door to door salesmanov :D aspon empaticky pochopil ze biznis nebude za co ma +.
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: Podomovy predaj - zmena dodavatela energie - klamstva

Príspevok od používateľa adam102 »

Stalo, pred par dnami. Dedo byva sam, tak to samozrejme podpisal, ved starych lahko ojekabatia. Maju tam odstupenie od zmluvy do 14 dni tusim, hned to potom zrusil.
Ja som v takych veciach velky skeptik, nic by som im nepodpisal ani za karton piva zdarma. Ved predsa ked je do toho zapletenych viacej spolocnosti, tak to nemoze stat menej. Jedine, ze by na tom boli stratovi na ukor mna (ha-ha-ha). Kdesi na stranke maju napisane aj take, ze: "nenechajte sa odradit znamymi, ze znizena cena za odber sa prejavi na vysokych servisnych poplatkoch" a bla bla bla. Iste.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Podomovy predaj - zmena dodavatela energie - klamstva

Príspevok od používateľa felipe25 »

ja beriem, ze ludia nemaju pracu. ale taketo klamstva pouzivat, aby zaujali? co tak pravdu, ale seriozne?
dobry den, som zo spolocnosti ktora Vam moze dodavat elektrinu lacnejsie, ako ta Vasa... bla bla. lenze preco to ludia nechcu? lebo poculi v telke, ake problemy mali ti, co zmenili poskytovatela. vyhrazky, penale, problemy s platenim.. proste, keby ta slovak energy bola "normalna" seriozna firma, ludia by nemali problemy. takto sa uchyluju k praktikam klamstvo, zavadzanie, dristy. Ja osobne by som toto robit nemohol. Na typkovi bolo vidno, ze je nervozny z kazdej mojej negacie, lebo videl, ze mne to nema sancu predat. O tom, ze nepodpisal isto viac jak 5 zmluv pomlcim. Ked ma za jednu 2eura, prakticky zarobi na dopravu, zradlo, a je na nule.

Na taku firmu ale len bic, nic ine si nezasluzia.
Ja si raz pamatam na prihodu, ako nam zazvonili predajcovia cez partnerov Orangeu. Ze ponukaju simku bez mobilu, s viazanostou a 200minutami za 24,99€. Mam im hovori: ja mam neobmedzene volania za 24,99€. A oni - alee to nemozete mat, to mate len do Orangeu vsak? A ona nie, to mam na cele SLovensko. A oni: tak to Vam neverime, ze mate za taku sumu, medzitym som dosiel k dveram, a hodil poznamku: poznate retencne? Odpoved: ahaaaaa, retencne, tak nic, pekny den, dovidenia :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Podomovy predaj - zmena dodavatela energie - klamstva

Príspevok od používateľa STENLY »

Slovak Energy je nejaký problém? V akom zmysle? My sme prešli dávnejšie k nim a platíme menej :?
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Podomovy predaj - zmena dodavatela energie - klamstva

Príspevok od používateľa Leon »

Veď to som vravel, že absolútne nemôže byť nič zlé. Len že majú iné praktiky na zháňanie zákazníkov, kvôli monopole VSE :)
.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Podomovy predaj - zmena dodavatela energie - klamstva

Príspevok od používateľa felipe25 »

http://www.elektrickaenergia.sk/diskusi ... atelia.php

praveze problemy s nimi boli, a boli medializovane. keby fungovali cestne a fer ako O2, tak sa ludia nestazuju.
prejdem k inemu, ok a platim menej. lenze ked sa ludia stazuju na zle vyuctovanie, alebo clovek neplati, a oni sa ozvu az o polroka vratane penale, tak je daco zle.
My sme sa zakaznikmi Slovakia Energy stali po tom, čo odkupili Energeticke centrum. Hned prve vyuctovanie bolo problemove. Kedze sme mali vacsi nedoplatok ziadali sme telefonicky o splatkovy kalendar, operator povedal ze po zaplateni zvysenej zalohovej platby (z 13 na 121 eur za plyn!!!!) nam kalendar zasle....namiesto splatkoveho kalendara prisla posledna vyzva pred odpojenim...
Ahoj Barbora, v Slovakia Energy som od 1.6.2013. V decembri 2013 mi prislo ich prve vyuctovanie, ktoreho vysledkom bol preplatok. Zaroven mi prisla aj nova dohoda o platbach(zalohach) na plyn na rok 2014.Na moje velke prekvapenie mi dvihli moje stvrtrocne zalohove platby o takmer 70%.Ani po niekolkych telefonatoch a listoch nie je moja vec vyriesenia a to je uz februar.Poslednou kvapkou bolo info oznamenie SIPO, ze vo februari mam splatnu zalohu za plyn (predpokladam ze za 01-04/2014) na sumu 62€
takze, uz len par skusenosti z netu su dokazom, ze s nimi nieje vsetko koser, a snazia sa zarobit na nevedomosti, a neviem com. je x ludi co zaplati, a neriesi.
my mame vse roky, a v zivote ziadny problem. za tu zlavu to nestoji, 11% dole da aj VSE pri viazanosti. a oni nukaju 5 az 20% na zaklade coho?
tu sa presne pise, ze nemozu povedat aku daju zlavu, lebo nevedia, ake budu ceny :D


dalsia firma:
http://www.seredonline.sk/clanky/energe ... podpisali/

keby tie firmy nerobili s klientov blbov /zmluvne pokuty, viazanost 5rokov, skryte poplatky/, myslim si, zeby sa k nim ludia chovali inac, ale ZASA, tieto firmy by potom nemuseli robit podomovy predaj, ale ludia by k nim prisli sami, No NIE?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Podomovy predaj - zmena dodavatela energie - klamstva

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Bohuzial Felipe, zijeme kde zijeme a kedy zijeme, ocividne sa s tym nevies zmierit. Rozumiem ti, ano, a aj suhlaism, no kapitalizumus nepusti.

sef firmy urobi hocico preto aby sla hore a radovi zamestnanci to bud budu robit alebo nebudu mat robotu.
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Podomovy predaj - zmena dodavatela energie - klamstva

Príspevok od používateľa 4040 »

Mne teraz SPP ponúka prechod aj elektriny k ním , že budem mať všetko od jedného dodávateľa, na jednej faktúre a samozrejme lacnejšie.Pár mesiacov dozadu zase RWE prechod plynu zase k ním a samozrejme, opäť lacnejší plyn ako SPP.
Takže normálne obyčajný boj o zákazníka.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Podomovy predaj - zmena dodavatela energie - klamstva

Príspevok od používateľa faugusztin »

Jednoduska napísal:Este jedna perlicka, typek z Telekomu klopal na dvere otvorim a jeho super profi pristup predavaca
Tak ono vseobecne je to tragedia s tymito ludmi... Napriklad ja som si pred pol rokom aktivoval O2 Fer na pausal; okrem toho mam za 5 euro od Telekomu 50 minut volani a 2GB net (retencne) a este niekde aj jednu simku Orange Pausal Start. No a co sa nestalo, vola mi nejaka trietia spolocnost, na moje O2 cislo, ze ci ho nechcem preniest do Telekomu. Boha, vsak ked uz robia pre Telekom, tak nech si boha zo zoznamu zakaznikov O2 odfiltruju ludi, co su aj v Telekome.

Co sa tyka elektriny, u nas chvalabohu nemaju sancu. Novostavba, +/- vsetko mladi ludia do 40 rokov max. Ani to zatial neskusali.

Návrat na "Debata o všetkom"