Y50 (popr. Y700?)

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Janci6
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ne 27. Dec, 2009, 16:55

Y50 (popr. Y700?)

Príspevok od používateľa Janci6 »

Ahojte,

zvažujem kúpu notebooku, favoritom sa kvôli cene stáva Y50 na k24.sk, strop je ~900€.
Ktorá konfigurácia sa najviac oplatí? Chcel by som ho mať aspoň 4-5 rokov, plánujem produkovať hudbu v fl studiu, hrať hry, občas spraviť nejaké video a iné bežné, už menej náročné veci na HW.

http://www.k24.sk/search/cs/run/showPro ... Products=1

Preferujem systém bez OS. Oplatí sa priplatiť za 1TB HDD+8gb SSD -> 256gb SSD? i5 -> i7?
Sú tieto ntb spoľahlivé?

Zároveň sa na trhu začína objavovať Y700 -> lepšie chladenie, procesor šiestej generácie, DDR4 a lepšia výdrž. Stojí za to počkať, kým jeho cena padne na úroveň Y50?

Vďaka,
Janči
Používateľov profilový obrázok
manko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Št 27. Jan, 2011, 14:05
Bydlisko: Okres VK

Re: Y50 (popr. Y700?)

Príspevok od používateľa manko »

No z osobnej skúsenosti. Ja ho mám len na hry internet a pozeranie filmov. Mám i5-ku 8gb ram HDD som mal SSHD ale je to strašne pomalý disk dokupoval som SSD. Chladenie na i5 je dobré grafika tiež maximá sú okolo 70 stupňov. Starý TN monitor je nič moc. Na spodnom kryte je zadná časť plastová vela ho prenášam denne tak 4-5x zatvorím a otvorím začínajú sa tam objavovať praskliny. Zvuk fajn mikrofon až prekvapivo dobrý lepší ako na herných slúchadlách :D A problémy z ovládačom na grafiku Nvidia používam staršie vydanú verziu lebo nová zhadzuje OS a mrzne... Na pár kusoch sa objavuje problém z Wifi modulom intel dual band. Mám ho niečo cez rok a počítam tak ešte do konca záruky a bude treba nový... Nepočítal by som z tým že vydrží 4 - 5 rokov. :good:

Návrat na "Nákupná poradňa"