Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

hej a ta zaruka je na prehrdzavenie, ale za urcitych podmienok. Ze ti to musi hrdzavies z vnutra von a nie naopak. Cize malokedy si auto z vnutra polievas :hysterical:


@Odar, sak to, neviem si predstavit na SK ako sa taketo "featury" predavaju :)

az by som mal tu moznost, tak sa na vyhrievany volant z daleka ...., ale radsej zoberiem klimatizovane sedacky.
Lb terajsie auta sa ti rychle zohreju + mam garaz, cize to sa da prezit. Ale v lete ked mas zaparenu rit a ani klima nepomoze, tak je to blbe . :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa newmi »

Snake napísal:Turbo, internet poznas, precitaj si skusenosti majitelov. Keby to nemal kolega, neverim, kazdy jeden rok problem s hrdzou po zime. Kamos na Kii to iste.
Tak mal curva smolu. Hyundai accent rv 96 hrdza sa zacala objavovat az po 15 rokoch, aj to mierne. Predal som to svagrovi a doteraz na nom jazdi a ziadna hnilota, na svoj vek zachovale auto, akurat plasty sa rozpadaju. Ja mam 3roky i30 rv2012 a nic zatial. A neviem o ziadnom hnilom hyundai.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Kia Ceed 2007, dnes ju pozerali v servise, žiadna hrdza.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

hyundai accent 2007 hrdzavy po 3rokoch :D motor tiez nejako podivne klepe .. jazdene dlhe zahranicne trasy ... :D
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

lacika napísal:cize twingo este sluzi? :D
Kazdym dnom ide lepsie! :cool:
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

aj to samo vyraba palivo, ci to je len vysada niektorych octavii?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
DanOne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 285
Dátum registrácie: So 09. Máj, 2009, 15:09
Bydlisko: Bratislava/Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DanOne »

Bezny smrtelnik si uz katalog Elit nepozrie? http://ecat.elit.sk/ Pol roka som tam nebol, dnes pyta registraciu.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Tiez som si vsimol. Autokelly funguju stale bez registracie.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

DanOne napísal:Bezny smrtelnik si uz katalog Elit nepozrie? http://ecat.elit.sk/ Pol roka som tam nebol, dnes pyta registraciu.
Veruže nie, jedine sa zaregistrovať (čo vraj ešte stále nejde online, jedine na pravádzke). Osobne ten krok nechápem, ale čo už... ...aj mne chýba... :cry:


Stala sa mi taká vec s autom. Dobrý týždeň som ho parkoval nazvime to že v lese. (V podstate je to začiatok lesa, kde je veľmi málo chatiek). Ten týždeň tam to auto bolo samotinké samé, nikde nikoho. Po týždni, včera podvečer som si poň prišiel. Naštartovalo a idem...
No a už počas cesty odtiaľ som si všimol hneď niekoľko závad.
Chybové hlásenie na palubáku, že málo oleja; chybové hlásenie na palubáku, že zle nastavený svetelný uhol stretávacích svetiel, sem-tam vypadávanie servotronicu, sem- tam neukazovanie rýchlosti auta a bohvie čo ešte všetko na čo si teraz behom písania nespomeniem.
To mi akože vážne nejaký zver rozkusal nejaké káble? :furious:
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

velmi pravdepodobne :(
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

No naparádu...
Tak som si auto pichol aj na diagnostiku a ten zoznam chýb... ...och joj...
servo (píše skrat na solenoide), motor (regulácia množstva paliva mimo rozsah), svetlá (chyba nastavenia výšky svetiel, nevidí pin 4 a 6 na ľavom svetle), svetlá (odber prúdu ľavého stretávacieho svetla mimo rozsah), motor (oleja je dosť, za behu motora kontrolka tlaku oleja zhasne, palubák ale hlási málo oleja), systém ABS chybu nehlási, všetky testy všetkých akčných členov prebehnú úplne, rýchlosť mi napriek tomu chaoticky, najmä po prejdení priečnou nerovnosťou vypadne (senzory otáčania kolies zo všetkých štyroch kolies idú do RJ ABS a z tejto RJ ABS ide signál ľavého zadného kolesa do RJ motora z čoho vypočíta a ukazuje rýchlosť & v momente výpadku ukazovateľa rýchlosti mi neukazuje aktuálnu spotrebu v l/100km, ale v l/hod.) a asi ešte aj niečo iné na čo si teraz v rýchlosti nespomeniem...
No super... :good: :rolleyes: :facepalm: :-(
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Bird napísal: tak čo nebývaš v stane cez zimu. veď spacák ti musí stačiť. Náhodou príde vojna, a budeš musieť spávať pod holým nebom v zime.
V aute dnes ľudia trávia veľmi vela času. Keď si to viem spríjemniť takýmito fičúrami tak prečo nie...
aj keď taký klasický príspevok od teba. Čo nemáš/nepotrebuješ/neskúsil si, tak to je zbytočnosť pre každého, a kto to má je rozmaznaný.
Skorej by som to prirovnal k nevykurenemu bytu ako k stanu, ale chapem :-)
Zase na adresu klimy - suhlasim, v lete je to jednoznacne pomoc. A aj v zime pomaha s kurenim.
LordKJ napísal: ale zosilovac mu treba :D
Lenze ten si dobastlim, nekupujem to za tazke $$ od vyrobcu auta. ;-)
HellAngel napísal: shiro: vypnu ti prud a budes robit co? si pripraveny nato? TO co si napisal je hlupost. Od dob V3S presla uz nejaka doba. AJ moderne vojenske auta maju kopec elektronickych vychytavok. Uz to nie je davno cista mechanika. Vyhrievany volant, ohrev celneho skla, vyhrievane sedaky. Toto povazujem za velmi dobre doplnky. Ja by som tak uvital na svojoj starom aute vyhrievane celne sklo, lebo ked mam kazde rano stravit 15 minut oskrabom auta, tak am ide .....bnut :D
...pride EMP pulz a polka aramady sa nepohne :-) Hadam niesu tak blbi, aby toto dopustili.
Ludia by mali okusit aj nejake tazsie podmienky, ako len sadnut na teplu sedacku do +15C auticka vopred vykureneho a odmrazeneho.
Pekne si privstat a oskrabat si auto. Aby sme neskoncili ako rozmaznane makkyse co nic nevydrzia. Telo si odvykne a potom si clovek sadne na daco studensie a hned ma vlka ci anginu...nestalo by sa to keby telo malo trening. Pre toto hlavne nepodporujem kadejake vychytavky aby clovek nemusel hento a tamto, rozmaznaval sa a lenivel. ;-)
Jednoduska napísal:Ach shiro,
ak by sa riesila tema nakupu pohodlnejsej hajzlovej misy tak by sa pripojil ku koncu debaty s navrhom chodit srat za humno, ved komu treba zachod :D
Ano, naco je komu vyhrievana doska na hajzli a umyvacka analu? :D (sarkazmus)
Zase takyto extrem nie, zachod je treba.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

shiro napísal: Zase na adresu klimy.... A aj v zime pomaha s kurenim.
A presne toto som počul už od veľa ľudí a ja sám tomu nerozumiem. Ako klíma "pomáha" kúreniu? Nerýpem, pýtam sa, naozaj neviem... ...a neviem si to ani predstaviť...
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

pomaha az v pripade, ze sa naozaj zopne, co uz v aute musi byt mierne nadnulova teplota.
pomaha tak, ze generuje teplo ktore ide cez klimovy chladic (ktory je zvacsa pred chladicom chlad.kvap) a tym ohrieva vzduch.
dalsia vec, zatazi motor a tym sa skor zohreje.
co ale urobi klima v niektorych autach je, ze automaticky zopne aj klimachladic, cize moze skor chladit ako ohrievat.
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Klima pomáha hlavne tak, že vzduch najprv vysuší, takže vám skôr odhmlí a rozmrazí okná.Na rýchlejšie ohriatie kvapaliny nemá mať ako vplyv. Ja napríklad mám chladič klímy vedľa motorového, takže nemá ako ovplyvniť rýchlosť ohrevu. Vyššia záťaž na kľuke môže o nejaké drobné percentá urýchliť ohrev motora, ale podstatný podiel má na tom samotná jazda a intenzita kúrenia.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"