okolie BA - kde stavat dom?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa LordKJ »

Mna vyslo kurenie cca 5t (podlahovka, kotol-elektrina, termostaty + robota). dom 140m2 bungalov.
tak ale len elektrika?, vzdy by som bral este minimalne zalohu toz drevo/plyn, a 140m2 nie je nic velke zas no ale take nieco bude asi chciet stavat, ale aspon mame realne cislo do debaty

podlahovka aka, elektricka?
Používateľov profilový obrázok
F242
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 739
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Cunovo

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa F242 »

LordKJ napísal:
Mna vyslo kurenie cca 5t (podlahovka, kotol-elektrina, termostaty + robota). dom 140m2 bungalov.
tak ale len elektrika?, vzdy by som bral este minimalne zalohu toz drevo/plyn, a 140m2 nie je nic velke zas no ale take nieco bude asi chciet stavat, ale aspon mame realne cislo do debaty

podlahovka aka, elektricka?
Podlahovka je klasika, voda - nizkoteplotna, zohrievana elektrickym kotlom - sadzba DD5. A kedze sa teraz konecne da dostat dotacia na tepelne cerpadlo, tak mozno, ale len mozno pojdem do toho... Stale je tam navratnost cez 5 rokov :-(
Ohladom zalohy... zase cez dotacie - fotovoltaika ako backup do baterii + diesel generator na dvore to isti :-D
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3307
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa Diablo1st »

F242 napísal:Lenze "badyto" pisal, ze chce stavbu domu za 50t + 20t na vybavenie. Z toho som ja pochopil, ze za 50k chce mat hotovy dom (aj s fasadou, aj s kurenim, aj so sanitou, aj so zateplenim ... atd), preto som pisal,ze za 50t tomu neverim. Iste zalezi z coho sa bude stavat, ake velke to bude,aky standart, kto to bude stavat a hlavne kde sa to bude stavat. Dalej treba mysliet na to , ze su ine ceny v BA, v okoli BA a uplne ine mimo BA.
Iba priklad: dal som si robit okolie domu-zahradu (zavlaha, trava, zivy plot - nic zlozite). Firma z BA dala cenu 10t, firma mimo BA 6t.
A uprimne mat v okoli domu pust, blato, prach nieje ziadna vyhra. A myslim si, ze na "taketo a ine" malickosti "badyto" ani len nemyslel.

Cize ako uz napisal "molnart", treba naozaj pouvazovat ci by nebol lepsi nejaky byt v BA, ako dom. Ak ma "badyto' 120t, ktore zoberie na hypo predpokladam, tak za to dom s pozemkom v BA, ci v okoli proste nebude.

LordKJ: Mna vyslo kurenie cca 5t (podlahovka, kotol-elektrina, termostaty + robota). dom 140m2 bungalov.
No ak by sme to brali takto, že komplet dom bez vybavenia (resp. bez podláh) tak do 50k sa vmestí dosť ťažko, to by si musel robiť prakticky všetko sám a aj tak by to bolo LTT.
A 20k za vybavenie je safra málo. Všetci čo stavali, tak vravia, že koľko dali za hrubú stavbu, toľko dali aj do vnútra :D
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
esdxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: So 25. Júl, 2009, 14:43
Bydlisko: Bratislava

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa esdxx »

Zahorska, Stupava, Marianka, pripadne este Borinka... Ja som zo zahorskej pri Auparku za 15min.
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa 643 »

este by som odporucil pozriet mapu prirodnej radioktivity, ked pojdes smer zahorska a marianka ;)

http://mapserver.geology.sk/radio/
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

badyto napísal:Zdravim, chcel by som tento rok stavat dom.
uz len tato myslienka je velmi naivna...
len vyber pozemku, riesenie dispozicie, samotny projekt, uzemne rozdhodnutie/stavebne povolenie ti zaberie rok (som optimista), teda ak to nechces prve tri fazy vyslovene odbit.
a postavit "dom" za 70k aj so zariadenim... mno, na to by som sa rad pozrel. to by musela byt kutica 60m2 zariadena v hornbach standarde.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa LordKJ »

mne ta cast s pozemkom pride este naivnejsia

643, nejake vysvetlenie ze co tam pozorovat? :D [celkovo na mape nie len tam]
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa faugusztin »

643 napísal:este by som odporucil pozriet mapu prirodnej radioktivity, ked pojdes smer zahorska a marianka ;)
http://mapserver.geology.sk/radio/
No este aby to aj nejak rozbehali, hadze to HTTP 500 :D .
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa 643 »

funguje mi to v pohode, a su tam v pravo vysvetlivky/informacie o meranom bode ...
viem, ze ludia toto zanedbavaju, alebo ako pentaci/JAaTY ci kto to tam vsetko ma haciendy maju poriesene v zakladoch domu...
viac ti nepoviem, lebo neviem ...
badyto

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa badyto »

Dakujem za kopec dobrych rad/tipov ale aj za konstruktivnu kritiku. Na margo ceny vystavby 50k nechcem moc rozvijat dalej debatu, koniec koncov - o tom nie je tento topic. Len poznamenam ze planujeme tie domy stavat 3 (kamarati od malicka) a vela veci je potom lacnejsich plus chceme si to stavat svojpomocne (pripajam nejake obrazky toho co sme si nakreslili ze chceme stavat, kedze vidim ze to dost ludi asi zaujima. Moja je ta verzia s garazou. Material bude asi Ytong). Najvacsia nasa vyhoda ceny je ten kamos-architekt ktory uz nejaky ten rok nielen kresli projekty ale je hlavne aj na stavbe kde nielen diriguje robosov ale aj realne maka, pretoze je to jeho vasen... Hovorte si co chcete, ale poznam ho od malicka a verim jeho skusenostiam, aj tomu ze dom do 50k proste postavime. Na margo vybavenia - pomerne dost veci uz mam, a prakticky mi okrem kuchynskej linky a nejakej tej sedacky toho uz moc nechyba na to aby som v tom dome mohol zacat byvat a ako hovorim - zvysok dovybavim casom...

Samozrejme... nie je to ziaden luxus, ale som z 5 clennej rodiny kde rodicia obaja zarabali cely zivot minimalku, luxus mi je tak trosku cudzi :)

Co sa tyka pozemkov, tak som zatial nasiel vhodnych kandidatov do 50k napriklad v bernolakove a pri malackach (vsetky IS, urcene na vystavbu domov), napr: http://www.pozemkybernolakovo.sk/pozemky
Naposledy upravil/-a badyto v Ut 12. Jan, 2016, 15:09, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Pokial by si potreboval viac info ohladom Bernolakova popr. okolitych dedin staci sa ozvat SS aby sa tu nezacalo hejtovat - blava ne ?

Pozri si nasledujuce projekty, ktore su tesne pri Senci :

Senec Gardens

Mlynský Klin Senec

Slané Pozemky Tureň - od Senca 4Km - Smer Ba ( aktuálne domenko )
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

aka je uzitkova plocha toho domu? zrejme si sa uz rozhodol a vies preco to robis, ale obetovat jednu izbu na ukor garaze mi pride cudne (najme pri tak tesnom budgete stavat "dom" pre auto a ukrajovat si z obytnej plochy).

vidim tam pomerne velke (zrejme francuzske) okna v obyvacke (celkom tri preskelene rohy) a tusim aj v izbach, kedze su naznacene ako otvarave do vonka. nie su to lacne veci (pri svetlej vyske 2.60m, pripadne nejakych posuvkach by som plast neriskoval).

jedna vec je, co ti kamarat hovori (a mas tendenciu mu verit) a vec druha je ostat s rozostavanym domom na nule...

pri vybere lokality by som vobec neriesil 30 minut do Auparku. dnes tam robis, zajtra nemusis (obrazne).
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa Andre »

badyto - podareny projekt. Akurat ked bude v obyvacke konverzacia alebo pustena tv, tak sa nikto v dome bez stuplov do usi nevyspi. Kotol je prepokladam pri zadveri asi s veckom spojeny, ze? Nosny mur medzi spalnou a detskou z protihlukoveho muriva sprav urcite, bo aj cez 30cm ytong je vsetko pocut. Chladnicku tiez vyber tichu, aby ta v obyvacke neotravovala.

//neviem aky hlucny bude kotol, ale rovno by som dal rovnako hrubu stenu aj medzi kotolnou a kuchynou, alebo aspon daky pohltivy izolacny material (maksi)

///tiez sa pohravam s myslienkou dorobit do steny vetracie sachty nad dvere izba-chodba, aby bol v izbe cerstvy vzduch, samozrejme odhlucnene s dakym slimakom, vytlmene
Naposledy upravil/-a Andre v Ut 12. Jan, 2016, 16:08, upravené celkom 3 krát.
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
badyto

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa badyto »

Malo by to byt ~115 stvorcov. Samozrejme - nie je to final, urcite sa bude este prekreslovat napr. aj podla orientacie pozemku a aj ked budeme vycislovat jednotlive veci - ako napr. tie okna. Zatial ide o taky mockup toho co by sme chceli. Co sa tyka tej obyvacky, ano francuzske - strasne sa mi to paci :) Co sa tyka izieb tam franc. asi nebudu - resp. mame v plane ist za oknarmi a predebatovat co vyrabaju ako standard a podla ceny sa bude este upravovat. Napriklad su tam aj dvere von z oboch izieb, ale to sa bude celkom urcite menit. Co sa tyka garaze, tak tam sa to nejako pokusam spravit tak, ze ak by som v buducnosti mal nahodou nejaky baby-boom tak sa to vie prestavat na izbu, no momentalne je moje babatko auticko :) A ano kotol je tam pri zadveri (povodne sme tam uvazovali aj to WC, ale nakoniec bol konsenzus ze postaci jedno (pripadne sa eventuelne dorobi miesto toho satniku pri spalni). Co sa tyka tej protihlukovej steny, tak to je urcite dobry napad, dik! Vdaka aj za tipy na pozemky, vecer to skuknem.

Pripajam este jednu foto (rohove okna vo verzii bez garaze su samozrejme kravina, len nemam po ruke akurat novsiu foto)
Používateľov profilový obrázok
F242
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 739
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Cunovo

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa F242 »

Badyto:
k projektu domu sa vyjadrovat nebudem, to je kazdeho individualna vec.
k cene/nakladom este raz ano:
1) Ja mam v celom dome velke "francuzske okna" - posuvno-zdvizne, hlinikove. Nieje lacny spas, bohuzial.
2) naozaj si daj ukazat vykaz/vymer od kamarata architekta a nech ti to prejde nezavisly rozpocat. Stoji to cca 100,-. Ver mi, viem co hovorim. Tam uvidis presne ceny za material + pracu a potom si to budes vediet porovnat ci ti to sedi. Pri stavbe domu je to najpodstatnejsia vec, aby si naozaj nezostal s rozostavanym domom, alebo s hypotekou o 30t vyssiou.

Inak drzim palce.

Návrat na "Debata o všetkom"