okolie BA - kde stavat dom?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Fero_Chorda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 184
Dátum registrácie: Št 11. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa Fero_Chorda »

Ako stavar projektant, niekamarat ti hovorim, ze hentaky dom postavis za tych 70 litrov jedine pri totalnej svojpomoci a supernizkom standarde...
Minuly rok som dostaval vlastnorucne bungalov v Zalesi. Uzitkova plocha 150m2 +pozemok 830m2, naklady zatial s pozemkom cca 200litrov. Este nejake vydavky budu, ale nic zavazne.
Co sa tyka lokality, ja som spokojny. Do roboty chodim do Race, takze ked vystojim kolonu pri metre tak uz nide nestojim. Do pol hodiny som takmer vzdy v robote, z roboty 20 minut. Predtym som chvilu byval v Rusovciac, doprava parada, ale tie ceny uplne inde...
A k tej dispozicii. Ako tu uz niekto spominal, mat len dve izby a obetovat tolko miesta na garaz je totalny luxus a duplom ked planujes rodinu.
MB: ASRock 890GX EXTREME3 CPU: AMD Phenom II X6 1055T + Gelid Tranquillo
RAM: 2 x Corsair XMS3 4GB (Kit 2x2GB) 1600MHz DDR3, CL9
VGA:
Gainward GT240 1024MB GDDR5 SSD: Intel X25-V 40GB HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB
Zdroj: Seasonic S12II-520 Case: Antec 300 LCD: Samsung 2443BW
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak ano ale kolko ta vysiel ten pozemok?
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa adam102 »

Ja len taky nenapadny nazor laika, ze cez prechod z garaze priamo do kuchyne / obyvacky moze tahat smrad z auta. Mozno by bolo dobre supnut prechod do zadveria.

Takisto vyborna poznamka s tymi plastovymi oknami velkych rozmerov. Pri takych rozmeroch uz ani ta ocelova vystuha nemusi byt bohvie co. Hlinik alebo kompozit je zas ale ina palka. A bacha na zasklenie, rozmery maju byt 4-16-4-16-4. Ziadne 8 mm dutiny. A ak sa chces pred navstevou pochvalit, 6 mm vonkajsia tabula zaposobi. A hlavne sa nerozbije, ak do nej omylom kopnes alebo tresnes bejzbalkou.
Aj tak najviac zavazi, aki experti to budu montovat. U nas doma prefukuje chladny vzduch medzi prapetnou doskou a ramom. Darmo, ze to ma komory, izolacie, argon a neviem co.

Ked sa vam pritrafia dvojicky, uff :D Garaz sa sice prerobi na izbu ak sa bude mesiac vetrat, ale bude nutne miesto brany urobit okno predpokladam na sever. Ak nie, tak jedna z obytnych izieb bude musiet byt na sever tak ci tak.

No a hajzlik rovno do obyvacky tiez nie je uplne ideal, ale tam sa s tym uz neda velmi co robit.

Inak super. Len pre zaujimavost by som si pozrel aj zhruba okotovany finalny podorys, ked bude.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa Andre »

jj, dvere do garaze cez zadverie budu milion krat praktickejsie, akosi sme to prehliadli
s tym wc tam moc nevymysli no, vsetko bude pocut, Ja by som ho dal nalavo a spravit tam priecku 90cm, http://fs5.directupload.net/images/160113/ejsv4vmz.jpg asi by trebalo o chlp zvacsit kupelnu. Pracku by som smaril do kotolne.
Ak by si vylucil mozno prerabku garaze na izbu, tak kotol do garaze a z kotolne spravit pracovnu.
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Fero_Chorda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 184
Dátum registrácie: Št 11. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa Fero_Chorda »

LordKJ napísal:tak ano ale kolko ta vysiel ten pozemok?
90 tisic. Drahsi, ale som rad ze sme vybrali toto - slepa ulicka, na konci les a klud.
Cize +- 110k ma vysiel dom. Ale to som robil naozaj az na par veci s otcom vlastnymi rukami, cize ziadne particky. Preto hovorim ze za 70 by sa tych 115m2 teoreticky dalo, ale nie ked da z toho 15-20k len za robotu.
MB: ASRock 890GX EXTREME3 CPU: AMD Phenom II X6 1055T + Gelid Tranquillo
RAM: 2 x Corsair XMS3 4GB (Kit 2x2GB) 1600MHz DDR3, CL9
VGA:
Gainward GT240 1024MB GDDR5 SSD: Intel X25-V 40GB HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB
Zdroj: Seasonic S12II-520 Case: Antec 300 LCD: Samsung 2443BW
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa Leon »

boha tie ceny za pozemky su neskutočné ....
.
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 816
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa MacTukahan »

A co trnava a okolie? Po dialnici si za 30min v BA.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a potom dalsich 30 minut aby si prisiel nad Dunaj po Pristavnom moste, ze ? Pripadne aby si isiel na jednicke od Senca az do Petrzalky ked sa stane prva buracka na dialnici.

K cene pozemkov malicnost : to co kupoval Fero v Zalesi su jedny z uplne najlacnejsich pozemkov ktore vobec mozes v okoli Bratislavy mat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Turbo ma pravdu, ja presne preto vstavam do roboty o 5:30 aby som stihol zo Senca sa napojit na D1 bez cakania uz smerom na dialnicu. Clovek by neveril ale staci zaspat na 5-10 minut a kolona je na svete . Idealne o 6:10 som na D1, k eurovei to mam cca 20 minut podla poctu aut a dna, pondelky a stvrtky ked sa ludia davaju na home office uz ani nespominam .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa HaDeS »

Leon napísal:boha tie ceny za pozemky su neskutočné ....
potom hod ocko sem, to ta este len prekoti. Tam som uvazoval o pozemku, pokial nevysli von z cenami, potom ma to ultra rychlo preslo :hysterical:

Borci, nerieste ci sa zmesti alebo nezmesti do rozpoctu, je to zbytocne. Kazdy kto pricuchol troska k projekcii a nasledne k realizacii pozna situaciu, ked si investor postavi hlavu, ze sa proste do toho budgetu zmesti a neda si povedat zlatymi slovami. Ja som na to uz rezignoval, lebo standardny argument je "si drahy, urcite to ide lacnejsie, mojho bratanca kamaratov svagor mi to spravi". No nech sa lubi, tu su vykresy, robte si s tym co chcete.


Inak smer Zahorska / Stupava zacina byt tiez zasekany (sice sa to este neda porovnat so situaciou z Dunajskej Luznej a tych smerov), ale len za posledne roky sa doprava pocitovo dost zhorsila.

edit:
mp3turbo napísal:a potom dalsich 30 minut aby si prisiel nad Dunaj po Pristavnom moste, ze ? Pripadne aby si isiel na jednicke od Senca az do Petrzalky ked sa stane prva buracka na dialnici.
To mozes povedat aj z opacnej strany, za chvilku si zo Zahorskej v lamaci, ale pride ci uz Patronka, alebo Einsteinova ci co to je pri Auparku v lepsom pripade (v horsom uz stojis, pripadne dost spomalujes na privadzaci z Dubravky)

Mne tiez trva plus minus 40 min Zahroska - Zlate piesky v priemere
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa Leon »

HaDeS napísal:
Leon napísal:boha tie ceny za pozemky su neskutočné ....
potom hod ocko sem, to ta este len prekoti. Tam som uvazoval o pozemku, pokial nevysli von z cenami, potom ma to ultra rychlo preslo :hysterical:
neskutočné,.... 100 m2 pomaly 30 litrov :facepalm: ,... keď si predstavím, že len za tu cenu pozemku by som mal 2 domy :D na tých pozemkoch sa musí niekto SAKRA nabaliť.
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa LordKJ »

Fero_Chorda napísal:Cize +- 110k ma vysiel dom. Ale to som robil naozaj az na par veci s otcom vlastnymi rukami, cize ziadne particky. Preto hovorim ze za 70 by sa tych 115m2 teoreticky dalo, ale nie ked da z toho 15-20k len za robotu.
no, ja som videl dom za nejakych 110k s uzitkovou plochou vyse 200m, ale tak tam sa robili ine cary mary, ked mas cloveka co pozera bazos a nema co robit tak vies nakupit tolko noveho (nepouziteho) materialu za drobne, ze ti az zle je :D
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3313
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Leon napísal:
HaDeS napísal:
Leon napísal:boha tie ceny za pozemky su neskutočné ....
potom hod ocko sem, to ta este len prekoti. Tam som uvazoval o pozemku, pokial nevysli von z cenami, potom ma to ultra rychlo preslo :hysterical:
neskutočné,.... 100 m2 pomaly 30 litrov :facepalm: ,... keď si predstavím, že len za tu cenu pozemku by som mal 2 domy :D na tých pozemkoch sa musí niekto SAKRA nabaliť.
Ešte som ležal v postely keď som pozrel tie ceny pozemkov, lebo som na chvílu prestal vnímať :OO=

Sa čudujem, že to niekto kúpi nehorázne ceny :facepalm:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
tadeon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Pi 15. Jan, 2016, 11:46

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa tadeon »

Hm, som jednoznacne za DOM, ale to len v skratke.

Teoreticky, a technicky je logike byvat blizko zamestnania. Lenze clovek nie je stroj, ktory ma len makat a makat (a socialny fond krachne skor nez si vyberie svoj dlh). Cize ak sa niekomu prieci system "kralikarne" ci uz panel alebo tie mohutne novostavby, tak mu dopjrame svoj kusok raja :)

Ovsem, 300eur za m2 je chore, a podotykam, tieto pozemky s najvyssou pravdeodobnostou skupili kupmani istej vlady cez iste urady za lacny peniaz a predavaju za nadhodnotenu trhovu cenu (nebudem specifikovat). Bezny clovek nema sancu odporovat ani takym konkurovat. Ludia to kupia, lebo im je jedno, ci banke splacaju o 50eur mesacne viac, alebo nie, konieckoncov, pri sro/szco to zaplatia zakaznici.

Technicky by som dokazal, ze zivot v dome je zdravsi a tym padom menej nakladny, bez ohladu na dojazd. Zivot v byte moze byt horor (susedia, konstrukcia, akusticky smog, iny stresovy smog). Izolacia od okolia (nech mi nikto nehovori, ze zivot v bare sa vyrovna zivotu na dvore).

Kazdy je iny, samozrejme. A to je dobre, lebo keby sa kazdy z domov natrepal do bytov, garantujem vam, ze nikto, kto obhajuje byt, by nan nemal, lebo by sa okamzite predrazili o 2-3x, alebo jednoducho viac zastavali (vid NYC, Londyn, Tokyo atdatd) a neviem komu sa paci take brutalne husto osidlene mesto, mne nie, povazujem to za sadomaso, ale ak sa niekomu paci, tak fajn. preto je diverzifikacia KAZDY SME INY, super.. Tym sa cenu utrasu na oboch brehoch...

Pre zakaldatela: osobne by som isiel za tym, co srdce hovori. ak by sa mi pacil dom niekde s 2 kamosmi, isiel by som do toho. verim ze do 50 tisic to postavis, len si davaj pozor na technicku stranku veci, co najviac predrazi dom? komplikovana stavba, vyklenky, sikmosti, . nic proti vkusu, ale o kolko by bol lancejsi dom keby je ma len 4 hrany a nie tolko, co na projekte? ako by to zmenilo strechu? valbova, sedlova, vsetko ma iny rozpocet, ale mozno sa mylim, ak mate "pracu zadarmo"

s dochadzanim nevidim problem, smer D2 je kralovske vozenie sa, okrem spicky, no lenze spicka z D2 = prazdna D1, spicka D1 = nema konkurenta. v buducnosti sa to zmeni, podla mna, lebo ludiap ojdu na smer MA.. odhadujem. aj ked poznam mnoho ludi, co na ten smer nadavaju, nuz, kazdy sme iny.

garaz negaraz, porovnal by som si, co stoji samostatne stojaca garaz. ci naozaj potrebujem garaz v dome, plus, minus, daj si vsetko napapier, vyhody nevyhodya uvidis :) ak si nie na 100% presvedceny hned teraz.

este 1 otazka, ako dlho poznas architeta? navstevoval ta v pribytku? vie ako zijes, ako budes zit, co ti vyhovuje a co nie? len potom ti moze velmi presne a dobre poradit..

Inak ceny sa samozrejme lisia, ale ak pocitam 100m2 dom, tak zakladova doska pri velmi tvrdom jednani je 4000eur + praca. (zalezi od podlozia), tehly (heluz 30 nebrusena, 70m muriva, 2755eur). nejake preklady do toho, ale nie su nutne. tu vyhrava svojpomoc. strop ak dreveny, tak menej, ak betonovy, viac, strecha... plus minus.. keby betom, nie viac ako 2000eur. a strecha, 120m2, to by bolo.. nie viac ako 4-6 tisic eur. komplet hruba stavna 4+3+2+5 = 14 tisic, plus praca. okna 3-5tisic, zalezi na co su trufas, a viac. sme na povedmze 19. vchodove dvere +1 = 20, elektrina, material max 1500 (dalo by sa aj za 700-800). kurenie neviem, 3? tisic. sme na 21500+3000 = 24.5 voda max 1500 sme na 26000. (vsimnite si, ako prestrele ceny davam za IS instalacie, technicky su aj s pracou, aby niekto nerypal, ale aspon usetri, ked sa podari). a technicky mas holodom. uz len linka, 3 tisic, sme na 29, podlahy, 1 az 3 tisic, podla standartu, sme na 32. omietky, farby, 2-3 tisic. sme na 35. sanita, da sa za 500, da sa aj za 3000, pocitam 2000 (vana, sprcha, umyvadlo, obklady), co zahrna nad standartny material, aj lepidlo. sme na 37. sekundarna kupelna 1 tisic, tj 38. interierove dvere, papierove ala hornbach do 1000 by sa dalo.

hm, stale som nepresiel 40 tisic za material (mozno aj obcasnu pracu profika ako kamarat elektrikar), no a tych 10 tisic, na jedlo a pivo a slub ze pomozes na dome kamarata, myslim ze staci.

len pozor na lobing istych for, ktore su primarne pre stavebnikov, ze to sa neda, neda. poznam niekoho, kto v priemernom standarte (garantovane lepsom, ako priemerna novostavba od nenazrateho developera), postavil mensi dom za nieco nad 400eur/m (tesne pred prechodom na euro, dom obdlznik = "Ackova: strecha ktora sluzi ako podkrovie na odkaldaci priestor) a poznam aj ludi, co komplikovanejsiu stavbu dali za 1200eur/m2 (strecha tusim az, ale nie viac ako 220m za 22000eur, mozno metraz bola o nieco mensia, nie som si isty, aj napriek tomu ze uzitkova plocha je 150m2, totiz podstresna este garaz atd) prvy dom mal pod 100m2, ale blizil sa k nim a druhy mal 150m2..

Takze kto sa snazi a naozaj chce.. len treba velmi opatrne vybrat velmi nizkonakladovy projekt, dobru podu, atdatd
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: okolie BA - kde stavat dom?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> poznam niekoho, kto v priemernom standarte postavil mensi dom za nieco nad 400eur/m (tesne pred prechodom na euro


preboha to bolo PRED 10 ROKMI !!!!
Predstav si, moj dedo postavil cely dom aj s obrovskym pozemkom za 70.000 korun na Kolibe, lenze to ludia zarabali 280,- a pisal sa rok 195x ...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Debata o všetkom"