Kam na výšku ?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

vies, no ja napr. nevidim dovod studovat externe
nevidim ziadny solidny dovod na to, to az v 50tke koli pismenkam pred meno
Naposledy upravil/-a LordKJ v Št 18. Feb, 2016, 15:25, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa error7 »

FIIT je teda mimo hru pre mna, som teraz zamerany na medicinu (chemiu,biologiu,fyziku), k tomu este sa pripravit na maturu a k tomu ist na SCIO z matiky fuuh, to ne. Co sa tyka "kvality" skol tak je mi lepsie ist na FEI STU/FEI TUKE ? Kosice mam o dost blizsie, to je zatial asi jedine plus pre mna :D
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

a co take srandy ako biomedicinska fyzika?:)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa Leon »

LordKJ napísal:vies, no ja napr. nevidim dovod studovat externe
nevidim ziadny solidny dovod na to, to az v 50tke koli pismenkam pred meno
ale na denné ho vidíš hej? :D
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

inak by som tu vazne nesiel, bavi ma to zatial :-)

a hlavne je tu klud, kedze sa nemusim skoro o nic este starat
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa error7 »

LordKJ napísal:a co take srandy ako biomedicinska fyzika?:)
Tak to pocujem prvy krat v zivote :D A o com je ta sranda ? :D
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak kamarat ma polku predmetov na matfyze a polku na lekarskej fakulte
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa Leon »

LordKJ napísal:inak by som tu vazne nesiel, bavi ma to zatial :-)

a hlavne je tu klud, kedze sa nemusim skoro o nic este starat
tak ale to je presne to čo s gerom tu vysvetľujeme,... že Ťa to baví neznamená, že to využiješ :P to isté, že nemáš starosti.

Nebudem tu zakladateľovi zbytočne písať na 15x a presviedčať ho, že mu je denné na 2 veci. Téme je aj tak o niečom inom. Ale bumpnem ti tu tému o 5 rokov a uvidíme ;P
.
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa error7 »

Rad by som siel na dennu formu studia prave kvoli studentskemu zivotu, potrebujem vypadnut z domu konecne, fakt ma to tu uz nebavi :D
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

kazdy ma na to iny nazor, neverim tomu, ze sa dohodneme, mozes pracovat aj pocas VS kedze sa to da v pohode zvladat, + ubytovanie na internate za drobne je fajn bonus.

anyways, ja som si tie osnovy pozeral, nie su na tom vobec az tak zle [resp. porovnatelne so zahranicim, kvalitou nie, obsahovo ano], a zatial som sa za zivot naucil to, ze to co si myslis, ze nikdy nepouzijes sa ti zide v tom najneocakavanejsom momente.
V kazdom pripade ta to nauci aspon zakladne aspekty. Neviem nie vzdy je ciel sa naucit kodit co ja viem v Jave/C#, ide aj o to vsetko okolo. Samozrejme nepochybujem ze produkcne prostredie ta to nauci tiez, ale tak vsetko je individualne. Osobne asi nepoznam nikoho kto VS priamo skocil, maximalne, ze odisiel v 2-3 rocniku za ako sam povedal "2000 dovodov v cistom".

ale fajn, ja rozumiem vy chcete (chceli ste) ist pracovat v 20tke do IT firmy tak nech sa paci chodte, to je to iste ako to polka ludi ktora ide miesto VS rovno do zahranicia a polka tam nechce ist nikde, kazdy je iny.

ad. ta Biofyz
https://fmph.uniba.sk/studium/programy/ ... ka-fyzika/
taketo komba su podla mna zaujimave, celkovo bio technologie idu do popredia, a ked uz mas nejaky ten vztah k biologii a podobne tak mozno by to mohlo byt tiez fajn volba
Používateľov profilový obrázok
PROMETHEUS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2070
Dátum registrácie: Ne 23. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa PROMETHEUS »

Skolsky zivot je super, treba sa to uzit ak ma clovek tu moznost :good:
Naposledy upravil/-a PROMETHEUS v Ne 21. Feb, 2016, 06:37, upravené celkom 2 krát.
MB: MSI X570 Tomahawk CPU: Ryzen 5900X RAM: BL2K8G36C16U4BL 4x8GB 3733MHz 16-18-18-35 GPU: Gigabyte RTX 3080 Gaming OC Waterforce Monitor: LG Ultragear 27GL83A-B SSD: WD Black SN850 1TB, SN750 500GB, 4x1TB Samsung EVO CASE: Lian Li O11 Dynamic XL PSU: EVGA 850W G2 Klavesnica, mys: Logitech G915 TKL + Logitech G903 Chladenie: CPU block: EK Quantum Velocity D-RGB Rads: EK SE360mm + EK XE360mm Fans: 9x Noctua NF-A12x25 PWM Pump: EK QUANTUM KINETIC TBE 200 D5 PWM D-RGB
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa Leon »

Písali sme s gerom niečo iné ? Celý čas tu o tom točíme.

ÁNO, študentský život je fajn. A keď si ho chce užiť, tak proste nech sa páči, šak kto som ja aby som ti rozkazoval :D Som ti aj vravel, že keď si to chceš užiť kvôli tomu životu choď.

Hlavná podstata veci bola ale poukázať hlavne nato, že čo sa týka školy ako takej, absolútne na nej nedostaneš vedomosti, ktoré využiješ v zamestnaní. Môžeš si hovoriť čo chceš. (až na vyššie spomenuté školy istého oboru). Vždy platí samoštúdium. Ak čakáš niečo také, že teraz preštuduješ 5 rokov a budeš chcieť ísť dajme tomu do spomenutého Tčka alebo AT&T a využiješ tam niečo čo ti natiskali v škole do hlavy, tak nato rovno zabudni :D Preto vravím nech si zhodnotí ako strávi 5 rokov života.
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

myslim, ze kazdy ma iny nazor na to, a kazdy pozna inych ludi.

otazkou je skor co je ciel, ci radovy programator alebo nieco viac
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa Leon »

Ak si myslíš, že Ti dá škola vedomosti, ktoré využiješ v zamestnaní, tak to máš ty dosť skreslený názor. Na radového programátora školu nepotrebuješ. A na niečo viac potrebuješ niečo iné, než školu. Neviem či Ti mamka s ocom natlačili do hlavy, že uč sa synak, v živote toho dosiahneš veľa, a preto máš takéto predstavy, alebo ako,... ale to platilo v komunizme, kde sú tí ľudia teraz na riaditeľských postoch. Dnes, keď slovenské školstvo chrli trilion vysokoškolákov ročne, je situácia iná.
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

nie, neboj sa rodicia nemali ziadny vplyv na vyber skoly (aspon o tom neviem)

radovo ti proste neverim, ze sa nenaucis nic, nic viac, nic menej

preto, ze vy dvaja mate pocit, ze vam skola nic nedala tak to tak naozaj nemusi byt, to, ze steba neurobi hotoveho zamestnanca pre ibm, eset abo co ja viem alu firmu, je vcelku ocividne, ale nieco ti ta skola da. Napr uz len take aspon minimalne usmernenie... Druha vec je, ze ako to prakticky u nas na tych skolach vyzera. Preto by sa mozno oplatilo vyskusat zahranicie, ja som nesiel lebo som tvrdohlavy a chcem zostat v SR.


Mne sa jednoducho nepaci ako davas VS rovno na druhu kolaj. Jasne, ze sa da aj bez, tiez poznam takych ludi len s gymplom. Ale vravim, kazdy sa musi rozhodnut sam kedy chce skocit do pracovneho kolotoca a ako.
Ked sa pozries tak na webe uz su rady pre startupistov kde chalan hovori ze si nezrobil ani maturitu a je mu paradne.

Návrat na "Debata o všetkom"