Kam na výšku ?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa Leon »

Veď samozrejme, že sa niečo naučíš, plno vecí... ale ja píšem že sú to nepodstatné veci, ktoré ku zamestnaniu nebudeš potrebovať,... resp 95% určite. Kvôli tým 5 percentám určite tráviť 5 rokov na škole mi príde ako zbytočnosť. Hociktorý vysokoškolák, ktorý už pracuje Ti toto povie. Nenájdeš ani jedného, ktorý by tvrdil opak, ver mi. :) Ja už som nejaký ten rok po škole, a ani jeden spolužiak ešte nevyužil to čo sa naučil na výške :D. Tak isto skončiš aj ty, sa neboj. Kamoši buď robia to čo sa popri strednej a výške naučili sami, alebo sú proste prijatý do školiek ako Tsystems a AT&T. To minimum, čo si vravel, že možno raz v živote ti príde vhod, to je raz za desať rokov :D Preto aj dávam školu na druhú koľaj. resp radím mu radšej ísť externe a popri tom pracovať.
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

Nechcem sa hadat lebo ja to mam este len pred sebou. :-)

Anyways, podla mna OP spravi prijmacky a pojde na medicinu a tu nech si pekne krasne spravi :D.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa maniak »

Leon: ja s tebou nesuhlasim, ale to bude tym, ze som vlastne isiel este na PhD. a aktualne aj pracujem vo vyvoji a v mojom odbore. Mozno tu bude trosku problem a vlastne aj problem slovenskeho skolstva, kde univerzity maju pripravovat studentov do vyskumno/vyvojovych pracovnych miest, pre tu aplikacnu cast maju byt tzv. odborne vysoke skoly (tusim tak to aj zakon vola a nejake su aj na SK).
Na druhej strane mas pravdu v tom, ze kvoli programovaniu sa na vysku nechodi, to je viac samoucenie. Ale pre niektore aplikacie moze byt ta pokrocila matika/statistika naopak vyhodou a moze ti chybat. Preto je to tazsie rozhodnutie.
Inak na FEI STU je aj tusim biomedicinska elektronika, treba sa ale pripravit na pomerne dost tazke prve dva roky, potom je to uz lahsie. Klasika vyradovat s bude na matike, fyzike.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa Leon »

maniak napísal:Leon: ja s tebou nesuhlasim, ale to bude tym, ze som vlastne isiel este na PhD. a aktualne aj pracujem vo vyvoji a v mojom odbore. Mozno tu bude trosku problem a vlastne aj problem slovenskeho skolstva, kde univerzity maju pripravovat studentov do vyskumno/vyvojovych pracovnych miest, pre tu aplikacnu cast maju byt tzv. odborne vysoke skoly (tusim tak to aj zakon vola a nejake su aj na SK).
No to je presne ten príklad čo som sem dával s mojím kamošom. On tiež išiel na Phd a tam už je to iná muzika. Celkom to nesedí na klasické bc+ing štúdium, ohľadom toho čo som písal :) Veď sám si vieš porovnať. ;)

Lord : tak ty ešte ani neštuduješ :facepalm: nebudem sa vyjadrovať ďalej :D to jak ja keby som radil jadrovému fyzikovi :P :D predstavu o výške máš teda veľmi peknú :D
... čo si ale pamätám, tak dosť slušne vieš programovať. To by bola strašná škoda, ísť na výšku že sa tam niečo naučiš a premrhať celý potenciál :P,... mám kamošá čo skončil na FEI Tuke informatiku. On už od začiatku strednej mal možnosť programovať pre UPJŠ, cez výšku tam už robil na full time job. Na výške nenaprogramovali pomaly ani 10 riadkov kódu btw. Všetko sa naučil sám a keď sa ho spýtam na informu na FEI tak len zaprská od smiechu. Všetko sa naučil sám a teraz robí za 7 tisic euro v Nemecku.
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale studujem [FIIT@STU], ja som myslel, ze mam este daleko k ukonceniu nie k studiu :D
Používateľov profilový obrázok
FREE555
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 501
Dátum registrácie: So 06. Dec, 2008, 10:54
Bydlisko: Košice

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa FREE555 »

Leon na TUKE, konkrétne na KPI sa toho dosť zmenilo s novým vedúcim katedry KPI a verím, že za pár rokov sa vychytajú muchy a bude to neporovnateľný level s tým, čo tam bolo doteraz...v 4. ročníku sa v tímoch pod vedením menotora robí na reálnych projektoch, ktoré zadávajú firmy; začali sa vyučovať aktuálne technológie ako smart zariadenia, používateľské rozhrania, programovanie multiplatformových hier a podobne :)
Naposledy upravil/-a FREE555 v Št 18. Feb, 2016, 23:53, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Desktop: CPU: Intel Core i7-12700K + Noctua NH-D15 Black MB: MSI MAG Z690 Tomahawk WIFI DDR4 HDD: WD Red Plus 4TB SSD1: Samsung 860 Evo 1TB SSD2: Samsung 980 PRO 1TB NVMe RAM: 2x16GB DDR4 Kingston 3600MHz GPU: MSI Suprim RTX3080 12G CASE: Fractal Design Meshify 2 Black Windowed PSU: Corsair RM1000x OS: Windows 10 Pro 64bit Display: 1x Asus PG279Q + 2x Asus MG279Q 144Hz IPS
NB: Lenovo Thinkpad T440s: 14" FullHD, Intel Core i7 4600 Haswell, 12GB DDRAM3, 256GB SSD, Windows 10 Pro
Phone1: Samsung Galaxy S22; Phone: Samsung Galaxy Note 9; Storage1: Synology DS220Plus + 2xWD Red Pro 16TB in RAID1; Storage2: Synology DS215j + 2xWD Red 6TB in RAID1;Keyboard: Corsair K95 RGB Mx Brown, Mouse: Logitech MX Vertical Wireless; Sound: Mackie CR4, RHA T20, Sony WH-1000XM3, Koss SB45
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa error7 »

Tak teda po zvazeni vsetkych faktorov asi ostanem pri povodnom plane, t.j. Praha,Martin - medicina + dam prihlasku na TUKE jak zalohu, toť vsjo. :)
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa landrower »

len tak nadhodim, ked uz IT, preco nie FMFI UK?
bol som na FIITke pol roka, stacilo. kazdy den som odchadzal viac presvedceny ze VS nieje pre mna, ze tam nepatrim.
zrazu na MatFyze veciam chapem, a motivuje ma to celkom :)
napriek tomu ale nemam pocit ze na UK by to bolo menej narocne kvoli obsahu, skor kvoli pristupu ludi.
narozdiel od stu mam pocit ze prednasajuci/cviciaci ti aj chcu pomoct, a nie si tam len dalsi co im zavadza
(cest vynimkam na FIIT, par dobrych sa tam naslo)

a mozno potom len Bc. spravit na UK a ist na FIIT na Ing., pocul som od takmer svagra tento nazor, aj to tak urobil, a nestazuje sa
(jo a este Ing znie lepsie ako Mgr. sme sa zhodli :D )
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa error7 »

No neviem, treba tam robit prijmacky a je tazke sa sustredit na tolko predmetov naraz, pripadne aby to neslo na ukor tej mediciny. Preto aj uvazujem cisto nad zalohou kde nebudem musiet robit prijmacky.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

narozdiel od stu mam pocit ze prednasajuci/cviciaci ti aj chcu pomoct, a nie si tam len dalsi co im zavadza
to brutalne zavisi od toho koho chytis, cviciaci ti ztoho moze zrobit oblubeny predmet alebo najhorsi predmet v rocniku :D
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa landrower »

error7 napísal:No neviem, treba tam robit prijmacky a je tazke sa sustredit na tolko predmetov naraz, pripadne aby to neslo na ukor tej mediciny. Preto aj uvazujem cisto nad zalohou kde nebudem musiet robit prijmacky.
hej? ja som nerobil
(a to som prave prvak. nepytajte sa mal kolky krat a na kolkej skole :D )
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa quicky »

chod na pravo za chvilku budem potrebovat koncipienta co mi bude 5rokov po skole makat zadara :D joke:)
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa error7 »

landrower napísal:hej? ja som nerobil
(a to som prave prvak. nepytajte sa mal kolky krat a na kolkej skole :D )
Na Bc netreba, na Mgr hej, aspon tak som tomu pochopil co som nasiel na ich stranke :?
quicky napísal:chod na pravo za chvilku budem potrebovat koncipienta co mi bude 5rokov po skole makat zadara :D joke:)
:hysterical: :D
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa Chris »

trosku pisete bludy. Neviem ako v T-sys, ale do ATT urcite vam pobrali kamosky co robia IT. Jedine co je v KE od AT&T co ma spolocne s IT je ITO helpdesk a tiii robia odlockovanie accountov, pwd reset a pod sracky. Par rokov dozadu som tam ziadnu zensku na tom helpdesku nezastihol. :-)

Taka mensia rada, alebo gameplan. EUBA FHI a odbor HI. Uzijes si intrak, zivot a aj na skole sa naucis ak chces. Nebude ta niekto buzerovat ako na TUKE. Bc spravis a popritom si hladaj IT job.

Ing. sa da spravit externe a popritom pracovat, nie je to najlahsie, ale da sa.


Ale to uz musis vediet ci ta bavi medicina alebo IT a v com si vies predstavit robit a v com vidis potencial .
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kam na výšku ?

Príspevok od používateľa Leon »

Chris napísal:trosku pisete bludy. Neviem ako v T-sys, ale do ATT urcite vam pobrali kamosky co robia IT. Jedine co je v KE od AT&T co ma spolocne s IT je ITO helpdesk a tiii robia odlockovanie accountov, pwd reset a pod sracky. Par rokov dozadu som tam ziadnu zensku na tom helpdesku nezastihol. :-)
No do toho AT&T ju fakt prijali,... ti hovorim, kaderníčka 4 roky, ANI MUK nevedela ohľadom IT, len ju kamoši naučili základy čo su IPčky, routre, switche, mac adresy a podobne, toto čo stačilo a prijali ju.

Čo sa týka Tčka, tak tam mám až 3 kamošky,... jedna je tam už dlhšie. Druhú sekretárku a tretia skončila ekonomickú fakultu v BA, a tiež sa tam dostala. Ale Tčko je jeden bordel, tam na začiatku berú do tej škôlky v podstate každého čo vie bľabotať po anglicky a vie sa naučiť klikať 10 príkazov dookola,.... a až potom rastieš karierne.
.

Návrat na "Debata o všetkom"