Grafika Bazarovka

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: Grafika Bazarovka

Príspevok od používateľa Majchel »

Hravam na HD rozliseni aktualne prevazne wo tanks, ships sem tam warthunder co ide skor do cpu a potom total war. Aktualne attila. Mam notebook s i5 a nejaka stredna rada nvidie ako grafika. Lenze notas nenosim vzdy domov preto doma mam tuto bednu z 2c e8400 cize vyuzitie na vikendove hranie. Do leta potom sa pomery menia :-)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Grafika Bazarovka

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak v tom pripade je podla mna uplne zbytocne kupovat vykonnejsiu grafiku, ako GTX460 atd. Tiez podla mna nema zmysel cakat na nove grafiky, revolucia sa najskor konat nebude, 30 percent vykonu navyse.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Grafika Bazarovka

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak v tom pripade je podla mna uplne zbytocne kupovat vykonnejsiu grafiku, ako GTX460 atd. Tiez podla mna nema zmysel cakat na nove grafiky, revolucia sa najskor konat nebude, 30 percent vykonu navyse.
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Grafika Bazarovka

Príspevok od používateľa error7 »

Tu nejde o revoluciu :D

Ide o to ze vacsina ludi robi upgrade prave ked vyjdu novinky, a vsetky tie karty ktore ludom doteraz bezia v PC budu zrazu nahradene tymi novymi GPU a tie stare pojdu jednoducho do bazarov, kazdy bude chciet predat ale bude tych kariet tolko ze proste cena v bazaroch zakonite pojde dole aby sa to vobec predalo :)

Urcite nekupovat teraz vykonnu GPU(typu GTX660 a pod.) a robit upgrade zvysku PC za par mesiacov, za to taku GTX460 by som si kludne kupil, z tych 40€ co ma teraz hodnotu aj keby jej cena dropla na polovicu na 20€(co neni moc realne) tak stale na tom nejako moc neprerobis :D
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Grafika Bazarovka

Príspevok od používateľa dendroid »

Všetci robiť upgrade nebudú, nárast výkonu nejaký extra nebude. Možno budú v bazári 760ky a staršie karty a tiež to nebude zázrak. On plánuje kúpiť komplet celú zostavu a tom prípade sa podľa mňa čakať do budúceho leta, kým sa na trh dostane nejaké karty s rozumnejšou cenou neoplatí. Aspoň ja by som rok kvôli 20-30 percentám výkonu navyše nečakal a aj tak tie karty budú drahšie, ako stojí teraz súčasná generácia VGA, takže zadarmo ten výkon navyše nebude.
Naposledy upravil/-a dendroid v Pi 04. Mar, 2016, 15:20, upravené celkom 1 krát.
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: Grafika Bazarovka

Príspevok od používateľa Majchel »

Rozmýšľam podobne, ozvem sa mu na tu GTX440 a uvidím ako to s ňou reálne vyzerá.

Cena dnešných grafík je totálne mimo, výkony vôbec nezodpovedajú cenám tu v EU. Za americké ceny by som bol úplne ticho ale čo sa deje tu. Preto chcem počkať ako zareagujem AMD, prípadne NVIDIA na staré čipy ktoré bude treba dopredať. Viem že Cenová politika týchto firiem nedovoľuje zlacniť staré čipy pre vydanie nových ale možno práve bazary pocítia zmenu.
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: Grafika Bazarovka

Príspevok od používateľa Majchel »

Ešte dodatočne sa ozývam....

kúpil som túto 460, avšak neviem či ma oklamal, alebo je len niečo zlé v nastaveniach.

Grafika totálne zaostáva za svojim výkonom, na oko má požadované parametre ale nestíha prehrať ani film. Po inštalácií ovládačov a spustení testov na grafiku mi totálne havaruje po ani nie minute. Neexistuje nejaké resetovanie nastavení, prípadne nejaký problém v doske ktorý by mohol spôsobovať niečo takéto ?
Prípadne aké mám možnosti ak je ta grafika vážne zlá.

ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
FREE555
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 501
Dátum registrácie: So 06. Dec, 2008, 10:54
Bydlisko: Košice

Re: Grafika Bazarovka

Príspevok od používateľa FREE555 »

obidva 6piny máš zapojené?
Spoiler: ukázať
Desktop: CPU: Intel Core i7-12700K + Noctua NH-D15 Black MB: MSI MAG Z690 Tomahawk WIFI DDR4 HDD: WD Red Plus 4TB SSD1: Samsung 860 Evo 1TB SSD2: Samsung 980 PRO 1TB NVMe RAM: 2x16GB DDR4 Kingston 3600MHz GPU: MSI Suprim RTX3080 12G CASE: Fractal Design Meshify 2 Black Windowed PSU: Corsair RM1000x OS: Windows 10 Pro 64bit Display: 1x Asus PG279Q + 2x Asus MG279Q 144Hz IPS
NB: Lenovo Thinkpad T440s: 14" FullHD, Intel Core i7 4600 Haswell, 12GB DDRAM3, 256GB SSD, Windows 10 Pro
Phone1: Samsung Galaxy S22; Phone: Samsung Galaxy Note 9; Storage1: Synology DS220Plus + 2xWD Red Pro 16TB in RAID1; Storage2: Synology DS215j + 2xWD Red 6TB in RAID1;Keyboard: Corsair K95 RGB Mx Brown, Mouse: Logitech MX Vertical Wireless; Sound: Mackie CR4, RHA T20, Sony WH-1000XM3, Koss SB45
KUKU
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: Ut 28. Aug, 2012, 13:53
Bydlisko: Prievidza

Re: Grafika Bazarovka

Príspevok od používateľa KUKU »

Ako som ti uz pisal do SS, skus msi afterburner a podtaktuj ju. Mozno uz jej casom degradoval cip natolko, ze neutiahne zakladne takty a pri zatazi spadnu ovladace. Teploty ma fajn aspon?
CPU: AMD Ryzen 9 5900X Chladic: Noctua NH-D14 MB: B550 Aorus ELITE V2 PSU: Corsair cs750M GPU: RTX 3090 + 3060Ti RAM: G-SKILL Aegis 64GB 3200Mhz SSD: Intel 660p 1TB M.2
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Grafika Bazarovka

Príspevok od používateľa error7 »

Pokial si daval uplne najnovsie ovladace od nvidia tak tie mozu robit problem, je toho plny net, dalsia vec skontroluj teplotu, skontroluj ci mas dobre zapojene 6-piny. Ak je vsetko OK tak ta bohuzial dotycny asi os*al. Mozno este zdroj nestiha napajat kartu, no to je malo pravdepodobne, najlepsie odskusat kartu v uplne inom PC. Je mi luto ze som to sem postol teda, tiez som nemohol vediet ze co za cloveka to predava a v akom stave je ta karta :(
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: Grafika Bazarovka

Príspevok od používateľa Majchel »

Vždy je tam riziko no :(

Dneska som skúsil pri mojom zdroji FORTRON Epsilon 700W 80PLUS podtaktovať pamäť na 1600Mgz a vyzerá byť stabilná a výkon sa zlepšil. Neviem teda či to bude ovládačmi, alebo vážne je to chyba čipu, keďže zdroj je dostatočne výkonný.

Tu naozaj pomôže asi len iná zostava, len ku žiadnej nemám prístup.
Ak by niekto mal ešte nejakú radu bol by som vďačný.

Skúsim ešte reinstal OS na win10, + všetky aktualizácie. Vymeniť RAM, (neviem či má súvis) ale mám dva druhy jednu slabšiu jednu rýchlejšiu.A uvidím čo sa bude diať.

Návrat na "Nákupná poradňa"