Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa maniak »

jergus: presne, narodnosti su irelevantne. Ja mam meno, ktore ma chorvatsky povod, z chorvatstiny neovladam ani slovo. Rodicia jeden z krajneho vychodu SK, druhy zapadu SK, stary rodicia povodom nemci, ukrainci, madari, tu a tam by sa mozno dalo povedat aj slovaci, istotne aj ti chorvati (po niekom sa to meno musi dedit). To iste v praci, kopec rakusanov s ceskym/chorvatskym/slovenskym/madarskym pozadim, vedia iba po nemecky casto a identicky aj cech, ktoreho dedo bol rakusak, odstahoval sa do Ciech a on sam teraz prisiel naspat do Rakuska. Migracia obyvatelstva po byvalej monarchii bola obrovska, miesanie narodnosti este vacsie, tak o com sa tu chceme bavit?
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa SurrendeR »

Blackhawk napísal:Moj posledny prispevok na tuto temu, miestnych nackov nepresvedci nic o tom, ze Fuhrer nie je Fuhrer.
snad ma nepovazujes za nacka :? :laugh:
ja nesympatizujem s kotlebovcami.. ale s niektorymi nazormi kotlebu ako takeho ano. niesom jeho volic, uz len koli tomu, koho ma v strane.. tymto to hadam mozme uzavriet ..
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

Narody su irelevantna vec, potom aj rec, uzemia, hranice, rovno aj kontinenty, a vlastne my ani nie sme ludia, ze?
Hej, mylis sa jedine v tom, ze my ludia nie sme irelevantny. Ak sa nevyhubime v tomto tisicroci, tak som presvedceny na 1000%, ze raz dojde k zaniku narodnostnych statov. Len to chce este cas a hlavne lepsie vzdelanych ludi.

A mam toho precestovaneho uz dost na to, aby som to mohol tvrdit. Uplne najviac sa mi zatial pacilo v USA. Ten multikulturalny mix bol uzasny. Ich otvorenost, ochota pomoct a uprimna radost ma tolkokrat prekvapila. Ma odtial mnozstvo zazitkov, ktore u nas nie su mozne. Stary dedko, cernoch, strazil prakovisko v Downtown LA a len tak sa nas spytal, odkial sme. My: "Slovakia". On: "Slovakia? Czechoslovakia! Dobry den! Hezka holka! Jak se mas?" :-D Tesil sa ako male decko, ze sa s nami mohol takto porozpravat.

Ano, aj tam je mnozstvo frustrovanych, ktori hadzu spinu a vylievaju si zlost na pristahovalcoch. Ale, prave otvorenost k pristahovalcom spravila z USA mocnostou, ako su. Nie len vojenskou, ale aj ekonomickou a technologickou. ;)

A u nas? Moja sesternica ma muza z Burkina Faso, vysokoskolsky ucitel, cierny ako sadza. Bol u nas v HE na navsteve a ludia k nemu boli taky mily, ze pre istotu zavolali cudzinecku policiu :facepalm: :wallbash: A ja mam byt na tento narod hrdy?
Migracia obyvatelstva po byvalej monarchii bola obrovska, miesanie narodnosti este vacsie, tak o com sa tu chceme bavit?
Ja tvrdim, ze narodna hrdost nastupuje tam, kde absentuje hrdost na vlastne uspechy.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa SurrendeR »

materik napísal: Uplne najviac sa mi zatial pacilo v USA. Ten multikulturalny mix bol uzasny. Ich otvorenost, ochota pomoct a uprimna radost ma tolkokrat prekvapila. Ma odtial mnozstvo zazitkov, ktore u nas nie su mozne. Stary dedko, cernoch, strazil prakovisko v Downtown LA a len tak sa nas spytal, odkial sme. My: "Slovakia". On: "Slovakia? Czechoslovakia! Dobry den! Hezka holka! Jak se mas?" :-D Tesil sa ako male decko, ze sa s nami mohol takto porozpravat.
ano, aj toto je dovod preco ludia emigruju do USA.. je tam uplne ina natura, a to je vec preco sa mi USA paci.. no ich geopolitika sa mi vonkocom nepaci. zakial si v USA tak je to fajn, ale jak pride amik k tebe, tak si mysli ze mu vsetci budu skakat okolo rite.. ale to boli mozno jedinci co si mysleli ze su pupok sveta..
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

Beblavy sa vzdal miesta podpredsedu siete
https://www.facebook.com/miroslav.bebla ... nref=story

Prochazka vraj tvrdil aj v ramci siete, ze na urade vlady ani nebol
http://www.etrend.sk/ekonomika/prochazk ... nakom.html
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5574
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Odar »

Blackhawk napísal:Moj posledny prispevok na tuto temu, miestnych nackov nepresvedci nic o tom, ze Fuhrer nie je Fuhrer.
Asi tak. Zbytocne sa rozculovat. Clovek by nepovedal, kolko vymetov navstevuje toto forum :D
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3762
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa lezgy »

beblavy konci, este ani nezacal
princip fajn, lepsia je otazka kde bol doteraz, ze cely narod videl slizkeho hada ktory sa moderne necha oslovovat rado, iba on nie
alebo cakal za vytahom ku korytu a teraz co....
len ci ten narok za tazku pracu poslanca vrati tiez
otazka pre pravnikov
ked rozpustia narychlo kotlebu moze skladat vecsinovu vladu kto a za jakych podmienok?
co s rozpustenymi ak by k tomu doslo?
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

som to uz niekde cital, pisali, ze by sa rozdelili mandaty medzi ostatne strany (ak to stihnu pred poslaneckymi slubmi)

//
http://domov.sme.sk/c/20113177/ako-sa-z ... tranu.html
lamacik83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 03. Okt, 2010, 11:26
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa lamacik83 »

Odar napísal: Asi tak. Zbytocne sa rozculovat. Clovek by nepovedal, kolko vymetov navstevuje toto forum :D
clovek by nepovedal aky mas zmysel pre sebareflexiu. ale musim uznat pasuje to na teba dobre.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3679
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa dendroid »

A aky ma mat podla teba nazor ? Ked sem dargy postol clanok s touto foto: http://www.hrebenar.eu/wp-content/uploa ... leba14.png

A niekto ti tu bude dookola tvrdit, ze on vlastne nie je nacek ? Ak by ste to nahodou nevedeli, tak pod tou renescou ma na mysli zensku neonacisticku aktivistku. Ale ja uz tiez koncim.
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 830
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Easa »

Aktivity USA od 90.
- Irak, (vyhananie Sadama z Kuvajtu, velke mnozstvo odbornikov sa zhoduje, ze bolo velkou chybou ho nezosadit uz vtedy)
- Somalsko (fail)
- Afganistan (Taliban zosadeny z moci, pokus o vybudovanie statu, co im ako tak vyslo, chce to ale viac casu)
- Jemen (Portiteroristicke operacie)
- Opat Irak (Tentokrat uz zosadenie, pokus o nastolenie demokracie. To ale zavisi od ludi v Iraku, nie od ludi v USA. Boli naivny, ale dali ludom moznost.)
- Libya (Zosadeny diktator, ludia dostali moznost. Uvidime, ako sa to vyvinie)
- Syria (Aj vdaka rusku to tam vyzera velmi zle a koalicne nalety s tym vela nespravia)

Ku kazdej operacii sa priznali, nikde neposlali neoznacenych "dovolenkarov", vyvodili zodpovednost za civilne obete a vojnove zlociny z ich vlastnej strany. Zaroven sa nikde nepokusili zalozit separatisticky stat, ale presunut zodpovednost na obcanov daneho statu. Co je celkom rozdiel oproti tomu, co stvara rus. ;)
AD Irak : To nemalo absolútne nič spoločné so Saddámom, to bolo celé len a iba o rope, pod zámienkou ZHN ktoré sa tam nikdy neprodukovali

AD Líbya : Diktátor ? :D Myslíš ten "diktátor" ktorý sa tešil u svojho obyvateľstva značnej obľube? Ktorý tú krajinu za svojej vlády postavil na nohy? A ten diktátor ktorý odmietol západný diktát ? :-) Stačí sa pozrieť na obdobie 1950 - 1990 v afrických a juhoamerických krajinách aby ti bolo jasné ako sa zvrháva vláda.

Vyvodili zodpovednosť za civilné obete? :D To nemôžeš myslieť vážne. A k tým separatistickým štátom, znova, naštuduj si studenú vojnu.
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

@Easa: Aj Stalin, Breznev, Gottwald, Husak, Hitler sa tesili u svojho obyvateľstva značnej obľube. A Severnej Koreii sa Kim tesi priam neskutocnej oblube, vsade kde pride, ludia od radosti placu. Tak velmi lubia svojho vodcu.

Cakal som, ze sa k tomu niekto ozve, lebo na slovensku je to velmi oblubene. Chvalit diktatorov za poriadok :facepalm: Jasne ze je poriadok. Vystup proti systemu a system ta zlikviduje. Vid koncentraky, gulagy, jachymov atd. Len chory clovek moze nieco take brat ako pozitivum.

Irak a Syria su natolko komplexne problemy, ze su mimo tvoje kapacity. Su to umele staty, ktore vytvorili zapadne mocnosti z pozostatkov osmanskej rise a vytvorili ich bez ohaldu na narodnostne a nabozenske rozlozenie obyvatelstva. To je ako keby si fanusikov bratislavskych, trnavskych a neviem este akych hooligans zavrel na jednom stadione. Kym by na nich niekto mieril gulometmi, tak by dokazali spolu zit. Akonahle by "kontrolor" stratil svoju funkciu, rozputalo by sa tam peklo.
Vyvodili zodpovednosť za civilné obete? :D
Masaker v Panjawi. Serzant Robert Bales zavrazdil 16 civilov, lebo mu preplo. USA vyplatili pozostalym kompenzaciu vo vyske 860 000,- Dolarov. Prikladov je viac, len si to treba pohladat.
A k tým separatistickým štátom, znova, naštuduj si studenú vojnu.
Tym narazas na co? Nejak sa mi straca pointa.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

LOl, dobiju cigana a je to fasista? Kolko ciganov domlatilo bielych. Rozpravaliste sa niekdy s clovkeom co byva na vychode a v ich blizkosti maju cigani geto? Hvoril Vam niekto ako sa boja chodit po zotmeni von a na domoch maju mreze? Ze ani nemaju psov, lebo koncia v gulasi? O znasilneniach? TOto sa do medii ani radsej nedostane. Jeden vychodniar vravel ako isiel otec s mamkou do obchodu, lebo sa bala ist sama. Prepadli ich cigani, fotra zmlatili do bezvedomia, okradli ich a mamku skoro znasilnili. Nastastie sa bjavili policajne auto a sa rozutekali. Myslite ze nieco vyriesili? Hovno, ziaden svedok, otec si nepametal skoro nic a mamka bola vsoku, ze nevedela vypovedat. Toto je realita a to bol len jeden z mala pribehov. O detoch co mali 10 rokov a aj menej, s nozikami v ruke ani uz nejdem pisat. Este sa cudujete ze vnikne nieco ako Kotleba?
Dargy vsetka cest ak si sa dokazal z tohto vsetkeho vytrhnut a ist svojou cestou, ale ty si jeden z mala a ak si tam byval vies co sa tam realne deje.
Nenavist ku ciganom nie je fasizmus. Ale ked tak uz rasizmus, ale rasita je tu kazdy druhy a cigani taktiez. ALe za tento problem si hlavne uvedomte moze vlada, necinost policie v tychto oblastiach a potom sa necudujem ze si par mladych vyholi hlavy a ide vykrikovat nejake hesla.
ALe napiste mi, kde kotleba porusil zakon, alebo sa verejne priznava k fasizmu. Nacionalizmus, nenavist voci ciganom je jasna, ale kde je ten fasizmus. Ok, uznava Tisa, ale preto je fasista? Tiso je kontroverzna osobnost nasej hstorie. Mal moznost obetovat slovensko, alebo pocuvat diktat nemecka. POvedzte mi ako by ste sa rozhodli? Vyhladit narod, alebo obetovat zidov. Toto je na inu debatu, a hlavne treba znalost minulosti, vediet naveznosti a mozne prepojenia. To nejde len tak povedat fasista a bodka. Kotlebu som nevolil, ani volit nebudem. Nie je to podla mna cesta, ktora slovensko posunie. Ale tou nie je ani aktualna vlada, ci Fico alebo takzvana pravica.

easa, tu nema vyznam moc na toto diskutovat, vela ludi veri zapadu a zapadnym informaciam. Paci sa mi, ze veria, ze USA je ten mierotvorca a rozdava po svete lasku a vsade chcu len dobro. Vobec im nejde o ropne bohatstvo a o to aby zapad ziskal moc v tychto krajinach. Vidia len 1 stranu mince, na tu druhu sa nechcu pozriet.
Ku Kadafimu len tolko, bol to nebezpecny a nepohodlny clovek pre zapad, ak chete vediet preco, najdi te si to, prestudujte a podom mozme o tom popisat
NB: Asus ROG Strix G16
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

neprehanas trosku?

ale tak ano je pravda, ze par krat som sa rozhodol, ze sa idem bicyklovat inde ked som videl kolko ciganov stalo na ceste :-)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3679
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa dendroid »

Hellangel, prave kvoli tomuto sa Odar vyjadril, tak ako sa vyjadril. Ci selektivne vyberame to, co sa nam paci ? Pozeral si si jeho status fb na tej foto ? Mam ti zopakovat, co myslel tym renesca ? Myslel tym, ze to dievca je nazi skinhead (pretoze skinheadi su aj lavicovi). Nejako rychlo vam prestava sluzit pamat. Ci sme zabudli na to, ze nackovia nevystupuju len proti Ciganom, ale vadia im aj Zidia a vlastne vsetko na svete okrem nich samych ? Zabudli sme preboha na vraždu Daniela Tupého ? Na útok na bar v Nitre ? Vy ste sa tu asi fakt nacisto pomiatli vsetci, co obhajujete toho komplexmana. Alebo bude mat Odar fakt pravdu a ste vymeteni, ked tu x ludi postne x dokazov preco je nacek a vy si dookola meliete svoje. A ked uz tu selektivne spominas iba Ciganov, tak vedz, ze mal antisemitske vyroky takisto, tak o com tu preboha tocite ?

Návrat na "Debata o všetkom"