Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Filip ale inak to stado rozhodne neplati na teba, pretoze ty uz teraz vies a mas prakticky nepriestrelnu istotu ze o X rokov budes kupovat novy voz a bude to Szkodovka, vyzera to tak ze ZuperBé...

to sa rozhodne nevola stado a zaslepenost, to sa vola rozhladenost na dekadu (desat rokov) dopredu :)


pozri, ze mam doma Galaxiu a Vojazer vies lebo citas moje vylevy. Teraz sa rozhodujem o nahrade. Bezne osobne tragaciky mi hovoria mastny prd. Sedan, hečbek, bekheč, pitchoviny, kombi nekombi zakombi, pre Turba neatraktivne. Proste nezabrnel venček tak ako tebe nezabrni z nicoho ineho len zo Szkodofki.

Ale Turbo teraz vybera tragacik... sedel v Transporteri, Vianach a Vitach, Lančii Fedre, dokonca som skoro sadol aj do noveho Fordu Turnejo 5.35m dlzka, skoro som naskocil aj do Renuoaluotu Vivara ach pardon to je Opel a frantici volaju rovnake auto uplne inak. Isteze som ako zaslepeny Krajzlerista (mam jeden jediny Krajzler a ziadny iny som v zivote nemal) pozeral aj nove modely Vojadzera 2008+ ale tie maju otrasne palubne dosky, otrasne male sedacky - sadni si tam dakedy, po extrauzkej nanopiko sedacke Ocktavii sa budes citit ako na kozenej sedacke 3+3+3+2+3+2+3+2+3 - takze pre mna prichadza do uvahy az model 2011+ "facelift" ktory je vsak tak zbytocne drahy ako ja nepotrebujem (vlastne vsetky auta co by som chcel 2011+ stoja dvacku alebo viac a to zatial nie som ochotny prdnut do auta).

Chapes ? JA ROBIM SERIOZNU SELEKCIU, JA SA POZERAM OKOLO SEBA. Ty nie, Raprd, ZuperBe, nic ine neexistuje. Jasne, kup si ich ked su to najkrajsie veci na svete este aj pred Mliecnou Drahou, ale nemozes argumentovat ze KED SI NAS MUDRY NAROD VYBERIE SKODOVKY TAK TO MUSI PREDSA BYT TUTTI-FRUTTI.

No nemusi, pitchi. PRAVE PRETO ZE SI ICH CELY NAS NAROD VYBERA, prave preto by mi svietilo varovne svetielko. Coze svetielko, more rovno cely majak alebo skor SUSTAVA majakov !!!
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Pi 25. Mar, 2016, 21:03, upravené celkom 3 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ja este k tym novym autam u mna :) je to tak,ze napr su iste hranice financii, ktore aj keby hned chcem/mam vysolit tak proste za istu znacku nedam... napr za kiu ceed v maxke by som proste nedal 20k eur,tak isto nie za skodu superb (aj ked sa mi velmi dizajnovo zvonka paci) v max by som nedal 50K!!!! za nejake tdi! :wallbash: :furious: boha proste to nie.

tym som len chcel povedat,ze pri istej hranici pri konkretnych znackach by uz isla radsej ina prestiznejsia znacka,resp mozno zanovny kus vyssej triedy...
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

Mal som sedan.. strasne neprakticke.. kupil som kombi.. a odvtedy ine nechcem. Dizajn je subjektivna vec. Su auta ktore sa mi combi nepacia a naopak su auta ktore sa mi nepacia ako sedan. A nakolko moj kombik je rovnako dlhy ako sedan /coupe tak mi pride nezmysel kupit kupe a potom ked idem daco kupit tak zhanat dakoho s kombikom. A ze sa to deje raz za 10r? Ale prosim ta!. Ak to nieje 1x za mesiac tak ani raz.. a aj keby to bolo raz za rok.. hlavne ked je to na milimeter rovnako dlhe ako sedan.. nevidim ani jednu nevyhodu kombiku voci sedan/coupe. Skor naopak.

Co sa tyka novych aut tak sa plne stotoznujem s turbom..
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.
.
tam je stotoznenie velmi jednoduche - vacsina z nas tu obdivuje Szkodovky ako bozstvo a pritom mnohe ciastocne rozvinute burzoazno-kapitalisticke krajiny na ne UPLNE SERU. Nevytahujem sem vychodozapadny Banglades alebo severojuzne Ugrofinsko, Novy Zeland kde o Skodovke sotva poculi...

To nie je Turbov nazor, to je bohapusta statistika. Rec cisel. Uplne presnych cisel. Vsetci su blbi len my sa vieme perfektne rozhodnut.


Vytahujem tu to ze Skoda u nas rezonuje ako lokalna znacka jednoducho s fanatickym privrzenstvom. Cele. Videli sme.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 756
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

kua chlapi, zas nemusite tu obhajovat kto ma preco kombi, ked ma hades ma voci tomu averziu. Prevazate veci ? v pohode vozte. Mozem povedat len za seba *, ze som v zivote nic vacsie ako drez neviezol, vsetko vacsie mi predajca dopravil za 5 korun pred dvere.
Sak aj ja som vyssie pisal ze budem v blizkej dobe riesit skaredost alebo nejake MPV ako sekundar - inak ak kombi tak to bude 159 alfa 1.9jtd sadzomet, nech mam tenkrat poprve naraz za sebou - nafta a este aj kombi :hysterical:

edit: turbo, neviem preco sa skoda vnima ako lokalna znacka, popravde lokalnejsie mi uz pride kia, peugeot, vw a coskoro bude lokalny aj range.
Teraz si krcmovo zaspekulujem - cele to Skoda nabozenstvo je este z cias oktavii 1.9 ci ktore to boli take nezmary v ktorych pan tata jezdi za pet litru a tahne mu to vodspodu. tam vznikla legenda ktora trva dodnes

edit2: *teda este aj z okolia co som vypozoroval co priznam bez mucenia, nemusi byt smerodajna a uplne reprezentativna vzorka
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Diablo1st napísal:Jediné, čo je nevýhoda kombi, je že je troška dlhšie ako hatch. Pre mňa nepodstatné, no je to fakt ;)
takymto spekulantom Skoda ulahcuje rozhodovanie: Octavia hatch 4659mm vs. combi 4659mm :D
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

no dobre, s tym superbom som trosku prestrelil, skor som to myslel tak, ze ked kupim auto do roka, bol by to superb. ale samozrejme, ze si urobim prieskum trhu podobne ako pri rapide.

lenze, superb ma u mna velke plus kvoli vzhladu, pretoze sa mi fakt realne paci.
zo sucasnych aut sa mi paci este fiat freemont, ale to je ina kategoria.

a sa smejem, jak niekto pise ze stadovito niekto berie skody. ta ked niekomu je jedno, ze si nepozrie, neporovna moznosti na trhu, to je jeho problem. ja som stravil vyberom auta tyzden, teoreticky aj mesiac ale bez fyzickych navstev.
dostal som auto s cennikovou cenou 17 500 za 14k € a nemal som o com premyslat. v konkurencnych showroomoch mi povedali nieco, co sa malokedy pocuva: ked vam dam 1000eur dole z ceny, co nemozem, stale bude nase auto o 2000eur drahsie ako vasa ponuka na rapid. a to mi povedal sef predaja, ktoremu ponuku ukazal predajca. asi tolko. pamatam si to dodnes, asi aj on :D hold, kupoval som auto na vianoce, tak som dostal vianocnu cenu.

asi preto mi konkurencia neponukla ani len taku vybavu za 14t €, aku davala skoda. samozrejme, na JEDEN KUS. a aj teraz, co pozeram do cennika, nechapem, preco stale pisete ze skoda ma horsiu vybavu ako konkurencia. pozrite akcne baliky za 199eur, co zahrnaju, a prilozte to k zakladu. ja som rok dozadu porovnaval cenniky polroka po kupe auta, a stale som nenasiel BRUTALNE LEPSIE VYBAVY ako mala skoda.
to ze mi kia da navyse vyhrievany volant, nepovazujem za dovod ist do kie. to je PRILIS MALO..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ja som sa rozhodol z vecera do rana :D popozeral som vybavy,ceny, motor som mal predstavu ,ze to bude benzin nieco okolo 100 koni /at/mt mi bolo jedno :) a najlepsie mi vysla prave kia co sa mi aj pacila.. taktiez vela pomohli skusenosti kamosovo (druhe sorento ma po sebe, zvlast pristup v zaruke atd). :good:
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

ja som mal na svoje auto velky kus stastia. prave ked som bol rozbehnuty v kupovani som sa dostal k autu ktore doslo k predajcovi 12.1. tak som ho dal odlozit, a 17.1 kupoval. uz 16.1 mi volal s tym, ze pobocka v poprade ho okamzite berie aj vyplati, ci beriem ci nie.
auto bolo polepene foliami priamo z prepravy, a skoda nan ako na jediny kus dal vianocny bonus -3500e z cennikovej ceny.

momentalne sa rovnake auto akurat s navyse zadnymi el. oknami predava o 2500eur drahsie, ako som kupil ja.

co je rok a pol po kupe paradny pocit...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

tak to veriiim :) ja som povodne premyslal nad coupe ceed bronze metal (ako mam)...ale dva mesiace cakat ozaaaj nie ... a potom nasli kombik jeden co mal prist z vyroby cca o tyzden,takze nebolo co riesit :) rozdiel coupe/hatch vs kombi 1000e
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Nový dizajn škoda učaroval aj mňe. Sú pekné! Ale to je asi tak všetko. Pozriem sa na ponuku motorov a výbavu a grcám... neviem si jednoducho vybrať pretože ponúkaná motorizácia pre model Rapid je katastrofa... taktiež, ak niekto sedel v oktávii v zadu asi vie že to nie je nič moc, na to aké je to auto dlhé, pohodlie sa nekoná. A ak tam sedia 3ja ľudia, pohodlne sa neodveziete ani do tesca... :rolleyes:

Hlavne ta ponuka motorov. Veď aj "obyčajné" suzuki vie ponúknuť niečo normálne. Napríklad:

Swift Sport 5-dverový

1,6 l AAC benzín 2WD 6MT 100/136 8,4 / 5,2 / 6,4 14 690 € + zadara metalíza. http://www.suzuki-poprad.sk/index.php/cennik A to sa bavíme o cenníkovej cene čiže vždy sa dá vykecať nejaký ten mínus... Čiže mám atmosféru benzín, super. Mám 100 kW, super. Viem sa voziť povedzme to triezvo za 7-8 litri čo je super, mám 6 stupeň automat, super na dialnici to nebude točiť 4 litre otáčok len tak z roztopaše, a cena? Myslím že za danú výbavu veľmi dobrá. Čo mi škoda ponúkne za také prachy? TURBOBENZÍN! :D Alebo TURBO DÍZEL všade turbo veď bez turba sa nedá očividne robiť biz...

Ja som však už hooknutý a strašne dlho namotaný na Nový Mustang EcoBoost. Vychádza od 37.990 EUR a radšej budem šetriť X rokov a jazdiť zatiaľ na Pande ktorá mi úplne postačuje na to moje jazdenie, ako kupovať nejaký medzikrok ale tak to je už tak trocha špekulácia nakoľko je to dosť peňazí a rozumiem že nie každý by chcel tolko investovať. A áno chcel by som V8 ale ak sa chcem na tom reálne aj voziť V8 si nebudem môcť dovoliť, teda aspoň to tak momentálne vyzerá. :rep:
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

porovnavas neporovnatelne.. kufor swiftu vs kufor rapidu, co bol dovod mojej vymeny pola... o com sa dalej mame bavit?

100kW? vela stastia pri vypocte PZP. pri starom aute som platil 130e rocnu hav, na nove mi vyslo po skonceni uveru 70e. Na 1,6 to bude aj 160e. do prace sa vozim s 5,1l spotrebou. stare auto malo 5,8l. (obchvat, a realna spotreba)

ale zbytocne porovnavat malicke auto, s autom, ktore ma 550l kufor.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

110kw platim rocnu povinnu 136e. Ziadna tragedia.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

btw: mám 6 stupeň automat, - tam je manual, nie automat..

a to auto, s mensim kufrom, 1,5roka po kupe mojho je drahsie o 700€? malicke vo vnutri, zimne kolesa zdarma su? poukaz na nakup prislusenstva za 500€ je? moznost financovania BEZ UROKU je?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

parametrov pre vyber auta je viacero.

Niekto pozera na "veliky" kufor (tymto cislam co tu prezentujes sa majitelia GrandVoyagerov a ExtraLong Vian ani nevladzu smiat, lebo to nazyvaju "prirucnym odkladacim priestorom").

Niekto pozera na spotrebu - naco sa chvalis 5.8 versus 5.1, ked nenatocis 60k za 4 roky - tam je spotreba ABSOLUTNE nezaujimava a zaroven mozes jazdit akukolvek TROJLITROVU jazdenku na LPG lacnejsie, toto sme tiez preberali na 398423984 stranach.

Niekto pozera na dízajn - tam je Skoda suverenne najkrajsia, potom za nou dvesto rokov nic a az potom nejaky naznak konkurencie.

Niekto preferuje vybavu ktora je tebe zbytocna, napriklad digiklima, vyhrievane sedacky alebo volant.

Niekoho zaujima prislusenstvo za 500eur, ktora sa da inde kupit za styridsat. Vid priklad tazne zariadenie uz za tisic.

Niekto ma Kiju ktorej ekvivalent v takej cene a vybave nebudes mat u Rapida.

A potom je tam zopar uplne subjektivnych dovodov ako napriklad "mal som Polo, vobec sa nekazilo, bolo to uplne kvalitne auto takze teraz vleziem do rovnakej stajne a s rovnakou technikou si kupim Skodu". To je take kvalifikovane :) Inak to Polo co som spominal nedavno, pokazena prevodovka pri 25k, dorafane turbo pri 27k, to je na predaj, majitelka si totiz kupila... jasnacka, 1.2 ten isty motor, take iste DSG akurat v inom kabate o polovicu drahsom ako predtym. POVEDZ MI, JE TOTO NORMALNE ???? Alebo teda pride ti v pohode ze sralo sa mi to predtym doradu, hucal som na plne pecky v autoterorizaku odkial ma vyhadzovali ze zaruka ne-e-e a ja tam vlezem znovu ze dobry den mam vela dukatov vo vrecku ?

Chcem povedat ze niekto moze mat preferenciu na japonske atmosfericke motory. Japonske auta. Japonsky design. Mohol predtym mat styri Szuzsuki masiny doma, ze sa vobec nekazili, tak teraz isiel do toho lebo nepotrebuje kufor, lebo parkuje v meste kde sa hraje o uplne posledne centimetre, lebo neviemco.


To je tak nejak ... komplikovane :)


PS: kolega teraz kupil Hjunjdéé iFírcig (pre znalych v anglictine : iFórty). HAVARIJNA poistka ze 140eur rocne pre auto s hodnotou prevysujucou 20k eur, skoro som sa ušúlal. Je ABSOLUTNE nepodstatne ci mas havarijku 114eur alebo 158eur rocne, ked ti autiak padne na hodnote 12.000eur za styri roky (ach ano, tuto pesnicku sme tu nedavno mali).

Co sa tyka penazi, musime pozerat na TCO - total cost of ownership. Neviem ci je dobry napad vyhmatavat ze "tvoja havarijna poistka je o dvanast eur drahsia ako moja, hahaha mal si si kupit novy Rapid take uplne nahovno rozhodnutie si spravil". Taketo veci NIKOHO KTO MA NAFUKANE POD CAPICOU ani trochu nezaujimaju : v celkovom monetarnom rebricku co sa auta tykaju su to odrobinky ktore nestoja za zmienku.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"