Mobil z výberu

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Mobil z výberu

Príspevok od používateľa DankoPR »

Helou, tak prišiel čas na výmenu mojej L920, na ktorú ofic. nevyšiel W10 update a po skúsenosti s Insider aktualizáciou to nie je bohviečo, tak sa rozhodujem medzi nejakými telefónmi.

Podmienka je, že musí byť z orangeu, berie sa to v rámci firmy a z ponuky mám možnosť tieto:

Samsung Galaxy A5
Honor 6
Lumia 650
Xperia M4
Galaxy A3
HTC Desire 626

V podstate som ich zoradil podľa priority, resp. subjektivneho pohľadu. Porovnal som si ich tak narychlo na gsmarene, v podstate sa nebránim ani androidu, ani Windowsu.

Čo sa týka podmienok je, aby nesekal, mal pekný display (nehovorím, že OLED je podmienka, ale pri výbere zaváži), LTE musí byť, čo najlepší foťák zadný, predný ma netrápi. Výdrž mi stačí 1deň, veľkosť do tých 5", ale to asi všetky splňaju.

Z favoritov sa neviem rozhodnuť medzi A5 a Honor 6, láka ma ten Honor, ale na druhú stranu neviem ako je to s aktualizáciami a odrádza ma IPS display, na druhú stranu pri Samsungu je len 2GB RAM a neviem či pri dnešných Androidoch je to dostatok.

Využitie na bežne pracovne maily, hovory, samozrejme prehliadanie internetu, Facebook a občas počúvanie hudby..

Díky moc za rady :-) :dance:
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Mobil z výberu

Príspevok od používateľa felipe25 »

Honor 6 je fon, ktory sa s ostatnymi neda velmi porovnavat. Je vykonovo, rychlostou atd podla mna INDE ako zvysok co uvadzas

Neviem ci myslis A3/A5 verzie 2016 alebo starsie?

Honor6 ma naj HW, najcistejsi android, osekany o veci, ktore v tych dalsich fonoch len spomaluju system.. Lenze, je to Honor a nie samsung. Ale ak veris, ze inde platis za znacku, ber Honor. :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
defe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 24. Dec, 2015, 22:03
Bydlisko: Martin

Re: Mobil z výberu

Príspevok od používateľa defe »

ja mam uz pol roka honor 6 a som spokojny fotak ma dobry rychlost systemu je tiez dobra jeine co my vadi ze nema hw tlacitka pod displayom na ktore som bol zvyknuty u galaxy s3
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Mobil z výberu

Príspevok od používateľa DankoPR »

Na značku nepozerám moc, frajerke som teraz kupil Meizu MX5. Tiež som rozhodnutý pre ten Honor, len potrebujem take kopnutie aby som o tom bol presvedčený na 100%.

Ale díky moc :)
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Mobil z výberu

Príspevok od používateľa Bird »

felipe25 napísal:Honor 6 je fon, ktory sa s ostatnymi neda velmi porovnavat. Je vykonovo, rychlostou atd podla mna INDE ako zvysok co uvadzas

Neviem ci myslis A3/A5 verzie 2016 alebo starsie?

Honor6 ma naj HW, najcistejsi android, osekany o veci, ktore v tych dalsich fonoch len spomaluju system.. Lenze, je to Honor a nie samsung. Ale ak veris, ze inde platis za znacku, ber Honor. :)
so vsetkym suhlasim okrem najcistejsieho androidu,
tam sú na tom podľa mňa lepšie Xperie. Huawei/Honor by som radil skôr medzi LG a HTC tzn. furt lepšie ako samsung.

brat má Honor 6 a ja OnePlus X a musím povedať, že ja som na tom s rýchlosťou a odozvami SW lepšie.

Každopádne aj tak z toho výberu odporúčam Honor
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Mobil z výberu

Príspevok od používateľa hawkeye »

honor 7 tam nemaju? to je fakt super telefon za tu cenu
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Mobil z výberu

Príspevok od používateľa DankoPR »

Nemaju a ak budu mať, tak bude už nad rozpočet.. Chcem byť vzorný človek, ktorý nekupuje ajfon, ale uskromní sa s niečim za 1€ :D Lebo nechcel by som šefkovi povedať že chcem ajfon s 380 doplatkom, keď on má lumiu 735 :D :D
Dr.80
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2012, 19:26
Bydlisko: Bratislava- Ružinov

Re: Mobil z výberu

Príspevok od používateľa Dr.80 »

neber ten samsung, pri samsungoch mas jedno ci beries s7 alebo nejaky low end. vdaka ich premalovanej nadstavbe touch wiz a haldam balastu ti bude sekat. honor mi pride tiez ako najrozumnejsia volba z tychto spomenutych mobilov, v lumiach sa nevyznam ale xperia m4 ma hrozne pomaly procesor a tak isto desire 626, su to v podstate take low end mobily ktore aj pri fejsbucikovani budu sekat :D
Spoiler: ukázať
CPU R7 5800x3D GPU Inno3D RTX 4080 iChill X3 16GB Mobo Asrock X470 K4 gaming Ram Crucial Ballistix 4x8GB 3200mhz CL16 SSD Crucial P5 1TB, P2 1TB PSU EVGA SuperNOVA 750 P6 Bedňa Fractal Torrent Compact white Headset Truthear Hexa + Kinera Leyding Interface Focusrite Scarlett Solo 3rd Gen Mic Samson Q2U Monitor 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor Mobil Poco F3 white
Steam http://steamcommunity.com/id/dr80103
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Mobil z výberu

Príspevok od používateľa DankoPR »

Tak včera sa mi podarilo vyhodiť telefon z bundy, keď som hádzal loptu, vyletel asi do 2,5m výšky, spadol na dlaždice, ale prežil... Teda obrazovka.. Nemám signál, chytí sa iba občas na pár sekund, takže asi skončím pri tom Honore :D
Používateľov profilový obrázok
manko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Št 27. Jan, 2011, 14:05
Bydlisko: Okres VK

Re: Mobil z výberu

Príspevok od používateľa manko »

Ja mám honor 6 od prvého dňa ako bol dostupný na SK a musím len chváliť ešte počkám do leta či náhodou nepríde niečo novšie ako Honor 7 a ak nie tak beriem 7-mičku. Od kedy telefón mám ešte mi nezamrzol a ani žiadne problémy som z ním nemal. Predtým som mal každý iPhone od 3G,3GS,4,4S a 5 ale nechal som sa nahovoriť na novinku z tretinovou cenou iPhonu a nelutujem :good:
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Mobil z výberu

Príspevok od používateľa DankoPR »

Tak trošku oživím tému, počkal som si chvíľu ako sa situácia vyvinie a aktuálne si môžem vybrať z týchto:

Honor 7
Iphone 5S 16GB
Samsung Galaxy A5 2016

Zoradil som cca podľa favorita, iPhone mi trošku vadí, že je tam len 16GB pamäť, z toho možno 12GB použiteľná a predsa len je to už starší model...

Takže? :?
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Mobil z výberu

Príspevok od používateľa hawkeye »

5S
Honor
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02

Návrat na "Nákupná poradňa"