Čo u vás zaváži pred nákupom (a výbere) IKT elektroniky?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Ľubo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2013, 21:45
Bydlisko: Žilina

Čo u vás zaváži pred nákupom (a výbere) IKT elektroniky?

Príspevok od používateľa Ľubo »

Ahojte,

Volám sa Ľubomír Samák a prosím vás o vyplnenie krátkeho dotazníka, ktorý je súčasťou mojej záverečnej práce.
Pod slovným spojením IKT elektronika chápte mobilné telefóny, notebooky, stolné počítače, komponenty, periférie (vrátane tlačiarní a príslušenstva), skrátka všetko, čo sa nejakým spôsobom dotýka elektronických zariadení, ktoré viac či menej používate na komunikáciu a prácu v zamestnaní, v škole, či naopak na domáci relax.

Za dôkladné a pravdivé vyplnenie tisíckrát ďakujem! :)

Odkaz na dotaznik: https://docs.google.com/forms/d/1lolVuW ... rm?c=0&w=1
Veci je dobré robiť buď poriadne alebo vôbec.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Čo u vás zaváži pred nákupom (a výbere) IKT elektroniky?

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Trosku by som upravil jednu otazku - Výška mzdy, resp. mesačného príjmu (v čistom): *

Prva moznost je - nemam prijem, mam iba vreckove. Co sa tyka prijmu, chces teda vysku platu alebo celkovy mesacny prijem, ktory dostane clovek na ruku / ucet?
dadik08
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 436
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 19:51
Bydlisko: KE/VT

Re: Čo u vás zaváži pred nákupom (a výbere) IKT elektroniky?

Príspevok od používateľa dadik08 »

Co studujes? Ak sa mozem spytat. :-)
Spoiler: ukázať
PC1: AMD Ryzen R9 3900x | Gigabyte X570 Aorus Elite | Corsair Vengance LPX 64 GB 3200 MHz | Sapphire RX 7700XT | Samsung 850 EVO 250 GB | Seasonic S12II 620 W FDB | Noctua NH-D15S | Fractal Design R4
Loxjie D30 -> HifiMan HE-4xx (Brainwavz sheepskin pads), Audio-Technica ATH M30x (Brainwavz hybrid pads)
Používateľov profilový obrázok
Ľubo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2013, 21:45
Bydlisko: Žilina

Re: Čo u vás zaváži pred nákupom (a výbere) IKT elektroniky?

Príspevok od používateľa Ľubo »

Jj, Krutibrko, upravene, diky! dadik08, je to tajne :laugh:
Veci je dobré robiť buď poriadne alebo vôbec.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Čo u vás zaváži pred nákupom (a výbere) IKT elektroniky?

Príspevok od používateľa materik »

Trochu si uprav ten dotaznik:

V socialnom statuse chyba moznost "Zamestnany", student nie som, pracovat pracujem a vyplnam to ako "Other".

Prioritne zoradenie mas chaoticke: V recenziách je pre vás dôležité (zoraďte prioritne, vyššia priorita znamená nižšie číslo) - toto je riadny zmatok. Uprav si vsetky na rovnako, vyssie cislo = vyssia priorita.

Suma, ktorú v priemere ročne investujete do IKT, ten popis mi nedava zmysel. Ak by som si to rozvrhol na cele studium (5 rokov), tak to znamena, ze rocne vydavky mam 120 Eur?
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
dadik08
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 436
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 19:51
Bydlisko: KE/VT

Re: Čo u vás zaváži pred nákupom (a výbere) IKT elektroniky?

Príspevok od používateľa dadik08 »

Suma, ktorú v priemere ročne investujete do IKT. Toto som tiez celkom nepochopil. Priemer za ake obdobie?
Spoiler: ukázať
PC1: AMD Ryzen R9 3900x | Gigabyte X570 Aorus Elite | Corsair Vengance LPX 64 GB 3200 MHz | Sapphire RX 7700XT | Samsung 850 EVO 250 GB | Seasonic S12II 620 W FDB | Noctua NH-D15S | Fractal Design R4
Loxjie D30 -> HifiMan HE-4xx (Brainwavz sheepskin pads), Audio-Technica ATH M30x (Brainwavz hybrid pads)
Používateľov profilový obrázok
Ľubo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2013, 21:45
Bydlisko: Žilina

Re: Čo u vás zaváži pred nákupom (a výbere) IKT elektroniky?

Príspevok od používateľa Ľubo »

materik...

Jo, zamestnanych som tam mal, ale nejako sa pri upravach vyparili - doplnene.

Mozno mas pravdu, ze vyssie cislo vyssia priorita by bolo prijatelenejsie, necham to uz tak, pretoze by to za behu poriadne skreslilo vysledky. Pozeral som sa na to z pohladu, priorita cislo jedna, dva, tri, ... (co mas na prvom az po poslednom mieste)

Ano, skratka si zoberies nejake casove obdobie (niekto dva, niekto pat rokov), zamyslis sa nad tym, co si kupoval, urobis nejaky orientacny priemer a napises, kolko ti to vychadza na rok :)
Veci je dobré robiť buď poriadne alebo vôbec.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Čo u vás zaváži pred nákupom (a výbere) IKT elektroniky?

Príspevok od používateľa quicky »

mas to tam :P

len ta otazka ohladom rocnych vydavkov na nakup je ozaj strasne strasne strasne nepresna a neobjektivna...

keby si sa radsej spytal v akej cenovej kategorii ste kupili stolny pc, notas,mobil a ako dlho ho budete a/alebo zvyknete pouzivat kym vymenite tak je to omnoho objektivnejsie :))
Naposledy upravil/-a quicky v Pi 01. Apr, 2016, 14:23, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3318
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Čo u vás zaváži pred nákupom (a výbere) IKT elektroniky?

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Súhlasím s quickym, u mňa dosť záleží či elektronika drží alebo nie.

Nedávno mi odišiel starý notebook tak som si kúpil nový, ale ak by neodišiel o kúpe by som ani neuvažoval. To isté mobily a tablet.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Čo u vás zaváži pred nákupom (a výbere) IKT elektroniky?

Príspevok od používateľa spencer »

Ja neviem preco to tak rozhrabavate . Proste len orientacna debata o priemernej hodnote vrazania do elektronickych veci . Lepsie by bolo asi napisat ze za posledny rok lebo kazdy rok moze byt uplne iny . Mne to vychazda napriklad pc asi tak rocne dam do neho a prislusenstva 130e odhadom . Do telefonu asi rocne 50e stale to obmienam . Pri vybere sa snazim hladiet viac na pomer cena vykon ako kvalitnejsie spracovanie pripadne krajsi dizajn . Dam si vzdy zhruba rozpocet. A ten je odrzovi mostik pre nakup . Pomer cena vykon nezavazi az do takej mieri aby sm kupil uplny scrap .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Čo u vás zaváži pred nákupom (a výbere) IKT elektroniky?

Príspevok od používateľa quicky »

spencik sam si to napisal,ze rok od roka je to ine... napr kupim teraz telku mam rocne 1000Eur, ale dalsie roky nekupim nic (ako mam ohranicit obdobie na ktore to rozpocitat rocne,ako napr bolo uvedene studenti 5 rokov vysoka,ked do skoly nechodis) chapes pointu kam sme mierili:)

to mozem teraz spocitat od pociatku vekov co som nakupil a spravit priemer... prost eje ta otazka nejasna a tym padom vysledok hlasovania bude uuuuuplne skresleny... nikoho nekritizujem len konstatujem,ze ak chce co najpresnejsie najobjektivnejsie otazky,musi sa pytat presne atd. :cool:
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Čo u vás zaváži pred nákupom (a výbere) IKT elektroniky?

Príspevok od používateľa spencer »

tak áno pravda . no mne to zhruba vynde asi takto . ja stále niečo obmieňam takže viem si povedať že za obdobie možno 3 rokov som nejak takto investoval do svojej elektroniky smaozrejme - niekedy si kupím repro k pc a tie repro môžem mať 5 rokov ale zase potom niečo zaujmave vinde toto sa streli a novšie kúpi . to zas môže byť skreslenie vysledku keďže to staré som predal a len nejakú sumu som doplatil na novinku :laugh:
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5189
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo u vás zaváži pred nákupom (a výbere) IKT elektroniky?

Príspevok od používateľa Chris »

tento dotaznik, nevyzera ako ake mas naklady na ITK, do ktorej pravidelne investujes, ale skor ide o pre-marketingovy prieskum pre nejaky eshop ? :-)


ALebo nam autor prezradi super tajnu skolu a odbor, kde sa riesia taketo temy ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Debata o všetkom"