Vypínanie Wifi

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
PROViSiON
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Ut 08. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Levoča

Vypínanie Wifi

Príspevok od používateľa PROViSiON »

Zdravím vás,

potreboval by som poradiť so sieťou. Konkrétne sa jedná o to, aby mala vypínateľné Wifi. Samozrejme, viem to urobiť cez nastavenie routra, ale v mojom prípade je to nepraktické. Existuje nejaká možnosť, ja neviem anténa alebo neviem čo, čo sa dá pripojiť k doteraz používanému ADSL modemu (nemá vymeniteľnú anténu) cez sieťový kábel? Ide o to, aby som mohol v nastaveniach vypnúť Wifi a zapínať ho jednoducho stlačením gombíka, resp. pripojením toho "čohosi" sieťovým káblom len vtedy, keď potrebujem bezdrôtovú sieť. Keby išlo o mňa, ani by som to neriešil a fungoval by som ako doteraz ale...

Vďaka za rady. Prajem vám pekný deň.
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Vypínanie Wifi

Príspevok od používateľa DankoPR »

ak ťa dobre chápem, tak máš ADSL router bez wifi a chceš aby mal wifi? Pochybujem, že by ti v tom išiel nejaký usb wifi stick, takže jediné riešenie je kupiť nový modem aj s wifi a tlačidlom na vypinanie, alebo kupiť nejaký lacny wifi router, ktorý budeš len vypinať
Používateľov profilový obrázok
PROViSiON
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Ut 08. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Levoča

Re: Vypínanie Wifi

Príspevok od používateľa PROViSiON »

Mám wifi router. Ide len o vypínanie wifi bez toho, aby som obmedzil v používaní ostatných užívateľov, čo sú pripojený po kábli (nevypínať router, iba wifi). Existuje nejaký ADSL router, ktorý ma vypínanie wifi na tlačidlo?
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Vypínanie Wifi

Príspevok od používateľa DankoPR »

Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Vypínanie Wifi

Príspevok od používateľa felipe25 »

no, viem ze, niektore routre maju okrem tlacidla - mechanicke ON OFF aj tlacidlo zvlast na Wifi. Takze, ak chces fyzicke riesenie, asi ti treba iny router, ktory to ma takto vyriesene. Neviem si predstavit inak to riesit, lebo ak by si dorobil tlacidlo na vypnutie (ak ho nemas), vypnes cely router a nielen wifi.

alebo moznost: nechas si sucasny router, vypnes v nom wifi, a kupis si dalsi wifi router s tlacitkom, a ten budes vypinat zapinat podla potreby...

btw, nechapem, naco riesis vypinanie wifi. ked sa bojis ziarenia, tu je toho tolko, ze skoda pisat:D

dankoPR lenze to tlacitko nema stavy 0/1 iba sa da stlacit, teda, nebude vediet, ci zapol alebo vypol wifi, ci ma kontrolku? mas to odskussane? treba to minitlacitko drzat, ci len stlacit?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2714
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Vypínanie Wifi

Príspevok od používateľa lepermessiah »

vypnut WiFi v routri, dokupit AP (access point) a ten zapinat/vypinat podla potreby hoci vypinacom na predlzovacke alebo vytahovanim z elektriky ..
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Vypínanie Wifi

Príspevok od používateľa mp3turbo »

keby si mal Mikrotik, je to skript na pol riadku.

Ale prd pol, sotva stvrtinu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Vypínanie Wifi

Príspevok od používateľa molnart »

aj na inom routri, nepotrebujes mat k tomu mikrotik. napr. novsie asusy alebo hocijaky router kde vies nainstalovat tomato alebo dd-wrt. mozes si nastavit cas kedy sa ti ma wifi zapnut a vypnut, namapovat funkciu na tlacitko apod. ja som to tak mal riesene pred par rokmi ze ked som prisiel domov rucne som to na routri zapol, a potom o 01:00 sa mi to automaticky vyplo, vsetko krasne s indikaciou na led. teraz uz mam ale router schovany na nedostupnom mieste a nechce sa mi chodit na rebrik len aby som to zapinal.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2411
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: Vypínanie Wifi

Príspevok od používateľa hopkok »

ten TPlink ma na to kontrolku, myslim ze asi kazdy wifi-router ma kontrolku zapnutia wifi, ci nie? Elektrosmog z routra je ale ozaj chujovina vobec riesit, chlope tu ti na hlava ziaria ine veci :)
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Vypínanie Wifi

Príspevok od používateľa DankoPR »

felipe25 napísal:
dankoPR lenze to tlacitko nema stavy 0/1 iba sa da stlacit, teda, nebude vediet, ci zapol alebo vypol wifi, ci ma kontrolku? mas to odskussane? treba to minitlacitko drzat, ci len stlacit?
samozrejme mám odskúšané, všetky tplinky majú na wifi kontrolku :)

Návrat na "Siete"